Човештвото во животот. Рој помогне зомби без граници

Активноста е хронолошки

08.07.2018 Јан Böhmermann сака за доручек одбор

По Јан Böhmermann сака доручек одбор со слоганот на Сојузното министерство за внатрешни работи на Твитер, ние произведени еден во Мароко.

Ние ќе го продадеме на eBay наредната недела. Средствата ќе бидат искористени за финансирање на нашиот проект "Зомби без граници". Во моментов немаме фиксна локација во Мароко. Нашите алатки, два автомобили, две приколки и кујна за мобилни супа се веќе во земјата.

Нашата цел е да создадеме работни места во Северна Африка за да ги поштедиме бегалците на смртоносното патување низ Медитеранот кон Европа. На нашата фарма Спирулина, 24H ќе биде испратено во живо секојдневно на активности за хуманитарна помош за да се создадат нови работни места и да се борат против спирулинските алги против недоволна исхранетост во другите африкански земји. Нашиот Фејсбук Livestream интерфејс е веќе програмиран, во моментов работиме на проширување на twitch.tv.

15 метар хидраулични камера оптоварување во задниот дел со 360Grad камера главата и Wlan

Посетите на фармата се многу тешки, барем изнајмување, но само продаваат

Во Мароко пристигнала кујна со кујна 23.06.18

Ја возевме кујната за просперитет за 600, гладни луѓе во Мароко. Кујната е во обичаи за две недели и ние се уште треба да активира, цената изнесува околу 400 €. Портокаловата количка со алатки за нашата фарма Спирулина е веќе во Маракеш. Во моментов бараме фарма за изградба на фармата Спирулина. Поради ниската донација на околу 2500 € донации во годината 2017, ние само можеме постепено да одиме напред во проектот. Очекуваме изнајмување на најмалку 600-1200 € во зависност од локацијата на фармата. Бидејќи ни треба брз 4G интернет на фармата, ние треба да направиме тест за брзина на секоја страница, бидејќи подоцна ќе работиме со најмалку внатрешни IP камери 20, како и да испратиме два надворешни речници на Facebook и Twitch.
Голема недостаток е што има многу малку фарми кои не се засадени до врвот со маслинови дрвја, но имаат отворен простор со електрична енергија и вода.
Ние веќе ги погледнавме фармите 10 и единствената што беше погодна беше за продажба за 80.000 € нудат, а не за изнајмување.

18.06.18 царината се уште држи во кујната, тенкови се полесно за извоз

Тековни бројки и инвестиции

Во моментов веќе инвестиравме за 25.000 € во алатки за Spirulina Farm и 25.000 € во логистички трошоци, купување автомобили и да ја донесам нашата опрема во Северна Африка.
Ние треба вашата помош што е можно поскоро да испратиме дневник на 24 час од Мароко. Штом Фарм Спирулина е активен, ние ќе ја водиме нашата супа кујна со трактор Defender во Сенегал. Треба ли да не добиеме дозвола за постојан престој за Мароко, ќе продолжиме кон југ кон Мавританија, Сенегал и Гамбија и ќе пробаме таму
за да добиете локација и Дауерауфентесемимигунг. Очигледно, полесно е извозот на тенкови во Африка отколку хуманитарната помош.

Електротехничко инженерство за мобилно напојување на лаптопите во нашите животи

360 одделни камери на мобилни носила. Wi-Fi конекција со автомобилот за мобилна надворешна употреба

11.05.18 Defender & Caravan да ги задржи трошоците што е можно пониски во Африка

Пример за производство на црева од Spirulina, со цел да не се изградат бетонски басени

Хуманизмот како интерактивен искуство стриминг во живо, се движи на дистрибуција во текот на емоции во Фејсбук. Зомби не знаат никаква раса, боја или религија. Само мозоци! Проектот Zombies without Borders се гледа себеси како интерактивна платформа за роеви. Името е дериват на голем број зомби компјутери кои се контролираат однадвор. Нашата цел не е ништо помалку од решение за сите хуманитарни катастрофи преку интерактивни помош на гледачите на живо поток. Наша цел: 24 часови на жив свет од искри на светот. Во придружба на новинарите во воените зони, дистрибуција на хуманитарна помош во бегалски кампови или лов за ловокрадците во Националниот парк Кругер, можностите нашата контрола рој се Безгранична Нашиот инструмент: икони на емоции на Фејсбук контрола на помошни рој и да одлучи што е направено.

Затоа, целта на зомби без граници е на многу места, со користење на развиена технологија, вклучувајќи и мобилни батерии со облека; за RTMP Фејсбук живеат поток за контрола на внатрешните контроли безжична камера, интерактивна база на податоци софтвер за контрола рој, додатоци големи групи на луѓе за позитивни цели преку прелистувачот со цел за решавање на големите проблеми на време.

Првите локации за живеење се Сенегал, Палестина и нашиот логистички центар во Мароко. PixelHELPER сака да ги снабди сите други земји со хуманитарна помош од Мароко. На пат кон Мадагаскар, ние сакаме да инсталираме барем една локација за интерактивна локација за живеење во секоја земја. Местата Livestream ќе гради можности за вработување, како фарма на алги и ќе произведува производи заедно со бегалците за да им даде добра иднина на африканскиот континент. Сè што е во живо, секогаш си бил таму и одлучи што ќе се случи. Секое место ќе биде прикажано во живототокот во текот на денот, интерактивна телевизија, со цел да се подобри светот преку роба помош. На Мадагаскар, ние сакаме да ја користиме грузиската фаза терапија за да ги заштитиме луѓето од белодробната чума што секоја година се распаѓаат. Преку култ на мртвите, жителите на островот постојано доаѓаат во контакт со патогените кои веќе убиле милиони луѓе во Европа во средниот век.

Интерактивна помош во реално време во живо видео поток во вашиот интернет пребарувач.

Технички, тоа функционира така што ќе почнеме да живееме со транспарентни контроли и потоа да ги поканиме вработените во "зомби без ограничувања" во нашиот животен тек. Затоа внимаваме на кореографијата на интерактивните контроли и брзо реагираме на промените во животовите на местото на кризата.

2014-2015 го собравме првото искуство со помошта за рој

"Агент за перење пари за сите донации добиени преку оваа акција:

PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH
Приватна патека на Steindamm 3, 39114 Магдебург
Окружниот суд Стендал ХРБ ХНУМХ
Управниот директор: г-дин Оливер Биенковски
Телефонски број: 0049 163 71 666 23

Донирај сега

Ве молиме донирајте преку PayPal на paypal@PixelHELPER.tv или користете сметка за донација на PixelHELPER Фондацијата. Ако сакате да ја користите вашата кредитна картичка, користете ја донацијата подолу.

IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
BIC: GENODEM1GLS
Банка: GLS Community Bank
Сопственик: непрофитна PixelHELPER Foundation
Биткоин: 33iV1KhepXEyxvUnFFUHKZPKuXP6z3yUBc

Фото авторски права: https://web.facebook.com/patryk.witt
Графика и лого: https://web.facebook.com/SNOB.desillustration

???????????? Нашата непрофитна Не можете да се направи тоа без вашата донации ???? Во името на толеранцијата, ние shoulderstand claimsoft правото да не се толерира нетолеранција ??????? ?????????