Човештвото во животот. Рој помогне зомби без граници

Активноста е хронолошки

08.07.2018 Јан Böhmermann сака за доручек одбор

По Јан Böhmermann сака доручек одбор со слоганот на Сојузното министерство за внатрешни работи на Твитер, ние произведени еден во Мароко.

Ние ќе го продадеме на eBay наредната недела. Средствата ќе бидат искористени за финансирање на нашиот проект "Зомби без граници". Во моментов немаме фиксна локација во Мароко. Нашите алатки, два автомобили, две приколки и кујна за мобилни супа се веќе во земјата.

Нашата цел е да создадеме работни места во Северна Африка за да ги поштедиме бегалците на смртоносното патување низ Медитеранот кон Европа. На нашата фарма Спирулина, 24H ќе биде испратено во живо секојдневно на активности за хуманитарна помош за да се создадат нови работни места и да се борат против спирулинските алги против недоволна исхранетост во другите африкански земји. Нашиот Фејсбук Livestream интерфејс е веќе програмиран, во моментов работиме на проширување на twitch.tv.

15 метар хидраулични камера оптоварување во задниот дел со 360Grad камера главата и Wlan

Посетите на фармата се многу тешки, барем изнајмување, но само продаваат

Во Мароко пристигнала кујна со кујна 23.06.18

Ја возевме кујната за просперитет за 600, гладни луѓе во Мароко. Кујната е во обичаи за две недели и ние се уште треба да активира, цената изнесува околу 400 €. Портокаловата количка со алатки за нашата фарма Спирулина е веќе во Маракеш. Во моментов бараме фарма за изградба на фармата Спирулина. Поради ниската донација на околу 2500 € донации во годината 2017, ние само можеме постепено да одиме напред во проектот. Очекуваме изнајмување на најмалку 600-1200 € во зависност од локацијата на фармата. Бидејќи ни треба брз 4G интернет на фармата, ние треба да направиме тест за брзина на секоја страница, бидејќи подоцна ќе работиме со најмалку внатрешни IP камери 20, како и да испратиме два надворешни речници на Facebook и Twitch.
Голема недостаток е што има многу малку фарми кои не се засадени до врвот со маслинови дрвја, но имаат отворен простор со електрична енергија и вода.
Ние веќе ги погледнавме фармите 10 и единствената што беше погодна беше за продажба за 80.000 € нудат, а не за изнајмување.

18.06.18 царината се уште држи во кујната, тенкови се полесно за извоз

Тековни бројки и инвестиции

Во моментов веќе инвестиравме за 25.000 € во алатки за Spirulina Farm и 25.000 € во логистички трошоци, купување автомобили и да ја донесам нашата опрема во Северна Африка.
Ние треба вашата помош што е можно поскоро да испратиме дневник на 24 час од Мароко. Штом Фарм Спирулина е активен, ние ќе ја водиме нашата супа кујна со трактор Defender во Сенегал. Треба ли да не добиеме дозвола за постојан престој за Мароко, ќе продолжиме кон југ кон Мавританија, Сенегал и Гамбија и ќе пробаме таму
за да добиете локација и Дауерауфентесемимигунг. Очигледно, полесно е извозот на тенкови во Африка отколку хуманитарната помош.

Електротехничко инженерство за мобилно напојување на лаптопите во нашите животи

360 одделни камери на мобилни носила. Wi-Fi конекција со автомобилот за мобилна надворешна употреба

11.05.18 Defender & Caravan да ги задржи трошоците што е можно пониски во Африка

Пример за производство на црева од Spirulina, со цел да не се изградат бетонски басени

Хуманизмот како интерактивен искуство стриминг во живо, се движи на дистрибуција во текот на емоции во Фејсбук. Зомби не знаат никаква раса, боја или религија. Само мозоци! Проектот Zombies without Borders се гледа себеси како интерактивна платформа за роеви. Името е дериват на голем број зомби компјутери кои се контролираат однадвор. Нашата цел не е ништо помалку од решение за сите хуманитарни катастрофи преку интерактивни помош на гледачите на живо поток. Наша цел: 24 часови на жив свет од искри на светот. Во придружба на новинарите во воените зони, дистрибуција на хуманитарна помош во бегалски кампови или лов за ловокрадците во Националниот парк Кругер, можностите нашата контрола рој се Безгранична Нашиот инструмент: икони на емоции на Фејсбук контрола на помошни рој и да одлучи што е направено.

Затоа, целта на зомби без граници е на многу места, со користење на развиена технологија, вклучувајќи и мобилни батерии со облека; за RTMP Фејсбук живеат поток за контрола на внатрешните контроли безжична камера, интерактивна база на податоци софтвер за контрола рој, додатоци големи групи на луѓе за позитивни цели преку прелистувачот со цел за решавање на големите проблеми на време.

Првите локации за живеење се Сенегал, Палестина и нашиот логистички центар во Мароко. PixelHELPER сака да ги снабди сите други земји со хуманитарна помош од Мароко. На пат кон Мадагаскар, ние сакаме да инсталираме барем една локација за интерактивна локација за живеење во секоја земја. Местата Livestream ќе гради можности за вработување, како фарма на алги и ќе произведува производи заедно со бегалците за да им даде добра иднина на африканскиот континент. Сè што е во живо, секогаш си бил таму и одлучи што ќе се случи. Секое место ќе биде прикажано во живототокот во текот на денот, интерактивна телевизија, со цел да се подобри светот преку роба помош. На Мадагаскар, ние сакаме да ја користиме грузиската фаза терапија за да ги заштитиме луѓето од белодробната чума што секоја година се распаѓаат. Преку култ на мртвите, жителите на островот постојано доаѓаат во контакт со патогените кои веќе убиле милиони луѓе во Европа во средниот век.

Интерактивна помош во реално време во живо видео поток во вашиот интернет пребарувач.

Технички, тоа функционира така што ќе почнеме да живееме со транспарентни контроли и потоа да ги поканиме вработените во "зомби без ограничувања" во нашиот животен тек. Затоа внимаваме на кореографијата на интерактивните контроли и брзо реагираме на промените во животовите на местото на кризата.

2014-2015 го собравме првото искуство со помошта за рој

"Агент за перење пари за сите донации добиени преку оваа акција:

PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH
Приватна патека на Steindamm 3, 39114 Магдебург
Окружниот суд Стендал ХРБ ХНУМХ
Управниот директор: г-дин Оливер Биенковски
Телефонски број: 0049 163 71 666 23

Донирај сега

Ве молиме донирајте преку PayPal на paypal@PixelHELPER.tv или користете сметка за донација на PixelHELPER Фондацијата. Ако сакате да ја користите вашата кредитна картичка, користете ја донацијата подолу.

IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
BIC: GENODEM1GLS
Банка: GLS Community Bank
Сопственик: непрофитна PixelHELPER Foundation
Биткоин: 33iV1KhepXEyxvUnFFUHKZPKuXP6z3yUBc

Фото авторски права: https://web.facebook.com/patryk.witt
Графика и лого: https://web.facebook.com/SNOB.desillustration

Заштита на новинари. За слободниот збор

Геноцид светлина уметност PixelHELPER за Дафне

#PixelHELPER го пофали 100.000 за информации што доведоа до апсење на поддржувачите на убијците на Дафне Каруана Галиција. Ве молиме да ја поддржите нашата кампања на pixelhelper.org/de/spenden Заедно со организацијата IL-KENNIESA планираме активности низ целиот свет за собирање информации за убијците и за зголемување на медиумскиот притисок во земјите-учеснички.

"Манифест напишан со крвта на другите" - тоа е она што американскиот историчар Мајк Дејвис го нарече автомобил-бомба. Најновите на овие манифести се состои од Семтекс, исто така познат како пластичен експлозив, во прилог на дното на бел Peugeot 108 на патеката во Bidnija, 309 жители единаесет километри западно од главниот град на Малта, Валета.

На 16. Октомври, Дафне Каруана Галиција, 53 години, го зема воланот на својот автомобил. Таа вози на правливиот пат до главниот пат, се сврти лево, надолу по ридот, од кои може да се види од далечното трошка на морето, минатото мал, диви депонии и тиквички акри, 270 метри, до црвени граничи знак, на кој ежот бара од возачот да не ја изедначи неговата еднаквост. Експлозијата, според истражувачите, е предизвикана од мобилен телефон. На 15.04 часовникот, остатоците од мерачот на "Пејџотс" 100 лежат на поле десно од патот. Седумте холандски научници за форензика кои го проверуваат телото на Газиција три дена подоцна во болницата Мате-Деи во Валета, не добиваат многу за да видат. Малку е лево од телото на најпознатиот и најјасвесен новинар во земјата. Таа ги објави своите последни зборови 29 минути пред нејзината смрт на нејзиниот блог: "Без разлика каде гледате сега: Насекаде се гласа за арамии. Тоа е да очај ".

Дафне Каруана Галиция

Една недела подоцна, тројцата синови на Галиција се наоѓаат во Европскиот парламент во Стразбур, дебатирајќи за тоа што убиството на нивната мајка го кажува за Малта, а можеби и за ЕУ. Зелениот пратеник Свен Гиголд го зема микрофонот. "Дафне беше убиен на улица. Немаше место за криење, нивните убијци дури и не се обидоа да го направат нападот да изгледа како несреќа. Напротив, ова беше брутална демонстрација на моќта ", вели тој. Беше јасно зошто бомбата не беше под шеф на полицијата или автомобил на јавниот обвинител: "Дафне, кој фрли светлина врз системот за перење пари и корупција во Малта - не беа овие власти".

Додека во Стразбур на комеморацијата работи, влегува Роси Бинди, шеф на италијанската комисија за борба против мафијата, хотелот Excelsior во град ѕидови на Валета на. Со денови, Комисијата беше на Малта, посетата беше планирана долго време, но сега, по атентатот на блогерот, интересот е огромен. Опкружен со мазна gelled телохранители, транспарентни кабел завртки од костуми во ушите, Бинди, седнува на маса и да изгледа на новинари кои се на чекање во тешка кожа столици на неа. Мафијата, вели Бинди, ја смета Малта за "мал рај". И "даватели на финансиски услуги кои би можеле да понудат отворање бизниси во Малта" исто така се "дел од проблемот".

Геноцид светлина уметност PixelHELPER за Дафне

За Малта, изјавите на Бинди се проблем. Таа со децении е експерт за италијанската мафија, па нејзиниот збор има тежина. Малта се бори за својата репутација по атентатот на Галиција.

Убиството на неа, како што многумина го гледаат на островот, беше манифест дека оние кои се сериозни во борбата против криминалот повеќе не се сигурни за Малта.

Џиголд, кој со децении е вклучен во затајувањето данок и го знае истражувањето на Галиција, бара да бидат испратени меѓународни истражувачи. Тој повика на оставка на премиерот на социјалистите, Џозеф Мускат, и гарантира дека Европскиот парламент сака да испрати делегација во Малта за "враќање на владеењето на правото".

Геноцид светлина уметност PixelHELPER за Дафне

Пет автомобил-бомби за две години
Таа не е единствената што го гледа на тој начин. Ако овие денови се пријавени во државата на островот, тогаш се зборува за црни пари на компаниите со букви, даночни раеви, темна врска Азербејџан, шверц на масло, помине продажба и онлајн коцкање. Најголемата историја на Галиција, исто така, придонесе за тоа. Нејзиниот син Метју работи во истражувачката мрежа ИЈИЦ, која ги обелодени Panama Papers на 2016. За него Галиција ги прими документите во врска со Малта. Таа откри дека Кејт Шембри, шеф на Кабинетот на премиерот Мускат, и неговиот колега Конрад Mizzi - само енергија, денеска министерот за туризам - пред компании се зборува во Британски Девствени Острови и Панама. Сето ова сега се спојува со мрачна слика, во која границите меѓу сомнителните приватни бизниси на политичарите, спорните текови на јавните приходи и организираниот криминал се чини дека се распуштаат.

Тоа е слика дека лошо се совпаѓа со предградијата Валета, кои се полни со бизнисмени и пржен студентите, со автомобил-бесплатно, песок боја стариот дел на градот, кој е културна престолнина на Европа во девет недели - неспоредлив отворено средновековниот музеј, преку секојдневните десетици илјади туристи со своите шарени знаменца следат прирачници како крстоносците на нивниот стандард, а потоа и во вечерните часови, среќен да ги споделите со посипување на морето спреј во Свети Јулијан, на другата страна на заливот да се јаде зајакот во црвено вино и pintweise hinterherzukippen Cisk парк.

Некои од нив потоа го гледаат Џонатан Ферис. На осмиот ден по смртта на Галиција, тој седи со тенки очила во сино костум во фоајето на Вестин Dragonara. Зад стаклената фасада, брановите удираа на карпите, на софите се сместија убави семејства во облека на морнарот. Ферис е шеф за безбедност на хотелот со пет ѕвездички, и тоа укажува на тоа дека работите не се одвиваат онака како што треба во Малта.

Бидејќи пред една година беше полицаец Ферис, одговорен за перење пари. Блогот Галиција, вели тој, отсекогаш му помагал на истрагите. "Знаеше работи што не ги знаеме. На луѓето им веруваат на новинарите, наместо да полициските службеници. "Ферис обучени колеги во Брисел, Кина, Германија, тој го водеше Gaddaffis сметководител во 2016 ноември тој го замени како шеф на Малтешки перење орган анти-пари (FIAU). Помеѓу март 2016 и јули 2017 е автор на четири извештаи за сомневања за корупција против владини претставници. Сите, вели Ферис, се базираа на истражување на Галиција. Кој сака да го следи, ако влезе во детали, потребно е време.

Кратката верзија на студии FIAU како: Шефот на кабинетот Кит Шембри користи неговата компанија сандаче во Панама, исто така, за да се скрие 100.000 евра, што да заработи од продажба на три Малтешки пасоши на Русите. Тој, исто така, платил половина милион евра мито на еден малезиски менаџер на весници. Ферис верува дека Шембри сакал да осигура дека весникот на владата останува верен. Во исто време, тој сакаше да бидете сигурни дека на хартија и понатаму се однесуваат на нивните хартија од него, како странична Шембри се уште хартија трговец. И: Шембри и поранешниот министер за енергија, Конрад Мици, добија мито од Дубаи од компанија која тргува со течен гас во Малта. Овие пари, исто така, им се припишуваа на друштвата за писма од двете. Последниот блог за влез на Галиција "Насекаде се гласа за арамии" се однесуваше на овие бизниси.

Геноцид светлина уметност PixelHELPER за Дафне

1,07 милиони евра за договори за гас?
Шембри и Мицци негираат сè. Што остава многумина во сомнеж за владеењето на правото во Малта: извештаите на ФИАУ или не беа испратени ниту до полицијата - или директно поднесени од страна на властите - од страна на властите. Тие немаа последици.

Во извештаите се вклучени или Ферис, неговиот колега Чарлс Кронин или поранешниот шеф на ФИАУ Манфред Галдез. Никој веќе не е во канцеларија. Галдез отишол, наводно, сам по себе, во предвремено пензионирање. На 16. Јуни 2017 го натера неговиот наследник Ферис и Кронин бел плик со нивното известување во раката. "Никогаш не сум ја знаел причината", вели Ферис. Од тогаш тој можеше да заспие само со таблети. ФИАУ му кажува на таз дека има "во најдобар интерес да ги разреши Ферис и Кронин за" причини за изведба ".

Ако остане со ФИАУ, тој ќе ја следи последната голема историја на Галиција, вели Ферис. Се работи за Мишел Мускат, премиеровата сопруга. На сметка на нејзината компанија Egrant во Панама треба да течеше од Азербејџан 1,07 милиони евра - justament по Малта и Азербејџан потпишаа договор за дотур на гас со мандат 18. "Тие сакаа да ја спречат оваа истрага", смета Ферис. Тој го тужеше антикорупциското тело за негово враќање.

Додека извештаите на ФИАУ беа познати, се должи на еден човек кој себеси се нарекува "колега на Дафне во политиката" и беше нивна доверба. Симон Бусутил е заменик на конзервативната ПН, единствената опозициска партија; човек со стил и глас на проповедник на американската телевизија, шапките на неговиот храм, црна тага на ребрата. "Вести само преку WhatsApp", вели тој. "Мојот телефон е надгледуван." Посетителите се поздравија во конференциската сала на опозицијата во Домовите на Парламентот, аквариумски простор што лебди над пешачката улица на Валета.

Повлекувањето повеќе не е валидно
Додека Галиција искористи се повеќе и повеќе материјал против владата, премиерот Мускат ги претпочиташе изборите да трае јуни. Бузуттил беше главен кандидат на опозицијата. Некој ги достави извештаите на ФИАУ до него. Busuttil ги пренел сите детали со пријатен мирис пред печатот. Не помогна: Малтезе остана лојален на Мускат. Бузутил загуби, што може да се должи на фактот дека економијата на Малта е во подем. "Потоа сакав полека да се повлечам од политиката", вели тој. "Но сега, по нејзината смрт, сè е поинаку".

Во јули Бусутил го тужеше полицијата да ги испита министрите. Шембри и Мицзи поднеле приговор. "Ако изгубам, ќе одам во Стразбур", вели Бусутил. Тој сака да ја заврши работата на Галиција.

Блогерот силно го нападна Мускат, остатокот од владата, но исто така и голем дел од опозицијата. Дел со "брилијантни написи", како што велат дури и нивните најлоши непријатели во седиштето на владејачката партија ПЛ. Делумно со лични напади и текстови за нејзиниот сексуален живот. Но, никој во Малта сериозно не верува дека тоа беше корумпираните политичари кои ја залепија бомбата под нејзиниот автомобил.

Теоријата што најчесто се слуша во Малта - и Италија - е дека Галиција зачекори во потрагата на мафијата да шверцува нафта од Либија до јужна Европа. Оваа претпоставка е поддржана од фактот дека во последните две години во Малта имало пет автомобил-бомбашки напади, чии жртви се од криминално милје. Никој не беше информиран. Секој пат кога се користи Semtex. Ова се произведува, на пример, во либиската Зурара - од каде доаѓа маслото за шверц.

Опозицијата не е вклучена
Сепак, многумина во Малта го сметаат Мускат за одговорност за смртта на Галиција и да поднесе оставка. Не толку, бидејќи полицијата не ја заштити Галиција. Всушност, блогерот во минатото ја отфрли полициската заштита, бидејќи се плашеше дека тоа ќе влијае на нејзината работа. наведуваат во Мускат, семејството Galizias, опозицијата и Малтешки новинарите, заменик Busuttil формулирана на следниов начин: ". Ништо не може да се направи против корупцијата, додека корумпираните министри треба да остане на функцијата" За да се толерира на нивниот бизнис, слабеење на државата Институции - и со тоа го толерираат бизнисот на организираните криминалци.

Сепак, опозицијата не е вклучена во околностите. Малта се потпира економски на екстремно ниски корпоративни даноци, онлајн коцкање индустрија и продажба на пасоши за богати странци. Busuttils PN придонесува тоа. "Малта го продаде својот суверенитет на валкани пари", вели Зелениот Џеголд. "Тоа го замени владеењето на правото со култура на неказнивост и кронизам меѓу политичките и финансиските елити".

Во Casinostadt Сент Џулијанците во Малта стои комплексот Mayfair, еден од многуте згради на островот, во кој имињата на меѓународните корпорации се насочуваат на поштенски сандачиња. Компаниите во изградбата беа предмет на "Малта датотеки", истекување до огледалото во мај минатата година. Текстот забележал дека луѓето од Шпигел биле вознемирени, бидејќи местата во канцелариите тврделе дека има вистински бизнис. Сега, шест месеци подоцна, сликата во Мејфер фоајето е иста: K + S, Sixt, BASF и Џејкобс - стари поштенски сандачиња подружници на глобалните корпорации, се уште е таму.

Ставањето профит во Малта се исплаќа: Од 35 процентот од даноците што ги наметнува Малта за трговски друштва, тој плаќа назад до 30 проценти; тоа е единствената неверојатна работа за 5 проценти. Малта ќе стане "валкано место", Галиција пишуваше за тоа.

Министерот за финансии не се срама
Дневниот весник Малта денес пресмета дека 2015 заработил профит од 4 милијарди евра од Малта. Земјата признала само под 250 милиони даноци. 1,4 милијарди би биле изгубени во други богатства. Едвард Скилкуна, министер за финансии на Малта, се разбуди. "Во Малта, кога платите се една петтина повисоки отколку во Германија, работниците овде можат да речат дека се измамени од четири петтини од нивните плати? Се разбира, не ", вели Scicluna. "Постои проблем со перцепцијата". Неговата земја се третира неправедно, неговиот даночен систем "погрешно разбран". Земјата не е даночен рај, но нуди "конкурентни" даночни стапки. "Дали ова треба да биде срамно?" Прашува. "Не!" Всушност, сопствениците на компанијата би платиле повеќе од 5 проценти - затоа што тие би требало да плаќаат данок на повисоки профити на нивните подружници дома.

Дека ова всушност се случува, но во никој случај не е сигурно, вели Зелениот Гиголд. "Малта ги доделува своите даночни предности, без разлика дали станува збор за второто оданочување". Колку е атрактивно, може да се прочита од исклучително големиот број странски компании на островот.

Но, за да ги затворите "Ограничените" на германските големи корпорации - нема причина, вели Scicluna. "Ова е апсолутно легално". Перењето пари се случува во сите држави. "Но, големите ги обвинуваат малите за криење на сопствените проблеми". Малтските закони беа проверени пред да се приклучат на ЕУ и земјата беше редовно проверена за дупките за перење пари. Ја укина банкарската тајна и ја усвои директивата на ЕУ за спречување на перење пари, АТАД, вели Сциклуна. "Покрај тоа, ние ги обезбедуваме сите информации на барање од странство."

На деветтиот ден по смртта на Галиција, премиерот Мускат ќе настапи во Дубаи на семинарот "Глобално државјанство". Хостирано е од Хенли и Партнер - агенцијата која ги продава пасошите на Малта по цена од околу околу 900.000 Евро. Државјанство со инвестиции е името на програмата. Мускат зборува за придобивките "алтернативно живеење и државјанство" доведува до елитите.

Минува продаде за црните пари
"Темни фигури од Русија и од Блискиот Исток" ќе бидат направени во "Лажен малтес", напиша Галиција. За нив, бизнисот со пасош беше ништо друго освен друга порта за црни пари. Министерот за финансии Scicluna не сака да го прифати тоа. Милиони странци ќе добијат визи за ЕУ ​​секоја година. "Неколку стотици што Малта ги продаде досега не се појавуваат ниту во статистиката", вели тој. Тие се "обично уметници или спортисти кои сакаат да бидат светски граѓани", кои купуваат малтешки државјанство.

Најмало сомневање за потеклото на имотот беше одбиено, што беше случај со секоја четврта пријава. Покрај тоа, вели Scicluna, Комисијата на ЕУ ја испита програмата и не се спротивстави. "Другите држави го прават тоа без печат на ЕУ, но го посочвате прстот". Всушност, не е само Австрија што минува низ истиот модел. Германија, исто така, им овозможува на самовработените да имигрираат, инвестирајќи најмалку еден милион евра.

На единаесеттата вечер по смртта на блогерот, жените се собраа пред величествената канцеларија на премиерот Мускат. "Битлси" се бутам од мал звучник. Многумина се наоѓаат во ПН или доаѓаат од нивната околина, но никој не сака да го слушне тоа. Се разбира, вашата акција е "непартиска". Тие ги отвораат патосниците и ги ставаат столбовите на столбовите заедно. Долго сакаат да го окупираат местото. Секој носи иста бела маичка. "Без разлика каде гледате, насекаде се крие. Тоа е да очај ", се вели.

???????????? Нашата непрофитна Не можете да се направи тоа без вашата донации ???? Во името на толеранцијата, ние shoulderstand claimsoft правото да не се толерира нетолеранција ??????? ?????????