#190 - Грешка при потврдување на апликацијата. Неважечка ID на апликација. Еве некои можни решенија за да ја поправите грешката.
пред 3 недели
Ви посакуваме Среќна Нова Година 2019. Во последните неколку дена ја поставивме најголемата слика за Африка на подот и аголот. Дојдете добро и на #Zukunft дополнителни донации:
PayPal @PixelHELPER. ТВ #Freimaurer #Freemason #LOTR #Orthanc https://t.co/GMAXZypYVD https://t.co/fUjHYcS4jG
PixelHELPER слика
пред 1 месец
Ние од #PixelHELPER Потребно е 150 € дневно преку PayPal paypal @pixelhelper.tv за да може да плати вработени, инаку мораме да ги испратиме сите вработени дома и да одиме на зимска пауза. Светлосни проекции во Берлин и хуманитарна помош во #Afrika чини многу пари. Ве молиме помогнете! https://t.co/BCKPu88N4Y PixelHELPER слика
пред 1 месец
#STOPBrexit стои во Амбасадата на Обединетото Кралство во #Berlin.
#Europa средства #Frieden #Gemeinschaft & # братство Овој важен сојуз на држави не смее да се распарчи на парчиња. https://t.co/qmFRJVIeeN #Brexit #England #NoBrexit
#London https://t.co/M3rG25D9Gi
PixelHELPER слика
пред 1 месец
Германецот # Одбранбена индустрија Наместо германскиот народ стои на #Bundestag Портал. Војската не ја зголемува безбедноста, но ја намалува. Како резултат на тоа, стотици илјади мртви и повредени и милиони бегалци https://t.co/qmFRJVIeeN #Waffenexporte #Krieg https://t.co/xoFqpxI095 PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Во седиштето на нашиот центар за живеење #Marokko Во иднина ќе се произведуваат стоки за хуманитарна помош за региони со катастрофи, вооружени конфликти и бегалски кампови. Во животовите води кои ги контролирате нашите #Hobbit Помошници и бројот на олеснителни предмети произведени ???? https://t.co/DPaJAZk37x https://t.co/HcNmg2sg9A
пред 2 месеци
Плаќаат 100.000 € и го возат Defender на 50 дена во годината во Мароко. 1 статија од Landrover сопственикот Меѓународниот списание прашање Јануари 2019 на #Landrover #Defender 110 ние за светлосни проекции и внатре #Afrika користите ???? https://t.co/DPaJAZk37x https://t.co/X7NFdc7jYA PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Дали сеуште се сеќавате кога отидовте #Twitter регистрирани? Се сеќавам! #10Jahre #PixelHELPER # Дали Witter годишнината https://t.co/6b3U7kmzv6 PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Зголемувањето на нивото на морето не претставува закана што се појавува на хоризонтот #Mikronesien ефектите од климатските промени врз океаните се сурова реалност: Според истражувачите, осум острови во Пацификот веќе биле целосно проголтани од морето https://t.co/uUZ8A2NGQs PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Среќни #Thankskilling Еј, чие име не може да биде именувано, го добива #Turkey да се оддели #DonaldTrump @realDonaldTrump # Khashoggi #MbS @RT_Erdogan #SaudiArabia светлина проекција на амбасадите на #SaudiArabia & #САД in #Berlin #Thanksgiving поддршка ✊ https://t.co/z0kGqPsEqA https://t.co/4SEZZuvZwN PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Среќни #Thankskilling, Тој, чие име не може да биде именувано, ја добива "Турција" за да се подели #DonaldTrump доволно # Khashoggi #MbS #SaudiArabia Светлосна проекција на пораките на #SaudiArabien & #САД in #Berlin #Thanksgiving поддршка ✊ https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/v9SHXK3UHs PixelHELPER слика
пред 3 месеци
Во текот на истражување на 2012 во Корнелиус #Gurlitt конфискуваната колекција стана јасно дека #Raubkunst Нагаѓања ", па не се чува", вели Grütters v. @BK_Amt на @SZ #FallGurlitt 5. #Jahrestag #Lichtprojektion ???? https://t.co/qmFRJVIeeN🦇 https://t.co/nxZXqUQ4UB PixelHELPER слика
пред 3 месеци
1 година по убиството на малтешкиот истражувачки новинар Дафне Каруана Галиција продолжува да ја спречува истрагата. #PixelHELPER проекти до Федералната канцеларија и Малтешка амбасада. #DaphneCaruanaGalizia #JusticeForDaphne поддржи нас https://t.co/z0kGqPsEqA https://t.co/MB29C4Ua7d PixelHELPER слика
пред 4 месеци
Тој е повторно darrrrrrrrrrr. Заедно го поздравуваме @Kurd_Gem_De доаѓањето на Ердолф со светлосна проекција на #Bundeskanzleramt, #Bundestag & Замокот Белви. Поддржи ни! За зборот и слободата! ✊ ???????????? https://t.co/DPaJAZk37x #Erdogan # Турција #Diktatur https://t.co/1RYgTnJox9 PixelHELPER слика
пред 4 месеци
Ние градиме живост во нашиот интерактивен штаб #Afrika, вашиот #Paypal Донациите предизвикуваат дневни настани. Нашата цел е тоа # неухранетост & #Fluchtursachen тротоарот. Секој ден https://t.co/ZovpPvRIv2
пред 5 месеци
По 114 години на време за државна церемонија во #Windhuk, официјалното признавање на геноцидот, германската колонијална ера во денешно време #Namibia, сјае #GermanParliament & #FederalChancellery. #AngelaMerkel & #Bundesregierung се извини за геноцид против #Herero & #Nama https://t.co/RGyWVm1H8C PixelHELPER слика
пред 5 месеци
À l'époque coloniale, на најстариот qu'environ 100 000 членови на групи етнички #Herero & #Nama на тој начин и на крајот на истребувањето се сметаат за премиер на геноцид од XX век. С'ило да се плати за да не се организира, но не и профитабилно https://t.co/z0kGqPsEqA https://t.co/PbNLdkLpYY PixelHELPER слика
пред 5 месеци
По 114 години на време за државна церемонија во #Windhuk, официјално признавање на геноцидот, германската колонијална ера во денешна Намибија, засветува #Bundestag & #Bundeskanzleramt. #AngelaMerkel & #Bundesregierung се извини за геноцидот #Herero & #Nama https://t.co/Jw6prxX0ae PixelHELPER слика
пред 6 месеци
Заедно со @ReconquistaNetz шапка @PixelHELPER за MesutOzil1088 проектираните. Против расизмот! Против црно-бело размислување и или-или. ???? ❤️ ???????????????????? на соопштението за печатот: https://t.co/zZqRWX0chD ???????? ️ ????
#BestNeverRacist #NeverWalkAlone #ausgegrindelt #Zusammen #zsmmn https://t.co/sXIRv36M2U
PixelHELPER слика
пред 6 месеци
Хорст #Seehofer има своја #Masterplan #Migration презентирани. Денес имаме Хорст сум #Bundesinnenministerium посети. Доручек одбор беше до @JanBoehm посакуван на Твитер. Можете да конкурирате за тоа #Charityauktion https://t.co/BCCSaGIGeW #RefugeesWelcome #Berlin https://t.co/TkrDsaw9wo PixelHELPER слика
пред 6 месеци
Während #Seehofer in #Berlin миграцијата
#Masterplan воведува, започнува #Ebay Аукција @JanBoehm Сакав доручек одбор! во #Marokko стана еден од # бегалци произведени. #Charityauktion за #PixelHELPER # човештвото #RefugeesWelcome https://t.co/BCCSaGIGeW https://t.co/G5nmmUKaiK
PixelHELPER слика
пред 6 месеци
#Deutschland е #Waffenexport Европски шампион. кои #Waffen мора да се извезува # бегалци Секоја држава на извоз на оружје, а со тоа и на поддршка на војни, мора да ги прими бегалците. Поддржи ни https://t.co/qmFRJVIeeN PayPal @PixelHELPER. ТВ https://t.co/BPng42J17G PixelHELPER слика
пред 6 месеци
#Deutschland е #Waffenexport Европски шампион. кои #Waffen мора да се извезува # бегалци рекорд. Мотивот е сјаен на владина зграда! Поддржи ни https://t.co/qmFRJVIeeN Paypal @PixelHELPER. ТВ #SafePassage #RefugeesWelcome #lifeline #Seehofer #Seebruecke https://t.co/5juA96oDva PixelHELPER слика
пред 6 месеци
1 доручек, со множество на v. @BMI_Бунд "Постои само еден мастер план", стана @JanBoehm посакуван на Твитер #Lichtkunst am @BK_Amt #Seehofer ???????????? Те молам донирајте 1 €? Paypal @PixelHELPER.tv ✊ Повеќе информации за #Livestream #Schwarmhilfe на: https://t.co/TEEBZv2QkC https://t.co/8AkFDao2i6 PixelHELPER слика
пред 7 месеци
"Никогаш не се сомневајте дека мала група посветени луѓе може да го сменат светот - всушност, ова е единствениот начин на кој светот некогаш се променил". Љубовта е посилна од омразата. #ReconquistaInternet
#Rebellion на art✊ ???????????? https://t.co/DPaJAZk37x https://t.co/aYPxaOYD6G
пред 7 месеци
Мароканскиот царство шест дена го изврши нашиот многу опасен месо-пиштол. За разлика од глутаминската муниција, тешките мешунки и збогатената муниција на компирот од компир се користат за гулаш топови. https://t.co/phxPy4RHMd PixelHELPER слика
пред 8 месеци
Проекција луминеза на амбасада du #maroc, за да се #Berlin, Entre 1930 и 2030, #Afrique нема да се занимава со организацијата на купувачите #футбол qu'une seule fois. Новите суетиони организации организираат купи фудбалски натпревар, го поминуваат 2026 во Мароко. #Morocco2026 https://t.co/xzypoOcjxN PixelHELPER слика
пред 8 месеци
Светлосна проекција на мексиканската амбасада во Берлин. Германски и полски велосипедист застрелан и обезглавен. Дрогата банда е во контрола на Мексико и се подобри од војската. Земјата е премногу неизвесна за Светското првенство во фудбал. Поддршка на #Rebellion на уметноста ???? https://t.co/LdY2kcS5IU https://t.co/Z9xpuXaMJ0 PixelHELPER слика
пред 8 месеци
Проекција лумиера во амбасада на Германија во Берлин. Нашите не-ваунионски кучиња можат да го купат фудбалскиот фудбал 2026 со тоа што ќе можат да ги стават на располагање и да ги користат. Намалувањето на масакрите е еднакво и поголемо, плус што е можно да се исплати #FIFA #Morocco2026 @POTUS https://t.co/vKKDJh5rog PixelHELPER слика
пред 8 месеци
Светлина проекција врз #US Амбасадата #Berlin@realDonaldTrump @POTUS Не го сакаме фудбалот #WorldCup2026 во #UnitedStates, каде што секој носи и користи # Оружје, Бројот на училишни напади е поголем во ниту една друга земја отколку во САД. Поддршка ???? https://t.co/6RN21deAAI https://t.co/4OAqxtYBZw PixelHELPER слика
пред 8 месеци
Бараме ослободување на #freeAfganMukhtarli Од 2015, тој живеел во егзил во главниот град на Тбилиси #Georgia, каде што беше киднапиран на 29 мај 2017 и уапсен еден ден подоцна #Azerbaijan, И покрај меѓународните протести, тој беше осуден на 12 Jan. 2018 на затворска казна од 6 година https://t.co/4n9VvG1SJj PixelHELPER слика
пред 8 месеци
На 17. Мај 1990 ја дестилираше хомосексуалноста од Светската здравствена организација од листата на ментални болести. На 17. Може да се случи меѓународниот ден против хомо-, би-, интер- и трансфобија. Виножито ласерска инсталација #LiebeKenntKeineGrenzen https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/M2dDERPIWO
пред 8 месеци
Светлосна проекција со асоцијација на Адолф #Hitler und #Erdogan ги симболизира страшните злосторства против човештвото кои ја сочинуваат политиката на Ердоган. # Навредливо критика #Kunstfreiheit #Kurden ???? ❤ https://t.co/qmFRJVIeeN #Erdogan https://t.co/vDsni1ZwDg PixelHELPER слика
пред 9 месеци
Жената ја притиска главата на жената на каучот. Од карафата водата тече во устата и носот на жената, таа се брани, не добива воздух, очајно се обидува да дише. Нозете нозете треперат како во агонија #Waterboarding #WomenRights #Torture ???????? https://t.co/ohWx0i5gy4 https://t.co/ZSUykrpjkp
пред 9 месеци
Во # Турција започна предизборната кампања. #Erdogan нема противник. Тој ја обликува земјата во една # Претседателските диктатура да. Потоа следи #Todesstrafe & Тортура на # Ѓулен следбеници #Journalisten & #Oppositionellen #CumhurIttifakiAlmanya # Cumhurİttifakı ???????? https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/XAq6jvWiRx
пред 9 месеци
За да се спротивстави #Waffenexporte сака да се покаже себеси @PixelHELPER 1 оклоп на британската армија расте. Возилото е демилитаризирано и ги има сите документи за Германија. Поддржи ни тука: https://t.co/qmFRJVIeeN или на Фејсбук: https://t.co/Tl15NzwVvI #Krieg #Frieden https://t.co/tmXOCYXuIN PixelHELPER слика
пред 9 месеци
на #BlackDeath убиени 200 милиони луѓе во Европа помеѓу 1346 и 1353. Еден медицински експерт предупреди дека чума, која веќе убила стотици луѓе секоја година #madagascar може да мутира и да стане неизлечива. ни треба @ZombieswBorders @jack & #periscope 2 го реши! https://t.co/ettElE11H6 PixelHELPER слика
пред 9 месеци
#SaudiArabia може да изгради пушки од германскиот производител Heckler & Koch за нивна сопствена употреба. Шеиците го минуваат своето оружје. Ставете го @HK_Firearms Оружје во магарињата на диктаторите ♥ ️ ???? https://t.co/ohWx0i5gy4 https://t.co/oqa2i8W7s4 PixelHELPER слика
пред 9 месеци
Ве молиме ретвит. Бараме ослободување на принцезата Латифа, од рацете на злонамерен @HHShkMohd Германски канцелариски простор #UAE & #Индија сака да плати висока цена за кривичното киднапирање #FreeLatifa #HelpLatifa #Latifa #SuperMario поддршка на https://t.co/CD5GZl0lKn https://t.co/6EQmBtIux4 PixelHELPER слика
пред 9 месеци
Сликите доаѓаат од Виена, од турската религиозна власт #ATIB, која исто така води детски градинки. Децата принудени да ја обноват битката кај Çanakkale, масакр што го освоиле Турците и кој сега е прославен од # Ердоган ♥ ️ ???? https://t.co/z0kGqPsEqA https://t.co/8wIZsC0z9l PixelHELPER слика
пред 9 месеци
Ние ги користиме @Google #Adgrants 2 беше 4 човековите права во #Turkey Откако ќе го сториме тоа #Adword напади против #Erdogan # Гугл затворете ја нашата сметка на AdWords и побарувачката за бришење на 30000 клучни зборови против #Dictators сега можеме само да го користиме во Европа. Покажеме на долгата рака на Ердоган https://t.co/z0kGqPsEqA https://t.co/gASESvm4Om PixelHELPER слика
пред 9 месеци
#DITIB Џамии & #Imane се контролирани и финансирани од Турција. Тие работат во средината на Германија #Kriegspropaganda & едуцирај #Kinder на исламистички војници. Турската тајна служба функционира и од овие религиозни центри. #WDR Порака https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/rYjI57fhUU
пред 9 месеци
Поранешниот министер за внатрешни работи на Ото Шили ги пронашол кампањите на #PixelHELPER против надзор lt. @SPIEGELONLINE антиамерикански и авантуристички. Повеќе информации: https://t.co/rxoeWW9C0T не поддржува: https://t.co/qmFRJVIeeN #Prism #NSA #BND #Verfassungsschutz #Stasi https://t.co/e7vwnrWpkw PixelHELPER слика
пред 9 месеци
Анти #ISIS кампања #Daesh #Bank Проектните уметнички активисти се стремат кон #SaudiArabia & Протест да се борат беше терористите и пропаганда. ве молиме да не поддржите: https://t.co/z0kGqPsEqA @KingSalmanEn @KingSalman #SaudiBarbaria #Човечки права #Weaponexport #War #Jemen @RheinmetallAG #Berlin https://t.co/WJgOW6Nz3E PixelHELPER слика
пред 9 месеци
"Halo i bims, 1 диктатор" Здраво јас сум, диктатор #MohammadbinSalman #AlSaud Светлосна проекција на пораката на #SaudiArabien во Берлин #vong против европските испораки на оружје #SaudiaArabia #Jemen #Waffenexporte #MbS plz RT! Поддржи ни https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/FFdu0mvcmC PixelHELPER слика
пред 9 месеци
#lightart карикатури за #Berlin во побарувачката на непосредна стоп на сите војни во #Syria, Вклучените земји треба да бидат свесни за нивната одговорност кон нашата планета. Не започнувајте светот беше III

Донирај ги бунтовниците! https://t.co/z0kGqPsEqA
PayPal @PixelHELPER.tv thx to #Banksy #StopWAR https://t.co/BypcRtOt1p
PixelHELPER слика
пред 9 месеци
Ние блескаме затоа што
никој не спие.
#Човечки права #PixelHELPER
споделување е грижа
https://t.co/z0kGqPsEqA https://t.co/zEbAC7unzb
PixelHELPER слика
пред 9 месеци
Со 500 € донации до @KRLS Во кампањата, ние спроведовме 15 проекции за светло во Федералната канцеларија, затвор, амбасада и Министерство за надворешни работи, така што не можевме да ги покриеме нашите трошоци. Повеќе светлосни проекции за #Katalonien не работат без донации https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/QXgwTJzPpe PixelHELPER слика
пред 9 месеци
#PixelHELPER & @AuswaertigesAmt добредојден @KRLS in #Berlin со светлина проекција сакаме избраниот претседател на #Katalonien добро време #Deutschland #Estelada Ние собираме за нови светлосни проекции: https://t.co/qmFRJVIeeN ???? 1 € ???????? Paypal @PixelHELPER. ТВ https://t.co/tf7o8WWgYc PixelHELPER слика
пред 9 месеци
А командоси уметник што испраќаат во затвор од воен суд за кривично дело турски Тие не commit.These уметник веднаш избегал во underground.If имате проблем, ако никој друг не може да помогне, и ако може да се следи со нас, можеби не можете да донирате на #PixelHELPER https://t.co/z0kGqPsEqA https://t.co/RfIdPqVNHr
пред 9 месеци
Добредојдовте во #Berlin @KRLS Ние научивме од историјата дека ние, кои се за мирна, урбана и човечка Германија, го прават светот јасен: секој што има страв за живот и екстремитет, е добредојден тука. Поддржува нас?
https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/Csgs8pS0mZ
PixelHELPER слика
пред 10 месеци
Добредојде назад! @KRLS "Либерти, кога почнува да се вкорени, е фабрика за брз раст".
-Горге Вашингтон
#FreePuigdemont # LlibertatPresosPolítics #CatalanRepublic https://t.co/i9FS3L9Fx8