Ndihmë në Afrikë - Streaming software Schwarmhilfe në veprim

Me lirinë, barazinë, vëllazërinë kundër indiferencës, ligësisë dhe intolerancës

Mirë se vini në projektin AfrikaHilfe të PixelHELPER. Menjëherë pas vdekjes së Karl Heinz Böhm nga Menschen für Menschen, ne e çuam 2014 në Marok për të hedhur themelet për aktivitetet tona në Afrikë. Tani, 5 Vite më vonë, kemi arritur shumë pak dhe jemi në gjendje të sigurojmë ndihmë për zhvillim në të gjithë Afrikën. Është më e lehtë të organizohesh nga selia jonë e Afrikës Veriore sesa nga Evropa.

Ne kemi rindërtuar një fermë të vogël, 40 km nga Marrakech në Marok në një studio interaktive jetojnë lumë. Nën sytë e kamerave ne prodhojmë këtu, me ndihmën e audiencës, ndihma humanitare, tableta algat kundër kequshqyerjes, bukë të konservuar për kampet e refugjatëve në një 4,60 metra furrë druri, shporta për mbrojtjen nga përmbytjet kundër përmbytjet në Afrikën e Veriut, kube emergjente për të mbijetuar në rast të humbjes së banesës në rast të fatkeqësive natyrore dhe motor dhe biçikletave helmetat për të rinjtë.

PixelHELPER dëshiron t'u japë njerëzve lirinë për të formuar jetën e tyre të vetë-përcaktuar dhe të pavarur pa vështirësi materiale dhe t'u japë fëmijëve të tyre një të ardhme të mirë. PixelHELPER kontribuon në përmirësimin e qëndrueshëm të kushteve ekonomike, sociale, ekologjike dhe politike në mbarë botën. PixelHELPER lufton varfërinë dhe promovon të drejtat e njeriut, sundimin e ligjit dhe demokracinë. PixelHELPER kontribuon në parandalimin e krizave dhe konflikteve të dhunshme. PixelHELPER promovon një formë shoqërore të barabartë, ekologjikisht të qëndrueshme dhe kështu të qëndrueshme të globalizimit.

Ne paraqitëm programin tonë të ndihmës së 2014 në një bisedë TED në Marrakech. Fermë është vendi i parë praktik ku përdorim softuerin tonë. Ne presim përkrahës të rinj dhe vizitorë të projektit tonë.

javë më parë 2
 • 8
 • 1
javë më parë 2
 • 41
 • 1
javë më parë 2
 • 26
 • 2
javë më parë 3
 • 21
 • 0
javë më parë 3
 • 14
 • 1
javë më parë 4
 • 6
 • 0
javë më parë 4
 • 14
 • 1
javë më parë 4
 • 56
 • 1
javë më parë 4
 • 43
 • 2
javë më parë 4
 • 10
 • 1
javë më parë 4
 • 7
 • 0
javë më parë 4
 • 14
 • 0
javë më parë 4
 • 12
 • 0
javë më parë 4
 • 5
 • 0
javë më parë 4
 • 74
 • 2
Muaj më parë 1
 • 51
 • 2
Muaj më parë 1
 • 54
 • 0
Muaj më parë 1
 • 12
 • 0
Muaj më parë 1
 • 54
 • 0
Muaj më parë 1
 • 41
 • 0
Muaj më parë 1
 • 55
 • 0
Muaj më parë 1
 • 62
 • 2
Muaj më parë 1
 • 39
 • 0
Muaj më parë 1
 • 54
 • 0
Muaj më parë 1
 • 50
 • 0
Muaj më parë 1
 • 48
 • 3
Muaj më parë 1
 • 34
 • 0
Muaj më parë 1
 • 6
 • 0
Muaj më parë 1
 • 32
 • 2
Muaj më parë 1
 • 55
 • 2
Muaj më parë 1
 • 6
 • 0
Muaj më parë 1
 • 37
 • 0
Muaj më parë 1
 • 45
 • 0

platformat interaktive të prodhimit për furnizimet e ndihmave

Rrjeti i Livestream do të ndihmojë softuerin

Ne paraqitëm softuerin tonë të ndihmës së zogjve në një bisedë TED në Marrakech. Një bisedë TED është një ngjarje ku zhvillohen fjalime novatore për temat që do të na lëvizin dhe të na lëvizin në të ardhmen.

Ndihma emergjente evropiane e bukës së konservuar

Kampi i refugjatëve në Mbera ndodhet 2000 km nga selia qendrore e flotës PixelHELPER. Buka e Dosenbrotnothilfe tonë prodhon bukë të qëndrueshme për kampet e refugjatëve dhe zonat e fatkeqësive. Algat Spirulina të prodhuara në Marok duhet të ndihmojnë në kampin kundër kequshqyerjes. WNe duam të ndërtojmë një lokacion para kampit të refugjatëve dhe të përdorim softuerin tonë të ndihmës së shpejtë për të ndihmuar njerëzit. Kampi i refugjatëve është qyteti më i madh 4 në Mauritani, ne duam të sigurohemi që vuajtjet e refugjatëve të luftës të lehtësohen.

PixelHELPER kanë krijuar një hapësirë ​​unike dhe i sjellin spektatorët më afër prodhimit të ndihmës në Afrikë. Kube urgjente të vijë me një qese gjumi, një sobë me gaz, një çantë e ndihmës së parë & amp; Dritë e pasme e pajisur. Çdo gjë që ju nevojitet nëse keni humbur shtëpinë tuaj pas një fatkeqësie natyrore.

Në kujtim të Tombia Braide, i cili vdiq nga një sulm në zemër në dhjetor 2018 në Marok gjatë projektit tonë PixelHELPER me 54 vite më parë. Ne do të ndërtojmë një orë diellore e cila do të kujtoj një nga ndihmësit tanë të parë gjermanë.

Kullat tona të mbrojtjes nga përmbytjet ndahen për sekonda dhe për të shpëtuar mijëra sandbags. Kubat mund të përmbushin më mirë funksionet e mbrojtjes nga përmbytjet në valën e pranverës dhe të ruajnë përdorimin e një numri ndihmësish.

Mbështetni projektin tonë

paypal@PixelHELPER.tv
IBAN DE93 4306 0967 1190 1453 00
SWIFT / BIC: GENODEM1GLS
Fjalë kyçe: Art & Kultura e Promovimit

Ne krijojmë vende pune dhe perspektiva

Ne krijojmë vende pune dhe krijojmë një zhvillim të përsosur me ndërtimin e hapësirave të futbollit publik, kabineteve të këmbimit publik dhe ofertave kulturore. Ndërsa rajoni ynë është në mes të një rajoni ekonomikisht rural, shumë kompani lokale dhe furnizues të lëndëve të para përfitojnë nga urdhrat dhe mund të punësojnë punonjës të rinj vetë.

Maroku është vendi më modern në Afrikë.

Nga Maroku ne i arrijmë të gjitha vendet afrikane me kontenierë detare me portet e detit të thellë në Tangier dhe Casablanca. Lidhja me Evropën është e shkëlqyer. Nga kontinenti spanjoll në Marrakech, ka vetëm 6 orë me makinë.

Ne kemi krijuar një qendër këtu për të koordinuar ndihmën humanitare shpejt dhe për ta sjellë atë shpejt në destinacionin tuaj me makinë, enë ose avion deti. Këtu në këtë faqe, ne mund të prodhojmë me lehtësi çdo gjë që njerëzit në kampet e refugjatëve kanë nevojë. Ne do të ndërtojmë postin e parë përpara kampit të UNHCR në Mauritani.

Teknologjia jonë livestream gjeneron kutitë interaktive 6 në anën e majtë të videove të drejtpërdrejta. Këto kuti mund të ndryshohen nga ne në çdo kohë në lidhje me aktivitetin dhe shumën e donacioneve. Ne kemi krijuar një funksion ndërhyrje interaktive që do të na mundësojë t'i përgjigjemi situatës aktuale në kampet e refugjatëve dhe të sigurojmë ndihmë direkte.

Aftësitë e softuerit tonë Schwarmhilfe janë gjithashtu në dispozicion për OJQ të tjera. Bisedoni me ne.

Fushata për të burgosurit politikë # Të lirëTë gjitha

Mandati evropian i arrestit nuk duhet të përdoret për të ndjekur penalisht kundërshtarët politikë. Gjyqësori gjerman ka arsye të mirë për të mos ekstraduar Carles Puigdemont në Spanjë. Ligji penal është rizbuluar si një mjet për konfliktet e brendshme dhe persekutimin e kundërshtarëve politikë në një mënyrë të shëmtuar. Gjyqësori gjerman nuk duhet të marrë pjesë në konfliktin politik në Spanjë dhe jo më së paku, nga përvoja e dhimbshme historike e kriminalizimit të mendimit politik, nuk ofrojnë asnjë mbrojtje. Nëse ajo megjithatë pajtohet me ekstradimin, kërkesa juridike është e hapur dhe katalanishtja mund të apelojë përfundimisht në Gjykatën Kushtetuese Federale. Më së shumti atje, të drejtat e individit duhet t'u jepet prioritet mbi lojërat e pushtetit në Spanjë.

→ 10 Politikanët katalanas janë në burg
1. Jordi Cuixart - 161 ditë burg
2. Jordi Sànchez - 161 ditë burg
3. Oriol Junqueras - 144 ditë burg
4. Joaquim Forn - 144 ditë burg
5. Dolors Bassa - Burgosur për herë të dytë para ditëve 3
6. Raül Romeva - u soll në burg për herën e dytë para 3 ditëve
7. Jordi Turull - u burgos për herë të dytë para ditëve 3
8. Josep Rull - Dënuar për herë të dytë para ditëve 3
9. Carme Forcadell - burgosur në 3 ditë më parë
10. Carles Puigdemont - I burgosur para ditëve 3

→ Përveç kësaj, politikanët e mëposhtëm kërcënohen me burgim dhe aktualisht jetojnë në mërgim:

1. Toni Comín
2. Meritxell Serret
3. Meritxell Borràs
4. Clara Ponsati
5. Anna Gabriel
6. Marta Rovira

#FreePuigdemont

Kujdesuni për printim dhe vëmendje - na mbështesni tani! Si një donator ju jepni një kontribut të çmuar në eksitim të indinjatës publike - për një botë më të mirë. Bëhuni konkret tani dhe bëni një skandal ndër-kufitar të mundshëm. Askund nuk merrni aq shumë rebelime dhe kryengritje për çdo Euro të dhuruar si këtu. Ju lutemi vizitoni faqen tonë të internetit: PixelHELPER.org/ Dhuroni ose mbështesni Facebook Fundraiser tonë:

Fotograf për shtyp: Dirk-Martin Heimzelmann

Artist i dritës: Anëtar i PixelHELPER

Liria për #Puigdemont emblazoned në burgun Stasi në Berlin. Ne po protestojnë kundër ilegale, #Stasi ndalimit të ngjashme të politikanëve katalanisht në Spanien.Wir kërkojnë lirimin e menjëhershëm të të gjithë të burgosurve politikë në Spanjë. bëri thirrje #PixelHELPER qeverisë që menjëherë të deklarojë se Gjermania nuk do të japë ekstradimin politike. Miratimi i tillë politik i spanjisht porosive është e nevojshme në përputhje me rregullat e ligjit për ndihmën juridike ndërkombëtare - pavarësisht vendimit ligjor të gjykatës. autoritet që lëshon, duke pasur parasysh rëndësinë e çështjes, qeveria federale në formën e ministrit të Drejtësisë Katarina elb. Ne i bëjmë thirrje Qeverisë Federale për një lirim të menjëhershëm të Carles Puigdemont duhet të sigurojë në burgun gjerman!

Kujdesuni për printim dhe vëmendje - na mbështesni tani! Si një donator ju jepni një kontribut të çmuar në eksitim të indinjatës publike - për një botë më të mirë. Bëhuni konkret tani dhe bëni një skandal ndër-kufitar të mundshëm. Askund nuk merrni aq shumë rebelime dhe kryengritje për çdo Euro të dhuruar si këtu. Ju lutemi vizitoni faqen tonë të internetit: PixelHELPER.org/ Dhuroni ose mbështesni Facebook Fundraiser tonë: https://www.facebook.com/donate/1972507843071293

Pranvera Arabe duhet të sjellë përparim dhe të fillojnë një epokë të re të demokracisë. Por rebelët e kaluar janë të burgosur politikë sot. Njerëzit kanë risikiert se vetë jeta juaj në Shtetet në shkallën lirisë së shtypit të Amnesty International janë shënuar në të zezë, janë tashmë në burg dhe të harruar nga bota. Këtu pixels Helper dëshiron të ndërhyjë dhe të burgosurit politikë.

Veprimi ynë i parë është të sjellim përsëri në dritë 13 njerëz në burg që nga marsi 2011. Bahnini 13 u arrestua pas kryengritjes së 2011 në Manana, Bahrein, me akuza për komplot kundër qeverisë. Shumë shtete dhe organizata, përfshirë Amnesty International dhe Human Rights Watch, vazhdojnë të tregojnë për torturë. Të burgosurit u vranë dukshëm.

Edhe shqetësimet nuk ndalen për familjet. Këta të burgosur politikë janë ende në burg sot, duke i shërbyer dënimeve 5 duke filluar nga dënimet e përjetshme me dënime të shumta të jetës. Gjithkush ka të drejtë të shprehë mendimin e tyre. Le të mos harrojmë njerëz të mirë që sakrifikuan lirinë e tyre për të sjellë demokracinë dhe paqen tek shumë njerëz.

Lexo më shumë

Daphne Caruana Galizia

#PixelHELPER vlerëson € 100,000 për informacion mbi arrestimin e mbështetësve të Daphne Caruana Galizia. Ju lutemi të mbështetni fushatën tonë në pixelhelper.org/en/donate

"Manifesti i shkruar me gjakun e të tjerëve" - ​​kjo është ajo që historiani amerikan Mike Davis e quajti bombën e makinës. Peugeot 108 në një rrugë me biçikletë në Bidnija, banorë 309, njëmbëdhjetë kilometra në perëndim të kryeqytetit të Maltës Valletta.

Në tetor 16, Daphne Caruana Galizia, 53 vjeçare, është pas timonit të makinës së saj. Ajo drejton rrugës me zhavorr në rrugën kryesore, kthehet majtas, poshtë kodrës nga ku dritëz e largët të detit mund të shihet, e kaluara një deponi të vogël, i egër dhe një fushë kungull i njomë, oborre 270, në një shenjë të kuqe-rimmed, në që një iriq kërkon nga shoferi që të mos rrafshojë barazinë e tij. Shpërthimi, besojnë hetuesit, është shkaktuar nga telefoni celular. Në orën 15.04 mbetjet e Peugeot janë 100 metra më tej në fushë, pranë rrugës. Shtatë shkencëtarë holandezë mjeko-ligjorë që inspektojnë trupin e Galicisë tre ditë më vonë në spitalin Mater-Dei të Valletta nuk kanë shumë për të parë. Ka pak të mbetur nga gazetari më i njohur dhe më i paqartë në vend. 29 minuta para vdekjes së saj: "Pa marrë parasysh se ku shikon, ka kroje kudo. Është dëshpërim. "

Daphne Caruana Galizia

Një javë më vonë, tre djemtë e Galicisë gjenden në Parlamentin Evropian në Strasburg, duke debatuar për vrasjen e nënës së tyre për Maltën dhe ndoshta për BE. Deputeti i Gjelbër Sven Giegold merr mikrofon. "Daphne u vra në rrugë. Nuk kishte vend të fshehur, vrasësit e tyre as nuk u përpoqën ta bëjnë sulmin si një aksident. Përkundrazi, kjo është një demonstrim brutal i fuqisë, "thotë ai. Ishte e qartë pse bomba nuk është makina e shefit ose avokatit të përgjithshëm: "Ishte Daphne që ndriçonte sistemin e pastrimit të parave dhe korrupsionit në Maltë - nuk ishin këto autoritete".

Ndërsa përkujtim po zhvillohet në Strasburg, Rosy Bindi, kreu i Komisionit Italian Anti-Mafia, hyn në Hotel Excelsior në pallatet e Valletta. Për disa ditë, komisioni ishte në Maltë, vizita ishte planifikuar për një kohë të gjatë, por tani, pas vrasjes së blogerëve, interesi është i madh. Rrethuar nga truproja të rregullt, të cilat janë të lidhura në veshët e tyre, Bindi ulet në një tavolinë dhe shikon gazetarët që kanë qenë në kolltuqe lëkure të rënda. Mafia, thotë Bindi, e sheh Maltën si "një parajsë të vogël". Dhe kështu "ofruesit e shërbimeve financiare që mund të ofrojnë për të hapur biznese në Maltë" janë "pjesë e problemit".

Për Maltën, deklaratat e Bindi janë një problem. Ajo ka qenë një ekspert për mafinë italiane për dekada, kjo është fjalë për peshë. Malta ka luftuar për reputacionin e saj që nga vrasja e Galicisë.

Vrasja e saj, siç thuhet në ishull, çfarë është një manifest që ata që janë seriozë për luftën kundër krimit nuk janë më të sigurt për Maltën.

Hulumtimi i Galiegia, po bën thirrje për dërgimin e hetuesve ndërkombëtarë. Ai bën thirrje për dorëheqjen e Kryeministrit socialist Joseph Muscat dhe siguron që Parlamenti Evropian dëshiron të dërgojë një delegacion në Maltë për të "rivendosur sundimin e ligjit".
Gjenocidi Light Art PixelHELPER për Daphne

Pesë makina bombe në dy vjet
Ajo nuk është e vetmja që e sheh në këtë mënyrë. Azerbajxhani, kontrabanda e naftës, pasaporta dhe kumari online. Historia më e madhe e Galicisë ka kontribuar për këtë. Mathew biri i saj punon në rrjetin kërkimor të IJIC, i cili zbuloi 2016 Panama Papers. Galicia pranoi dokumentet në lidhje me Maltën. Ajo u prezantua së pari nga Keith Schembri, ministri i kabinetit të Kryeministrit Muscat dhe kolegu i tij Konrad Mizzi - energjia e parë, tani ministri i turizmit - mbajti kompanitë e mbuluara në Ishujt e Virgjër Britanikë dhe Panama. Rrjedhat e diskutueshme të të ardhurave publike dhe krimi i organizuar duket se janë shpërndarë.

Kjo është një foto e bëri mospërputhjeve Kullotat e Valletta, plot biznesmenëve dhe studentëve tanned, me makinë pa, rërë-colored qytetin e vjetër thatwill bëhet kryeqyteti kulturor i Evropës në nëntë javë - në pashoq të hapur muze mesjetare me të cilat çdo ditë dhjetëra mijëra turistëve ndiqni udhëzon me pennants tyre të gjallë si kryqtarëve të standardin e tyre, pastaj në mbrëmje, në Shën Julian, në anën tjetër të gjirit, të kënaqur me llak, hace në verë të kuqe dhe informimin pintë-si Kamp Cisk.

Jonathan Ferris. Në ditën e tetë pas vdekjes së Galizisë, ai ulet në një kostum blu në hollin e Westin Dragonara. Pas fasadës së xhamit, në divan ulen mirë familjet me takë në veshje të marinës. Ferris është shefi i sigurisë i hotelit me pesë yje dhe kjo nuk është mënyra se si duhet të jenë në Maltë.

Sepse deri një vit më parë ajo oficer i policisë Ferris, përgjegjës për pastrimin e parave. Galeria e Galitisë, thotë ai, e ka ndihmuar gjithmonë atë me hetime. "Ajo i njihte gjërat që nuk e dinim. Njerëzit i besojnë gazetarëve më shumë si oficerët e policisë. "Ferris edukoi kolegë në Bruksel, Kinë, Gjermani, ai transferoi kontabilistin e Gaddaffit, në nëntor 2016, ai lëviz si kreu i departamentit në Autoritetin Malazez kundër Pastrimit të Parave (FIAU). Midis marsit 2016 dhe korrikut 2017, katër raportet e korrupsionit të dyshuar kundër zyrtarëve qeveritarë kanë shkruar. Të gjithë, thotë Ferris, ishin bazuar në hulumtimet nga Galicia. Kush dëshiron ta ndjekë atë, nëse shkon në detaje, merr kohë.

Shefi i kabinetit Keith Schembri gjithashtu e përdori kompaninë e tij të postës në Panama për të fshehur 100,000 euro, të cilat ai i kishte marrë nga pasaportat malteze për rusët. Kështu që ai ndihmoi të paguante një milion euro në ryshfete për një menaxher të gazetave malteze. Ferris beson se Schembri donte të siguronte që gazeta e qeverisë të peshonte. Shembri është gjithashtu një shumicë letre. Dhe: Shembri dhe ish Ministri i Energjisë Konrad Mizzi morën ryshfete nga Dubai nga një kompani që tregton gaz të lëngshëm në Maltë. Këto para ishin derdhur në kompanitë letre të të dyjave. Hyrja e fundit e galicisë në blog "Kudo janë mashtruesit".

Gjenocidi Light Art PixelHELPER për Daphne

1.07 milion euro për kontratat e gazit?
Schembri dhe Mizzi mohojnë gjithçka. Maltë: Raportet e FIAU nuk u dërguan as në polici - ose të drejtpërdrejta të paraqitura nga autoritetet - nga autoritetet. Ata nuk kishin pasoja.

Ferris, kolegut të tij Charles Cronin ose ish shefit të FIAU Manfred Galdez. Askush nuk është më në detyrë. Galdez shkoi, me sa duket, më vete, në pension të parakohshëm. Më 16 qershor 2017, pasardhësi i tij Ferris dhe Cronin shtypi një zarf të bardhë me njoftimin e tyre në dorë. "Nuk e njihja kurrë arsyen," thotë Ferris. Që atëherë ai mund të përdorë vetëm gjumë me pilula. Ferris dhe Cronin për "arsye të performancës" FIAU i tregon taz se ai ka "në interesin më të mirë për të shkarkuar.

Nëse ai kishte qëndruar me FIAU, ai do të kishte ndjekur historinë e fundit të madhe të Galicisë, thotë Ferris. Ishte për Michelle Muscat, gruaja e kryeministrit. Egrant në Panama duhet të kishte fluturuar nga Azerbaixhani në 1.07 milion euro - vetëm pasi Maltës dhe Azerbajxhanit kishin nënshkruar një kontratë me vitet 18. "Ata donin të parandalonin këtë hetim," beson Ferris. Ai ka hedhur në gjyq autoritetin anti-korrupsion për ta rivendosur atë.

Se raportet e FIAU ishin të njohur edhe për të qenë "homologu i Daphne në politikë" dhe çfarë besimtari i tyre. Simon Busuttil është deputet i PN konservator, i vetmi parti opozitare; një burrë me stilin dhe zërin e një predikuesi të televizionit amerikan, tempujt e tij të lara, zinxhirët e zi në zinxhir. "Lajmet vetëm nëpërmjet WhatsApp," thotë ai. Vizitorët janë përshëndetur në sallën e konferencave të Opozitës në Shtëpitë e Parlamentit, në hapësirën e akuariumit që rri mbi rrugën për këmbësorë të Valletta-s.

Tërheqja nuk është më e vlefshme
Ndërsa Galizia çarmatosi gjithnjë e më shumë materiale kundër qeverisë, Kryeministri Muscat preferoi zgjedhjet në qershorin e kaluar. Busuttil ishte kandidati kryesor i opozitës. Dikush i ka dërguar raportet e FIAU-së. Busuttil përhap hollësitë me relish para shtypit. Nuk ndihmoi: Maltezët mbetën besnikë ndaj Muskatit. Busuttil humbur, e cila mund të ketë qenë për shkak të faktit se ekonomia e Maltës po lulëzon. "Pas kësaj, kam dashur të tërhiqem ngadalë nga politika," thotë ai. "Por tani, pas vdekjes, gjithçka është ndryshe".

Në korrik, Busuttil paditi për hetimin e ministrave. Schembri dhe Mizzi kanë paraqitur një kundërshtim. "Nëse humbas, do të shkoj në Strasburg," thotë Busuttil. Ai dëshiron të përfundojë punën e Galicisë.

Blogeri ka sulmuar shumë Muskatin, pjesën tjetër të qeverisë, si dhe pjesët e mëdha të opozitës. Pjesë me "artikuj të shkëlqyeshëm", siç thonë armiqtë e tyre më të mëdhenj në selinë e partisë qeverisëse PL. Pjesërisht me sulme personale dhe tekste për jetën e saj seksuale. Por askush në Maltë nuk mendon se politikanët e korruptuar e kanë kapur bombën nën makinën e saj.

Galicia ka hyrë në përpjekjen e mafias për të kontrabanduar naftë nga Libia në Evropën Jugore. Ky supozim është bërë në Maltë, viktimat e tij janë nga mjedisi kriminal. Askush nuk u informua. Çdo herë që Semtex ishte përdorur. Kjo është prodhuar, për shembull, në Libinë Zuwara - ku vjen kontrabandimi i naftës.

Opozita nuk është e padiskutueshme
Megjithatë, shumë në Maltë gjejnë Muscat të jetë përgjegjës për vdekjen e Galicisë dhe të japë dorëheqjen. Jo aq shumë për shkak të Galicisë. Në të vërtetë, blogeri në të kaluarën ka refuzuar mbrojtjen e policisë sepse ajo kishte frikë se kjo do të ndikonte në punën e saj. Mbrojtur pretendimin kundër Muscat, familja Galizia-së, opozitës dhe gazetarëve të Maltës, eurodeputeti Busuttil thotë: ". Ju nuk mund të bëjë asgjë kundër korrupsionit për sa kohë që ministrat e korruptuar janë të lejuar të qëndrojnë në detyrë" Në mënyrë që të tolerojë biznesin e tyre, shteti është duke dobësuar institucionet - dhe kështu të tolerojë biznesin e kriminelëve të organizuar.

Megjithatë, opozita nuk është e papërfshira në rrethanat. Malta mbështetet në taksa jashtëzakonisht të ulëta të korporatave, industrinë e lojërave të fatit në internet dhe shitjen e pasaportave për të huajt e pasur. PN thotë Busuttil. "Malta ka shitur sovranitetin e saj me para të pista", thotë Green Giegold. "Ajo ka zëvendësuar sundimin e ligjit me një kulturë të mosndëshkimit dhe kronizmit ndërmjet elitave politike dhe financiare".

Në Casinostadt St. Julians në Maltë kompleksi Mayfair është një nga ndërtesat shumë zyra në ishull,

Ελληνική Ολιγαρχία. Τελός

Ελληνική Ολιγαρχία. Τέλος

Παρά την πολύχρονη οικονομική κρίση και την επιβολή δυσβάσταχτων μεταρρυθμίσεων, η τύχη της Ελλάδας ορίζεται σταθερά από σύγχρονους ολιγάρχες. Η πολιτική της λιτότητας διαιωνίζει το status quo, συνεπώς αυξάνει τη δύναμη των λίγων που υπερισχύουν των απλών πολιτών. Με τις ευλογίες της τρόικας, τα κρατικά περιουσιακά στοιχεία ιδιωτικοποιούνται και πωλούνται σε εξευτελιστικές τιμές σε εκείνους που παραδοσιακά κινούν τα νήματα.

Στις γιγαντοοθόνες και τα πανό του George Orwell στο βιβλίο 1984, ο Μεγάλος Αδερφός που πάντα παρακολουθούσε τους πολίτες, δήλωνε ότι το «αφεντικό" είναι ένα σκληρό, ολοκληρωτικό καθεστώς. Τα αφεντικά του σήμερα, τα πρόσωπα που διέπουν τις εξελίξεις είναι ακόμα πιο ύπουλα και χαμηλών τόνων. Γι 'αυτό και χρήζουν διαφορετικής μεταχείρισης.

Είμαστε οι pixels Helper και βρεθήκαμε στην Αθήνα τον Φεβρουάριο για να ρίξουμε φως σε αυτά τα χαμηλών τόνων πρόσωπα. Είμαστε εδώ για να υπογραμμίσουμε τη μεγάλη αδικία εναντίον του ελληνικού λαού. Οι προβολές του «Μεγάλου Αδερφού» στην έδρα της «Ομοσπονδίας» του ΟΠΑΠ, της Motor Oil Hellas και του ελληνικού κοινοβουλίου, διοργανώθηκαν από την pixels Helper, για να προκαλέσουν το ενδιαφέρον στα ελληνικά και διεθνή μέσα ενημέρωσης και να φέρουν στο προσκήνιο την μυστική δύναμη των ολιγαρχών. Οι παρεμβάσεις μας επικεντρώθηκαν σε δύο κεντρικές προσωπικότητες της ελληνικής εξουσίας.

Η πρώτη δεν είναι άλλη από τον, Δημήτρη Μελισσανίδη, γνωστό και ως "Τίγρη" ο οποίος μαζί με μια τσεχική κοινοπραξία επενδυτών, μπόρεσε να αγοράσει το κρατικό μονοπώλιο του ΟΠΑΠ για ένα κλάσμα της πραγματικής του αξίας. Η διαδικασία πώλησης του ΟΠΑΠ δεν τέθηκε υπό αμφισβήτηση από τα ελληνικά ΜΜΕ, και αυτό βέβαια, δεν προκαλεί εντύπωση καθώς λέγεται ότι ο ΟΠΑΠ έχει ίσως τον ισχυρότερο διαφημιστικό προϋπολογισμό, και έτσι μπορεί να ασκεί επιρροή. Οι δημοσιογράφοι που έχουν προβληματιστεί ανοιχτά για τον σύγχρονο ολιγάρχη, έχουν εκφοβιστεί με κίνδυνο να χάσουν ακόμα και την ζωή τους.

Ο Βάρδης Βαρδινογιάννης και η οικογένειά του θεωρούνται "κράτος εντός του κράτους". Φήμες θέλουν τις πετρελαϊκές εταιρείες του ομίλου να είναι ο κύριος λόγος που τα ελληνικά νησιά εξακολουθούν να λειτουργούν κυρίως με μη βιώσιμες και ακριβές γεννήτριες ντίζελ αντί για ανανεώσιμες πηγές ενέργειας. Η δύναμη της οικογένειας δεν αμφισβητείται στην Ελλάδα, καθώς μεταξύ άλλων ελέγχει επίσης σημαντικό μέρος των ελληνικών ΜΜΕ.

Η pixels Helper θέλει να βοηθήσει την Ελλάδα να γίνει πάλι δημοκρατία. Για να επιτευχθεί αυτός ο στόχος, θα πρέπει να ψηφιστούν αυστηροί νόμοι σε ότι αφορά τον έλεγχο της χρηματοδότησης των πολιτικών κομμάτων καθώς και των προσωπικών οικονομικών των πολιτικών. Αντί να γίνεται θέμα για σκάνδαλα και παρατυπίες του χτες, η βαρύτητα θα πρέπει να δίνεται σε λύσεις του σήμερα. Η πολιτική πορεία του παρακράτους στο σκοτάδι θα πρέπει να σταματήσει. Βέβαια η έλλειψη διαφάνειας δεν είναι μόνο ασθένεια του Ελληνικού Κοινοβουλίου αλλά και της ευρύτερης κοινωνίας. Από κάπου όμως πρέπει να ξεκινήσουμε. Η Επιτροπή Θεσμών και Διαφάνειας θα πρέπει να αναλάβει έργο ανεξαρτήτως πολιτικών πεποιθήσεων και να αρθεί το καθεστώς ατιμωρησίας που ισχύει για τους πολιτικούς στην Ελλάδα.

Ο Αριστοτέλης Ωνάσης είπε - όχι τυχαία - ότι οι "κρίσεις γεννάνε Κροίσους» και η τελευταία δεκαετία έχει δημιουργήσει πρόσφορο έδαφος για πάρα πολλούς. Για τον λόγο αυτό, η pixels Helper επίσης ζητά την επιβολή διαφάνειας και την επανεξέταση των πρόσφατων ιδιωτικοποιήσεων, ώστε να διασφαλιστεί τουλάχιστον μια δίκαιη αποζημίωση για τον ελληνικό λαό. Μια ανεξάρτητη έρευνα θα πρέπει να κρίνει εάν έχουν διαπραχθεί ποινικά αδικήματα και να προχωρήσουν έννομες διαδικασίες όπου χρειάζεται.

Είμαστε αλληλέγγυοι με τον ελληνικό λαό στην πάλη του ενάντια σε ένα παγιωμένο και απαρχαιωμένο καθεστώς που ευνοεί την ευημερία των λίγων και όχι των αυτών που καθημερινά βιώνουν συνθήκες φτώχειας στην Ευρώπη του 2018. Η πλουτοκρατική διαφθορά πρέπει να τελειώσει τώρα ή δεν θα υπάρξει ποτέ ευκαιρία για πραγματική ανάκαμψη για την Ελλάδα.

Το Ίδρυμα pixels Helper είναι ένας διεθνής, μη κερδοσκοπικός, καλλιτεχνικός σύλλογος και ένα από τα πιο καινοτόμα πολιτικά εκκολαπτήρια καλλιτεχνικής κινητοποίησης. Βλέπουμε την Τέχνη ως μέσο που πρέπει να προκαλέσει και να ευαισθητοποιήσει, ως μια μορφή κοινωνικής επιβεβαίωσης στο πνεύμα του Διαφωτισμού. Οι εκστρατείες μας δείχνουν τις δυνατότητες της τέχνης ως πέμπτης εξουσίας σε μια χώρα.

Ne kemi nevojë për ndihmën tuaj për të vazhduar fushatën tonë në Greqi. Dhuroni nëpërmjet #Paypal: paypal@PixelHELPER.tv ose http://PixelHELPER.org/de/Spenden

Për donacionet jashtë botës dixhitale:
Dhurimi:
IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
BIC: GENODEM1GLS
Pronar: fitimprurëse PixelHELPER Foundation
Tema: Financimi për Art & Kulturë

Imprint falas. Kopja e kuponit kërkohet. ju lutemi shënoni "Fotograf për shtyp: Dirk-Martin Heinzelmann, PixelHELPER.org"

Stop Emgargo kundër Katarit - Berlin Airlift detyruar

projektimi lehta në Ambasadën e Arabisë Saudite dhe të #BrandenburgerTor në #Berlin Ures Ajrore te Berlinit ishte operacioni më i madh humanitar lehtësim ndonjëherë, rusët kishin mbyllur pastaj off të gjitha lidhjet tokësore dhe ajrore të Berlinit Perëndimor. Historia historike e Berlinit detyron çdo të embargos së Arabisë Saudite për të protestuar kundër Katarit. A mund të merrni një peng tërë qytetin? Natyrisht - kjo dëshmohet nga rrethime të panumërta në historinë botërore. Por askush nuk mund të kishte imagjinuar se dikush mund të merrte një vend të tërë në peng. Ne i bëjmë thirrje #SaudiArabia #MbS të ndalojë bllokadën menjëherë.

Depot përfundimtare të magazinave bërthamore dhe kapakët e lidhjes së tokës nga Arabia Saudite

Ku shkojmë nëse Franca e kthen Spanjën e saj të afërt në një ishull? Kjo ide e ndoqi #SaudiArabien me shtetin e tij fqinj #Katar ka një kanal 60 kilometrash të gjatë për ta bërë vendin fqinj në ishull. Mbi të edhe mbetjet nukleare të vendit duhet të ruhen direkt në kanalin afër ujit #Fukushima le te them hello. Ne kërkojmë mbylljen e menjëhershme të të gjitha centraleve bërthamore në Arabinë Saudite dhe tërheqjen nga #Salwa Project.

Arabia Saudite financon terrorin në mbarë botën

Arabia Saudite ishte financuesi kryesor i Shtetit Islamik

Sipas ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, Arabia Saudite është ende një nga mbështetësit më të mëdha financiare të Al-Kaidës, talebanëve dhe grupeve të tjera terroriste. 15 sulmuesi 19 nga 11. Shtator 2001 erdhi nga Arabia Saudite. Ndërkohë, ajo është vlerësuar nga agjencitë e ndryshme qeveritare që janë 3.000 për 4.000 sauditët rinj në Siri në rrugën e tyre për luftë të shenjtë, nga të cilat pjesa më e madhe janë në radhët e komandës zezë e shtetit islam.

Ambasada saudite në Amerikë ndihmoi për t'u përgatitur për 9 / 11.

Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Europian e kanë njohur që Arabia Saudite po i kthen sytë kur qytetarët e pasur, fondacionet dhe xhamitë financojnë luftërat e shenjta sunite.

Lexo më shumë

Fushata kundër oligarkëve dhe mafies. Worldwide.

Në fushatën kundër oligarkëve mafiozë do të gjeni një përmbledhje të veprimeve në këtë faqe.
Për momentin ishim në Greqi për një javë, ku ishim artistikisht aktive kundër oligarkisë. Ne po planifikojmë tonat
Për të vazhduar fushatën në vende të tjera, ne gjithashtu kemi nevojë për mbështetjen tuaj.

Shtrati i demokracisë është një oligarki

Pavarësisht nga kriza shkatërruese ekonomike, pavarësisht nga "reformat", Greqia është akoma në duart e oligarkëve. Politika e kursimit e përforcon këtë status quo dhe rrit fuqinë e pakta mbi shumë. Me bekimin e Trojkës, asetet shtetërore privatizohen dhe shiten me një çmim të ulët në një grusht familjesh të fuqishme familjare.

Në librin e George Orwell 1984 i Plotfuqishmi Big Brother u zgjua postera të mëdha dhe ekranet Tele për qytetarët dhe tregoi kush është bosi: a, shtet mizor totalitar. Bosët e sotme, ata që tërheq strings në prapaskenë, duke vepruar shumë më të fshehtë, që s'bie në sy dhe në mënyrë të fshehtë. Ne jemi PixelHELPER dhe erdhëm në Athinë në shkurt për të hedhur dritë të madhe në ato fytyra të harruara. Ne jemi këtu për të denoncuar padrejtësinë e rëndë kundër popullit grek. Parashikimet Orwellian në Bundestag, ish llotari shteti OPAP, selia e korporatave i Motoroil Hellas dhe Parlamentit grek, drejtuar nga pixel Helper, shqetësohen në mediat greke dhe ndërkombëtare se fuqia e fshehur e oligarkëve vjen në ballë. Ndërhyrjet tona përqëndrohen në dy figura kryesore të oligarkisë greke.

Dimitris Melissanidis, me nofkën "Tiger", ishte në gjendje për të blerë shtetit kumar monopol OPAP për një pjesë të vlerës së saj aktuale së bashku me një konsorcium të investitorëve çek. Procesi i shitjes së OPAP nuk është dhënë nga mediat greke të anketuara, si OPAP një nga më të fortë, nëse jo buxheti më i fuqishëm media në Greqi, duke e bërë ndikimin e tij në mediat greke duket pafund. Gazetarët që vënë në dyshim fuqinë e Melissanidis janë frikësuar në të kaluarën dhe madje kanë dhënë kërcënime me vdekje. Krejtësisht të rastit përdoret ish kryetari i Agjencisë së Privatizimit greke, Stelios Stavridis, i cili mbikqyri marrëveshjen OPAP, jet private e Melissanidis për të fluturuar në festat e tij ...

Vardis Vardinogiannis dhe familja e tij konsiderohen "shtet në shtet". Fjalë e ka atë që kompanitë e saj të naftës janë konsideruar si arsye kryesore pse ishujt grekë janë ende të operuar kryesisht me gjeneratorë të pista dhe të shtrenjta me naftë në vend të burimeve të pastra të energjisë së rinovueshme. Ndikimi i familjes Vardinnogiannis nuk është kontestuar në Greqi, si pjesë Clan të rëndësishme të medias greke (dy nga më të madhe stacionit televiziv privat që i përket familjes), ekipet e futbollit dhe më herët kontrollin e sektorit bankar.

PixelHELPER kërkon që Greqia të bëhet një demokraci përsëri. Për të arritur këtë qëllim ambicioz, së pari është e nevojshme për të parandaluar praktikat e korrupsionit të oligarkëve nëpërmjet ligjeve përkatëse të transparencës. Skandali Novartis, që ka të bëjë me politikanët e rangut të lartë si ish-kryeministri Antonis Samaras, nënvizon urgjencën e transparencës për Greqinë. Pavarësisht skandalit të Novartis, praktikat korruptive janë denoncuar nga partitë në një raport të fundit nga Komiteti i Transparencës i Parlamentit Grek, pa shembuj të veçantë. Por jo vetëm që. Komiteti gjithashtu nuk i ndëshkon partitë politike, megjithëse mundësia e sanksionimit të gënjeshtrave brenda autoritetit të komitetit. Kjo është absolutisht e papranueshme dhe tregon se praktikat e korruptuara mbeten të pandëshkuara nga elitat politike në Greqi. Kryetarja e Komitetit të Transparencës së Parlamentit Grek, Tasia Christodoulopoulou, do të kishte turp për mosveprimin e saj.

PixelHELPER gjithashtu kërkon që privatizimet e kaluara të merren në pyetje dhe të rivlerësohen për të siguruar së paku kompensim të drejtë për popullin grek. Një komision i pavarur i hetimit duhet të vlerësojë nëse krimet kanë ndodhur dhe, aty ku është e përshtatshme, të ngrenë procedura ligjore kundër oligarkëve. Ne tregojmë solidaritetin tonë me popullin grek në luftën e tyre kundër oligarkëve, parazitët në një vend ku më shumë se një e treta e popullsisë së saj jeton nën nivelin e varfërisë. Korrupsioni plutokratik duhet të ndalet tani ose nuk do të ketë kurrë një shans për një fillim të ri të vërtetë për Greqinë.

Fondacioni PixelHELPER është një kolektiv ndërkombëtar artistik dhe jo fitimprurës, dhe një nga inkubatorët më inovativë politik të artit politik. Ne e shohim artin si diçka që duhet të provokojë dhe të rebelojë, si një formë vetëdijesuese sociale në frymën e Iluminizmit. Fushatat tona tregojnë mundësitë e artit si forca e pestë në një shtet.

Ne kemi nevojë për ndihmën tuaj për të vazhduar fushatën tonë në Greqi. Dhuroni nëpërmjet #Paypal: paypal@PixelHELPER.tv ose http://PixelHELPER.org/de/Spenden

Për donacionet jashtë botës dixhitale:
Dhurimi:
IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
BIC: GENODEM1GLS
Pronar: fitimprurëse PixelHELPER Foundation
Tema: Financimi për Art & Kulturë

Imprint falas. Kopja e kuponit kërkohet. ju lutem përmendni "fotografin e shtypit: Dirk-Martin Heinzelmann, PixelHELPER.org"

Punëtori i detyruar Bahlsen, Oetker & Co. KG

Biskota me kafe - e vështirë për t'u tretur

Pas një shfaqje në ngjarjen Rockstars Online Marketing ajo filloi. Papritmas kritika e brengosjes së Bahlsen mori një shënim më të errët: trashëgimtari, i cili është aq krenar për historinë e biznesit familjar, i detyrohet pasurisë së tyre edhe shfrytëzimin e viktimave të regjimit nazist.

Projektim i lehtë në Përkujtimin e Holokaustit në Berlin
Fotograf për shtyp: Dirk-Martin Heinzelmann

Si BildGazeta, trashëgimtari u përgjigj, ajo reagoi në më të butë. "Nuk është mirë që ta shoqëroj fjalimin tim me të," tha ajo - dhe ajo mund të jetë edhe pak e drejtë: është e padrejtë ta rrokullisni atë me dikë që vetëm donte të fliste për mënyrën se si Ekonomia mund të jetë "një mjet" për "përparimin e nesh si shoqëri".

Poster i kërkuar: Kush ka informacion për deportimin e punëtorëve të detyruar Bahlsen në kampet e përqendrimit? Fotograf për shtyp: Oleg Rostovtsev

Por pastaj Bahlsen vazhdoi të fliste. Dhe kjo dukej kështu:

"Kjo ishte para kohës sime dhe i paguan punëtorët e detyruar, si dhe gjermanët dhe i trajtuam ato mirë. Gjykata hodhi poshtë paditë. Sot nuk ka pretendime për Bahlsen. Bahlsen ishte fajtor për asgjë ".

Dhe kjo ishte një goditje e vërtetë në tualet, në të cilën Bahlsen mund ta fajësojë veten këtë herë. Pavarësisht nga kjo ...

 • ... se kompania nuk punon për punëtorët aq e madhe mund të ketë trajtuar nëse ata u ankuan më pas, ...
 • ... dhe se është e guximshme të pohohet se Bahlsen "nuk bëri asgjë të gabuar" vetëm për shkak se një gjykatë vendosi kompaninë për parashkrimin e krimeve të saj nuk mund të gjykojë më, ...

... a nuk është brutalisht pa shije që të merret me të kaluarën tuaj? Çfarë do të kishte kosto Bahlsen për të treguar veten pak pendues? Në vend të kësaj, ajo vendosi të ulte punën e detyruar në regjimin nazist.

Kompania Bahlsen Sipas një raporti në javën Die Zeit, punëtorët e saj të detyruar mund të kenë paguar më pak gjatë periudhës naziste sesa pretendonin më parë. Gazeta mbështetet në një vlerësim të kartave të paguara të prodhuesit të biskotave nga vitet e dyzetë.

Trashëgimia e kompanisë Verena Bahlsen kishte të kaluarën naziste të paraardhësve të saj dhe kompania kohët e fundit në gazetën "Bild" minimizoi, "Paguam punëtorët e detyruar, si dhe gjermanët dhe i trajtuam mirë," tha ajo. 26 vjeçarja ka kërkuar falje për formulimin e saj.

Sipas raportit "Zeit", punëtorët e detyruar polakë dhe ukrainas u paguan midis pesë dhe dhjetë reichsmarks në javë. Deri tani pjesa më e madhe e pagës bruto mes 23 dhe 29 Reichsmark ishte ndalur: për tatimet dhe kontributet e sigurimeve shoqërore - nga të cilat këto gra kurrë nuk përfituan - por edhe për gjoba dhe kosto të larta për strehimin e detyruar të kampit.

"Pse një familje mund të kujtohet ndryshe?"

Me pagesën e punëtorëve gjermanë gjatë periudhës naziste, raporti thotë, megjithatë, nuk mund të krahasohet, siç u quajt në lidhje me arkivat e Arolsen në Bad Arolsen. Një zëdhënëse e arkivit tha "koha": "Punëtorët gjermanë u paguan sipas hulumtimeve historike, një pagë mesatare prej rreth 44 Reichsmark".

Grupi Bahlsen nuk dëshiron të komentojë në mënyrë specifike mbi këtë ndryshim deri më tani.

Siç raporton SPIEGEL në çështjen e saj të tanishme, familja Bahlsen nga Hanover ishte gjithashtu më e përfshirë thellë në regjimin nazist gjatë epokës naziste se sa ishte njohur më parë. Pra, ishin gjyshi i Verena Bahlsen dhe vëllezërit e tij në NSDAP dhe kanë promovuar SS.

Der #Wehrmacht #Keks, # Krümelmonster #VerenaBahlsenBahlsen duhet 40% e aksioneve të kompanisë tuaj në #Konzentrationslager#Auschwitz heq dorë. #OhneMampfkeinKampf Dhe #ohneFeldpostkeineKampfmoralRrafshi hekuri i Wehrmacht-it bëri Luftëra dhe Rrufeja të mundshme gjatë Luftës së Dytë Botërore. Dhuroni për një projektim të lehtë kundër Bahlsen: paypal@pixelhelper.tv #Leibniz Biskota nga kompania Verena Bahlsen ishte pjesë e këtij sistemi dhe vendimtare për luftën. Pa atë do të ishte #Stalingrad përfundoi më herët. Kompania Bahlsen gjithashtu mbart #Temmlerse #Hitler Coke kanë prodhuar, shumë për të fajësuar për luftën e asgjësimit #Nazis në Rajhun e tretë. Kjo Bahlsen një herë paguar kompensimin 1500 € për punëtorët e detyruar është një shaka e keqe. Bahlsen siguroi harta me Leibniz Feldpost, bazë e komunikimit para gjatë Luftës së Parë Botërore. #Kriegspropaganda do të thotë sot #Reklamekunst #DasOriginal# Nurechtmit52Zähnen #Vernichtungslager #eiserneRation #Hannover#Kriegstreiber Në bastisjet e bombardimeve aleate, gratë e punëtorëve të detyruar prisnin vetëm një strehë prej druri, #Bahlsen nuk ka as edhe një për punonjësit tuaj #Bunker ndërtuar. Këtu tregon imazhin misantropik kapitalist të një #Nazi Familja shokët e familjes. Vetëm përmes familjeve të tilla, nazistët mund të mbanin sistemin e tyre të sëmurë fare. Tregojeni zonjës Bahlsen se e falim atë; por ju duhet të dhuroni 40% të aksioneve tuaja në #Auschwitz. Kërkoni nga ajo personalisht - Ju mund ta gjeni këtu në Facebook: https://web.facebook.com/verena.bahlsen & Instagram @ verenabahlsen

Oetker, Bahlsen & Co. përmirësuar

Ndërsa ushtria në Siri shkon në luftë kundër IS dhe bota ka frikë nga tregjet e Krishtlindjeve të sulmeve terroriste, të pasurit investojnë në kompanitë e armatimeve të Gjermanisë. Kohët e fundit, disa aksionarë të Dr. Ing. Gusht Oetker KG përfshirë në blerjen e ESG Elektroniksystem- dhe Logjistikës GmbH, biznesi i të cilit fushat e vetëm të përfshijnë aeroplanë luftarakë gjermane. Industria e mbrojtjes nganjëherë është një fushë e vështirë investimi. Edhe pse tregu ka të ngjarë të jenë të siguruar, jo më pak nga shumica e eksporteve të armëve dhe misionet ushtarake, por të biznesit të sigurisë menduar shkopinj deri shumë gjak.

Përdorni artin e lehtë për të ndezur flakën mesatare

Pixel Helper ka vendosur veten në Advent heshtur qëllimin për të tërhequr vëmendjen për këtë investim nga familja Oetker. Kështu zënë periudha para-Krishtlindjeve kur blejnë përbërësit për cookie e Krishtlindjeve nuk do të shkojnë poshtë këtë mesazh të vogël paqësor, BIENKOWSKI ka nisur veprime të ndryshme protestës. Për shembull, artisti i dritës parashikoi një doktor Oetker logo në formë shell dhe nënshkrimi "mish për top" për fasadën e kompanisë së Dr. Oetker në Bielefeld. Ajo mund të ketë qenë vetëm një dritë pak më tej në qiellin e natës Bielefeld që ndriçuan rrugët dekoruar festively, por këtu ajo është në lidhje me vëmendjen e mediave. Ajo është në këtë kuptim BIENKOWSKI testuar në llastiqe Channel e famshme në YouTube me Jörg Sprave një top shtëpi puding.

Lufta si çështje private

Dhe çfarë reagimesh bënë të gjitha këto? Në fund të fundit, në ndërkohë ishte një deklaratë zyrtare e kompanisë Bielefeld. "Investimi është një çështje private e dy anëtarëve të familjes dhe nuk ka të bëjë me kompaninë. Oetker ", sipas një raporti gazete të Neue Westfälische Zeitung. Dhe kështu Bienkowski solli në grevën e ardhshme kundër Oetker familjes për të arritur ndërgjegjen e tyre. Çështja nëse ai është pronar i kompanisë së Dr. med. Oetker i takon biznesit të armatimit për t'u përfshirë, këtë herë ishte sheqer i ëmbël dhe absolutisht pa shije nga Kori i Berlinit.

A mund të jetë më e ftohtë se pica juaj e ngrirë?

Kështu, nga Rolf Zuckowskis Backhit "Në furrë e Krishtlindjeve" ado kritike shoqërore "në armët buke". Fëmijët pyesin familja Oetker është: "Ku është morali shkuar" do të prezantohet Shit veprimit së bashku me artistin Berlin HipHop Vokalmatador. Por jo vetëm në aspektin e teknikës vokale dhe përmbajtjes, pamja ka shumë për të ofruar, stadiumi është i vërtetë. Me maskat e derrit para një kutie të gjatë prej druri 1,45. Në këtë sfond të pashëm, të paktën Richard Oetker duhet të kalojë gëzimin e biznesit të armatimit. Në fund të fundit, ky fund 1976 u rrëmbye në një kuti të tillë dhe u mbajt i burgosur. Rrëmbyesi kishte një maskë derrash. A është veprimi pa shije? Sigurisht. Por sa pjekje përfunduar mixes ajo merr të harrojnë të kaluarën e tij dhe për të investuar në marrëveshjet e armëve, siguruar prodhimet e tyre para gati vjet 40 gati për vdekjen e tyre?

Një ndalim të menjëhershëm të eksporteve tank në Arabinë Saudite pixels Helper projektuar në bashkëpunim me britmës Veprimit - Stop tregtinë e armëve, e "Thanks ka tanke në Arabinë Saudite" fjalë në Kancelarinë Federale dhe Ambasada e Arabisë Saudite.

Sauditët janë ende në mesin e konsumatorëve më të rëndësishme të kompanive të armëve gjermane. Në gjysmën e parë eksportet 2015 armëve janë miratuar me vlerë pothuajse 180 milionë euro në Arabinë Saudite - me Britaninë dhe Izraeli ishin edhe të biznesit më të gjerë.

Gjermania është kampion evropian në eksportin e armëve. Në mbarë botën, ajo merr vendin e tretë prapa SHBA dhe Rusisë. Me miratimin e qeverisë federale, armët dhe armatimet gjermane ofrohen gjithashtu për diktaturat dhe regjimet autoritare si Arabia Saudite. Kjo nuk mund të vazhdojë kështu. Ne duam t'i japim fund biznesit me vdekje.

Ndihma emergjente evropiane e bukës së konservuar

Mbrojtja e gazetarëve. Për fjalën e lirë

Gjenocidi Light Art PixelHELPER për Daphne

#PixelHELPER vlerëson 100.000 për informacionin që çon në arrestimin e mbështetësve të vrasësve të Daphne Caruana Galizia. Ju lutemi të mbështetni fushatën tonë në pixelhelper.org/de/spenden Së bashku me organizatën IL-KENNIESA ne planifikojmë veprime mbarëbotërore për të mbledhur informacione rreth vrasësve dhe për të ndërtuar presionin e medias në vendet pjesëmarrëse.

"Manifesti, i shkruar me gjakun e të tjerëve" - ​​kjo është historiani amerikan Mike Davis, i quajtur bomba e makinës. Më i fundit i këtyre manifestet përbëhej nga Semtex, i njohur gjithashtu si eksploziv plastik, bashkangjitur në fund të një të bardhë Peugeot 108 në një rrugë me pemë në Bidnija, banorët 309 njëmbëdhjetë kilometra në perëndim të kryeqytetit Maltës Valletta.

Në 16. Tetor, Daphne Caruana Galizia, 53 vjeç, merr rrota e makinës së saj. Ajo drejton rrugë të paasfaltuar në rrugën kryesore, nga ana e majtë, poshtë kodrës nga e cila mund të shihet nga dritëz e largët të detit, e kaluara një deponi të vogël, i egër dhe një akra kungull i njomë, metra 270, deri në një shenjë të kuqe-kufizohet, në të cilën një iriq kërkon shoferin që të mos i rrafshojë të barabartët e tij. Shpërthimi, besojnë hetuesit, është shkaktuar nga telefoni celular. Në orën 15.04, mbetjet e njehsorit Peugeot 100 shtrihen në një fushë në të djathtë të rrugës. Shtatë ekspertët mjeko-ligjorë holandezë të cilët inspektojnë tri ditë më vonë në Spitalin Dei Mater e Valletta Galizias kufomës, nuk do të marrë shumë për të parë. Ka pak mbetur nga trupi i gazetarit më të njohur dhe më të paqartë të vendit. Ajo kishte postuar fjalët e saj të fundit 29 minuta para vdekjes së saj në blogun e saj: "Pa marrë parasysh se ku po shikoni tani: Kudo janë mashtruesit. Është dëshpërim. "

Daphne Caruana Galizia

Një javë më vonë, tre djemtë e Galicisë gjenden në Parlamentin Evropian në Strasburg, duke debatuar për vrasjen e nënës së tyre për Maltën dhe ndoshta për BE. Deputeti i Gjelbër Sven Giegold merr mikrofon. "Daphne u vra në rrugë. Nuk kishte vend të fshehur, vrasësit e tyre as nuk u përpoqën ta bëjnë sulmin si një aksident. Përkundrazi, kjo ishte një demonstrim brutal i fuqisë ", thotë ai. Ishte e qartë se pse bomba nuk ishte nën komandën e shefit të policisë apo avokatit të përgjithshëm: "Ishte Daphne që hodhi dritë mbi sistemin e pastrimit të parave dhe korrupsionit në Maltë - nuk ishin këto autoritete".

Ndërsa përkujtimi po zhvillohet në Strasburg, Rosy Bindi, kreu i Komisionit Italian Anti-Mafia, hyn në Hotel Excelsior në pallatet e Valletta. Për disa ditë, Komisioni ishte në Maltë, vizita ishte planifikuar për një kohë të gjatë, por tani, pas vrasjes së blogerit, interesi është i madh. I rrethuar nga truproja të rregullt, të cilëve u veshin kabllot transparente në veshët e tyre, Bindi ulet në një tavolinë dhe shikon gazetarët, të cilët janë duke pritur për ato në kolltuqe lëkure të rënda. Mafia, thotë Bindi, e sheh Maltën si "një parajsë të vogël". Dhe "ofruesit e shërbimeve financiare që mund të ofrojnë për të hapur biznese në Maltë" janë gjithashtu "pjesë e problemit".

Gjenocidi Light Art PixelHELPER për Daphne

Për Maltën, deklaratat e Bindi janë një problem. Ajo ka qenë një ekspert për mafinë italiane për dekada, kështu që fjala e saj ka peshë. Malta ka luftuar për reputacionin e saj që nga vrasja e Galicisë.

Vrasja e saj, siç e shohin shumë në ishull, ishte një manifest që ata që janë seriozë për luftën kundër krimit nuk janë më të sigurt për Maltën.

Giegold, i cili ka qenë i përfshirë në evazion fiskal për dekada dhe e njeh hulumtimin e Galicisë, po kërkon që hetuesit ndërkombëtarë të dërgohen. Ai bën thirrje për dorëheqjen e Kryeministrit socialist Joseph Muscat dhe siguron që Parlamenti Evropian dëshiron të dërgojë një delegacion në Maltë për të "rivendosur sundimin e ligjit".

Gjenocidi Light Art PixelHELPER për Daphne

Pesë makina bombe në dy vjet
Ajo nuk është e vetmja që e sheh në këtë mënyrë. Kur raportimin këto ditë në lidhje me kombin ishull, atëherë zezë flasim holla, të kompanive shell, strehë e taksave, një lidhje të errët Azerbajxhan, kontrabanda e naftës, shitjet e pasaportave dhe kumar online. Historia më e madhe e Galizisë ka kontribuar gjithashtu për këtë. Mathew biri i saj punon në rrjetin hulumtues IJIC, i cili zbuloi Panama Paper të 2016. Për të Galicia mori dokumentet në lidhje me Maltën. Ajo zbuloi se Keith Schembri, shefi i kabinetit të kryeministrit Muscat, dhe kolegu i tij Konrad Mizzi - vetëm energjia, sot ministri i Turizmit - kompanitë e para ishin duke folur në Ishujt e Virgjër Britanikë dhe Panama. E gjithë kjo do të bashkohen në një foto të zymtë në të cilën kufijtë midis biznesit të dyshimtë private të politikanëve, burimeve të të ardhurave qeveritare diskutueshme dhe krimit të organizuar duket për të shpërndarë.

Kjo është një imazh që dobët përputhet me rrethinat Valletta, të cilat janë plot me biznesmenëve dhe studentëve tanned, me makinë pa, qytetin e vjetër rërë me ngjyrë, i cili është kryeqyteti kulturor i Evropës në nëntë javë - një ajër të hapur pakrahasueshme Medieval Museum, përmes përditshme dhjetëra mijëra turistë me pennants saj shumëngjyrëshe ndiqni guidebooks si kryqtarët e standardit të tyre, dhe pastaj në mbrëmje, të lumtur për të le të spërkatë llak detit në Shën Julian, në anën tjetër të gjirit për të ngrënë lepuri në verë të kuqe dhe pintweise hinterherzukippen aksioneve Cisk.

Disa prej tyre pastaj mbikëqyrin Jonathan Ferris. Në ditën e tetë pas vdekjes së Galicisë, ai ulet me syze të hollë në një kostum blu në hollin e Westara Dragonara. Pas fasadës së xhamit, valët goditnin shkëmbinjtë, në divane uleshin në familjet e tallura me fustanin e marinës. Ferris është shefi i sigurisë i hotelit me pesë yje, që sugjeron se gjërat nuk po shkojnë ashtu siç duhet në Maltë.

Sepse deri një vit më parë ishte oficer i policisë Ferris, përgjegjës për pastrimin e parave. Galeria e Galitisë, thotë ai, e ka ndihmuar gjithmonë atë me hetime. "Ajo i njihte gjërat që nuk e dinim. Njerëzit besojnë gazetarët up sesa policëve. "Ferris trajnuar kolegët në Bruksel, Kina, Gjermania, ai udhëhoqi Gaddaffis kontabilist në 2016 nëntor ai zëvendësoi si kreu i anti-parave autoritetit Malteze të pastrimit (FIAU). Midis marsit 2016 dhe korrik 2017 ka shkruar katër raportet e dyshimeve për korrupsion ndaj zyrtarëve qeveritarë. Të gjithë, thotë Ferris, ishin bazuar në hulumtimet nga Galicia. Kush dëshiron ta ndjekë atë, nëse shkon në detaje, merr kohë.

Shkurtër version i studimeve FIAU si: shefi i kabinetit Keith Schembri përdorur kompaninë e tij kuti postare në Panama edhe për të fshehur 100.000 euro, që përfitonte nga shitja e tre pasaportave të Maltës për rusët. Ai gjithashtu ka paguar gjysmë milioni euro në ryshfete për një menaxher të gazetave malteze. Ferris beson se Schembri donte të siguronte që gazeta e qeverisë të peshonte. Në të njëjtën kohë ai donte për të siguruar që gazeta i referohet më tej gazeta e tyre prej tij, si një vijë anësore Schembri është ende tregtar letër. Dhe: Schembri dhe ish-sekretar i energjisë Konrad Mizzi do të merrni nga një kompani që është në Maltë me ryshfet LPG nga Dubai. Këto të holla u rrjedhin gjithashtu në kompanitë letre të të dyjave. Hyrja e fundit e Galicisë në blog "Kudo janë mashtruesit" iu referua këtyre bizneseve.

Gjenocidi Light Art PixelHELPER për Daphne

1,07 milion euro për kontratat e gazit?
Schembri dhe Mizzi mohojnë gjithçka. Ajo që lë shumë në dyshim për sundimin e ligjit në Maltë: Raportet e FIAU-së as nuk u dërguan në polici - ose të drejtpërdrejta të paraqitura nga autoritetet - nga autoritetet. Ata nuk kishin pasoja.

Raportet përfshinin Ferris, kolegun e tij Charles Cronin ose ish shefin e FIAU Manfred Galdez. Askush nuk është më në detyrë. Galdez shkoi, me sa duket, më vete, në pension të parakohshëm. Në 16. Qershor 2017 shtyu pasardhësin e tij Ferris dhe Cronin një zarf të bardhë me njoftimin e tyre në dorë. "Nuk e njihja kurrë arsyen," thotë Ferris. Që atëherë ai mund të binte vetëm në gjumë me pilula. FIAU i tregon taz se ajo ka "në interesin e saj më të mirë për të shkarkuar Ferris dhe Cronin për" arsye të performancës ".

Nëse ai kishte qëndruar me FIAU, ai do të kishte ndjekur historinë e fundit të madhe të Galicisë, thotë Ferris. Ishte për Michelle Muscat, gruaja e kryeministrit. Llogaria e kompanisë së tyre Egrant në Panama thuhet se ka rrjedhur miliona euro nga Azerbajxhani, pasi Malta dhe Azerbajxhani kishin nënshkruar një kontratë për dërgesat e gazit me vite 1,07. "Ata donin të parandalonin këtë hetim," beson Ferris. Ai ka hedhur në gjyq autoritetin anti-korrupsion për ta rivendosur atë.

Se raportet e FIAU ishin të njohura, është për shkak të një njeriu që e quan veten "homologu i Daphne në politikë" dhe ishte besimtari i tyre. Simon Busuttil është deputet i PN konservator, i vetmi parti opozitare; një burrë me stilin dhe zërin e një predikuesi të televizionit amerikan, tempujt e tij të lara, zinxhirët e zi në zinxhir. "Lajmet vetëm nëpërmjet WhatsApp," thotë ai. "Telefoni im po monitorohet." Vizitorët janë përshëndetur në sallën e konferencave të Opozitës në Shtëpitë e Parlamentit, një hapësirë ​​si akuariumi që rri pezull mbi rrugën për këmbësorë të Valletta-s.

Tërheqja nuk është më e vlefshme
Ndërsa Galizia çarmatosi gjithnjë e më shumë materiale kundër qeverisë, Kryeministri Muscat preferoi zgjedhjet në qershorin e kaluar. Busuttil ishte kandidati kryesor i opozitës. Dikush i vuri atij raportet e FIAU. Busuttil shpërndau të gjitha detajet me relish para shtypit. Nuk ndihmoi: Maltezët mbetën besnikë ndaj Muskatit. Busuttil humbur, e cila mund të ketë qenë për shkak të faktit se ekonomia e Maltës po lulëzon. "Pas kësaj, kam dashur të tërhiqem ngadalë nga politika," thotë ai. "Por tani, pas vdekjes së saj, gjithçka është ndryshe".

Në korrik, Busuttil ka hedhur në gjyq për policinë për të hetuar ministrat. Schembri dhe Mizzi kanë paraqitur një kundërshtim. "Nëse humbas, do të shkoj në Strasburg," thotë Busuttil. Ai dëshiron të përfundojë punën e Galicisë.

Blogeri ka sulmuar ashpër Muskatin, pjesën tjetër të qeverisë, por gjithashtu pjesë të mëdha të opozitës. Pjesë me "artikuj të shkëlqyeshëm", siç thonë edhe armiqtë e tyre më të keq në selinë e partisë qeverisëse PL. Pjesërisht me sulme personale dhe tekste për jetën e saj seksuale. Por askush në Maltë nuk beson seriozisht se ishin politikanët e korruptuar që e mbërthyen bombën nën makinën e saj.

Teoria më së shpeshti e dëgjuar në Maltë dhe në Itali është se Galicia ka hyrë në përpjekjen e mafias për të kontrabanduar naftë nga Libia në Evropën Jugore. Ky supozim mbështetet nga fakti se në dy vitet e fundit ka pasur pesë sulme me makina në Maltë, viktimat e të cilave janë nga mjedisi kriminal. Askush nuk u informua. Çdo herë që Semtex ishte përdorur. Kjo është prodhuar, për shembull, në Libinë Zuwara - ku vjen kontrabandimi i naftës.

Opozita nuk është e padiskutueshme
Megjithatë, shumë në Maltë gjejnë Muscat të jetë përgjegjës për vdekjen e Galicisë dhe të japë dorëheqjen. Jo aq shumë, sepse policia nuk mbrojti Galizinë. Në të vërtetë, blogeri në të kaluarën ka refuzuar mbrojtjen e policisë sepse ajo kishte frikë se kjo do të ndikonte në punën e saj. pretendojnë në Muscat, familja Galizias, opozitës dhe gazetarëve të Maltës, deputeti Busuttil formuluar si më poshtë: ". Asgjë nuk mund të bëhet kundër korrupsionit, për aq kohë sa të korruptuar ministrat duhet të mbetet në detyrë" Për të tolerojë biznesin e tyre, dobësimin e shtetit-së Institucionet - dhe kështu tolerojnë biznesin e kriminelëve të organizuar.

Megjithatë, opozita nuk është e papërfshira në rrethanat. Molla mbështetet ekonomikisht në taksat jashtëzakonisht të ulëta të korporatave, industrinë e lojërave të fatit në internet dhe shitjen e pasaportave për të huajt e pasur. Busuttils PN e jep këtë. "Malta ka shitur sovranitetin e saj me para të pista", thotë Green Giegold. "Ajo ka zëvendësuar sundimin e ligjit me një kulturë të mosndëshkimit dhe kronizmit ndërmjet elitave politike dhe financiare".

Në Casinostadt St. Julians në Maltë qëndron kompleksi Mayfair, një nga ndërtesat shumë zyra në ishull, në të cilin emrat e korporatave ndërkombëtare të turmave në kutitë postare. Kompanitë në ndërtim ishin subjekt i "Maltes Files", një rrjedhje në pasqyrë majin e kaluar. Teksti vuri në dukje se njerëzit Spiegel ishin të mërzitur, pasi vendmbajtësit në zyrat pretendonin se kishte biznes të vërtetë. Sot, gjashtë muaj më vonë, imazhi në hollin e Mayfair është i njëjtë: K + S, Sixt, BASF dhe Jacobs - kuti postare të filialeve të korporatave globale, të gjitha ende atje.

Vënia e fitimeve në Maltë paguan: Nga 35 përqindja e taksave të vëna nga Malta në kompanitë tregtare, paguan përsëri deri në 30 për qind; kjo është e vetmja gjë e mahnitshme rreth 5 për qind. Maltës do të bëhej një "vend i pistë", Galizia kishte shkruar për të.

Ministri i Financave nuk ka turp
Gazeta ditore Maltë Sot ka llogaritur se 2015 prandaj ka marrë fitime prej 4 miliardë euro nga Malta. Vendi pranoi vetëm nën 250 milion taksat. 1,4 miliarda do të humbeshin në thesare të tjera. Edward Scicluna, Ministri i Financave i Maltës, tund kokën. "Në Maltë, kur pagat janë një e pesta më e lartë se në Gjermani, a munden punëtorët këtu të thonë se janë mashtruar nga katër të pestat e pagave të tyre? Natyrisht jo, "thotë Scicluna. "Ka një problem perceptimi." Vendi i tij është duke u trajtuar padrejtësisht, sistemi i tij i taksave "keqkuptuar". Vendi nuk është një strehë e taksave por ofron norma tatimore "konkurruese". "A duhet të jetë kjo siklet?", Pyet ai. "Jo!" Në fakt, pronarët e kompanisë do të paguanin më shumë se 5 për qind - sepse ata do të duhet të paguajnë tatimin mbi fitimet më të larta të filialeve të tyre në shtëpi.

Se kjo ndodh në të vërtetë, por në asnjë mënyrë nuk është e sigurt, thotë Green Giegold. "Malta i jep përparësitë e tij tatimore, pavarësisht nëse bëhet fjalë për taksimin e dytë." Sa tërheqëse është, mund të lexohet nga numri jashtëzakonisht i lartë i kompanive të huaja në ishull.

Por për të mbyllur "kufizimet" e korporatave gjermane të mëdha - nuk ka asnjë arsye, thotë Scicluna. "Kjo është absolutisht ligjore." Pastrimi i parave ndodh në të gjitha shtetet. "Por të mëdhenjtë fajësojnë të vegjlit për fshehjen e problemeve të tyre." Ligjet e Maltës u kontrolluan përpara se të hyjnë në BE dhe vendi kontrollohej rregullisht për pritë të pastrimit të parave. Ajo hoqi sekretin bankar dhe miratoi direktivën e BE kundër pastrimit të parave ATAD, thotë Scicluna. "Përveç kësaj, ne japim të gjitha informacionet me kërkesë nga jashtë."

Ditën e nëntë pas vdekjes së Galizisë, Kryeministri Muscat do të performojë në Dubai në një seminar "Global Shtetësia". Është organizuar nga Henley & Partner - agjencia që shet pasaportat e Maltës me një çmim njësi prej rreth 900.000 Euro. Shtetësia nga investimi është emri i programit. Muscat flet për përfitimet e "jetesës alternative dhe shtetësisë" sjell elitës.

Kalon shesin për para të zeza
"Shifrat e errëta nga Rusia dhe Lindja e Mesme" do të bëheshin në "Malteze të rreme", shkruante Galicia. Për ta, biznesi i pasaportave nuk ishte gjë tjetër veçse një portë tjetër për paratë e zeza. Ministri i Financave Scicluna nuk dëshiron ta pranojë këtë. Miliona të huaj do të marrin viza të BE çdo vit. "Disa qindra që Malta nuk i ka shitur deri tani nuk shfaqen as në statistika," thotë ai. Ata janë "zakonisht artistë ose atletë që duan të jenë qytetarë të botës" të cilët blejnë një shtetësi malteze.

Dyshimi më i vogël për origjinën e pronës u refuzua, gjë që ndodhi me çdo aplikim të katërt. Për më tepër, thotë Scicluna, Komisioni i BE ka shqyrtuar programin dhe nuk ka kundërshtuar. "Vendet e tjera e bëjnë këtë pa vulën e BE-së, por ju tregoni gishtin tuaj." Në të vërtetë, jo vetëm që Austria kalon sipas modelit të njëjtë. Gjermania gjithashtu lejon që të vetëpunësuarit të emigrojnë, duke investuar së paku një milion euro.

Në mbrëmjen e njëmbëdhjetë pas vdekjes së blogerëve, gratë mblidhen para zyrës madhështore të kryeministrit Muscat. Beatles trondisin nga një folës i vogël. Shumë këtu janë në PN ose vijnë nga mjedisi i tyre, por askush nuk dëshiron ta dëgjojë këtë. Veprimi juaj është "jo partizan", natyrisht. Ata nxjerrin matet dhe vendosin shufrat e tendës së bashku. Gjatë ata duan të zënë vendin. Gjithkush ka veshur të njëjtën bluzë të bardhë. "Pa marrë parasysh se ku ju shikoni, ka crooks kudo. Është dëshpërim ", thotë ai.

FUSHATA KUNDËR ISLAMIT RADIKAL

Fushata kundër islamit radikal

Ne kërkojmë ndalim të komuniteteve politike islamike të shkaktuara nga spiunazhi kundër ligjeve gjermane dhe të shkelur nga shpata në dorë për predikimin e luftës në Kurdistan. Artet e Lehta # Karikaturat në xhami qendrore të DITIB-it - Xhamia e Këlnit # Xhamia e madhe e xhamive më e madhe në #Germany, #DITIB është e lidhur me zyrën fetare turke #Diyanet. Presidenca e Çështjeve Fetare bën thirrje për "raporte të hollësishme" për aktivitetet tuaja #Imane të anëtarëve të komunitetit. Shteti turk Vepron spiun nën maskën e lirisë fetare.

Raportet e spiunëve të një imami

1. NY: Është përgjegjës për zonën A. dhe punon në mënyrë aktive për këtë strukturë. Prandaj ai mban pas #Putschversuch korrik 15, Vazhdon t'i përmbahet pozicionit të tij. (...) 3. RA: Kthehu në përpjekjen e grushtit të shtetit nga bordi i komunitetit të xhamisë. Është nipi biologjik i të kërkuarve në arrest, urdhëron AA, ish-autor i #Newspaper #Zaman. Luan një rol në koleksionet #pollage që kjo strukturë në #prepared. (...) 7. T. e. Gjatë studimeve, ajo ka jetuar në #Hausheimen këtë strukturë dhe erdhi në #Germany si #Braut. Edhe nëse ata nuk janë aktivisht të përfshirë në aktivitetet e Strukturës së sintezës, ato duhet t'i bashkëngjiten kësaj strukture.

Raporti përfundon duke thënë: "Këto emra kanë ardhur menjëherë pas përpjekjes së grushtit të shtetit të korrikut, 15, nga disa anëtarë të komunitetit vëzhgues në organet kompetente shtetërore dhe në misionin turk jashtë vendit".

Donald Trump Special Edition nga Mein Kampf i Adolf Hitlerit

imagjinar Mein Kampf rilind duke zëvendësuar mijëra fjalë

Galeria e fotografive të artikujve të shtypit
Video raportet nga radio dhe televizioni
Përkrah fushatën tonë

Ne kemi një version i ri i Adolf Hitlerit krijuar "Mein Kampf" me Donald Trump si një protagonist imagjinar - siç e kemi shkëmbyer mijëra gjëra në librin e vjetër. Autobiografia tani imagjinar ndjek rrugën e Trump nga një fëmijë i ri në Nju Jork për një biznesmen dhe politikan të fortë amerikan. Në këtë tregim paralel Trump fillon një grusht shteti pas zgjedhjeve të 2016, të ngjashme me sallat e përgjithshme grushtit të shtetit të Hitlerit në Mynih në 1923. Ai është arrestuar dhe dërguar në burg të sigurisë maksimale, shumë nga mbështetësit e tij Repuplikanischen bien përparme të Kapitol dhe Shtëpinë e Bardhë .. Ai themeloi "Partia Nacionaliste amerikane", e cila është e bazuar në idetë e spastrimit racor dhe religjioz dhe armiq nga Mexicans, muslimanëve dhe të gjithë ata që kërcënon dhe krijon pikëpamjen e tij nacionaliste.

Qëllimi, një version i ri i për të shkruar "Mein Kampf" nga perspektiva Trump, ishte për të rritur ndërgjegjësimin e ngjashmëritë e ideve që kanë ndodhur dy Trump dhe Hitlerin. Kjo është një kohë të ndryshme (1930s vs sot), një vend tjetër (Gjermani kundër Shteteve të Bashkuara), dhe një tjetër armik (hebrenjtë kundrejt muslimanëve), por konceptet janë të njëjta. Trump na ka dhënë tashmë një paraqitje e shkurtër e rreziqeve që mund të bëjnë qeverinë e tij në SHBA dhe në botë nëpërmjet fjalimeve dhe tweets e tij.

Presidenti amerikan ka një sasi të madhe pushteti dhe ndikimi mbi jo vetëm qytetarët amerikanë, por edhe mbi të gjithë njerëzit në planet. Një presidencë e Trump mund të shënojë fillimin e një rruge të rrëshqitshme të racizmit dhe paragjykimit kundër diçkaje të çuditshme që nuk mund ta imagjinojmë ende. Nëse ky version i përditësuar i mund të nxjerrë në pah paralele midis Trump dhe Hitlerit "Mein Kampf", atëherë kjo është pixel Helper arritur të përhapur një paralajmërim të rëndësishëm për popullin amerikan.

Çmimi në Amazon është $ 0.99, secili merr nga ne librin për një donacion simbolik. Të gjitha të ardhurat do të shkojnë në fushatat e të drejtave të njeriut dhe ngjarjet artistike të drejtuara nga PixelHELPER. Pas dhurimit ne do të ju dërgoj librin në formatin ePub * me e-mail. Ju lutemi shkruani adresën tuaj e-mail me donacionin tuaj. Ju gjithashtu mund ta shkarkoni nën:

Artisti kolektive pixel Helper, është një organizatë ndërkombëtare jofitimprurëse për pakicat dhe të drejtat e njeriut të frymëzuar nga idealet e Masonëve. Pa zhurmë nga zhurma e botës, ne shkojmë në rrugën tonë, të qetë dhe të sigurt, të patrembur në rreziqe, qëllime të larta në mendje për të mbrojtur tokën.

Ndarja është Kujdesi.
►Betterplace: https://www.betterplace.org/en/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER
Llogaria e Dhurimit:
IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
Banka: GLS Community Bank
BIC: NOLADE21MDG
Mbajtësi i llogarisë: organizata jofitimprurëse e Fondacionit PixelHELPER
Për më shumë informacion: http://PixelHELPER.org

Lexo më shumë

Campagna për të drejtat e njeriut

31 / 05 / 2016 Proiezione: "gjenocid në shtëpi"

Giusto në tempo per la votazione del Parlamento Tedesco, pixels Helper ha proiettato le parole "Gjenocidi" e "Aghet" Assieme ad un treno che ottomano Deporta degli Armeni gjithë krahasim immagini dell'Olocausto, sul retro del Palazzo del Governo Tedesco. Visto che l'ora è ambasciata Turca protetta vijnë Fort Knox, Abbiamo deciso di illuminare il Palazzo della Cancelliera.
Quest'azione di protesta riguarda l'espulsione bot assassinio di fino a 1,5 Milioni di Armeni, aramei, Assiri ei cosiddetti pontici Greci, che risiedevano nell'allora Impero Ottomano. Ejani successore all'Impero Ottomano, la Turchia deve ammettere che le atrocità commesse, nonostante le negazioni ripetute, sono genocidio un. Erdogan ei suoi camerati ritengono che l'uso del termine genocidio sia un attacco all'odierna Turchia.


Kancelaria Federale e Gjenocidit


Gjenocidi në shtëpi

29 / 05 / 2016 Projeksionet përpara Turqisë së ambasadës

PixelHELPER publikoi vargjet e poezisë nga Boehmermann autorizuar nga tribunale e Hamburgut, duke projektuar në frontin e turqisë së ambasadës. Për ne, #Erdogan është saktësisht të vijë #Hitler në fillim të mbretërimit të tij të terrorit 1933. Unë dua të jem provokues me karikaturat nga artistët dhe aktivistët e të drejtave të njeriut.
Mendoni se është plotësisht legjitime krahasuar me fillimin e regjimit të Hitlerit, me të tjerë despoticë dhe monarkë që sot qeverisin botën. Për ne, kreu i shtetit të Arabisë Saudite, Katari, Omani, Arabia Arabe e Bashkuara dhe Bahreini janë pikërisht Hitleri. Të gjithë këta udhëheqës aktualisht përkojnë me punën e tyre me sistemin "Kafala", falë të cilit janë konfiskuar pasaportat e punëtorëve. Për këtë është e ndaluar të braktisin vendin pa konsensusin e tyre të punëdhënësve.

E 'kështu që funksionojnë monarkia absolute në Medio Oriente. Si bazë për mbikëqyrjen totale, seksualitetin dhe brutalitetin. L'Olocausto mbetet një nga kapitullin e historisë së humanitetit më brutale. Sidoqoftë, veprimet që kryejnë inat nga tonë sofistikët në Arabinë Saudite, Turqi dhe vende të tjera, janë nga më të këqijat e krizës humanitare që po ndodhin në botë.

La nostra fushatë kundër këtyre despoticëve dhe monarkeve mbështet të drejtat e njeriut edil lirimin e politikanëve të burgosur. Lideri i këtyre udhëheqësve të Hitlerit është një kujtesë e rëndësishme, për çfarë mund të ndodhë nëse bota nuk luftonte kundër tyre.

La nostra proiezione ka tërhequr vëmendjen e mediave ndërkombëtare dhe ka bërë disa çështje të rëndësishme humanitare shumë të rëndësishme për të mos lënë pas dore. Share your projects on Facebook! Se sstieni la nostra causa, do të jemi shumë të kënaqur të pranojmë dhurata, të na lejojë të vazhdojmë fushatat tona. Edhe pak euro mund të bëjë dallimin! Sostenete il nostro lavoro!

►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Duke dhuruar:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
BIC: NOLADE21MDG
Banka: Sparkasse Magdeburg
Pronar: fitimprurëse PixelHELPER Foundation

Erdogan poemë / poemë

Piktura e artikujve të shtypit
Raporto video da radio e televisione
Mbështetja e kampanjës sonë

1,8 Milioni di "SCHIAVI modernizuar" costruiscono gli Stadı per la Coppa del Mondo në Katar, l'ORGANIZZAZIONE senza scopo di lucro pixels Helper vuole proiettare una Caricatura di Luci ARTISTICHE, sulla porta principale del Palazzo dell'ambasciata di Berlino, duke rendere note queste violazioni dei diritti Umani. Ospite della Coppa del Mondo, il Katari ha promesso di migliorare le condizioni dei lavoratori migranti. Tuttavia, non è cambiato nulla. Nei dormitori c'è di puzza escrementi, vezë lavoratori sono privati ​​dei diritti civili.

Il cosiddetto "sistema-kafala" permette gjithë AZIENDE di vietare ai loro dipendenti di lavoro o di cambiare lasciare il paese. I Datori di lavoro SPESSO ritirano i passaporti dei loro e dipendenti glieli riconsegnano solo alla scadenza del contratto. Gli Imprenditori vende as bosh possono trasferire një piacimento i loro lavoratori në Altre AZIENDE, Dover senza chiedere il loro consenso. "Molti lavoratori SPESSO jo ricevono alcun compenso per Mesit e sono comunque costretti nje shtepi sotto la minaccia di una completa del salario Perdita, o la Deportazione." Ha detto l'esperta del Qatar nga Amnesty International në Germania alla rivista "Koha" Regina Spöttl.

Secondo le Nazioni Unite, il Katari ha il più alto Tasso di lavoratori migranti al mondo, infatti, total sulla bazë della popolazione, l'88% della popolazione è di origine straniera. I lavoratori stranieri svolgono praticamente lavori del tutto Manuali e tutti i PROGETTI di costruzione portati Avanti dal piccolo stato, compresa l'intera costruzione degli Stadı per la Coppa del mondo 2022. Il lavoro pratico, nella Cultura del Qatar, caratterizzato da una forte presenza dalla tradizione në quanto emirato, non è visto di buon occhio.


fushatë kundër monarkisë

Video e kampanjës dhe shfaqjeve televizive | Deutsche Welle, RT |Ndani në Facebook dhe Twitter! Se sosterrete la nostra causa, qualsiasi donazione Sara più che gradita, cosicché possiamo continuare senza Sosta le NOSTRE Campagne. Edhe një palë e Euro fanno la differenza! Ndarja është Kujdesi. Sostenete il nostro lavoro jo-fitimprurëse. Basta usare Paypal, Vendi më i mirë, Indiegogo o il classicico bonifico.

Koordinimi i bankave:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banka: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: Fondacioni PixelHELPER non-profit GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulario per donare su Betterplace:
//

Campaña para los Consumidores

Radio dhe televizion informativ dhe përfaqësues
Apoyar nuestra campaña

Nga 2008 píxeles ayudante luchar por e derechos como consumidor. Con acciones de imprudentes Presidente del asiento, la Cancillería Federal y el Parlamento alemán, que su atención reciben directamente a donde la grabación de MEDIOS de Comunicación. Tanto si Pierde dinero en el Hypo Real Estate, el Prodhuesi i del Pudin invertido en Negocios de Armas - el ayudante del pixel le mantiene informado sobre los abusos Hasta la fecha.

2009 dio Attac representante de la fundadora de pixel ayudante precio "Comience su Propia Revolución" por su trabajo para las personas mëkatin Hogar. 2013 Puso en marcha una Campana de pixeles helper Shitstorm sin hogar, se Puso en en los MEDIOS de Comunicación Të ndryshme alemanes, incluyendo el Süddeutsche Zeitung con un artículo de fondo en Nuestra acción. 2014, que calienta pixeles ayudante con 10 Campanas en la Embajada de Estados Unidos en el Escandalo de la NSA y han gestionados Alcanzado como para Mantenerse al día con nuestras PROMOCIONES semanales el Tema de la NSA en MEDIOS los. A también menudo ajo sencillo de una Revolución de la humanidad: la puesta en marcha en el año 2014 pixeles programados ayudante en 14 meses la primera Plataforma de crowdfunding transmisionin en vivo en el mundo. Ninguna Otra organización está tan activo como pixeles ayudante y más allá Tan Bien en los MEDIOS de Comunicación representado con luz sobre los Problemas de Proyecciones Sociales. 2015 përvetësim të shpërndarjes së armëve të dr. Oetker Group como Durante La Noche POR Proyecciones de Luz en el Ministerio de Defensa Federale notoriedad involuntariamente en todo El Pais.

Videos de la campaña y apariciones en televisiónPor favor, comparta nuestros proyectos en Facebook y Twitter! Ajo ka apoya nuestra causa, tendríamos para cualquier donativo agradecería que podamos seguir de forma permanente nuestras campañas. Përfshirja e hyrjes në euro për hacer një diferenciale! Compartir ajo bueno. Por favor favorizon nuestro trabajo de caridad. Ju gjithashtu mund të përdorni Paypal, Better Place, Indiegogo ose transferencia clásico.

Cuenta para donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banco: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Titullar: Fondacioni PixelHELPER jo-fitimprurëse GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

vend më të mirë
//

Campagna për mbrojtjen e konsumatorëve

Video nga radio dhe televizioni
Sostenete la nostra campagna

Dal 2008 pixels Helper lotta per i diritti dei Consumatori. Con AZIONI temerarie di fronte al Palazzo della Presidenza, del governo e Parlamento del Inglés, Portiamo le vostre preoccupazioni, direttamente pëllumbi i le media riprendono. Se avete Soldi nella perso Hypo Real Estate, o il Vostro produttore di Budini investe nel Traffico d'armi, pixels Helper ti tiene informato sui soprusi che stanno avvenendo.

Nel 2009, Attac date ha al fondatore di pixels Helper il Premio "comincia la tua rivoluzione" per il suo Lavoro per i senzatetto. Nel 2013, pixel Helper ha lanciato una Tempesta mediatica per i senzatetto, su molti media Tedeschi, tra cui il Süddeutsche Zeitung, che ha un Articolo sulla nostra contribuito con azione nell'inserto "funksion". Nel 2014, noi di pixels Helper ci aizzammo contro il caso con 10 NSA Campagne presso l'ambasciata Americana, e siamo riusciti, quindi, një mantenere coperto dai media il tema dell'NSA con le NOSTRE dimostrazioni settimanali. SPESSO però, Basta poco per una rivoluzione dell'umanità: con l'inizio del 2014, pixel Helper riuscì një program mare la prima piattaforma LIVE STREAMING crowdfunding Al Mondo. Nessun'altra ORGANIZZAZIONE è così vijnë attiva pixels Helper nel campo delle PROIEZIONI con le Luci, riguardanti Temi Sociali e, Veç kësaj, Nessuna ORGANIZZAZIONE è così Coperta largamente dai media. Cosi, nel 2015, i NUOVI trafiku anti d'armi della multi Nazionale Dr.Oetker (Cameo) ottenne, grazie a una proiezione di luci presso il Ministero della difesa Tedesco, una fama Nazionale.

Video e fushatës dhe shfaqjeve televiziveNdani në Facebook dhe Twitter! Se sosterrete la nostra causa, qualsiasi donazione Sara più che gradita, cosicché possiamo continuare senza Sosta le NOSTRE Campagne. Edhe një palë e Euro fanno la differenza! Ndarja është Kujdesi. Sostenete il nostro lavoro jo-fitimprurëse. Basta usare Paypal, Vendi më i mirë, Indiegogo o il classicico bonifico.

Koordinimi i bankave:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banka: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: Fondacioni PixelHELPER non-profit GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulario per donare su Betterplace:
//

Campagne pour les consommateurs

Reportazhet e radios dhe tele-vizionit
Soutenez notre campagne

Depuis 2008, pixel Helper se batte pour vos droits de consommateur. Avec des veprimet extraordinaires au Palais de la Chancellerie Federale et de l'mblidhen National allemande, nous VOS Soins portons directement à l'vëmendje des mediat. Que vous avez perdu de l'argent dans la Hypo Real Estate, ou le fabricant de votre Pouding investi dans le Trafic d'Armes - Pixel Helper vous Informe sur les ABUS actuelles.

En 2009, le Representant d'Attac një Donne au fondateur de pixels Helper le prix "Commencez votre revolucionit" pour djalin travail pour les sans-abri. En 2013, pixel Helper një Lance une Campagne de Tempete médiatique pour les sans-abri, et al obtenu dans les Medias nombreux allemands, compris le Süddeutsche Zeitung avec un artikull dans l'insert "funksion". En 2014, nous, pixels Helper, avons monte contre le Scandale NSA avec 10 campagnes à l'Ambasada des Etats-Unis et à Gere maintenir l'vëmendje des Medias sur le Temë de la NSA, avec nos promovime hebdomadaires. Souvent, il suffit aussi Peux pour une revolucionit de l'Humanité: au debutimin de 2014, pixel Helper réussit një programues, en 14 mois, la Première pjatë-forme de crowdfunding jetojnë lumë du monde. Aucune Autre est aussi organizatë aktive que les pixels Helper dans le Domaine des Parashikimet Lumières DE, concernant temat sociaux et de plus, organizimin Aucune est si COUVERT médiatiquement. Donc, en 2015, Les Nouveaux Marchands d'Armes du Group Dr. Oetker obtenaient par des Projeksionet lumineuses au Ministère Federal de la Défense, involontairement, notoriété à l'Echelle kombëtare.

Vidéos de campagne et apparitions à la télévisionS'il vous plaît partager nos projets në Facebook et Twitter! Si vous soutenez notre shkaku, rritja e serions reconnaissants pour tout don que paguan pouvons vazhdimësi dhe qëndrueshmëri në kampagne. Meke euro që paguajnë faire une différence! Le parage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Ju faleminderit për shfrytëzuesit e Paypal, Vendi më i mirë, Indi, apo klasifikimi i transferimeve.

Kompletimi i donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Détenteur du compte: PixelHELPER Foundation kompani me përgjegjësi të kufizuar jo-fitimprurëse

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulari jep donacione në Betterplace
//

Campagna kundër lo stato di sorveglianza

Fotografitë e gazetave
Video nga radio dhe televizioni
Sostenete la nostra campagna

"NSA në Shtëpinë" e "United Stasi of America" ​​ishin në krye të ambasciatës Amerikane në Berlin dhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndër të cilët Dusseldorf, Frankfurt dhe Hamburg. Il motivo është lo spionaggio spudorato nga ana e NSA dhe shërbimet amerikane të fshehta.

L'NSA është duke mbrojtur duke thënë se strategjia e tyre e monitorimit është e nevojshme për të luftuar terrorizmin. Për më tepër, është e justifikuar duke thënë se "nëse nuk keni asgjë për t'u fshehur, nuk keni asgjë për t'u shqetësuar". Purtroppo, monitorimi i NSA është shumë më tepër se lufta kundër terrorizmit. Le Tue conversazioni al telefono, su Skype, WhatsApp o possono essere intercettati, anche se non hai niente një fare che con I e terroriste, bazës sulla del principio del "3rd Diplomë në Shoqëri".

Gjithashtu, falë këtyre teknikave të monitorimit janë sulmuar vetëm 4 attacchi. Vale la pena të shesë tonë privatësinë nga një siguri të dukshme, por jo reale? PixelHELPER beson se jo: për këtë kemi nisur këtë fushatë. The first success after 13 proiezioni di luce (dhe në javë) e një mbulim të madh të mediave? L'uscita dal paese dell'alto commissario per la CIA in Germania.


Mbulimi i shtypit i fushatave tona anti-mbikëqyrëse

Video e kampanjave dhe shfaqjeve televizive | ZDF 37Grad, Tracks ARTE, TED X Netherlands |


Oliver Mostra në una TED Talk në OLANDA, i PROGETTI su cui si è impegnato. Festival delle Luci, Attivismo (ad esempio, karikaturë luminose contro l'Arabia Saudita, l'NSA, ECC, oppure, la Tempesta mediatica, nga guxoni të shikoni, për shembull, al tema dei homeless, che sennò do të ishte injoruar nga media).

Në një dokumentar të programit të emitentes Gjermane ZDF, 37 °, PixelHELPER dhe Oliver tregojnë se kanë organizuar një projeksion në ambasciata americana në Berlin. Dal ritiro del suo proiettore në bunker un një Dusseldorf, il successivo incontro con la stampa, e, nga finire, la proiezione della scritta "NSA në da shtëpi" fino all'arrivo della Polizia.

PixelHELPER nga ART TRACKS. Projeksion i shërbimeve të fshehta të Berlinit. Kjo video tregon një sulm të shkëlqyeshëm që Oliver ka organizuar përpara ndërtesës së shërbimeve sekrete. La proiezione Mostra la scritta "BMW invece di BND (Bundesnachrichtendienst, ovvero i Servizi Segreti)" per protestare contro i Metodi di sorveglianza che usano sulla popolazione.

PixelHELPER me KimDotCom në ambasciata americana. Stasi e Bashkuara të Amerikës. Publikato sullo mirror. Në këtë video të bërë në shtëpi është më shumë një operacion kundër ambasciata americana. Sui muri brilla la scritta "United Stasi e Amerikës", vetëm pasi që nuk arrive policia.

Informacioni i WDR-it për PixelHELPER, shërbimet sekrete të NSA. Në questo estratto dal notiziario del 15 / 07 / 2013, IL giornalista riporta la proiezione del logon "United Stasi i Amerikës" organizzata dagli attivisti di Anonymous al Consolato Americano.

Proiezione doppia LIVE në studio nga WDR di Anke Engelke. Kjo video është bërë në shtëpi dhe janë paraqitur me logo "NSA në shtëpi" janë të montuara dhe projektuar përpara ndërtesave të UNU-së në Bonn ea Vjenë.

Projekti në ambasadën amerikane të Hamburgut, takim dhe pedale në një barça të policisë. Il video tregon Oliver e Sht në një fermë të huaj në Austri, ndërsa thirrni austriakët në protesta kundër NSA në Vjenë. Më pas, gjenden para amerikanëve amerikanë të amburgo, të cilët arrijnë në pedalò. Proiettano una bandiera austriaca, me mbiemrin e Austrisë, dhe rreth NSA-së. L'operazione fu interrotta come tutte le altre: dalla polizia.

"Po ne mundemi!" Beat Raab, Prosieben TV Prank. Video spiega Oliver dhe ekipi i tij kanë pasionuar trupin e një burri, për një operacion gjatë eventit "Beat the Raab" një Colonia. sul corpo dipinsero il motto "Po ne spiunazhi" dhe vullneti i Obamës. Purtroppo, operacioni menjëherë është zbuluar nga siguria.

Ndani në Facebook dhe Twitter! Se sosterrete la nostra causa, qualsiasi donazione Sara più che gradita, cosicché possiamo continuare senza Sosta le NOSTRE Campagne. Edhe një palë e Euro fanno la differenza! Ndarja është Kujdesi. Sostenete il nostro lavoro jo-fitimprurëse. Basta usare Paypal, Vendi më i mirë, Indiegogo o il classicico bonifico.

Koordinimi i bankave:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banka: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: Fondacioni PixelHELPER non-profit GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulario per donare su Betterplace:
//

Formulario per donare su Indiegogo:

Campaña contra el estado de vigilanza

Las fotos de los artículos de prensa
Radio dhe televizion informativ dhe përfaqësues
Apoyar nuestra campaña

"NSA në da shtëpi" y "Estados de América Stasi" Estaban en las Paredes de la embajada estadounidense en Berlín y otros consulados estadounidenses en Alemania, incluyendo Dusseldorf, Frankfurt y Hamburgo. La Razon ajo el descarado espionaje de la NSA y la inteligencia estadounidense.

La NSA defendió su Estrategia de kontrollit si es necesario para luchar contra el terrorismo. Ademas, se justifica diciendo: "Si nuk tienes que nada ocultar, No Tienes nada que temer". Por desgracia, la vigilancia de la NSA Va mucho más allá en Cuanto a la Lucha kundër el terrorismo. Su telefono, Skype, Whatsappgespräche puede ser monitoreado, një pesar de que asnjë tiene nada que ver con los terroristas, con bazë en el principio de "3rd Diplomë Amigo".

Por parte Otra, se impidió gracias a estas Tecnicas de monitorizacion sólo 4 Ataques. ¿Vale la pena Nuestra privacitetit para una aparente pero jo reale de seguridad abandonar? Ayudante de pixeles nuk Cree que es por eso que Hemos Puesto en marcha esta Campana. El primer Exito después del 13 de la Luz Proyección de, en el ritmo y una gran semanal cobertura de Los MEDIOS: la Salida de la parte lartë del cocinero del hombre de la CIA de Alemania.


Mbulimi i shtypit i fushatave tona anti-mbikëqyrëse

Videos de la campaña y apariciones en televisión


Oliver është në një Talk përhap në vendet e ulëta transbordimit, projektet në të cilin ai është i punësuar: festival dritë art, aktivizmi, p.sh. karikatura të lehta kundër Arabisë Saudite, NSA, etj, dhe media thatë për të shikimit të mbeten pa strehë dhe tema të tjera injorohen nga mediat do të sjellë.

Në një dokumentar të shkurtër nga ZDF 37 °, PixelHELPER & Oliver tregojnë se si ai organizoi projektimin e dritës në Ambasadën Amerikane në Berlin. Nga marrja e projektorit të tij në një bunker në Dusseldorf, takimi me shtypin, për projektimin aktual të karikaturës së artit të dritës "NSA në shtëpi", e cila duhet të përfundojë me ardhjen e policisë.

PixelHELPER në gjurmët e ARTE. Projeksion i lehtë në Shërbimin Federal të Inteligjencës, Berlin. Kjo video e shkurtër tregon një sulm të lehtë, të cilin Oliver ka organizuar në ndërtimin e Shërbimit Federal të Inteligjencës në Berlin. Projeksioni tregon "BMW në vend të BND" për të protestuar kundër metodave të vëzhgimit të përdorura nga shërbimet e inteligjencës kundër popullsisë.

PixelHELPER me KimDotCom në Ambasadën Amerikane. Stasi e Bashkuara të Amerikës. Publikuar në SPIEGEL "DerPakt". Kjo video shtëpi do të shfaqë gjithashtu një veprim kundër Ambasadës Amerikane në Berlin. Në mur shkëlqen: United Stasi e Amerikës, por vetëm derisa policia të arrijë.

WDR orë aktuale në lidhje me Pixel Helper, BND dhe NSA.In Ky ekstrakt nga WDR orë aktuale nga 15.07.2013 raportuar gazetari në projektimin dritën e logos "United Stasi i Amerikës", i cili organizoi aktivistët anonime në Konsullatën amerikane.

Projektim i dyfishtë LIVE në WDR Studio nga Anke Engelke. Kjo video e bërë në shtëpi tregon se si u vendosën diapozitivët me logon "NSA në shtëpi" dhe u projektuan para ndërtesave të OKB-së në Bon dhe Vjenë.

Projektimi i dritës Ambasada e SHBA-së në Hamburg, anije me pedale ballafaqohet me anijen e policisë. Videoja tregon Oliver dhe Sep në një fermë të bukur austriake duke thirrur austriakët për të protestuar kundër NSA në Vienë. Pastaj ata ndodhen në Hamburg përpara Konsullatës Amerikane, të cilën ata arrijnë me anije. Ata projektojnë një flamur austriak, ku NSA qëndron rreth logos. Veprimi përfundon si çdo tjetër: me policinë.

Po ne scan! Beat Raab, Prosieben TV Prank. Video shpjegon se si Oliver dhe ekipi i tij e kanë pikturuar trupin e një djali për të bërë një veprim në "Schlag den Raab" në Këln. Në trup motoja "Po ne spiunim" dhe fytyra e Obamës u pikturuan. Veprimi për fat të keq u zbulua menjëherë nga siguria.

Por favor, comparta nuestros proyectos en Facebook y Twitter! Ajo ka apoya nuestra causa, tendríamos para cualquier donativo agradecería que podamos seguir de forma permanente nuestras campañas. Përfshirja e hyrjes në euro për hacer një diferenciale! Compartir ajo bueno. Por favor favorizon nuestro trabajo de caridad. Ju gjithashtu mund të përdorni Paypal, Better Place, Indiegogo ose transferencia clásico.

Cuenta para donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banco: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Titullar: Fondacioni PixelHELPER jo-fitimprurëse GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

vend më të mirë
//

Forma e dhurimit Indiegogo:

Fushata është kundërvënie e mbikëqyrjes

Fotografitë e artikullit të shtypit
Reportazhet e radios dhe tele-vizionit
Soutenez notre campagne

"NSA në da shtëpi» et «United Stasi të Amerikës" étaient sur les murs de l'Ambasada américaine à Berlin et d'autres konsullata américains en Allemagne, y compris Dusseldorf, Francfort et Hambourg. La raison est l'espionnage éhonté de la NSA et des services secrets américains.

La NSA ka një strategji të përkushtuar për mbikëqyrjen e ndjekjes së terrorizmit. Për më tepër, il se justifie en disant: "Si vous avez rien à cacher, vous avez rien à craindre". Mangësi, mbikëqyrja e NSA-së është në rrugë të mbarë për të luftuar terrorizmin. Bisedat vos au telefon, Skype et Whatsapp peuvent être Contrôlées, même si vous avez rien à voir avec les terroristes, sur la baza du principe "3rd Diplomë Mik".

Përveç kësaj, grate teknikat e mbikqyrjes, klasifikimi 4 attaches ont été empêchés. Est-il utile vendre notre vie privé pour une sécurité apparente, mais irréel? PixelHELPER croit que non: celle est la raison pour la source nous avons lancé cette campagne. Le premier succès après 13 projeksion dhe një rivale madh mediatike? La sortie du plus shefi i lëkurës në CIA në Allemagne.


Mbulimi i shtypit i fushatave tona anti-mbikëqyrëse

Vidéos de campagne et apparitions à la télévision | ZDF 37Grad, Tracks ARTE, TED X Vendet e Ulëta |


Oliver montre dans une TED Talk dans les Pays Bas, Les projets sur lesquelles il s'est angazhohen: Festival des Lumières, activisme (exemple par i karikaturave contre l'Arabie Saoudite, la NSA, etj, ou la Tempete médiatique, pour donner visibilité au Temë des sans-Abris, que sinon, serait injorojnë mediat par les.

Dans un documentaire du program 37º de la Chaîne de televizive allemande ZDF, pixels Helper et Oliver mont qira Komento ils ont organisé une projektimi dans l'Ambasada américaine de Berlin. Ju retrait de biri projecteur dans bunker un à Dusseldorf, Le Suivant Rendez-vous avec la Presse et, par finir, la projeksion des mots "NSA në da shtëpi" jusqu'au arrivée de la policinë.

Pista PixelHELPER chez ARTE. Projektim sur les murs des shërbimeve sekrete në Berlin. Cette vidéo montre une attaque de lumieres qu'Oliver një organizatë devant le bâtiment des services secrets. La projektimi montre les mots "BMW au lieu de BND (Bundesnachrichtendienst, ça veut dire les shërbimet sekrete)" pour protestues contre les méthodes de mbikqyrjes qu'ils utilisent contre le peuple.

PixelHELPER avec KimDotCom dans l'ambassade américaine. Stasi e Bashkuara të Amerikës. Publié sur le mirror. Dans cette vidéo në shtëpi i bërë, une autre opération contre l'ambassade américaine est montrée. Sur les murs brillent les mots "Shtetet e Bashkuara të Amerikës", mbjelljen e misrit që vijnë nga policia.

Revista WDR flet për PixelHELPER, shërbimet sekrete dhe NSA. Dans CET extrait du Journal de 15 / 07 / 2013, le journaliste raconte la projektimi du logo "United Stasi i Amerikës" organisée par les activistes d'Anonymous devant le consulat Americain.

Projektim i dyfishtë LIVE në studio të WDR de Anke Engelke. CET Autre Video Faqja bërë montre comme les diapos avec le logo "NSA në da shtëpi" ont été Unies et Montes projetés devant les BATIMENTS des Nations à Bon et à Vienne.

Projektim në një ambasadë amerikane, një konferencë për shtyp dhe një bateau të policisë. La Vidéo et montre Oliver në shtator dans une Ferme idyllique autrichienne, tandis qu'ils préparent les autrichiens à la protestat contre la NSA à Vienne. Në vijim, nuk është e nevojshme që të konsultohet amë në hambourg, në qoftë se ajo është e pandëshme. Ils projettent un drapeau autrichien, me blason de l'autriche et, autour, les mots «Agjencia e Sigurisë Kombëtare». Liria dhe ndërhyrja e policisë.

«Po ne mundemi! "Beat Raab, Prosieben TV Prank. Komenti i videove vizionare Oliver dhe djalin e tij janë në gjendje të mbulojnë trupin e një garazhi, për të dhënë një ndihmë të mirëfilltë «Schlag den Raab» në Këln. Sur le corps ils ont peint les mots "Po ne spiun" dhe fytyrën e Obamës. Malheureusement, opération a été découverte immédiatement par la sécurité.


S'il vous plaît partager nos projets në Facebook et Twitter! Si vous soutenez notre shkaku, rritja e serions reconnaissants pour tout don que paguan pouvons vazhdimësi dhe qëndrueshmëri në kampagne. Meke euro që paguajnë faire une différence! Le parage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Ju faleminderit për shfrytëzuesit e Paypal, Vendi më i mirë, Indi, apo klasifikimi i transferimeve.

Kompletimi i donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Détenteur du compte: PixelHELPER Foundation kompani me përgjegjësi të kufizuar jo-fitimprurëse

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulari për disa donacione në Betterplace
//

Forma e dhurimit Indiegogo:

Campaña contra la monarquía

Las fotos de los artículos de prensa
Radio dhe televizion informativ dhe përfaqësues
Apoyar nuestra campaña

Ayudante de píxeles intenta luchar kundër la monarquía y más democracia. Në këtë faqe ju keni mundësinë për të gjetur të drejtën mjekësor që janë në pritje të ju për të rregulluar problemet tuaja. Esto duke përfshirë një monarki mitos de verificación dhe një rosca argumento kundër de esta forma medieval de gobierno. Në 2016 pylli është një fushë që bashkon një monarki, që e përdor atë në tantos, duke përdorur tapën e një diktature. Ndërkohë që ju mund të gjeni një monarca në një tjetër ngarkesë të lartë të ngarkesës. La gente tiene la libertad dhe la autodeterminación debe democráticamente libre de elegir. Ndërkohë që Los Anxhelos është duke u përpjekur për të realizuar lansimin e Golfo-s, ai do të fillojë me suksesin e tij.

Ayudante de es una organización pixeles gjobat sin de lucro y está comprometida con Cabezas de Estado y elegidos democráticamente luchar contra la desinformación en las monarquías.
Nëntë kampanjë të ndezur në një atdhe të vetme të demokracisë dhe një derecho humano. El mundo moderne nuk ka nevojë për reyes! La democracia en lugar monarquía.

En el ano 2016, 28 sanë Monarca activo en el mundo, las cuales de 7 biri Todavia Monarca absoluto, Dicen los dictadores incluso con la corona de. Esta Campana Quiere PixelHEPER compromete një, de modo que cada persona en el mundo një elegir su (s) Lider (s) kann.Es libre nuk es con pajtueshme los que una figura principios democráticos política tan relevant Hereda una Oficina. Si Usted nuk tiene que ser elegido, tiene que Perder su oficina y tampoco Miedo de luego, mëkatin poder del consecuencias abusan. Por aq shumë, mendoni se ju keni qenë në gjendje të bëni një xhirim të caktuar para se të martoheni me proporcionar të mëkatit. Ademas, el Monarca en manyos estados como Arabia Saudita, Katar, etj un dictador.

Con el fin de ponerse de pie en contra de las muchas monarquías, queremos ampliar Nuestra presencia en los MEDIOS de Comunicacion, las escuelas y en la política, Por lo que nuestro Mensaje puede Llegar një Tepër Persona.


Fushata për të Drejtat e Njeriut

Videos de la campaña y apariciones dhe televizionit | Deutsche Welle |> Por favor, comparta nuestros proyectos en Facebook y Twitter! Ajo ka apoya nuestra causa, tendríamos para cualquier donativo agradecería que podamos seguir de forma permanente nuestras campañas. Përfshirja e hyrjes në euro për hacer një diferenciale! Compartir ajo bueno. Por favor favorizon nuestro trabajo de caridad. Ju gjithashtu mund të përdorni Paypal, Better Place, Indiegogo ose clásiico transferimi.

Cuenta para donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banco: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Titullar: Fondacioni PixelHELPER jo-fitimprurëse GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

vend më të mirë

L'amore non conosce confini

Le Nazioni Unite dovrebbero inviare dei Sette caschi arcobaleno nei paesi dove l'omosessualità è la morte punibile con, per questo fermare crimine contro l'umanità. Në Iran, Nigeri, Arabinë Saudite, dhe në Emiratet Arabe, të qenit homoseksual mund të sjellë në dënimin e vdekjes. Tani nuk ka asnjë shtet islamik që pranon zyrtarisht çiftet e homoseksualëve.
L'amore non conosce sesso, colore o religione, nessuna handicap o età. L'amore non consce confini. PixelHELPER është duke filluar një fushatë për dashurinë e homoseksualëve, që është konsideruar ende si një krim në shumë shtete të botës.

La cosa più controversa, në debat midis të gjitha shkollat ​​e mendimit, është e cila është edhe dënimi më i përshtatshëm rast për rast. Le opinioni variano nga flagellazione, alla pena e vdekjes.
PixelHELPER zbulon se këto masa draconiane janë aplikuar në njerëz që përpiqen të duan lirshëm, në 2016. Rimanendo fedeli al nostro slogan "Bëni dashuri, jo luftë", shpresojmë që këto vende të ndryshojnë politikën e tyre dhe të ndalojnë dënimin e homoseksualitetit. Në Gana, që është konsideruar si një model i demokracisë nga fuqitë perëndimore, homoseksualët janë persekutuar, torturuar dhe vrarë. Noi esortiamo bashkësisë ndërkombëtare, që, së fundi, intervenga.

Fushata: Dashuria nuk njeh kufij

Sostenete la nostra campagna


Ndani në Facebook dhe Twitter! Se sosterrete la nostra causa, qualsiasi donazione Sara più che gradita, cosicché possiamo continuare senza Sosta le NOSTRE Campagne. Edhe një palë e Euro fanno la differenza! Ndarja është Kujdesi. Sostenete il nostro lavoro jo-fitimprurëse. Basta usare Paypal, Vendi më i mirë, Indiegogo o il classicico bonifico.

Koordinimi i bankave:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banka: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: Fondacioni PixelHELPER non-profit GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulario per donare su Betterplace://

Campaña Nuk është në linjë fronteras

El ONU Tendria que enviar cascos Arcoiris en los siete paises donde la homosexualidad ajo punible con la muerte, para Parar este crimen contra la humanidad. Irani, Nigeria, Arabia Saudite, dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, dhe homoseksualët mund të bëjnë një gjë të tillë. Asnjëherë nuk ka hay ningun estado islamico que reconoce oficialmente las parejas homosexuales.
El amor no conoce sexo, ngjyra e religjionit, ninguna disapacidad o edad. El amor no fronoce conoce. Pixel Helper está empezando una Campana por el amor homoseksuale, queer, Todavia, ajo considerado un crimen en muchos Shtetet del mundo.
Çështja tjetër është që të bëni një pyetje, dhe të debatoni në lidhje me ndryshimin e situatës, atë çka do të ndodhë me rastin e rastit. Mendimet e opinionit ndryshojnë në flagrancë, dhe shkaktojnë gabime.
PixelHELPER është një vend i përshtatshëm për aplikimin e një drakoniane për personat që mbahen në mënyrë të lirë, në 2016. Mente ra një Lema nuestro "bëjnë dashuri, jo lufte", esperamos que Estos Shtetet Cambien sus políticas y dejen condemnar la homosexualidad. En Gana, konsiderohet si një model i demokracisë porositë e të drejtave të njeriut, të homoseksualëve, të ndjekur, të torturuar dhe të maturuar. Nosotros pedimos la la comunidad internacional que intervenga, por fin.

Apoyar nuestra campaña


fushatë kundër monarkisë

Videos de la campaña y apariciones en televisión | Deutsche Welle, RT |Por favor, comparta nuestros proyectos en Facebook y Twitter! Ajo ka apoya nuestra causa, tendríamos para cualquier donativo agradecería que podamos seguir de forma permanente nuestras campañas. Përfshirja e hyrjes në euro për hacer një diferenciale! Compartir ajo bueno. Por favor favorizon nuestro trabajo de caridad. Ju gjithashtu mund të përdorni Paypal, Better Place, Indiegogo ose transferencia clásico

Cuenta para donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banco: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Titullar: Fondacioni PixelHELPER jo-fitimprurëse GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Mënyra më e mirë e donacionit
//

Forma e dhurimit Indiegogo:

L'amour ne connait pas des frontièrs

L'ONU devrait immédiatement envoyer des casques arc-en-ciel à kombet 7 où l'homoseksualité est pénible avec la mort, pour arrêter ce crime contre l'humanité. Irani, Nigeria, Mauritania, Soudan, Jemen, Arabie Saoudite dhe et les EAU janë duke pritur homoseksualët me peut de mort. Nganjëherë, kombet islamiques où les çiftet homoseksual sont reconnues officiellement.

L'amour ne connait pas de sexe, couleur, ou feja, pas des handicaps ou age. L'amour ne connait pas des frontières. PixelHELPER fillon një fushatë për të derdhur homoseksualitetin, duke e konsideruar këtë si një krim në betejën e perëndive të botës.

Çështja e diskutimeve, në të njëjtën kohë, është një burim i rëndësishëm për sanksionimin e rasteve të përshtatshme. Opinionet e ndryshme nga flamuri i fluturimit në heshtje.

PixelHELPER croit que c'est fou que punches draconiennes peuvent être infigées à quelles qui veulent aimer librement en 2016. D'aces le slogan «Bëni dashuri, jo luftë», në mënyrë që të kërkoni një politikë dhe një arrestim të homoseksualitetit. Në Ganë, qu'est considéré un modèle de democratie par les états occidentales, les gays sont persécutés, torturés, et toués. Në të njëjtën kohë, komunikimi ndërkombëtar dhe intervenimi.

Fushata: Dashuria nuk njeh kufij

Soutenez notre campagne


S'il vous plaît partager nos projets në Facebook et Twitter! Si vous soutenez notre shkaku, rritja e serions reconnaissants pour tout don que paguan pouvons vazhdimësi dhe qëndrueshmëri në kampagne. Meke euro që paguajnë faire une différence! Le parage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Ju faleminderit për shfrytëzuesit e Paypal, Vendi më i mirë, Indi, apo klasifikimi i transferimeve.

Kompletimi i donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Détenteur du compte: PixelHELPER Foundation kompani me përgjegjësi të kufizuar jo-fitimprurëse

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulari për disa donacione në Betterplace
//

Campaña por los derechos humanos

31.05.2016 Proyección: "gjenocid në shtëpi"

Justo en tiempo para la votación del Parlamento Inglés, pixels Helper ha proyectado las palabras "gjenocid" Y "Aghet", Junto një que un Tren Osmane Deporta një armenios los, SIMIL një las Imágenes del Olocausto, Atras del Palacio del Gobierno Alemán. Dado que la Turca embajada Ahora está como protegida Fort Knox, Hemos decidido alumbrar el Palacio de la Cancillera.
Esta acción de protesta SE refiere a la dëbimit Y El asesinato de Hasta 1,5 millones de armenios, arameos, asirios y los llamados Griegos pónticos, que Entonces el Imperio Vivian en otomano. Como sucesor del Imperio otomano, Turqi tiene que admitir que las atrocidades cometidas, No obstante las repetidas negaciones, bir un genocidio. Erdogan y sus camaradas consideran que el utilizo del término genocidio es un Ataque a la Turqi de Hoy.


Kancelaria Federale e Gjenocidit


Gjenocidi në shtëpi

29.05.2016 Projeccio delante de la embala turca

PixelHELPER ka publikuar autorizimet e tij në tribunalin e Hamburgut të poezisë së Boehmermann, që ka të bëjë me turizmin e Turqisë. Para se të bëhet, #Erdogan es extactamente como #Hitler al principio de su reinado del terror en 1933. Los #dictadores merecen de ser provocados me caricaturas por los artistas y activistas los derechos humanos.

Pensamos que es teljesen legítimo comparar el principio de régimen de Hitler, me otros déspotas y monarcas que hoy gobiernan el mundo. Për të marrë pjesë në luftën e parë të Arabisë Saudit, Catar, Oman, EAU dhe Bahreini, biri ekzaktonte Hitlerin. Todos estos líderes actuales apoyan a la esclavitud con el sistema "Kafala", gracias al cual los pasaportes de los trabajadores confiscados bir. Por, ajo ndalon heqjen e parave në consensus de los empleadores.

Ajo si funksionon në monarkun absolut në Oriente Próximo. Se basa në vigilancë totale, sexismo y la brutalidad. El Holokausti është një nga vendet më të varfër të historisë së njerëzimit. Sin embargo, las acciones por nuestros inhumanas cometidas llamados Aliados en Saudite Arabia, Turqi y otro en lugares biri Unas de las peores kriza Humanitarias que Pasan en El Mundo.

Nuestra campaña contra estos déspotas y monarcas absolutos apoya a los derechos humanos ya liberación de los presos políticos. La comparación entre estos líderes y Hitler është një regjistër shumë i rëndësishëm, por në të njëjtën kohë nuk mund të ketë asnjë luchara contra ellos.

Nënkryetari i ka bërë thirrje medias për komunikimin ndërkombëtar dhe ka thënë se ka nevojë për humanizëm që nuk ka nevojë për njëri-tjetrin. Vizito Faqen E Internetit në Facebook! Si mund të bëni për shkak të kësaj, ju mund të merrni më shumë nga donacionet, të cilat janë të lejuara për të vazhduar me të rinjtë. Incluso pocos Euros mund të marcar la diferencia! Apoyad a nuestro trabajo!

►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Cuenta para donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
BIC: NOLADE21MDG
Banco: Sparkasse Magdeburg
Titullar: fitimprurëse PixelHELPER Foundation

Erdogan poemë / poemë

1,8 millones de "Esclavos Modernos" construyen los estadios par la Copa Mundial de Catar, la organización asnjë lucrativa pixels Helper Quiere proyectar una Caricatura de luces artísticas, en la Puerta kryesor del Palacio de la embajada de Berlin, para que ESAS violaciones de los Direchos Humanos se conozcan. Posadero de la Copa Mundial, Katari ha Prometido que las condiciones de los Trabajadores mejorará Migrantes. Sin embargo, nada Cambio. En Los dormitorios Huele a excrementos y los Trabajadores de Sus Direchos deprivados djalë.

El llamado "sistema-kafala" permite que las Empresas prohiben a sus Trabajadores que Cambien trabajo o se ven del País. Los empleadores, një menudo, retiran los pasaportes de Sus empleados y los vetvete devuelven solo después la terminacion del contrato. Los empresarios locales Pueden transferir como los Trabajadores en otras Empresas quieran, sin su deber preguntar consenso. "Trabajadores Muchos, një menudo, asnjë reciben ninguna compensación por muchos meses y biri, obligados sin embargo a trabajar bajo Amenaza de la completa Perdida del sueldo o la deportación." Ha dicho la expertà de Catar para Amnesty International en Alemania a la Revista "The kohë, "Regina Spöttl.

Según el ONU Catar tiene la tasa de Trabajadores Migrantes del mundo del mundo, de hecho, en función de la población total, el 88% de la población es de origen extranjera. Los Trabajadores estranjeros, PRACTICAMENTE, desempeñan funciones manuales y todos los PROYECTOS de construcción que Fueron llevados a cabo en el estado pequeño, incluyendo la construcción de los entera estadios para la Copa mundial 2022. El trabajo práctico, en la Cultura catari, asnjë es visto con buen ojo.

Fushata: Dashuria nuk njeh kufij

Apoyar nuestra campaña


Por favor, comparta nuestros proyectos en Facebook y Twitter! Ajo ka apoya nuestra causa, tendríamos para cualquier donativo agradecería que podamos seguir de forma permanente nuestras campañas. Përfshirja e hyrjes në euro për hacer një diferenciale! Compartir ajo bueno. Por favor favorizon nuestro trabajo de caridad. Ju gjithashtu mund të përdorni Paypal, Better Place, Indiegogo ose transferencia clásico.

Cuenta para donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banco: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Titullar: Fondacioni PixelHELPER jo-fitimprurëse GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

vend më të mirë
//

Campagna: ndaloni tregtinë e armëve!

Fotografitë e gazetave
Video nga radio dhe televizioni
Sostenete la nostra campagna

Per lo ndaluar i menjëhershëm gjithë Esportazioni di carri Armati verso l'Arabia Saudita, pixels proietta Helper, davanti al Palazzo del Governo E l'ambasciata dell'Arabia Saudita, IL grido "Thanx pa tanke në Arabinë Saudite".

I sauditi sono ANCORA tra i più dei clienti rëndësishmja PRODUTTORI tedeschi di armi. Nel corso del primo semestrale 2015, le Esportazioni di armi verso l'Arabia Saudita sono teste shtetërore, Ana Vitoria per un valore di quasi 180 Milioni di euro (solo con la Gran Bretagna e Israele il vëllimi d'affari epokë più grande).

La Germania è il campione europeo di armi dell'esportazione. A mondiale livello, invece, Occupa, Dietro gli Shtetet e Bashkuara e la Rusia, il Terzo posto. Con l'approvazione del governo Tedesco, le armi militari e attrezzature tedesche sono anche një fornite dittature e regimi autoritari vijnë l'Arabia Saudita. Tutto questo può non andare Avanti. Vogliamo mettere fine Agli affari con la morte.


Fushata për të Drejtat e Njeriut

Video e kampanjës dhe shfaqjeve televizive | Deutsche Welle |


Instalimi i dritareve në pallatin e qeverisë gjermane, për shkak të autobusit një plan i duhur.


Ndani në Facebook dhe Twitter! Se sosterrete la nostra causa, qualsiasi donazione Sara più che gradita, cosicché possiamo continuare senza Sosta le NOSTRE Campagne. Edhe një palë e Euro fanno la differenza! Ndarja është Kujdesi. Sostenete il nostro lavoro jo-fitimprurëse. Basta usare Paypal, Vendi më i mirë, Indiegogo o il classicico bonifico.

Koordinimi i bankave:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banka: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: Fondacioni PixelHELPER non-profit GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulario per donare su Betterplace:

Campaña: Detener el comercio de armas!

Las fotos de los artículos de prensa
Radio dhe televizion informativ dhe përfaqësues
Apoyar nuestra campaña

El cese inmediato de las Exportaciones de tanques një Arabia Saudita pixeles ayudante proyectados Junto con la protesta Acción - detener el tráfico de Armas, las palabras "Gracias No Hay tanques një Arabinë Saudite" en la Cancillería Federale y la Embajada de Saudite Saudita.

Los saudíes siguen estando entre los más importantes clientes de las Empresas de armamento alemanas. En la primera mitad de 2015, las armas de Exportaciones han Sido aprobados vale casi 180 millones de euro në Saudi Arabia - con Gran Bretaña e Israel Eran más Aun extensas operaciones.

Alemania është ajo e Europës në exportación de armas. Një emër mundial, i cili është një detrás de los EE.UU. y Rusia en el tercer lugar. Me ndihmën e armatimit të Aleancës Federale të Armatosura dhe të Armatosura të Armatosura, si dhe një sërë detajetësh dhe regjistrimesh autoritetesh me Saudite Arabinë. Esto no debe continuar. Queremos establecer lexoni tiendas me el fin de la muerte.


Fushata për të Drejtat e Njeriut

Videos de la campaña y apariciones dhe televizionit | Deutsche Welle |


Instalim i lehtë në Kancelarinë Federale nga një autobus dykatësh


Por favor, comparta nuestros proyectos en Facebook y Twitter! Ajo ka apoya nuestra causa, tendríamos para cualquier donativo agradecería que podamos seguir de forma permanente nuestras campañas. Përfshirja e hyrjes në euro për hacer një diferenciale! Compartir ajo bueno. Por favor favorizon nuestro trabajo de caridad. Ju gjithashtu mund të përdorni Paypal, Better Place, Indiegogo ose transferencia clásico

Cuenta para donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banco: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Titullar: Fondacioni PixelHELPER jo-fitimprurëse GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

vend më të mirë

Campagna për të burgosurit politikë

Fotografitë e gazetave
Video nga radio dhe televizioni
Sostenete la nostra campagna

La Primavera Araba dovrebbe portare a una svolta e Fillojme una nuova Epoca della Democrazia. Tuttavia, i ribelli di un ritmi sono i prigionieri politici di oggi. Le persone che hanno rischiato la loro stessa vita në Shtetet che sono contrassegnati në nero sulla Scala della libertà di stampa di Amnesty International, sono ora në carcere e sono dimenticati dal mondo. Qui, pixels Helper Entra në gioco per liberare i prigionieri politici.

La nostra prima dimostrazione ka për qëllim të tregojë në dritë 13 persona që gjenden në burg nga nëntori 2011. Unë "Bahrain 13" u arrestuan pas sulmeve të muajit shkurt të 2011 në kryeqytetin e Bahrejnit, Manana, me akuzën se kam plagosur kundër qeverisë. Shumë Shtete dhe Organizata Amnesty International dhe Human Rights Watch Vazhdojnë të nënvizojnë praninë e torturës. I burgosurit ishin dukshëm të lënduar.

Le shqetësimet nuk përfundojnë edhe për familjet. Edhe sot, këta persona janë në burg, dhe skena që shkojnë nga 5 vite deri në shumë ergastoli. Çdo njeri ka të drejtë të shprehë mendimin e tij. Mos dimentichiamoci di brave persona që kanë sakrifikuar lirinë e tyre, duke sjellë demokracinë dhe ritmin.


Fushatat kundër organizatave terroriste islamike

Video e kampanjave dhe shfaqjeve televizive | ZDF 37Grad, Tracks ARTE, TED X Netherlands |Ndani në Facebook dhe Twitter! Se sosterrete la nostra causa, qualsiasi donazione Sara più che gradita, cosicché possiamo continuare senza Sosta le NOSTRE Campagne. Edhe një palë e Euro fanno la differenza! Ndarja është Kujdesi. Sostenete il nostro lavoro jo-fitimprurëse. Basta usare Paypal, Vendi më i mirë, Indiegogo o il classicico bonifico.

Koordinimi i bankave:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banka: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: Fondacioni PixelHELPER non-profit GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulario per donare su Betterplace:
//

Campaña para los presos políticos

Las fotos de los artículos de prensa
Radio dhe televizion informativ dhe përfaqësues
Apoyar nuestra campaña

La Primavera árabe debe llevar el avance y una nueva Comenzar Epoca de La Democracia. Pero los Rebeldes de antaño biri los presos politicos en la actualidad. La gente ha risikiert que sus propias Vidas en los Estados que estan en marcadas negro en la escala de la libertad de Prensa de Amnistía Internacional, se encuentran ahora en la carcel y ser olvidados por el mundo. Aquí los pixeles ayudante va a intervenir y los presos politicos Libres.

Nuestra Primera acción traerá Persona 13 que estan en Prision desde noviembre de 2011, de nuevo en la luz. El "Bahrain 13" Fueron detenidos después de los disturbios de Febrero de 2011 en la kryeqyteti de Manana Bahrain, de Haber instigado la acusación de la conspiración del Gobierno. Muchos Shtetet y Organizaciones como Amnistía Internacional y Human Rights Watch también apuntan en Varias ocasiones a La Tortura. Los prisioneros Estaban elemente të dukshme angustiado.

Al Escuchar Las Preocupaciones nuk también par Familen. Hoy en día todavia estan estas personas en Prision, y sirviendo de 5 años a shumëfisheve sentencias de por vida. Toda persona tiene Derecho a la mendimin expresar. No hay que olvidar la buena gente de su Propia libertad sacrificaron një muchos Democracia y la paz nos TRAEN.


Fushatat kundër organizatave terroriste islamike

Videos de la campaña y apariciones en televisión | ZDF 37Grad, ARTE Tracks, TED X Vendet e Ulëta |Por favor, comparta nuestros proyectos en Facebook y Twitter! Ajo ka apoya nuestra causa, tendríamos para cualquier donativo agradecería que podamos seguir de forma permanente nuestras campañas. Përfshirja e hyrjes në euro për hacer një diferenciale! Compartir ajo bueno. Por favor favorizon nuestro trabajo de caridad. Ju gjithashtu mund të përdorni Paypal, Better Place, Indiegogo ose transferencia clásico

Cuenta para donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banco: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Titullar: Fondacioni PixelHELPER jo-fitimprurëse GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

vend më të mirë
//

Campagna kundër la monarchia

Fotografitë e gazetave
Video nga radio dhe televizioni
Sostenete la nostra campagna

Pixel Helper kërkon të luftojë kundër monarkisë, për më shumë demokraci. Mund të informuar në faqet e mëposhtme. Kjo përfshin dhe mitoja që ballafaqohet kundër monarkisë dhe një sagë ndaj kësaj forme medieval të qeverisë. Nel 2016, PixelHELPER ka nisur një fushatë kundër monarkisë, e cila përdoret në shumë shtete të mbuluara për një diktatura. Nuk ka vend në botë ka nevojë për një monarkë të vijë më shumë në detyrë të shtetit. La gente ha bisogno di libertà, dhe duhet të jenë në gjendje të mbajnë elegancen e tyre dhe me autodeterminazione. Gjendja aktuale e vendeve të Gjirit ka një mënyrë për të menduar vetëm për miliona njerëz.

Pixel Helper është një organizim pa qëllim të lucidës dhe angazhimit për kapri të shtetit të zgjedhur, në më shumë, dhe luftën kundër disinformimit në monarki.
La nostra Campagna propozon të tërheqë vëmendjen në faktin se demokracia është një human i drejtë. Il mondo moderno non ha bisogno di re! Demokracia, jo monarkia.

Nel 2016, ne jemi ende 28 monarket aktiv në botë, për të cilat 7 janë ende monarku absolut: mund të telefononi diktatorët me një kurorë. Me këtë fushatë PixelHEPER angazhon një veprim në mënyrë që çdo persona në botë mund të zgjedhë lirisht krye të tij të shtetit. Nuk është kompatibil me parimet demokratike një figurë politike aq e rëndësishme e trashëguar një detyrë. Nëse jo, ju nuk keni frikë të humbni vendin tuaj, kështu që mund të abuzoni me pushtetin tuaj pa pasoja. Për këtë, mendoni se çdo njeri ka të drejtën të jetë krye i shtetit dhe të jetë i zgjedhur lirisht. Për më tepër, monarkët në shumë vende vijnë Arabia Saudite, Katari, etj. eshte un dittatore.

Në mënyrë që të angazhohen kundër shumë monarkisë, ne duam të zgjerojmë prezencën tonë në media, në shkolla dhe në politikë, në mënyrë që il nostro mesazh të arrijë më shumë njerëz.


Fushata për të Drejtat e Njeriut

Video e kampanjës dhe shfaqjeve televizive | Deutsche Welle |Ndani në Facebook dhe Twitter! Se sosterrete la nostra causa, qualsiasi donazione Sara più che gradita, cosicché possiamo continuare senza Sosta le NOSTRE Campagne. Edhe një palë e Euro fanno la differenza! Ndarja është Kujdesi. Sostenete il nostro lavoro jo-fitimprurëse. Basta usare Paypal, Vendi më i mirë, Indiegogo o il classicico bonifico.

Koordinimi i bankave:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banka: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: Fondacioni PixelHELPER non-profit GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulario per donare su Betterplace:

Campagna kundër ISIS-it

Fotografitë e gazetave
Video nga radio dhe televizioni
Sostenete la nostra campagna

Pixel Helper inizierà una Campagna contro i finanziatori del gruppo terroristico "stato Islamico" chiamato anche Daesh. Gli Shtetet sostenitori, Arabia Saudita e Katarit, devono, quindi, essere scoraggiati dal continuare një finanziare il terrorismo. Il lancio e kampanjës tonë është shfaqur një bandiere të ISIS me fjalë "Daesh Bank".

L'Saudite Saudita è lo stato considerato finanziatore dello Stato Islamico numero uno al mondo. Con questa campagna vogliamo sostenere tutte le persone che, një denaro causa di questo, muoiono, vengono violentati o ridotti në schiavitù. Pixel Helper vuole raggiungere anche i Combattenti dell'ISIS che hanno Imparato sulla loro pelleted cosa significa essere në guerra per il terrorismo, duke invogliarli një condividere le loro terribili esperienze con gli altri.

Në Shfaqje questo, vogliamo realizzare anche un'azione anti-propagandës, educando i Giovani nelle Scuole, a cosa significa combattere per lo stato Islamico. Il mondo è troppo bello per riempirlo con la lotta, l'omicidio e l'oppressione.


Fushatat kundër organizatave terroriste islamike

Video e kampanjës dhe shfaqjeve televizive | Deutsche Welle, RT |


Videoja e valës gjermane:

Projekti në pallatin e Kancelarisë së Tiranës dhe Ambasciata Saudite me një autobus me dy plane


Ndani në Facebook dhe Twitter! Se sosterrete la nostra causa, qualsiasi donazione Sara più che gradita, cosicché possiamo continuare senza Sosta le NOSTRE Campagne. Edhe një palë e Euro fanno la differenza! Ndarja është Kujdesi. Sostenete il nostro lavoro jo-fitimprurëse. Basta usare Paypal, Vendi më i mirë, Indiegogo o il classicico bonifico.

Koordinimi i bankave:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banka: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: Fondacioni PixelHELPER non-profit GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulario per donare su Betterplace:

Campaña kundër ISIS

Las fotos de los artículos de prensa
Radio dhe televizion informativ dhe përfaqësues
Apoyar nuestra campaña

Pixel ayudante comenzará llamado una campaña kundër financuesve të grupit terrorist "Estado islámico" o Daesh. Los Estados de Apoyo a Arabia Saudit & amp; Katari për terrorizmin mund të parandalojë me këtë fushatë për ndjekjen e financimit. Shpërndarja e kampanjës ishte në fazën e projeksionit të një bande me një palë të tretë "Daesh Banco" dhe një shenjë paralajmëruese.

Arabia Saudite konsideron një financim superior të estado islamike në el-mund. Për shembull, ata janë të gatshëm për të gjetur një person që quhet ekstravagant për shkak të mosmarrëveshjes, dhunës dhe shfajësimit. Pixel ayudante quiere llegar a los soldados de si que han aprendido lo que realmente ai par luchar në luftë dhe terrorizmit para compartir sus terribles experiencias con otros.

Queremos llevar a cabo una acción también anti-propaganda por educar a los Jovenes en las escuelas, lo que significa para el estado para islámico luchar. El Mundo es demasiado hermosa para la Lucha llenarte de, el asesinato y la opresión.


Fushatat kundër organizatave terroriste islamike

Videos de la campaña y apariciones en televisión | Deutsche Welle, RT |


Videoja e valës gjermane:

Projeksion i lehtë mbi kancelarinë federale dhe ambasadën e Arabisë Saudite me një biplan


Por favor, comparta nuestros proyectos en Facebook y Twitter! Ajo ka apoya nuestra causa, tendríamos para cualquier donativo agradecería que podamos seguir de forma permanente nuestras campañas. Përfshirja e hyrjes në euro për hacer një diferenciale! Compartir ajo bueno. Por favor favorizon nuestro trabajo de caridad. Ju gjithashtu mund të përdorni Paypal, Better Place, Indiegogo ose transferencia clásico

Cuenta para donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banco: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Titullar: Fondacioni PixelHELPER jo-fitimprurëse GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

vend më të mirë

Promozione degli aiuti umanitari

Raporto video da radio e televisione
Mbështetja e kampanjës sonë

"Molte Piccole persone në molti Piccoli luoghi che Fanno tante Piccole cose, di fronte a questo mondo può cambiare." Questa è la nostra visione di un mondo në cui tutti possono aiutare tutti, anche se migliaia di chilometri e Confina con la gente separati. Internet Offre tutte le possibilità per aiutare le persone che hanno bisogno di NUOVE TECNOLOGIE. Il app nostro è un medio: Uniamo një pixel Helper crowdfunding con Streaming Jetojnë di ASSISTENZA globale. Con l'applicazione pixel Helper avere la Streamer - che noi chiamiamo pixel avatar helper - Oltre ad aiutare il buon ndjenja, una opportunità di reddito. Pixel Helper è molto importante che particolari avatar provenienti dai paesi në via di Sviluppo aiuterà anche le proprie indagini. L'avatar di pixel aiutante può anche Im- poste dirette (vedere vijnë finanziamo noi stessi) sono në esecuzione dal suo jetojnë con lumë Altri Ancora una volta avatar e quindi sostenere un progetto di aiuto. Questo Dara loro vijnë gli avatar dei paesi più alto reddito industrializzati.

Financimi i Projekteve në drejtpërdrejtë
Është gjithmonë një ide kreative për ta bërë jetën më shumë të ngjyrosur, o për një person që nuk ka ardhur kurrë si duhet të jetë financiar? Con pixel helper live streaming stream crowdfunding si ka mundësi tuaj ide tani implementano. Filloni tani rregullisht të drejtpërdrejtë të drejtpërdrejtë streaming dhe mbledh fonde nga tuaj mbështetësit. Ju jeni të lirë të mbledhni shumën e reinvestimit në projekte të tjera të financimit.

Web + aplikacion Android
Con il pixel Helper Android si vuole a voi stessi di pixel aiutante avatar e në grado di Edit i PROGETTI live di propria crowdfunding. Gli utenti della nostra piattaforma allora si può sostenere la nostra webapp e finanziare i vostri obiettivi di crowdfunding che si converte poi dal vivo. Con la webapp pixel Helper l'utente può seguire i vari aiuti crowdfunding PROGETTI dal vivo chattare direttamente con il pixel aiutante Avatari live e Sostegno da parte di Piccole quantità il progetto Desiderato.

Donazione di vecchi smartphone
Qëllimi ynë është që të lejojmë pikët Ndihmësi i aplikacionit të gjeni edhe një person tjetër të ardhshëm të ardhurash. mbledh Pertanto pixel Ndihmësi i vjetër smartphone Android avatari pixel helper në vendet në zhvillim. Shpejtësia e dërgimit të pixels Helper. Edhe një mbështetje të parë për blerjen e qasjes në internet, si assume nei singoli casi.
Videot e fushatës dhe shfaqjet televiziveNdani në Facebook dhe Twitter! Se sosterrete la nostra causa, qualsiasi donazione Sara più che gradita, cosicché possiamo continuare senza Sosta le NOSTRE Campagne. Edhe një palë e Euro fanno la differenza! Ndarja është Kujdesi. Sostenete il nostro lavoro jo-fitimprurëse. Basta usare Paypal, Vendi më i mirë, Indiegogo o il classicico bonifico.

Koordinimi i bankave:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banka: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: Fondacioni PixelHELPER non-profit GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulario per donare su Betterplace:
//

Forma e dhurimit Indiegogo:

La promoción de la ayuda humanitaria

Radio dhe televizion informativ dhe përfaqësues
Apoyar nuestra campaña

"Mucha gente pequeña, en muchos lugares Pequenos, haciendo muchas cosas Pequenas, la cara de este mundo puede Cambiar." Esta es Nuestra vizion de un mundo en el que todo el mundo puede ayudar a todos, një pesar de milje Kilometros de y limita me një pueblo separado. El Internet ofrece toda la oportunidad de ayudar një personas las en Necesidad de Nuevas TECNOLOGIAS. Nuestro medio y es una aplicación: Combinamos al crowdfunding ayudante del pixel con transmetimin en vivo a la Asistencia globale. Con la aplicación pixeles ayudante tener el Streamer - que llamamos pixeles Avatares helper - Ademas de ayudar a la buena Sensacion, Una oportunidad de ingresos. Pixel Helper es muy importante que los avatares particulares de los paises en desarrollo también su Propia ayudarán një Investigacion. El avatar ayudante pixels puede también los ingresos (ver Cómo nos FINANCIAMOS) se estan ejecutando desde su emisión en directo con otros y por lo tanto avatares de nuevo proyecto de ayuda apoyar otro. Esto les Dara como los avatares de los paises más Altos de renta Industrializados.

Financación de Proyectos en vivo en
Siempre një ide kreative për hacer la vida más colorida, për para ayudar a alguien y nunca se sabe cómo se debe financiarlos? Con Pixel ayudante LiveStream që mbështetet në turneun e lojtarëve dhe lojtarëve të lojërave të futbollit në kohën e duhur. Komente për rregullisht janë duke u mbështetur në drejtimin dhe njohjen e fondeve të suksesshme. Usted atë libre de kobrar sum sums o para reinvertir en otros proyectos de crowdfunding.

Web + aplikacion Android
Con la aplicación Android pixeles ayudante se Quiere a sí mismo al avatar ayudante pixeles y puede Crear sus propios PROYECTOS de crowdfunding de transmetimin en vivo. Los usuarios de Nuestra Plataforma Entonces se puede apoyar një Nuestra aplicación web y sus Financiar objetivos de crowdfunding que se convierte Entonces en vivo. Con la aplicación de web pixeles ayudante el Usuario puede Seguir los Të ndryshme PROYECTOS de ayuda viven crowdfunding, chatear directamente con el ayudante de pixeles Avatari transmetimin en vivo Y Por soporte Pequenas cantidades el Proyecto Deseado.

Donación de viejos teléfonos inteligentes
Për këtë qëllim, ai lejon një kërkesë shtesë për ndihmën e personave të tjerë që kanë lidhje me njëri-tjetrin. Megjithatë, ju duhet të shikoni për të ndihmuar përdoruesit e telefonave të mençur Android për të parë të dhënat e tyre në social dhe të humbasë. El envío tarda píxeles ayudante. Tambien një abetare ose financim për blerjen e një internet, ku në çdo rast individuale.

Videos de la campaña y apariciones en televisiónPor favor, comparta nuestros proyectos en Facebook y Twitter! Ajo ka apoya nuestra causa, tendríamos para cualquier donativo agradecería que podamos seguir de forma permanente nuestras campañas. Përfshirja e hyrjes në euro për hacer një diferenciale! Compartir ajo bueno. Por favor favorizon nuestro trabajo de caridad. Sólo tiene que este utilizar Paypal, Better Place, Indiegogo o la transferencia Clásico <

Cuenta para donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banco: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Titullar: Fondacioni PixelHELPER jo-fitimprurëse GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

vend më të mirë
//

Forma e dhurimit Indiegogo:

Campagne contre la monarchy

Fotografitë e artikullit të shtypit
Videot e reportazheve radio et télévision
Soutenez notre campagne

PixelHELPER tente de lutter contre la monarchy et pour plus democratie. Sur les pages suivantes, vous pouvez vous informer. Cela përfshi një kontroll të mitit mbi monarkinë dhe një vështirësi për formën e qeverisjes së qeverisë. En 2016 pixels Helper një Lance une Campagne contre la monarki, qui est utilisé dans des nombreux paguan comme une couverture derdh dictature une. Aucun paguan dans le monde a besoin d'un monarque dans le bureau politique le plus élevé. Les gens ont besoin de liberté, dhe devraient être libre de choisir leurs shefat demokratiquement et avec autodétermination. Një rol të rëndësishëm në punën e përditshme në Pays du Golfe është një nga milionët e personave une pensée unike.
Pixel Helper est Une një organizatë, por jo lucratif et est engagee pour avoir des chefs d'Etat élus démocratiquement, et lutte contre la désinformation dans les monarkitë.
Notre Campagne veut tërhequr vëmendjen për të bërë këtë demokraci në një mjedis humain. Le monde moderne n'a pas besoin des rois! Démocratie au lieu de monarki.
En 2016, il ya encore 28 monarque ACTIF dans le monde, dont 7 sont përsëritje monarques absolus, disent aussi i dictateurs Couronne avec. Avec cette campagne, PixelHELPER ang engager à faire dhe sorte que chaque personne dans le monde peut choisir ses chefs. Kjo është një përputhje e pajtueshme me princat e demokracisë që kanë për qëllim personalizimin e politikave të birit. Si vous ne pas être devez Elu, vous aussi n'avez pas peur de perdre votre zyrë, et pouvez abuzuesi de votre pouvoir sans pasojat. Nous pensons, donc, que chaque personne a le droit d'etre head of son etat et d'être élu librement. Për më tepër, le monarku, dans de nombreux Etats tels que Arabie Saoudite, Katar, etj, është një diktator.
Afin de nous Engager contre les monarkitë, voulons nous développer Notre praninë dans les mediat, les Écoles et la politique, de Sorte que mesazh notre peut atteindre beaucoup des PERSONNES.


Fushata për të Drejtat e Njeriut

Vidéos de campagne et apparitions à la télévision | Deutsche Welle |S'il vous plaît partager nos projets në Facebook et Twitter! Si vous soutenez notre shkaku, rritja e serions reconnaissants pour tout don que paguan pouvons vazhdimësi dhe qëndrueshmëri në kampagne. Meke euro që paguajnë faire une différence! Le parage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Ju faleminderit për shfrytëzuesit e Paypal, Vendi më i mirë, Indi, apo klasifikimi i transferimeve.

Kompletimi i donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Détenteur du compte: PixelHELPER Foundation kompani me përgjegjësi të kufizuar jo-fitimprurëse

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulari për disa donacione në Betterplace

Campagne contre l'EI-Daesh

Fotografitë e artikullit të shtypit
Videot e reportazheve në radio dhe televizion
Soutenez notre campagne

PixelHELPER do të fillojë një fushatë kundër financuesve të grupit terrorist «Etat islamique» në Daesh. Përkrahësit e Shteteve të Bashkuara, Arabia Saudite dhe Katari, grumbullojnë në këtë fushatë, duke u përpjekur për të vazhduar financimin e terrorizmit. Le lancement de notre kampagne a l'été la projection d'un drapeau de l'EI avec les mot's «Daesh Bank».

L'Arabie Saoudite konsiderohet si premiera e financave të artit islamik në botë. Avec cette campagne, të rritet voulons soutenir tous les gens qui, të shkaktojë de cet argent, meurent, sont violés ou asservis. PixelHELPER është duke u përpjekur për të shitur lojtarët e ESA-së, duke komentuar këtë gjë në lidhje me luftën në luftë për terrorizmin dhe për të luftuar terroristët.

voulons Nous mener ainsi veprim une anti-propagande par les Jeunes éduquer Dans les Écoles, ce que signifie combattre pour l'Etat Islamique. Le monde est trop beau pour le remplir de lutte, vrasjet dhe depresioni.


Fushatat kundër organizatave terroriste islamike

Vidéos de campagne et apparitions à la télévision | Deutsche Welle, RT |


Videoja e valës gjermane:

Projekcioni në bordin e Kancelarisë dhe në ambasadën e ambasadës, me një autobus të vogël


S'il vous plaît partager nos projets në Facebook et Twitter! Si vous soutenez notre shkaku, rritja e serions reconnaissants pour tout don que paguan pouvons vazhdimësi dhe qëndrueshmëri në kampagne. Meke euro që paguajnë faire une différence! Le parage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Ju faleminderit për shfrytëzuesit e Paypal, Vendi më i mirë, Indi, apo klasifikimi i transferimeve.

Kompletimi i donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Détenteur du compte: PixelHELPER Foundation kompani me përgjegjësi të kufizuar jo-fitimprurëse

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulari për disa donacione në Betterplace

Campagne pour les prisonniers politiques

Fotografitë e artikullit të shtypit
Vidéo de reportages radio et télévision
Soutenez notre campagne

Le printemps arabe devrait apporter un changement et commencer une nouvelle époque de la démocratie. Misri, les rebels d'antan sont les prisonniers politikat e aujourd'hui. Les gens qui ont Leurs propres Risques lufton dans des Etats qui sont Marqués en noir sur l'Echelle de la liberté de la presse d'Amnesty International, sont maintenant en burgu et sont oubliés par le monde. Ici PixelHELPER intervient pour liberer les prisonniers politikques.

Notre veprim Première një pour OBJECTIF de mettre en lumière 13 PERSONNES qui sont en burgu depuis Novembre 2011. Les "Bahrein 13" ont été arrêtés après les émeutes de Février 2011 dans le kryeqyteti de Bahrein Manana, akuzon d'avoir le Gouvernement comploté contre. De nombreux Etats et des organizatat Telles qu'Amnesty Ndërkombëtar et Human Rights Watch ont à Vazhdo souligner e évidents signes de torturës. Të burgosurit janë të dukshëm në dukje.

Këto vende kanë një pasuri të shkëlqyer për familjet e tyre. Aujourd'hui, ces personnes sont encore en burg, dhe shërbëtori i 5 dhe plus plus seksionet e dënimit. Kjo është një mendim i dikujt për mendimin tim. N'oublions pas les bonnes gens qui ont sacrifié leur propré liberté pour la démocratie et la paix.


Fushatat kundër organizatave terroriste islamike

Vidéos de campagne et apparitions à la télévision | ZDF 37Grad, Tracks ARTE, TED X Vendet e Ulëta |S'il vous plaît partager nos projets në Facebook et Twitter! Si vous soutenez notre shkaku, rritja e serions reconnaissants pour tout don que paguan pouvons vazhdimësi dhe qëndrueshmëri në kampagne. Meke euro që paguajnë faire une différence! Le parage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Ju faleminderit për shfrytëzuesit e Paypal, Vendi më i mirë, Indi, apo klasifikimi i transferimeve.

Kompletimi i donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Détenteur du compte: PixelHELPER Foundation kompani me përgjegjësi të kufizuar jo-fitimprurëse

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulari për disa donacione në Betterplace
//

Kampanja: Arrêtez le commerce des armes!

Fotografitë e artikullit të shtypit
Vido e reportages radio et télévision
Soutenez notre campagne

Pour les arrêter immédiatement Eksportet de l'tanke Arabie Saoudite à, pixels Helper Projet, devant le Batiment du gouvernement et l'Ambasada de l'Arabie Saoudite, le cri "Thanx pa tanke në Arabinë Saudite."

Les Saoudites sont encore les plus klientët e rëndësishme të producteurs d'armes alemande. Au cours du premier semestrale 2015, les Eksportet d'Armes vers l'Arabie Saoudite s'élèvent à Presque milionë 180 d'euro (seulement avec la Grand Bretagne et Israël le Chiffre d'affaires një ETE plus i madh).

L'Allemagne është kampion europian i eksportit të armëve. À niveau Mondial, plutôt, occupe la TROISIEME vend derriere des Etats-Unis et la Russie. Avec l'miratim Du Gouvernement albanais, Les Armes et les Equipements militaires allemands sont aussi eksportet vargun dictatures et regjimeve autoritaires comme l'Arabie Saoudite. Tout ça ne peut pas vazhduesit. Mbi temën e të vdekurve, afishe avec la mort.


Fushata për të Drejtat e Njeriut

Vidéos de campagne et apparitions à la télévision | Deutsche Welle |


Projeksioni devant le bâtiment du gouvernement allemand, dans un autobus à l'imperiale.


S'il vous plaît partager nos projets në Facebook et Twitter! Si vous soutenez notre shkaku, rritja e serions reconnaissants pour tout don que paguan pouvons vazhdimësi dhe qëndrueshmëri në kampagne. Meke euro që paguajnë faire une différence! Le parage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Ju faleminderit për shfrytëzuesit e Paypal, Vendi më i mirë, Indi, apo klasifikimi i transferimeve.

Kompletimi i donacioneve:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Détenteur du compte: PixelHELPER Foundation kompani me përgjegjësi të kufizuar jo-fitimprurëse

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Formulari për disa donacione në Betterplace

Campagne pour les droits de l'homme

31.05.2016 Parlement allende Genocid arméniens

Juste à temps pour le të votojë du Parlement albanais, pixels Helper një PROJETE les mots «Gjenocidi» et «Aghet" au derriere du Palais du Gouvernement à Berlin, conjointement avec en wagon Osmane avec des Arméniens Deportes que les Pareil images de l'holocauste , Puisque l'Ambasada Turque maintenant est protégée comme le Fort Knox, në një Choisi d'allumer le byrosë de la Chancelière. Ça Touche l'dëbimi et le meurtre de jusqu'à 1.5 milion d'Armenia Araméens, Asiria, et les grecs Pontiques, du Vieux Perandoria Osmane. Comme successeur de l'Perandoria Osmane, la Turquie doit admettre que ces atrocités, Malgre les Denis véhéments, ont êtes Gjenocidi un. Erdogan et ses camarades considèrent l'përdorni du mot "Gjenocidi" comme un Attaque à la Turquie moderne


Kancelaria Federale e Gjenocidit


Gjenocidi në shtëpi