PixelHELPER

Fondacioni PixelHELPER jofitimprurëse është duke luftuar kundër sëmundjeve sociale me mjete të pazakonta. Shpesh projektohet nga projektuesit e lehta të lëvizjes së makinave nga karikaturat e artit të dritës në mesazhet ndërkombëtare. Kjo formë proteste politike tashmë është përdorur kundër projekteve të mbikëqyrjes së NSA, dërgimit të armëve në Arabinë Saudite ose për të drejtat e kafshëve. Shpesh, artistët pjesëmarrës përdorin teknologjinë më të avancuar dhe të gjitha mjetet e satirës për të vënë problemet në qendër të mbulimit të medias. Fokusi i punës sonë është në të drejtat e njeriut, në veçanti lirimin e të burgosurve politikë dhe shteteve që shkelin Konventën e Gjenevës për të Drejtat e Njeriut. Të pakënaqur nga zhurma e botës ne ecim në rrugën tonë, të qetë dhe të sigurt, të patrembur në rreziqe, qëllime të larta në mendje për të mbrojtur tokën. Besimi themelor është se parimet e Revolucionit Francez "Liria, barazia e vëllazërisë" janë të nevojshme për të luftuar kundër përsëritjes së apatit politik. Vetë-drejtësia jonë e arteve ofron të gjitha mundësitë për një ndryshim të qëndrueshëm brenda shoqërisë.
PixelHELPER
PixelHELPER ishte e gjallë.8 orë më parë

Die Kunstinstallation #Fencing4Humanity ermöglicht Besuchern den Rundgang um einen 8 Meter hohen Nachbau der berüchtigten EU Aussengrenze. Wir wollen damit auf das Schicksal all jener Menschen aufmerksam machen, die ihre Heimat verlassen mussten, weil Europa dort mit ihren Waffenexporten Konflikte & Kriege ermöglicht....

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPER ishte e gjallë.10 orë më parë

Die Kunstinstallation #Fencing4Humanity ermöglicht Besuchern den Rundgang um einen 8 Meter hohen Nachbau der berüchtigten EU Aussengrenze. Wir wollen damit auf das Schicksal all jener Menschen aufmerksam machen, die ihre Heimat verlassen mussten, weil Europa dort mit ihren Waffenexporten Konflikte & Kriege ermöglicht....

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPER ndanë një post - në Marok.Ditë më parë 1

Mustafa & Jamela janë një ekip super mbrapa. Ata shpërndajnë shportën sot në një lagje të varfër. Projekti i ardhshëm i artit po merr formë. Paralelisht kemi sot blerë 400 pako e pluhur pjekje. Furra është super e pajisur. Për fat të keq, asnjë dhurim nuk është marrë në Paypal sot. Sa kohë ...

PixelHELPER
PixelHELPER ishte e gjallë.Ditë më parë 1

Ndihma e Livestream swarm në Afrikë. Kutitë në anën e majtë të ekranit për të treguar për atë që ne jemi duke kërkuar për donacione për të ndihmuar punonjësit tanë të bëjë diçka për të prodhuar apo blerje, ju mund shuma nëpërmjet donacioneve PayPal për paypal@pixelhelper.tv, kështu që ju të ndikoni në livestream, pasi ...

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPER ishte e gjallë.Ditë më parë 1

Çdo ditë marmotja përshëndet. Ndihma e Livestream swarm në Afrikë. Kutitë në anën e majtë të ekranit për të treguar për atë që ne jemi duke kërkuar për donacione për të ndihmuar punonjësit tanë të bëjë diçka për të prodhuar apo blerje, ju mund shuma nëpërmjet donacioneve PayPal për paypal@pixelhelper.tv, ka ndikuar kaq ...

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPER ishte e gjallë.ditë 2 më parë

Ndihma e Livestream swarm në Afrikë. Kutitë në anën e majtë të ekranit për të treguar për atë që ne jemi duke kërkuar për donacione për të ndihmuar punonjësit tanë të bëjë diçka për të prodhuar apo blerje, ju mund shuma nëpërmjet donacioneve PayPal për paypal@pixelhelper.tv, kështu që ju të ndikoni në livestream, pasi ...

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPER ndanë një video të drejtpërdrejtë.ditë 3 më parë

Ne kemi nevojë për mbështetjen tuaj për të zgjeruar selinë tonë livestream. Edhe shuma të vogla nga 1 € ndihmë. Kutitë në anën e majtë të ekranit tregojnë nevojat tona. Donacionet tuaja Paypal për paypal@pixelhelper.tv ndikojnë në livestream. Me ndihmën tuaj ne blejmë një makine mund ...

PixelHELPER
Oliver
Ne kemi nevojë për mbështetjen tuaj për të zgjeruar selinë tonë livestream. Edhe shuma të vogla nga 1 € ndihmë. Kutitë në anën e majtë të ekranit tregojnë nevojat tona. Donacionet tuaja Paypal për paypal@pixelhelper.tv ndikojnë në livestream. Me ndihmën tuaj, ne blejmë një makine për të ofruar bukë të konservuar në Mauritani në një kamp refugjatësh, deri atëherë ne japim si të tillë #Tafel në Gjermani njerëzit e varfër rreth me bukë. Më shumë informacion rreth projektit tonë në PixelHELPER.org/Afrikahilfe Këtu mund të gjeni më shumë donacione: paypal@PixelHELPER.tv IBAN DE93 4306 0967 1190 1453 00 SWIFT / BIC: GENODEM1GLS Keyword: Promovimi Art & Culture dhuron. Ose mos dhuro. Nuk ka asnjë përpjekje! Ji trim. Bëhu me zë të lartë. Sfondi i Projektit: Mirësevini në Projektin AfrikaHilfe të PixelHELPER. Menjëherë pas vdekjes së Karlheinz Böhm nga njerëzit për njerëzit, ne jemi 2014 udhëtoi për në Marok në bazë për aktivitetet tona për të vënë Afrikë. Tani 5 vjet më vonë, ne kemi arritur diçka mjaft dhe organizimin e ndihmës për zhvillim. Është më e lehtë të organizohesh nga selia jonë e Afrikës Veriore sesa nga Evropa. Ne kemi rindërtuar një fermë të vogël, 40 km nga Marrakech në Marok në një studio interaktive jetojnë lumë. Nën sytë e kamerave ne prodhojmë këtu, me ndihmën e audiencës, ndihma humanitare, tableta algat kundër kequshqyerjes, bukë të konservuar për kampet e refugjatëve në një 4,60 metra furrë druri, shporta për mbrojtjen nga përmbytjet kundër përmbytjet në Afrikën e Veriut, kube emergjente për të mbijetuar në rast të humbjes së banesës në rast të fatkeqësive natyrore dhe motor dhe biçikletave helmetat për adoleshentët. Pixel Helper dëshiron të japë njerëzve lirinë, vetëvendosje dhe me përgjegjësi në formë pa material duan jetën e tyre dhe të japin fëmijëve të tyre një të ardhme të mirë. Pixel Helper kontribuon në përmirësimin e qëndrueshëm të kushteve ekonomike, sociale, ekologjike dhe politike globale. Pixel Helper lufton varfërinë dhe promovon të drejtat e njeriut, sundimin e ligjit dhe demokracisë. Pixel Helper kontribuon në parandalimin e krizave dhe konflikteve të dhunshme. Pixel Helper mbështet një globalizim sociale vetëm, ekologjikisht të qëndrueshme dhe të qëndrueshme. Ne 2014 paraqitur në një Talk TED në Marrakech ynë LIVE STREAMING Swarm ndihmë software. Fermë është vendi i parë praktik ku përdorim softuerin tonë. Ne mirëpresim mbështetësit reja dhe vizitorët e projektit tonë. #brethren #brotherhood #fraternity #freemason #freemasonry #freemasons #Freimaurer #Masonic #Masons #UGLE #Marokko #marrakesch #marrakesh #DigitalNomad #DigitaleNomaden #irishfreemasonry #BrotfuerdasDorf në vend të #BrotfuerdieWelt #Backen # njerëzimi në vend të #DrOetker #Baking
PixelHELPER
PixelHELPER mbështet PixelHELPER.ditë 4 më parë

Projektim i lehtë në ambasadën e Arabisë Saudite në # Berlin Berlin Airlift ishte operacioni më i madh humanitar lehtësim ndonjëherë, rusët kishin mbyllur pastaj off të gjitha lidhjet tokësore dhe ajrore të Berlinit Perëndimor. Historia historike e Berlinit detyron çdo të embargos së Arabisë ...

PixelHELPER
PixelHELPER ishte e gjallë.ditë 6 më parë

Ne piqem dhe ndërtojmë veten përmes të shtunës. Ne kemi nevojë për mbështetjen tuaj për të zgjeruar selinë tonë livestream. Edhe shuma të vogla nga 1 € ndihmë. Kutitë interaktive në anën e majtë të ekranit i përgjigjen donacioneve tuaja Paypal për paypal@pixelhelper.vv vendos ...

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPER është këtu: Porta e Brandenburgut.ditë 7 më parë
Porta e Brandenburgut

Me një projeksion të lehtë në #BrandenburgerTor PixelHELPER i Bashkësisë Islame në Zelandën e Re shpreh ngushëllimet e saj. Tmerri ynë në sulmin terrorist ndaj myslimanëve u mblodh në lutje #Christchurch na bën të trishtuar. Këtu terroristët vranë njerëz për një arsye vetëm: ...

PixelHELPER
PixelHELPER ishte e gjallë.1 javë më parë

Ne kemi nevojë për mbështetjen tuaj për të pjekur më shumë bukë për Afrikën. Edhe shuma të vogla nga 1 € ndihmë. Kutitë interaktive në anën e majtë të ekranit i përgjigjen donacioneve tuaja Paypal për paypal@pixelhelper.tv me atë që ju vendosni se si ajo vazhdon. Me ndihmën tuaj ...

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPER mbështet PixelHELPER në Marok1 javë më parë

Ku indiferenca fraternizes me pafundësi, ajo është e gjitha me çdo lloj vëllazëri. Anëtarët e 10.000 mbajnë #Entwicklungshilfe me sa duket për një sport spektatorësh. Çdo reagim ndaj artikullit tonë nga gazeta masonike # njerëzimi qëndroi jashtë, një email i vetëm ...

PixelHELPER
PixelHELPER ishte e gjallë.1 javë më parë

Ne kemi nevojë për mbështetjen tuaj për të pjekur më shumë bukë për Afrikën. Gjithashtu shuma të vogla nga 1 € në paypal@PixelHELPERndihmë .tv. Sa më shumë njerëz të dhurojnë Paypal më shumë bukë janë pjekur. E shihni zbatimin direkt në videon e drejtpërdrejtë. Me ndihmën tuaj ne blejmë ...

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPER ishte e gjallë.javë më parë 2

Falë një donacioni privat, ne jemi përsëri online. Ne kemi nevojë për mbështetjen tuaj për të pjekur më shumë bukë për Afrikën. Gjithashtu shuma të vogla nga 1 € në paypal@PixelHELPERndihmë .tv. Sa më shumë njerëz të dhurojnë Paypal më shumë bukë janë pjekur. E shihni zbatimin ...

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPER mbështet PixelHELPER - këtu: Bundestag Gjerman.javë më parë 2

Projektimi i Lichtkunst me Iniciativën e Tibetit Deutschland e. V. - TABELA E TIBETANIT NË NDËRTIMET E DITËS SË DITË DHE BRENDENBURG GATE E themi këtë vit qartë: #Tibet nuk harrohet! 60. Përvjetori i kryengritjes dhe shtypjes së vazhdueshme në Tibet duhet të kërkojë politikë gjermane ...

PixelHELPER
PixelHELPER ishte live - mbështet PixelHELPER në Marok.javë më parë 2

Sot ne kemi frigoriferin tonë për #Dosenbrot # Bakery bleu. Pa ngrirësit nuk arrijmë me qëllimin tonë të përditshëm për kallamisje të doza 1000 në ditë. Ne ende nuk kemi një mikser industrial dhe makinën tonë të nënshkrimit për bukën e konservuar. Nëse ne kuti 50.000 ...

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPER ishte e gjallë.javë më parë 2

Evropian #Dosenbrot #Nothilfe sot prodhon bukë tradicionale #Marokko në livestream. Ne do të shpërndajmë shporta më pas në një lagje të varfër. Ju kontrolloni me donacionet tuaj Paypal për paypal@PixelHELPER.tv prodhimi i rrotullonave të bukës. Zgjedhjet janë ...

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPERjavë më parë 2

Evropian #Dosenbrot #Nothilfe ka sot #Weltfrauentag Brumë përgatitet për këtë mëngjes në mëngjes #Holzkohleofen për të pjekur. Sot ne kemi copëtuar edhe kilogramë 500 të drurit rreth furrës në # Bakery mbush me gëzim. Pastaj ne kemi ...

PixelHELPER
PixelHELPERjavë më parë 3

Ajo mbetet një e jetës vetëm atë që i është dhënë larg. Ne i kërkojmë të gjithë dashamirësit për ditëlindjen e #PixelHELPER Themeluesi Oliver Bienkowski të përmbahen nga dhurata dhe paypal@PixelHELPERpër të dhuruar .tv. Kampi i refugjatëve Mbera është 2000 kilometra nga pixel Helper selinë Stream live. The ...

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPERjavë më parë 3

Sot ne fillojmë me evropianin tonë #Dosenbrot Ndihma emergjente në #PixelHELPER #Livestream Terreni në Marok. Në furrë tonë do të prodhojmë bukën e qëndrueshme dhe tjetrën #UNHCR Kampi në Mauritani, si dhe në zona të ndryshme të emergjencës ...

PixelHELPER
PixelHELPER mbështet PixelHELPER.javë më parë 3

Mbështet tonat #Afrika #Dosenbrot Bakery per #Paypal për paypal@PixelHELPER. Tv #Wieso Njeriu mund të bëjë miliona #Smartphones por nuk prodhojnë #Dosenbrot në numër të mjaftueshëm për njerëz të urisë ose luftës para vdekjes ...

PixelHELPER
PixelHELPERjavë më parë 4

Në 04. Në mars, gazeta masonike e anëtarëve shfaqet me një artikull rreth @PixelHELPER, Në këtë mënyrë ne jemi duke kërkuar një huadhënës për të financuar projektin tonë të Afrikës, derisa të përdorim të ardhurat nga softueri i ndihmës sonë të livestream swarm, shitja e tabletave të algave dhe helmetave motorë të rritur ...

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPERjavë më parë 4

operacion #Schornstein filluar. Ne e mbyllim ditën ndërtimin tonë #Afrika # Bakery nga. Së bashku me # Drita Artist Manfred Kielnhofer ne ndërtojmë një të madhe #GuardiansofTime skulpturë Art. Si dhe sallën tonë të parë të prodhimit për fëmijët dhe foshnjat

PixelHELPER
PixelHELPERMuaj më parë 1

Sepse ne nuk kemi marrë një donacion për një javë që nga jona # Bakery Africa ne duhet të shkojmë tani #Hunde #ChopSuey për të përgatitur stilin kinez. Për #Uiguren Qeni është në gradë 200 në #Holzkohleofen steamed dhe pastaj në ...

PixelHELPER
PixelHELPERMuaj më parë 1

Sot, buka jonë e arsimit ka mbaruar dhe thyer videot tona video në fund të videos, prandaj ju lutemi dhuroni sot, sesa nesër. Të mërkurën ne marrim shportat e para për bukë dhe fëmijët do ta shpërndajnë bukën tonë. Me të ardhurat, ne do të jemi një ...

PixelHELPER
PixelHELPER përditësuar profilin e tij / saj të profilit.Muaj më parë 1

Ju dëshironi më shumë njerëzim në botë në vend të dhuratave materiale? Pastaj, në vend të dhuratave, pyesni mysafirët tuaj për një dhurim për PixelHELPER. Përdor këtë URL: https://web.facebook.com/fund/pixelhelper Ka shumë raste të tilla si: ditëlindje, dasma, jubileve - ose thjesht për dikë të veçantë ...

PixelHELPER
PixelHELPER mbështet PixelHELPER - këtu: Tolkienland.muaj 2 më parë

Nuk ka fëmijë helmetat motor në Afrikë. Numri i aksidenteve rrugore fatale është i papranueshëm, veçanërisht në mesin e njerëzve të varfër në vendet e varfëra. Gjatë gjithë Afrikës mungojnë helmetat e rinisë dhe fëmijët për motoçikleta. Familje të tëra, babai, nëna, tre fëmijë ecin me makina të vogla ...

PixelHELPER
PixelHELPER është këtu: Tolkien.muaj 2 më parë

Moin #Gefolgschaft - Ne jemi tani në fillim të fazës 2 të projektit tonë të keq. Kjo është faza në të cilën ne kemi një "lazer" të madh në #Mond vend. Shaka - ne kemi furrë tonë në ditët e fundit 10

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPER mbështet PixelHELPER - këtu: Tolkienland.muaj 2 më parë

PixelHELPER & miqtë e vjetër nga Kassel kanë mbledhur paratë për funeralin e Tombia Braide. Një falënderim i madh për mbledhjen e fondeve në Hot Legs Kassel. Pas funeralit, ne ngarkojmë një foto të bordit të rëndë dhe koordinatat GPS në profilin e tij përkujtimor, që të mund ta shihni të gjithë në ...

PixelHELPER
PixelHELPER është këtu: Tolkien.muaj 2 më parë

Dëbora në # shkretëtirë? Dëbora ka #Europa në mënyrë të vendosur nën kontroll. Të jesh kundër #Klimawandel & çështjet e ndërlidhura si rritja e niveleve të detit #PixelHELPER përmes përdorimit të borës në vende të pazakonshme ...

PixelHELPER
5 orë më parë
#Fencing4Humanity ermöglicht Besuchern den Rundgang um einen 8 Meter hohen Nachbau der berüchtigten #EU Aussengrenze. #Europa ermöglicht mit ihren #Waffenexporten #Konflikte Dhe #Kriege weltweit. Seht im livestream zu wie wir den #Kunstzaun Bauen #Periscope https://t.co/URvqFGhvqH
5 orë më parë
#Fencing4Humanity ermöglicht den Rundgang um einen 8 Meter hohen Nachbau der berüchtigten #EU #Aussengrenze. Ein Kunstmahnmal für die Menschen, die auf dem Weg nach Europa ihr Leben verloren haben. #Refugees #RefugeesWelcome #BloggerfürFlüchtlinge Spendet an paypal @PixelHELPER. Tv https://t.co/jMavOrtKh2 Foto PixelHELPER
ditë 7 më parë
Projektim i lehte per #Christchurch # Berlin #PixelHELPER shpreh ngushëllimet e saj për Bashkësinë Islame #NewZealand, Ky urrejtje njerëzore është helm për botën. kundër #Terror Dhe #weaponsexports në mbarë botën. https://t.co/GMAXZypYVD dhuroni për të 👉Paypal @PixelHELPER. Tv https://t.co/dm6hz7OOWZ Foto PixelHELPER
ditë 7 më parë
Projektim i lehte per #Christchurch #BrandenburgerTor PixelHELPER shpreh komunitetin e besimit islam #Neuseeland dhembshuria e tyre. Ky urrejtje njerëzore është helm për botën. kundër #Terror Dhe #Waffenexporte weltweit. https://t.co/GMAXZypYVD dhuroni 👉Paypal @PixelHELPER. Tv https://t.co/Mam3veOOIC Foto PixelHELPER
Muaj më parë 1
Projektim i lehtë në Bundestag kundër #Waffenexporte, "Gjermanishtja Industria # Mbrojtjes është shkruar në portalin. # Ushtarak nuk rrit sigurinë, por e zvogëlon atë. Mbështet fushatën tonë paypal @PixelHELPER.tv ose https://t.co/qmFRJVIeeN #AnneWill https://t.co/ZpGfOKtsI7 Foto PixelHELPER
muaj 3 më parë
Ne ju dëshirojmë të gjithëve një Gëzuar Vitin e Ri 2019. Në ditët e fundit kemi hedhur imazhin më të madh të rrethit dhe këndit të katit të Afrikës. Ejani mirë dhe në #Zukunft donacione të mëtejshme:
paypal @PixelHELPER. Tv #Freimaurer #Freemason #LOTR #Orthanc https://t.co/GMAXZypYVD https://t.co/fUjHYcS4jG
Foto PixelHELPER
muaj 3 më parë
Ne nga #PixelHELPER Nevojë për 150 € ditore përmes paypal paypal @pixelhelper.tv të jetë në gjendje të paguajë punonjësit, përndryshe ne duhet të dërgojmë të gjithë punonjësit në shtëpi dhe të shkojmë në pushim dimëror. Projeksionet e lehta në Berlin dhe ndihma humanitare në #Afrika kushtojnë shumë para. Ju lutemi ndihmoni! https://t.co/BCKPu88N4Y Foto PixelHELPER
muaj 3 më parë
#STOPBrexit qëndron në Ambasadën e Mbretërisë së Bashkuar në # Berlin.
#Europa mjete #Frieden #Gemeinschaft Dhe # vëllazëri Kjo aleancë e rëndësishme e shteteve nuk duhet të copëtohet. https://t.co/qmFRJVIeeN #Brexit #England #NoBrexit
#London https://t.co/M3rG25D9Gi
Foto PixelHELPER
muaj 3 më parë
Gjermania Industria # Mbrojtjes Në vend të kësaj, populli gjerman qëndron në #Bundestag Portal. Ushtria nuk rrit sigurinë, por e zvogëlon atë. Qindra mijëra të vdekur dhe të plagosur dhe miliona refugjatë janë rezultat https://t.co/qmFRJVIeeN #Waffenexporte #Krieg https://t.co/xoFqpxI095 Foto PixelHELPER
muaj 4 më parë
Në selinë tonë të livestream në #Marokko Në të ardhmen, mallrat e ndihmës humanitare do të prodhohen për rajonet e fatkeqësive, konfliktet e armatosura dhe kampet e refugjatëve. Në livestream ju kontrollin e jona #Hobbit Ndihmësit dhe numri i artikujve lehtësues të prodhuar ???? https://t.co/DPaJAZk37x https://t.co/HcNmg2sg9A
muaj 4 më parë
Bëhuni një hutues, paguani 100.000 € dhe përzini Mbrojtësin në 50 ditë në vit në Marok. Artikulli 1 nga Çështja e Revistës Ndërkombëtare të Pronarit të Landrover Jan. 2019 në #Landrover #Defender 110 ne për parashikime të lehta dhe në #Afrika përdorim ???? https://t.co/DPaJAZk37x https://t.co/X7NFdc7jYA Foto PixelHELPER
muaj 4 më parë
Rritja e niveleve të detit nuk është një kërcënim që lind larg horizontit #Mikronesien efektet e ndryshimeve klimatike në oqeane janë realitet mizor: Sipas studiuesve, tetë ishuj në Paqësor tashmë janë gëlltitur plotësisht nga deti https://t.co/uUZ8A2NGQs Foto PixelHELPER
muaj 4 më parë
I lumtur #Thankskilling Hej, emri i të cilit nuk mund të emërohet, merr #turkey për t'u ndarë #DonaldTrump @realDonaldTrump #Khashoggi #MbS @RT_Erdogan #SaudiArabia projektim i lehtë në ambasadat e Kosovës #SaudiArabia Dhe #SHBA in # Berlin #Thanksgiving mbështetje ✊ https://t.co/z0kGqPsEqA https://t.co/4SEZZuvZwN Foto PixelHELPER
muaj 4 më parë
I lumtur #Thankskilling, Ai, emri i të cilit nuk mund të emërohet, merr "Turqinë" për t'u ndarë #DonaldTrump mjaft #Khashoggi #MbS #SaudiArabia Projeksion i dritës mbi mesazhet e #SaudiArabien Dhe #SHBA in # Berlin #Thanksgiving mbështetje ✊ https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/v9SHXK3UHs Foto PixelHELPER
muaj 5 më parë
Në rrjedhën e hulumtimit të 2012 në Cornelius #Gurlitt mbledhja e konfiskuar ishte bërë gjithnjë e më e qartë se #Raubkunst Guesses "nuk mund të mbahen kështu," tha Grütters v. @BK_Amt @SZ #FallGurlitt 5. #Jahrestag #Lichtprojektion ???? https://t.co/qmFRJVIeeN🦇 https://t.co/nxZXqUQ4UB Foto PixelHELPER
muaj 5 më parë
1 vit pas vrasjes së gazetarit investigativ malazez Daphne Caruana Galizia vazhdon të parandalojë hetimin. #PixelHELPER projekte në kancelarinë federale dhe në ambasadën malteze. #DaphneCaruanaGalizia #JusticeForDaphne na mbështesin https://t.co/z0kGqPsEqA https://t.co/MB29C4Ua7d Foto PixelHELPER
muaj 6 më parë
Ai është përsëri darrrrrrrrrrr. Ne mirëpresim së bashku me të @Kurd_Gem_De ardhjen e Erdolf me një projeksion të lehtë në #Bundeskanzleramt, #Bundestag & Kalaja Bellevue. Na mbështesni! Për fjalën dhe lirinë! ✊ ???????????? https://t.co/DPaJAZk37x #Erdogan # Türkei #Diktatur https://t.co/1RYgTnJox9 Foto PixelHELPER
muaj 6 më parë
Ne ndërtojmë në livestream në selinë tonë interaktive në #Afrika, juaj #Paypal Donacionet nxisin ngjarje të përditshme. Qëllimi ynë është ai # Kequshqyerja Dhe #Fluchtursachen frenuar. Çdo ditë https://t.co/ZovpPvRIv2
muaj 7 më parë
Pas 114 vjet në kohë për ceremoninë e shtetit në #Windhuk, njohjen zyrtare të gjenocidit, epokën koloniale gjermane në ditët e sotme #Namibia, shkëlqen #GermanParliament Dhe #FederalChancellery. #AngelaMerkel Dhe #Bundesregierung kërkoj falje për gjenocidin kundër #Herero Dhe #Nama https://t.co/RGyWVm1H8C Foto PixelHELPER
muaj 7 më parë
À l'époque coloniale, në estime qu'environ 100 000 anëtarët e grupeve etnike #Herero Dhe #Nama në mënyrë që të shmanget dhe të shmanget shfarosja e konsiderohet si premiera e gjenocidit të XX. S'il vous plaît soutenir notre organizatë por jo lucratif https://t.co/z0kGqPsEqA https://t.co/PbNLdkLpYY Foto PixelHELPER
muaj 7 më parë
Pas 114 vjet në kohë për ceremoninë e shtetit në #Windhuk, ndriçon njohja zyrtare e gjenocidit, epoka koloniale gjermane në Namibinë e sotme #Bundestag Dhe #Bundeskanzleramt. #AngelaMerkel Dhe #Bundesregierung kërkoj falje për genocid #Herero Dhe #Nama https://t.co/Jw6prxX0ae Foto PixelHELPER
muaj 8 më parë
Së bashku me @ReconquistaNetz kapelë @PixelHELPER për MesutOzil1088 projektuar. Kundër racizmit! Kundër të menduarit të zi dhe të bardhë dhe as-ose. ???? ❤️ ???????????????????? shtyp lirimin: https://t.co/zZqRWX0chD ???????? ️ ????
#BestNeverRacist #NeverWalkAlone #ausgegrindelt #Zusammen #zsmmn https://t.co/sXIRv36M2U
Foto PixelHELPER
muaj 8 më parë
Eyrie #Seehofer ka e tij #Masterplan #Migration paraqitur. Sot kemi Horstin #Bundesinnenministerium vizituar. Bordi i mëngjesit ishte ngritur @JanBoehm dëshiruar në Twitter. Ju mund të bëni ofertë për të #Charityauktion https://t.co/BCCSaGIGeW #RefugeesWelcome # Berlin https://t.co/TkrDsaw9wo Foto PixelHELPER
muaj 8 më parë
#Deutschland është #Waffenexport kampion evropian. Kush #Waffen duhet të eksportohet # refugjatë Çdo shtet i eksportit të armëve dhe kështu i mbështetur luftërat duhet të strehojë refugjatët. Na mbështesni https://t.co/qmFRJVIeeN paypal @PixelHELPER. Tv https://t.co/BPng42J17G Foto PixelHELPER
muaj 8 më parë
#Deutschland është #Waffenexport kampion evropian. Kush #Waffen duhet të eksportohet # refugjatë rekord. Motivi beamed në një ndërtesë të qeverisë! Na mbështesni https://t.co/qmFRJVIeeN paypal paypal @PixelHELPER. Tv #SafePassage #RefugeesWelcome #lifeline #Seehofer #Seebruecke https://t.co/5juA96oDva Foto PixelHELPER
muaj 8 më parë
Bordi 1 mëngjes, me grupin e v. @BMI_Bund "Ka vetëm një master plan", është bërë @JanBoehm dëshiruar në Twitter #Lichtkunst am @BK_Amt #Seehofer ???????????? Ju lutemi dhuroni 1 € ???????? paypal @PixelHELPER.tv ✊ Më shumë informacion rreth #Livestream #Schwarmhilfe në: https://t.co/TEEBZv2QkC https://t.co/8AkFDao2i6 Foto PixelHELPER
muaj 9 më parë
"Asnjëherë mos dyshoni se një grup i vogël i njerëzve të përkushtuar mund ta ndryshojë botën - në fakt, kjo është e vetmja mënyrë që bota ka ndryshuar ndonjëherë." Dashuria është më e fortë se urrejtja. #ReconquistaInternet
#Rebellion e art✊ ???????????? https://t.co/DPaJAZk37x https://t.co/aYPxaOYD6G
muaj 9 më parë
Për gjashtë ditë, zakonet marokene kanë bërë armë shumë të rrezikshme. Në kontrast me municionet e glutamatit, bishtajore të rënda dhe municione të fortifikuara të qosheve të patates përdoren për topin gulash. https://t.co/phxPy4RHMd Foto PixelHELPER
muaj 10 më parë
Projektim lumineuse à l'ambassade du #maroc, À # Berlin, Entre 1930 et 2030, l ' #Afrique n'a pas cotoyé l'organizata du coupe du monde de #football qu'une seule fois. rriten shetitjet e organizimit të kupës botërore të futbollit, derdhin të enjten 2026, në Marok. #Morocco2026 https://t.co/xzypoOcjxN Foto PixelHELPER
muaj 10 më parë
Projektim i lehtë në ambasadën meksikane në Berlin. Çiklistët gjermanë dhe polakë qëlluan dhe u preku. Banda e drogës është në kontrollin e Meksikës dhe është më mirë se ushtria. Vendi është shumë i pasigurt për një Kupë Botërore të Futbollit. Mbështetni #Rebellion e Artit ???? https://t.co/LdY2kcS5IU https://t.co/Z9xpuXaMJ0 Foto PixelHELPER
muaj 10 më parë
Projeksion i lumière à l'ambassade américaine à Berlin. Nous ne nous voulions pas que la coupe du monde de futbollit 2026 thirrje aux États-Unis, où tout le monde porte et utilize des armes. Le nombre de massacres est plus élevé, plus que dans un autre pays #FIFA #Morocco2026 @POTUS https://t.co/vKKDJh5rog Foto PixelHELPER
muaj 10 më parë
Projektim të lehta mbi #NE ambasadë # Berlin@realDonaldTrump @POTUS Ne nuk duam futbollin #WorldCup2026#UnitedStates, ku të gjithë përdorin dhe përdorin # armëve, Numri i sulmeve shkollore është më i lartë në asnjë vend tjetër sesa në SHBA. Mbeshtetje ???? https://t.co/6RN21deAAI https://t.co/4OAqxtYBZw Foto PixelHELPER
muaj 10 më parë
Ne kërkojmë lirimin e #freeAfganMukhtarli Që nga 2015, ai jetoi në mërgim në Tbilisi, kryeqytetin e Kosovës #Georgia, ku ai u rrëmbye në 29 Maj 2017 & u arrestua një ditë më vonë #Azerbaijan, Pavarësisht protestave ndërkombëtare, ai u dënua me 12 Jan. 2018 në një dënim me burg 6 https://t.co/4n9VvG1SJj Foto PixelHELPER
muaj 10 më parë
Në 17. Maj 1990 laisted homoseksualitetin e Organizatës Botërore të Shëndetësisë nga lista e saj e sëmundjeve mendore. Në 17. Mund të bëhet dita ndërkombëtare kundër homo-, bi-, inter- dhe transfobisë. Instalimi lazer Rainbow #LiebeKenntKeineGrenzen https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/M2dDERPIWO
muaj 10 më parë
Një projeksion i lehtë me ngjitjen e Adolf #Hitler und #Erdogan simbolizon krimet e tmerrshme kundër njerëzimit që përbëjnë politikën e Erdoganit. # Kritika abuzive #Kunstfreiheit #Kurden ???? ❤ https://t.co/qmFRJVIeeN #Erdogan https://t.co/vDsni1ZwDg Foto PixelHELPER
muaj 11 më parë
Dora e gruas duke shtypur kokën e një gruaje mbi një shtrat. Nga një ujë carafe shkon në gojë dhe hundën e gruas, ajo mbron veten, nuk merr ajër, dëshpërimisht përpiqet të marrë frymë. Këmbët e varura dridhen si në agoni #Waterboarding #WomenRights #Torture ???????? https://t.co/ohWx0i5gy4 https://t.co/ZSUykrpjkp
muaj 11 më parë
Për të kundërshtuar #Waffenexporte dëshiron të tregojë veten @PixelHELPER Armatura e 1 e ushtrisë britanike rritet. Automjeti është demilitarizuar dhe ka të gjitha dokumentet për Gjermaninë. Na mbështesni këtu: https://t.co/qmFRJVIeeN ose në Facebook: https://t.co/Tl15NzwVvI #Krieg #Frieden https://t.co/tmXOCYXuIN Foto PixelHELPER
muaj 11 më parë
La #BlackDeath vranë 200 milion njerëz në Evropë mes 1346 & 1353. Një ekspert mjekësor ka paralajmëruar se plaga, e cila tashmë ka vrarë qindra njerëz çdo vit #madagascar mund të ndryshojë dhe të bëhet e paprekshme. kemi nevojë @ZombieswBorders @jack Dhe #periscope 2 zgjidh atë! https://t.co/ettElE11H6 Foto PixelHELPER
muaj 11 më parë
#SaudiArabia mund të ndërtojë pushkë nga prodhuesi gjerman Heckler & Koch për përdorimin e tyre. Sheikët kalojnë armët e tyre. Vendoseni @HK_Firearms Armët në gomarët e diktatorëve ♥ ️ ???? https://t.co/ohWx0i5gy4 https://t.co/oqa2i8W7s4 Foto PixelHELPER
muaj 11 më parë
Ju lutemi retweet.Ne kërkojmë lirimin e Princeshës Latifa, nga krahët e të dëmtuarve @HHShkMohd Projektimi i dritës Kancelaria gjermane #UAE Dhe #India dëshiron të paguajë një çmim të lartë për kidnapimin kriminal #FreeLatifa #HelpLatifa #Latifa #SuperMario mbështetje https://t.co/CD5GZl0lKn https://t.co/6EQmBtIux4 Foto PixelHELPER
muaj 11 më parë
Fotot vijnë nga Vjena, nga autoriteti fetar turk #ATIB, e cila gjithashtu drejton kopshte. Fëmijët u detyruan të ndreqnin betejën e Çanakkale, një masakër që turqit kishin fituar dhe që tani është përlëvduar nga # Erdoğan ♥ ️ ???? https://t.co/z0kGqPsEqA https://t.co/8wIZsC0z9l Foto PixelHELPER
muaj 11 më parë
Ne përdorim @Google #Adgrants 2 ishte njerëzore 4 në #Turkey Pasi ta bëjmë #Adword sulme kundër #Erdogan # Google mbyllni llogarinë tonë AdWords dhe kërkoni të fshini fjalë kyçe 30000 #Dictators tani ne mund ta përdorim atë vetëm në Evropë. Shko në krahun e gjatë të Erdoganit https://t.co/z0kGqPsEqA https://t.co/gASESvm4Om Foto PixelHELPER
muaj 11 më parë
#DITIB Xhamia & #Imane kontrollohen dhe financohen nga Turqia dhe veprojnë në mes të Gjermanisë #Kriegspropaganda edukojmë #Kinder për ushtarët islamikë. Shërbimi sekret turk vepron gjithashtu nga këto qendra fetare. #WDR Mesazh https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/rYjI57fhUU
muaj 11 më parë
Ish ministri federal i Brendshëm Otto Schily gjen fushatat e #PixelHELPER kundër mbikëqyrjes lt. @SPIEGELONLINE anti-amerikan dhe aventureske. Më shumë informacion: https://t.co/rxoeWW9C0T na mbështet: https://t.co/qmFRJVIeeN #Prism #NSA #BND #Verfassungsschutz #Stasi https://t.co/e7vwnrWpkw Foto PixelHELPER
muaj 11 më parë
Anti #ISIS fushatë #das #Bank Aktivistët e Projektimit të Projektit synojnë #SaudiArabia Protesta për të luftuar ishte mbështetës terroristë dhe propagandë. ju lutemi na mbështetni: https://t.co/z0kGqPsEqA @KingSalmanEn @KingSalman #SaudiBarbaria #Të drejtat e njeriut #Weaponexport #War #Jemen @RheinmetallAG # Berlin https://t.co/WJgOW6Nz3E Foto PixelHELPER
muaj 11 më parë
"Halo i bims, 1 Diktatori" Përshëndetje unë jam, një diktator #MohammadbinSalman #AlSaud Projeksion i dritës mbi mesazhin e #SaudiArabien në Berlin #vong kundër dërgesave të armëve evropiane #SaudiaArabia #Jemen #Waffenexporte #MbS plz RT! Na mbështesni https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/FFdu0mvcmC Foto PixelHELPER
muaj 11 më parë
#lightart karikaturat për # Berlin në kërkesë të ndalimit të menjëhershëm të të gjithë luftës në #Syria, Vendet e përfshira duhet të jenë të vetëdijshme për përgjegjësinë e tyre ndaj planetit tonë. Nuk e fillova botën III

Dhuroni rebele! https://t.co/z0kGqPsEqA
paypal @PixelHELPER.tv thx për të #Banksy #StopWAR https://t.co/BypcRtOt1p
Foto PixelHELPER
muaj 11 më parë
Me donacionet e 500 € për @KRLS Në fushatë, ne zbatuam projeksionet dritë 15 në Kancelarinë Federale, Burgun, Ambasadën dhe Zyrën e Jashtme, në mënyrë që të mos ishim në gjendje të mbulonim shpenzimet tona. Projeksionet më të lehta për të #Katalonien nuk punoni pa donacione https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/QXgwTJzPpe Foto PixelHELPER
muaj 11 më parë
#PixelHELPER Dhe @AuswaertigesAmt i mirëpritur @KRLS in # Berlin me një projeksion të lehtë ne dëshirojmë presidenti i zgjedhur i #Katalonien një kohë të mirë në #Deutschland #Estelada Ne mbledhim për parashikime të reja të dritës: https://t.co/qmFRJVIeeN ???? 1 € ???????? Paypal @PixelHELPER. Tv https://t.co/tf7o8WWgYc Foto PixelHELPER
muaj 11 më parë
Ky artist menjëherë u arratis në nëntokë. Nëse keni ndonjë problem, nëse askush tjetër nuk mund të ndihmojë, dhe nëse mund të na ndiqni, ndoshta ju nuk mund t'i dhuroheni #PixelHELPER https://t.co/z0kGqPsEqA https://t.co/RfIdPqVNHr
muaj 11 më parë
Mirë se vini në # Berlin @KRLS Ne kemi mësuar nga historia se ne, që qëndrojmë për Gjermaninë paqësore, urbane dhe njerëzore, e bëjnë botën të qartë: Kushdo që duhet të ketë frikë për jetë dhe gjymtyrë është i mirëpritur këtu. Mbështet us✊ ????????
https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/Csgs8pS0mZ
Foto PixelHELPER