Кампања за „Повеќе демократија“ во Турција

Лесна уметност за геноцид PixelHELPER против Ердоган

Слободата на говорот е акутно загрозена во Турција. Од обидот за пуч во јули 2016 година, турската влада жестоко презема мерки против новинарите и медиумите кои ја критикуваат владата. Ова ја влошува и онака напнатата ситуација за медиумите во Турција. На новинарите им се одземаат пасошите, а авторите се затвораат. Над 130 медиумски куќи веќе се затворени, вклучително и 29 издавачи на книги кои исто така се експроприрани.

Кај публицистите и издавачите владее страв и егзистенција. Во Турција, слободата на изразување е погазена под нозе. Слободата на зборот е човеково право и не може да се преговара. Слободата на мислење, информирање и слободата на печатот се основа на слободно и демократско општество. Ја повикуваме Федералната влада и Комисијата на ЕУ да заземат јасен став за ситуацијата во Турција, бескомпромисно и активно да бараат слобода на изразување во нивните одлуки, постапки и изјави и да не ја прават предмет на преговори. Ако слободата на изразување е нападната и масовно ограничена во Турција и на други места во светот, Федералната влада и Комисијата на ЕУ мора да ја прегледаат нивната политика кон таквите земји. Дополнително, на засегнатите новинари и автори им е потребна брза помош од Германија и Европа, на пример преку небирократско издавање итни визи.
Новинарите, авторите и издавачите, книгите, весниците и списанијата даваат важен придонес за демократијата и слободата. Затоа ние сме решително посветени на слободата на изразување, информирање и слободата на печатот. Поддржете ја нашата петиција и придружете ни се за овие основни права! За збор и слобода!

Нашите постапки ги држат медиумите зафатени и се грижат овие важни хуманитарни прашања да не бидат заборавени. Ве молиме споделете ги нашите проекти на Фејсбук! Ако ја поддржувате нашата кауза, би биле благодарни за секоја донација за да можеме трајно да продолжиме со нашите кампањи. Дури и неколку евра прават разлика! Споделувањето е грижа. Ве молиме поддржете ја нашата добротворна работа.

подобро место
PayPal

Прочитај повеќе

Добредојдовте во Buntesregierung

Buntesregierung е уметнички проект на PixelHELPER кој се осврнува на важните социјални проблеми на поинаков начин со воспоставување на измислен „Buntesminien“. Се разбира, „Бунтесрегиерунг“ интервенира поинаку во актуелните проблеми отколку што тоа го прави федералната влада. Еве изјава на Ангела Меркел за Julулијан Асанж.

Овие барања на федералната влада имаат меѓународни импликации. Еве реакција на кралицата и Борис Johnонсон.

Другите земји одговараат на барањата на канцеларката Ангела Меркел со поинакво новогодишно обраќање, тука од Швајцарија

По Ангела Меркел, Кралицата, Борис Johnонсон и швајцарскиот национален претседател, Доналд Трамп исто така мораше да каже нешто за тоа.

„Buntesministerium gegen Бездомништво“ дистрибуираше ладни капсули за бездомниците по уметнички аранжман на Ангела Меркел. Овде ќе најдете две видеа што ги илустрираат овие активности.

Со цел да се промени општеството од уметничка гледна точка, PixelHELPER вклучи разни „шарени“ проекти:

Buntesrat, Buntespolizei, Buntes Министерство за финансии, Bunteskanzler, Buntesnachrichtendienst, Bunteskriminalamt, Buntestag, Buntespresseversammlung, Buntesamt за заштита на уставот и Bunteswehr. Заедно со уметници од целиот свет, постапките за индивидуалните проекти постепено се објавуваат.

Бунтесвер

Шарена разузнавачка служба

Лабораторија за длабоки лажни права за човекови права

Длабока лажна: Лага за надежта што води кон револуција!

Длабока лажна е нова форма на уредување видео. Од синтетички гласови до прилагодување на движењето на устата, можеме да создадеме какво било видео. Тоталитарните државни лидери ја поднесуваат својата оставка на видеото, завршува долга војна, се прогласува револуција, се појавува алтернативно новогодишно обраќање - можностите што ги нудат deepfakes се бесконечно длабоки. Лабораторијата за длабоки лажни PixelHELPER веќе произведе разни deepfakes. Погледнете избор на оваа веб-страница. Ако имате какви било прашања, влезете во дијалог со нас преку контакт-точка.

Ангела Меркел бара помилување на Julулијан Асанж од кралицата и Борис Johnонсон
Кралицата и Борис Johnонсон секако реагираат веднаш.
Доналд Трамп ги помилува Julулијан Асанж и Едвард Сноуден
Ангела Меркел го основа германското федерално Министерство за бои против бездомништво

กองทุน พิทักษ์ ประชาธิปไตย ไทย - เรา ยกเลิก ระบอบ ราชา ธิ ป ไต ย ใน ประเทศไทย

Ix แข่งขัน ฟุตบอล เปลือย จัด ix PixelHELPER ใน พระ ราชูปถัมภ์ ของ รา มา 10 เกมส์ จะ แข่งขัน กัน ระหว่าง ผู้หญิง ใน ฮาเร็ม 26 คน มี ราชินี นุ้ย เจ้าคุณ พระ เป็น ผู้ รักษา ขณะ เรา เรา แต่ง แต่ง แต่ง แต่ง แต่ง แต่ง 112 จะ มี การ ถ่ายทอด สด ให้ ชม ตลอด การ XNUMX
ЗОШТО?
24 มิถุนายน เป็น วัน

กษัตริย์ แห่ง
พวก เรา มา สุมหัว กัน ที่ เยอรมันนี เพื่อ ขับเคลื่อน กงล้อ ประชาธิปไตย ประเทศไทย เรา จะ แอ น น “# ส่ง กษัตริย์ ไทย ไป ขึ้น”กัน ตลอด นับ ตั้งแต่ บัด นึ้ จนถึง ช่วง วัน รา มา 10
สอง ผู้ ร่วม ก่อการ „ส่ง คิง ไป ขึ้น ศาล“ ใน นาม #PixelHELPER И # ACT4DEM มา ร่วม พลัง กัน แล้ว รับรอง แอ ค ชั่ น ตาม มา อีก เยอะ ตลอด 1 เดือน นี้
เรา วางแผน จัด หนัก จัด ตั้งแต่ ตั้งแต่ 24 มิถุนายน เป็นต้น ไป จนถึง วัน เกิด ใน วัน ที่ กรกฎาคม 28 กรกฎาคม จัด หนัก จัด เต็ม ตลอด หนึ่ง เดือนเต็ม
เรา จะ เคลื่อนไหว ทุก รูป แบบ ที่ เรา ทำได้ ยิ่ง ถ้า มี เงิน สนับสนุน มา มาก เรา ก็ ทำ ทำ มาก
4916095353045 คน ที่ จะ ร่วม กับ กับ เรา ติดต่อ จรรยา ได้ ที่ เบอร์ XNUMX +XNUMX
สำหรับ ผู้ ที่ สามารถ สนับสนุน เรา ได้ ขอ เชิญ มา ร่วม ลงขัน กัน
สู้
# ถึง เวลา ที่ เรา จะ ต้อง เป็น ฝ่าย รุก กัน บ้าง แล้ว

คุณ ต้องการ สนับสนุน เรา โดย ไม่ ระบุ ชื่อ หรือ ไม่ โปรด ใช้ กระเป๋า เงิน ดิจิตอล ของ เรา
bitcoin: 3997UvwDrR1YE1uqeJAPzKN7weh2mhYLH6
Ox: 0xfE90C034d26f2a4F633716AE0E918a21686E5F3B
Augur: 0x3163DaE8e3Bb5e5E375531C98ab923d4fdc9C7d8
BAT: 0x4c39Dd9B25B342d0D13d13f9e0A8b38159171589
BCH: qzjzs5cs4eyuh3kzvg70unt2pg8z2u9yjsw5pdc0q8
LINK: 0x1C950183265e21CaedAB5297A2aEB21D36384B76
DAI: 0x69aBeF2B6C9D5088eC1b96dfD654AaeD33832829
ДАШ: XuRYRbWtRGy4KFLmTCjaW4gj5EVpwxgvB5
ETH: 0x0cE8D549f3832B67a047500F4922523C7581fd78
ETC: 0x33A95Fab4C7Bb9F42A6f2083216191Ee8B323B26
KNC: 0x9A1Ed236EBbEd8a33E69e1492A1C125df42c994C
ЛТЦ: MDt3H3tBLgorgnJpPBgzyhjLmSXu1CvcZ6
OMG: 0x223701eBc145fAE8e3d22360eFD18aAaa6FcBC83
OXT: 0xEF66456a0cD21CfB9DdF7f9718765Aa0fe18bD01
USDC: 0x2B32050069D4d4AC3337500415567DA445d5C27d
ЗЕЦ: t1e89EmqiCcMFfF37PPr54PbPVzLXokAyeH

ด่วน - @PixelHELPER
โรงแรม วง ร็ อ ค ไป ร้อง ที่ หน้า โรงแรม Соненбичл # Риорејзер # รา มา 10 ของ เยอรมนี รถ ตำรวจ ก็ ก็ มา หน่วย.รอ. ของ กษัตริย์ ก็ เข้า มา ห้าม เรา โปรด รอ ชม ภาพ วีดีโอ ที่ กำลัง จะ ตาม มา สนับสนุน เรา เรา คิง
# PixelHLEPER กำลัง ช่วย ตาม หา หมุด ของ ประเทศไทย ประเทศไทย ที่ ถูก รา มา 10 ขโมย ไป เพื่อ ส่ง กลับคืน มา มา ให้ ไทย ไทย ใคร หมุด หมุด
ถ้า รา มา 10 จะะ อยู่ ถาวร ที่ ประเทศ ลา ออก จาก จาก การ และ และ ให้ ให้ กษัตริย์ และ เปิด ให้ กับ การ เลือกตั้ง เสรี เสรี ประชาธิปไตย ประชาชน และ ประชาชน ก็ ยัง ต้อง จ่าย ค่า เลี้ยงดู ให้ เขา อีก
50% ของ เครื่อง ดื่ม กระทิง เป็น เป็น ของ ของ ประเทศไทย ที่ มี สาย สัมพันธ์ กับ ทหาร และ สัมพันธ์ กับ ทหาร และ ราช สำนัก หลังจาก หลาน กระทิง ด้วย ข้ออ้าง ว่า จับ ตัว เขา ไม่
ด่วน - @PixelHELPER
โรงแรม วง ร็ อ ค ไป ร้อง ที่ หน้า โรงแรม Соненбичл # Риорејзер # รา มา 10 ของ เยอรมนี รถ ตำรวจ ก็ ก็ มา หน่วย.รอ. ของ กษัตริย์ ก็ เข้า มา ห้าม เรา โปรด รอ ชม ภาพ วีดีโอ ที่ กำลัง จะ ตาม มา สนับสนุน เรา เรา คิง
เรา ฉาย แสง ไป ที่ นายกรัฐมนตรี นายกรัฐมนตรี ให้ ท่าน เริ่ม กษัตริย์กษัตริย์
เรา ฉาย แสง การ์ตูน ด้วย ข้อความ „„ คิง ถูก ฟ้าผ่า ตาย ขณะ นั่ง บน ถูก “ถูก ฉาย ที่ ทำการ ของ รัฐบาล 112 ช่วย ชีวิต ที่ ยุโรป ประเทศไทย ประเทศไทย 112 ช่วย ชีวิต คน ยุโรป ประเทศไทย XNUMX คือ หมิ่นพระบรมเดชานุภาพ และ และ คน คน
การ์ตูน ล้อเลียน: „กษัตริย์ กลัว คน ไทย ปลด พันธนาการ จาก พวก ถูก“ ถูก ฉาย ไป ยัง ตึก ที่ทำการ นร. ที่ # เบอร์ลิน เรา ขอ สนับสนุน ให้ คน ไทย มี ปฏิบัติการ ต่อต้าน การ กดขี่ ข่มเหง ของ พวก เจ้า
N จะ สร้าง อนุสาวรีย์ พิทักษ์ รัฐธรรมนูญ พร้อม ล้อ แล้ว เรา จะ เข็น มัน ไป รอบ ๆ โรงแรม Sonnenbichl
ยกเลิก ระบอบ กษัตริย์ ของ
ถูก ฆ่า ตาย เพื่อ
ที่ ไม่ ต้องการ - ทั้ง ใน เยอรมนี และ ไทย!
ค้นหา ความ
วิดีโอ ของ
กษัตริย์ ต้อง ลา ออก ประเทศไทย ต้องการ

การ เลือก

H PixelHELPER มูลนิธิ ที่ ไม่ แสวง เพื่อ ความ ยุติธรรม ใน โลก โดย เฉพาะ ใน เรื่อง สิทธิ มนุษย ชน ใน ใน เรื่อง สิทธิ มนุษย ชน เสรีภาพ และ ความ เท่าเทียม

พวก เรา ได้ ตัดสินใจ ประท้วง ประท้วง เยอรมนี เพราะว่า พวก ให้ ให้ กษัตริย์ กษัตริย์ ประวัติการ คน ใน ประเทศ ของ ตัว

พวก เรา จะ ยัง ไป ไป รวบรวม ลาย ชื่อ ต่อต้าน ต่อต้าน กษัตริย์ กษัตริย์ ซึ่ง เมือง นี้ และ ยัง กิจกรรม กิจกรรม ดำเนิน เรา พวก เรา ประท้วง ประท้วง ก็ ต่อ ะ ชา ชน ของ ตัว เอง ที่ บ้าน เกิด

กิจกรรม ฉาย ภาพ คำ ประท้วง เดอะ เดอะ กิจกรรม เริ่ม แรก แรก

เรา ต้องการ การ สนับสนุน จาก ทุก ท่าน คนละ เล็ก คนละ น้อย โปรด ช่วย กัน สนับสนุน พวก เรา ได้ สามารถ สามารถ

Ix คน คน ไทย ที่ เพื่อ ประชาธิปไตย ประชาธิปไตย การ แสดง แสดง ความ กลุ่ม กลุ่ม PixelHeLPER ที่ เปิด การ รณรงค์ เพื่อ ประท้วง กษัตริย์ ว ชิ รา ปกครอง ประเทศ บน การ สร้าง หวาด หวาด กลัว และ บน การ ข่มขู่ คุกคาม ประชาชน ที่ กระทำ บน การ ได้ ได้ รับ ความ ร่วมมือ จาก

กษัตริย์ อายุ 67 ปี นี้ นี้ ได้ ขึ้น สู่ 2560 20 ราชย์ เมื่อ 100 XNUMX แต่ เขา แทบ จะ ไม่ ได้ ใช้ เวลา อยู่ ใน ประเทศไทย เลย เป็น เวลา อยู่ ใน ประเทศไทย เป็น ปี เน น บิ ช ล์ ที่ เมือง Гармиш-Партенкирхен ใน ประเทศ เยอรมนี ใน ฮา เร ม ที่ ประกอบ ไป ด้วย ผู้หญิง XNUMX คน และ คณะ ข้า ราช ราช บริพาร และ ใช้ กว่า XNUMX

ผู้หญิง หลาย คน ใน และ และ เขา ก็ คือ ใน ใน ประเทศ ประเทศ เขา บา วา เรียก ล่า ราช เฆี่ยน ตี เพื่อ โดย ประจำ โดย ทึก ภาพ ไว้ เพราะว่า ว ชิ รา ลง กร ณ์ ชอบ ดู วีดีโอ ของ คน ยาม อยู่ ใน ความ

ใน ประเทศไทย กษัตริย์ ได้ ค่ายกักกัน ค่ายกักกัน เขต พระราชวัง ของ และ และ นาย นาย ถูก ๆ พวก เขา จะ ถูก ซ้อม ทุบตี และ ทรมาน ตาม คำ สั่ง ของ ว ชิ รา ลง กร ณ์

ใน ช่วง เวลา ไม่ กี่ ที่ ผ่าน ผ่าน ใช้ ใกล้ ชิด น้อย 3 คน ราช สำนัก อ้าง ว่า สอง คน ฆ่า ตัว ตาย ว่า ทั้ง สาม คน ถูก ทรมาน และ ถูก ฆ่า

นับ ตั้งแต่ ปี 2559 นัก กิจกรรม เพื่อ ประชาธิปไตย ภัย อยู่ ประเทศ 9 คน ได้ ถูก สังหาร โดย มี หลักฐาน ที่ หนักแน่น ว่า พวก เขา ถูก พวก เขา ถูก

ใน ประเทศไทย กษัตริย์ อยู่ เหนือ ทำ อำนาจ อัน อัน

กษัตริย์ รับ การ ปกป้อง และ โดย นาย พล อุ ล ร้า รอยัล ลิ ต์ แห่ง กองทัพ ไทย เช่น กับ สถาบัน กองทัพ ไทย ก็ เป็น ศัตรู ประชาธิปไตย ใน อำนาจ ครั้ง เข้า มา แทรกแซง การเมือง ต่อ เนื่อง ประเทศไทย จึง สามารถ พัฒนา ประชาธิปไตย อย่าง ยั่งยืน เพราะว่า ราช สำนัก และ ต่าง สม รู้ ร่วม คิด กัน ใน ลด ทอน อำนาจ การเมือง ที่ จาก จาก มี ,12 ใน การ กำกับ ทหาร รักษา พระองค์ 50,000 นาย ให้ สามารถ ปราบปราม ผู้ ประท้วง

สี่ ครั้ง แล้ว ใน ประวัติศาสตร์ สมัย ของ ของ ประเทศไทย เรียก ร้อง ประชาธิปไตย บน ถนน ถนน กรุงเทพ ใน ใน ถนน ถนน ที่ ใน - ใน ปี 2516 2519 2535 และ 2553 ทหาร ได้ สังหาร ประชาชน

ปัจจุบัน นี้ ว ชิ รา กร ณ์ ณ์ อยู่ ที่ 4 เขา ทอดทิ้ง ภร ร ที่ คน แรก และ ทำให้ เธอ อยู่ กับ แรก และ กับ 2539 ไส ส่ง ไป จาก พร้อม ด้วย 2557 3 หย่า กับ ภรรยา คน คน สาม ใน ปี XNUMX ให้ เธอ กักตัว กักตัว อยู่ แต่ หญิง XNUMX คน รวม ทั้ง ลุง และ ญาติ อีก หลาย คน ถูก จับ เข้า คุก 

ว ชิ รา ลง กับ กับ มา แต่ เขา ได้ ได้ อยู่ อยู่ เขา ช ล์ ใน ขณะ ที่ ภร ร ร ยา ของ เขา อาศัย อยู่ ที่ โรงแรม เอน เก ล เบิร์ก เบิร์ก

,50,000 รา ลง กร ณ์ กษัตริย์ ที่ รวย ที่สุด ใน โลก ด้วย มูลค่า กว่า 29,000 ,XNUMX ยูโร แต่ ความ นั้น ไม่ พอ เขา ใน - เขา แต่ละ ปี ได้ ร้อง เงิน จำนวน จาก ปี ,XNUMX รับ เงิน จำนวน ,XNUMX XNUMX ล้าน บาท จาก งบประมาณ แผ่นดิน ”

19 คน ทั่ว ประเทศไทย และ โลก ต่าง ต่าง ก็ ใน ภาวะ อับจน และ XNUMX XNUMX จาก วิกฤต โค XNUMX -XNUMX ใน ขณะ ที่ กษัตริย์ ใช้ ชีวิต อยู่ ใน โรงแรม หรู ประชาชน จำนวน มหาศาล และ ใน ใน นั่น ข้า ราช ั บ ผล กระทบ ไป ด้วย

คน ไทย ส่วน ใหญ่ ต่าง ดี ดี เขา แต่ พวก ถูกถูก

มัน ไม่ใช่ แค่ คน ต้อง ต้อง กร ณ์ เขา ของ ของ ผู้ ผู้ ชาว มนุษย ชน ใน ดิน แดน เยอรมนี ทั้ง - ทั้ง นำพา ผู้หญิง เข้า มา และ ทำร้าย พวก เธอ และ ทำร้าย ข้า ราช บริพาร ที่ ได้ รับ การ ที่ ได้ รับ ง อดทน ยอม ให้ พฤติกรรม เหล่า นี้ เกิด ขึ้น ใน ประเทศ ของ ตัว

Ix คือ เหตุผล ว่า ทำไม กิจกรรม กิจกรรม ชาว ไทย สนับสนุน องค์กร PixelHELPER ใน การ ทำ แอ ค ชั่ น นี้

เรา ต้องการ ให้ โลก รับ รู้ เกี่ยว กับ ความ ป่าเถื่อน และ การ คอรัปชั่น ของ ว ชิ รา ลง กร

เรา ต้องการ ให้ เขา หยุด ทำร้าย คน

ต้องการ ให้ ประเทศ เยอรมนี ไล่ เขา ไป เพราะ เขา ได้ ละเมิด กฎหมาย หลาย ข้อ

เรา ต้องการ ให้ เขา ถูก นำ ตัว เข้า สู่ กระบวนการ พิจารณา คดี ใน อาชญากรรม ต่างๆ ที่ เขา ก่อ ขึ้น

และ เรา จะ ไม่ หยุด การ รณรงค์ จนกว่า เขา จะ ถูก ส่ง กลับ บ้าน เกิด เพื่อ เข้า สู่ กระบวนการ กระบวนการ

Ix คุณ สนับสนุน เรา โปรด ช่วย ข้อความ และ ร่วม สนับสนุน การ รณรงค์ กับ ix PixelHELPER ได้ ที่ เว บ ไซ ด์ https://pixelhelper.org/en/hilfe/

เมื่อ เรา สู้ ร่วม กัน จะ สามารถ สามารถ หยุด ปกครอง ด้วย กลัว ของ ว ชิ ชิ รา ลง กร ณ์ ได้ และ

Фонд за бранител на тајландската демократија - ние ја укинуваме монархијата во Тајланд

Изберете го вашиот јазик:

Акт фудбал. Тајландскиот крал го презема покровителството за проектот XXXSoccer од PixelHELPER. На првиот натпревар, неговите 26 дами од харемот се натпреваруваат едни против други, судија е Рама Х., неговите две кралици се во голот. Сега бараме фудбалско игралиште, кроеме трошоци и ја пренесуваме играта во живо. Поддржете не на овој формулар за поддршка:
24 มิถุนายน เป็น วัน
Говор за оставка Кралот на Тајланд
Тркалото на демократијата е незапирливо. Добро познатиот активист Junуња Јимппрарт од ACT4DEM и основачот на PixelHELPER Оливер Биенковски ги здружи силите и се состана во куќата на бранители на човековите права на Пиксел ХЕЛЕПЕР во Германија, за да испланира нова уметност и демонстрации за системска промена во Тајланд.

[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”17 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 22 ″]

Сакате да не поддржувате анонимни? Ве молиме користете ги нашите дигитални паричници
bitcoin: 3997UvwDrR1YE1uqeJAPzKN7weh2mhYLH6
Ox: 0xfE90C034d26f2a4F633716AE0E918a21686E5F3B
Augur: 0x3163DaE8e3Bb5e5E375531C98ab923d4fdc9C7d8
BAT: 0x4c39Dd9B25B342d0D13d13f9e0A8b38159171589
BCH: qzjzs5cs4eyuh3kzvg70unt2pg8z2u9yjsw5pdc0q8
LINK: 0x1C950183265e21CaedAB5297A2aEB21D36384B76
DAI: 0x69aBeF2B6C9D5088eC1b96dfD654AaeD33832829
ДАШ: XuRYRbWtRGy4KFLmTCjaW4gj5EVpwxgvB5
ETH: 0x0cE8D549f3832B67a047500F4922523C7581fd78
ETC: 0x33A95Fab4C7Bb9F42A6f2083216191Ee8B323B26
KNC: 0x9A1Ed236EBbEd8a33E69e1492A1C125df42c994C
ЛТЦ: MDt3H3tBLgorgnJpPBgzyhjLmSXu1CvcZ6
OMG: 0x223701eBc145fAE8e3d22360eFD18aAaa6FcBC83
OXT: 0xEF66456a0cD21CfB9DdF7f9718765Aa0fe18bD01
USDC: 0x2B32050069D4d4AC3337500415567DA445d5C27d
ЗЕЦ: t1e89EmqiCcMFfF37PPr54PbPVzLXokAyeH

PixelHELPER е непрофитна организација која презема акција за глобална правда, особено за човековите права, слобода и еднаквост и хуманитарна помош.

во потрага по вистината. Без правда 10 години после.

Одлучивме да преземеме акција да протестираме против тајландскиот крал, кој е жител на Германија, затоа што не можеме да дозволиме еден монарх со долга историја на насилно однесување да има корист од слободата и слободата во Германија додека ја ограбува сопствената земја.

германската верзија на ова е во видеата на RTL & Bild, ја менуваме во текот на следните 24 часа
германската верзија на ова е во видеата на RTL & Bild, ја менуваме во текот на следните 24 часа

Ние ќе продолжиме со нашите постапки во различни форми, вклучително и петиција за локалните власти во Баварија да ја отповикаат дозволата за кралот да остане таму. Keepе продолжиме сè додека тој не биде вратен во Тајланд и ќе се соочи со тајландски луѓе.

Нашиот протест за светло проекција во хотелот Гранд Соненбихел е само почеток на нашата борба да го направиме кралот да одговара пред народот на Тајланд. Ни треба поддршка, ве молиме донирајте ја нашата кампања.

Тајланѓаните кои се борат за демократија и слобода на говор ја поддржуваат меѓународната групација Фондација „Пиксел ХЕЛПЕР“ да започне кампања на протести против кралот Ваџиралонгкорн од Тајланд, суров и насилен монарх кој царува преку страв и заплашување со помош на неговите сојузници во војската.

германската верзија на ова е во видеата на RTL & Bild, ја менуваме во текот на следните 24 часа

67-годишниот монарх стана крал во 2017 година, но едвај поминува во секое време во Тајланд. Неколку години го поминува поголемиот дел од времето во хотелот Гранд Соненбичл во германскиот град Гармиш-Партенкирхен, заедно со харемот од 20 жени и придружба на повеќе од 100 слуги и службени лица во палатата.

Многу од жените во неговиот харем и слуги во неговата придружба се затвореници во Германија. Тие не сакаат да му служат на Ваџиралонгкорн, но немаат друг избор. Извори што работат за кралот во Баварија велат дека персоналот кој не го радува, рутински го тепаат и го камшикуваат кокошниците на Ваџиралонгкорн како казна. Тепањето е снимено затоа што Ваџиралонгкорн ужива да гледа видео на страдање од луѓе.

Во Тајланд, кралот постави камп за затвори и казни во една од неговите палати. Службеници и воени офицери можат да бидат испратени таму со месеци за дури и мали престапи. Тие се измачувани, тепани и злоупотребени, по наредба на Ваџиралонгкорн.

Во последните неколку години починаа најмалку три лица кои работат за кралот. Палатата тврди дека двајца од нив се самоубиле, а третиот починал од крвна инфекција, но нашироко е познато дека сите тројца биле мачени и убиени.

Од 2016 година, убиени се девет тајландски активисти за демократија кои барале егзил во странство. Постојат огромни докази дека тие биле убиени од тајландски војници кои ги почитувале наредбите од Ваџиралонгкорн.

Кралот е над законот во Тајланд, способен да дејствува неказниво. Уставот му дава апсолутна моќ и никој не може да покрене граѓанска или кривична пријава против него.

Тој е заштитен и поддржан од ултра-кралските генерали кои ги водат тајландските вооружени сили. Како и монархијата, тајландската војска е непријател на демократијата. Во текот на минатиот век, армијата ја зазеде власта 12 пати во воените удари, и таа се меша постојано во политиката. Тајланд никогаш не бил во можност да развие одржлива демократија, затоа што монархијата и војската се заговорувале да ја поткопаат изборната политика. Ваџиралонгкорн има директна команда на сила од повеќе од 50,000 војници на Кинг-гарда во Тајланд за да уништи какви било несогласувања.

Четири пати во модерната историја на Тајланд - во 1973, 1976, 1992 и 2010 година - тајландската војска масакрира цивили кои протестираа на улиците на Бангкок за да бараат демократија. Армијата убила многу повеќе тајландски цивили отколку што некогаш убила странски војници во вистинска војна.

Ваџиралонгкорн сега е на четвртиот брак. Тој ја напуштил и ја понижил својата прва сопруга набргу откако биле во брак, и на крајот се развела од неа. Неговата втора сопруга беше протерана од Тајланд заедно со четворицата синови на двојката во 1996 година. Тој се разведе од третата сопруга во 2014 година, принудувајќи ја да живее во куќен притвор и да започне брутална чистка на нејзиното семејство. Нејзините родители, тројца браќа, сестра, нејзиниот чичко и неколку други роднини беа затворени.

Ваџиралонгкорн се ожени со својата сегашна кралица пред една година, но тој ретко ја гледа, претпочитајќи да го поминува поголемиот дел од времето со својот харем во хотелот Гранд Соненбичл, додека неговата сопруга живее во хотел во швајцарскиот град Енгелберг.

Ваџиралонгкорн е најбогатиот монарх во светот, со лично богатство од повеќе од 50 милијарди евра. Но, ова богатство не е доволно за него - секоја година тој бара огромна сума од државниот буџет, финансиран од тајландскиот даночен обврзник. Оваа година на кралот му се исплаќаат повеќе од 815 милиони евра од буџетот на Тајланд.

Обичните луѓе се очајни и гладуваат, како пандемискиот пандемик на „ковид-19“ низ Тајланд и во светот, додека кралот живее во луксуз во хотелот „Гранд“ Соненбич, трошејќи огромни суми пари на даночните обврзници и го злоупотребува неговиот харем и слугите. Персоналот кој е претепан и малтретиран не се осмелуваат да и се приближат на германската полиција, затоа што се ужашени што нивните семејства што се вратиле во Тајланд би се соочиле со одмазда.

Повеќето таици се добро запознаени со злосторствата и суровоста на нивниот крал, но нивните гласови се замолчени од драконските закони. Секој што ја критикува монархијата, се соочува со години во затвор.

Не само Тајланѓаните страдаат заради кралот Ваџиралонгкорн. Тој исто така е товар на германските даночни обврзници, затоа што државата мора да плати за него безбедност и заштита. Тој извршува злоупотреби на човековите права на германско тло - трговија со луѓе и злоупотреби на жени и ги брутализира своите слуги кои ги третира како робови. Германците не треба да го толерираат тоа да се случи во нивната земја.

Ова е причината зошто тајландските активисти за демократија го поддржуваат PixelHELPER да преземе акција.

Ние сакаме светот да знае за корупцијата и суровоста на Ваџиралонгкорн.

Ние сакаме тој да престане да ги мачи тајландските луѓе.

Ние сакаме Германија да го избрка за кршење на повеќе закони.

Ние сакаме тој да се соочи со судење во Тајланд за неговите злосторства.

И ние нема да ја запреме нашата кампања сè додека тој не биде вратен дома за да се соочи со правдата.

Ако не поддржите, ве молиме споделете ја нашата порака и ве молиме донирајте ја на PixelHELPER на нашата веб-страница: https://pixelhelper.org/en/hilfe/

Заедно, можеме да ставиме крај на владеењето на стравот на Ваџиралонгкорн и да ја донесеме вистинската демократија на Тајланд. 

Фонд за одбрана на Тајландска демократија

Изберете го вашиот јазик:

Акт фудбал. Тајландскиот крал го презема покровителството за проектот XXXSoccer од PixelHELPER. На првиот натпревар неговите 26 дами од харемот се натпреваруваат едни против други, судијата е Рама Х., неговите две кралици се во голот.
Сега бараме фудбалско игралиште, кроиме костуми и ја пренесуваме играта во живо. Поддржете не тука:
Ние ја славиме демократијата во Тајланд на 24 јуни 2020 година. Групата Фајен го изговори говорот за оставка на кралот

Убиен за Рама Х.
Во потрага по правда

Тајланѓаните кои се борат за демократија и слобода на говор ја поддржуваат меѓународната фондација „Пиксел ХЕЛПЕР“ да започне протестна кампања против кралот Ваџиралонгкорн од Тајланд, суров и насилен монарх кој со помош на своите сојузници владее преку страв и заплашување во војската.

67-годишниот монарх стана крал во 2017 година, но едвај поминува време во Тајланд. Неколку години го поминува поголемиот дел од времето во хотелот Гранд Соненбичл во германскиот град Гармиш-Партенкирхен, заедно со харемот од 20 жени и придружба на повеќе од 100 вработени и претставници на палатата.

Многу од жените во неговиот харем и слуги кои се во пресрет се затвореници во Германија. Тие не сакаат да му служат на Ваџиралонгкорн, но немаат друг избор. Извори што работат за кралот во Баварија велат дека вработените кои не го сакаат тоа рутински тепани и камшикувани од кокошниците на Ваџиралонгкорн како казна. Ударите се снимаат затоа што Ваџиралонгкорн сака да гледа видеа на страдалници.

Во Тајланд, кралот постави камп за затвори и казни во една од неговите палати. Службениците и воениот персонал можат да бидат испратени таму со месеци за мали прекршувања. Тие се измачувани, тепани и малтретирани по наредба на Ваџиралонгкорн.

Најмалку три лица кои работат за кралот починаа последниве години. Палатата тврди дека двајца од нив се самоубиле, а третиот починал од крвна инфекција, но општо е сознание дека сите тројца биле мачени и убиени.

Од 2016 година, убиени се девет тајландски активисти за демократија кои бараат егзил во странство. Постојат огромни докази дека тие биле убиени од тајландските разузнавачки агенции кои ги следеле упатствата на Ваџиралонгкорн.

Кралот е над законот во Тајланд и може да постапи неказнето. Уставот му дава апсолутна моќ и никој не може да покрене граѓански или кривични пријави против него.

Тој е заштитен и поддржан од ултра-кралските генерали кои ги водат тајландските вооружени сили. Тајландската војска, како монархијата, е непријател на демократијата. Во минатиот век, армијата ја освои власта дванаесет пати во воените удари и постојано се меша во политиката. Тајланд никогаш не бил во можност да развие одржлива демократија затоа што монархијата и војската се заговорувале да ја поткопаат изборната политика. Ваџиралонгкорн е во директна команда на армијата со повеќе од 50.000 војници на кралската гарда во Тајланд за да ги потисне сите противречности.

Четири пати во модерната историја на Тајланд - 1973, 1976, 1992 и 2010 година - тајландската војска масакрираше цивили кои протестираа на улиците на Бангкок барајќи демократија. Армијата уби многу повеќе тајландски цивили отколку што некогаш убила странски војници во вистинска војна.

Ваџиралонгкорн сега е во четвртиот брак. Тој ја напушти и ја понижи својата прва сопруга веднаш по нивниот брак и конечно се разведе од неа. Неговата втора сопруга беше протерана од Тајланд во 1996 година заедно со четворицата синови на парот. Тој се разведе од третата сопруга во 2014 година, ја присили на куќен притвор и иницираше брутално чистење на нејзиното семејство. Нејзините родители, тројца браќа, сестра, нејзиниот чичко и неколку други роднини беа уапсени.

Ваџиралонгкорн се ожени со својата сегашна кралица пред една година, но тој ретко ја гледа и претпочита да го поминува поголемиот дел од времето со својот харем во хотелот Гранд Соненбичл, додека неговата сопруга живее во хотел во швајцарскиот град Енгелберг.

Вајиралонгкорн е најбогатиот монарх во светот со лично богатство од над 50 милијарди евра. Но, ова богатство не е доволно за него - секоја година тој бара огромна сума од државниот буџет, која е финансирана од даночниот обврзник на Тајланд. Оваа година кралот ќе добие повеќе од 815 милиони евра од тајландскиот буџет.

Обичните луѓе се очајни и гладуваат, бидејќи пандемијата „Ковид-19“ се провлекува низ Тајланд и светот, додека кралот во хотелот „Гранд“ Соненбихл живее во луксуз, троши огромни количини пари на даночните обврзници и го злоупотребува харемот и неговите слуги. Вработените кои се тепани и малтретирани не се осмелуваат да контактираат со германската полиција затоа што се плашат дека нивните семејства може да бидат одмазнети во Тајланд.

Повеќето Таи се свесни за злосторствата и суровоста на нивниот крал, но нивните гласови се замолчени од драконските закони. Секој што ја критикува монархијата е во затвор пред години.

Не само Тајланѓаните страдаат од кралот Вајиралонгкорн. Тој исто така ги оптеретува германските даночни обврзници затоа што државата мора да плати за него за безбедност и заштита. Тој прави кршење на човековите права на германско тло - трговија и злоупотреба на жени и брутализација на неговите слуги, со кои се однесува како роб. Германците не треба да го толерираат ова во нивната земја.

Затоа тајландските активисти за демократија ја поддржуваат Фондацијата PixelHELPER да преземе мерки заедно.

Ние сакаме светот да дознае за корупцијата и суровоста на Ваџиралонгкорн.

Ние сакаме тој да престане да ги мачи тајландските луѓе.

Ние сакаме Германија да го избрка, бидејќи тој прекрши неколку закони.

Сакаме тој да биде суден во Тајланд за неговите злосторства.

И ние нема да ја завршиме нашата кампања сè додека тој не биде испратен дома за да се соочи со правдата.

Ако не поддржите, испратете ни порака и донирајте ја на PixelHELPER на нашата веб-страница: https://pixelhelper.org/en/hilfe/

Заедно можеме да ставиме крај на владеењето на стравот на Ваџиралонгкорн и да донесеме вистинска демократија во Тајланд.

Европска помош за итни случаи со конзервиран леб - стабилност на храната за Африка


Испорака леб на сиромашното рурално население на Аит Фаска

Добредојдовте во проектот Африкилфе на PixelHELPER. Веднаш по смртта на Карл Хајнц Бом од Menschen für Menschen, возевме 2014 во Мароко за да ги постават темелите за нашите активности во Африка. Сега, 5 Години подоцна, имаме постигнато доста и можеме да обезбедиме развојна помош низ цела Африка. Тоа е полесно да се организираме од нашето северноафриканско седиште отколку од Европа.

Започнување на проектот во средина на камената пустина.
Статус на проектот август 2019 година

Имаме мала фарма, на 40 км од Маракеш во Мароко, претворена во интерактивно студио за живо. Во производството под очите на фотоапаратите, ние го користиме нашиот само-програмиран интерактивен софтвер за заштита од жив свет, кој ќе го понудиме и на други развојни организации за помош за понатамошна употреба. 

PixelHELPER сака да им даде на луѓето слобода да ги обликуваат своите животи самоопределени и самобитни без материјални тешкотии и да им дадат на своите деца добра иднина. PixelHELPER придонесува за одржливото подобрување на светските економски, социјални, еколошки и политички услови. PixelHELPER се бори против сиромаштијата и ги промовира човековите права, владеењето на правото и демократијата. PixelHELPER придонесува за спречување на кризи и насилни конфликти. PixelHELPER промовира социјално правична, еколошки одржлива, а со тоа и одржливо обликување на глобализацијата.

Ние го претставивме нашиот софтвер за помош на рој во живо на ТЕД-говорот во Маракеш во 2014 година. Фармата е првото практично место каде го користиме нашиот софтвер. Очекуваме нови поддржувачи и посетители на нашиот проект.

Запалување на најголемиот шпорет на јаглен во Северна Африка, Аит Фаска Мароко
(5 метри метарски покрив, многу ретка)

Со конзервиран леб против недостиг на храна предизвикана од војна и климатски промени

За да ја видите најавата на Инстаграм, треба да додадете свој АПИ токен на страницата Инстаграм Опции на нашиот приклучок.

 интерактивни производни платформи за олеснување на снабдувањето

Livestream рој помош софтвер

Ние го претставивме нашиот софтвер за помош на рој во живо на ТЕД-говорот во Маракеш. ТЕД-говорот е настан каде се одржуваат говори за поставување трендови на теми што нè трогаат луѓето и ќе нè трогнат во иднина.

Европската конзервирана леб итна помош

Бегалскиот камп Мбера е на 2000 километри од седиштето на PixelHELPER во живо. Пекарницата на нашата итна помош за конзервиран леб произведува долг леб за бегалските кампови и областите од катастрофа. Спирулинските алги произведени во Мароко би требало да помагаат против неухранетост и неухранетост во складиштето. В.д сакаат да се изгради еден сајт пред кампот за бегалци, а нашите во живо поток рој помош на софтвер се користат за да им помогне на луѓето. кампот за бегалци е 4 најголемиот град на Мавританија, ние сакаме да се осигура дека на страдањата на воени бегалци се ублажи.

PixelHELPER создадоа уникатен простор и ја приближија публиката до производство на материјали за помош во Африка. Коцки за итни случаи доаѓаат со вреќа за спиење, шпорет на гас, комплет за прва помош & засилувач; Опремена фенерче. Сè што ви треба кога ќе го изгубите вашиот дом по природна катастрофа.

Поддршка на нашиот проект

paypal@PixelHELPER.tv
IBAN DE93 4306 0967 1190 1453 00
SWIFT / BIC: GENODEM1GLS
Клучен збор: Промоција на уметноста и културата

Ние создаваме работни места и изгледи

Ние создаваме работни места и создаваме совршен развој со изградбата на јавни фудбалски игралишта, јавни разменувачи и културни понуди. Бидејќи нашиот регион е во средина на економски рурален регион, многу локални компании и добавувачи на суровини имаат корист од нарачките и можат да ангажираат нови вработени себе.

Мароко е најмодерната земја во Африка.

Од Мароко стигнуваме до сите африкански земји со морски контејнери со длабоки пристаништа во Тангија и Казабланка. Поврзувањето со Европа е одлично. Од шпанската копнена до Маракеш, има само 6 часови со автомобил.

Ние создадовме центар тука за брзо координирање на хуманитарната помош и бргу да ја донесеме до вашата дестинација со автомобил, морски контејнер или авион. Тука на страницата можеме лесно да произведеме сè што им е потребно на луѓето во бегалските кампови. Outе го поставиме првиот амбулант пред кампот на УНХЦР во Мавританија.

Нашата технологија за генерирање на живи генерира 6 интерактивни кутии на левата страна на видео во живо. Овие кутии може да се сменат од нас во секое време во врска со активноста и износот на донации. Создадовме интерактивна функција за помош на роеви која ќе ни овозможи да одговориме на моменталната ситуација во бегалските кампови и да обезбедиме директна помош.

Можностите на нашиот софтвер Schwarmhilfe се исто така достапни за други невладини организации. Разговарај со нас.

Принуден работен логор Бу Арфа Спомен спомен на холокаустот во Мароко

Уривање од страна на 2 булдожери низ мароканската држава. Обелиск беше чисталка и немаше никаква врска со споменикот на Угур.

Иако мнозинско муслиманско население живее во Мароко, ујгурите не се поддржани во Кина. За ова изградивме спомен обележје, што го забележа само арапскиот печат откако еден весник во Израел известуваше за слична форма на споменикот на холокаустот во Берлин. БиБиСи Арапски објави за проектот. Ова предизвика меѓународен бумеранг во печатот во кој покривањето не беше насочено кон ујгурите, туку кон конфликтот Израел / Палестина. Уметничките дела успеаја!  

Приказната за мароканскиот холокауст на Википедија никогаш не ги спомнала логорите за робовладелници во пустината каде што умреле Евреите. Нашиот споменик беше уништен од мароканското Министерство за внатрешни работи по една година изградба. Со ова го внесовме предметот присилна работа во историјата на Мароко на Википедија со цел да се бориме против историскиот фалсификат и антисемитизмот. И тоа, иако тоа беше уметничка инсталација од самиот почеток да се укаже на кршењето на човековите права од Кина против Ујгурите. 

Бумерангот на уметноста уште еднаш налета на креативен лак за борба против антимуслиманскиот расизам и да ги спомне заборавените принудени работници во рамките на Википедија.

За жал, Мароко не знае такви форми на акциска уметност. Тимот
На нашата мароканска страница, со реплика на кулата Ортанци од Господарот на прстените, мароканските власти го отежнуваат животот. Конфискувана е кујна за супи за 500 лица од германскиот THW, уништена е гробница за еден германски работник за развој со булдожери и е срушена пекарницата за развојна помош, од која директно имало корист од населението. 

D

Во принудните работни логори во Мароко, илјадници луѓе загинаа работејќи на железничката пруга Сахара. Како резултат, Мароко има и приказна за холокаустот. Тие го нарекуваат Буарфа Аушвиц на пустината

Отворено писмо до кралот Мохамед 6 од Мароко.

Почитувано Височество Мохамед Шести, уметноста не е кривично дело. Нашата германска организација за човекови права и промоција на уметноста и културата итно мора да ви се пожали за сериозно кршење на човековите права во Мароко. Сè започна со мобилна кујна за супи за Африка, која вашите царински службеници во Тангер ја конфискуваа од мај 2018 година, затоа што би требало да сакаме да продаваме супи комерцијално во Маракеш. Веќе една година видовме луѓе како јадат од канти за ѓубре и нашата кујна за супа сигурно ќе им помогнеше на некои луѓе да се заситат. Зошто вашите службеници ја рушат нашата уметничка градина? Вашите власти не одговорија на апликацијата за зграда во септември 2018 година. Секој ден се обидувавме да воспоставиме контакт со вашата администрација преку сите канали во земјата од Парламентот преку вашите амбасади во Мароко, кои не функционираа. Никогаш не одговорија. Во декември 2018 година, нашиот работник за развој на PixelHELPER, Томбија Брајде почина затоа што беше толку вознемирен од однесувањето на властите што почина од срцев удар. Се разбира, тој беше погребан како меморандум без никој присутен и вината беше ставена на мароканскиот гробар. Изградивме сончев часовник во спомен на него, тој беше уништен од неговите булдожери. Инвестиравме 100.000 3 € во Мароко за една година. Работеше конзервирана пекара за леб за да обезбедиме стабилност на храната во Африка и му обезбедивме на нашето село бесплатен леб секој ден. Вашата жандармерија носи посетители од нас во полициската станица со образложение дека е забрането да не посетуваат. Испитување со наводи дека нашиот гостин би бил предавник, а масон не треба да се толерира. Потоа имаше шамари во лице за нашиот посетител. Полицијата во неколку наврати спречуваше новинари да го посетуваат нашиот имот. Иако ги имаме сите документи за да ја добиеме инвестициската виза во вашата земја, вклучително и 100.000-годишен закуп со опција за купување, вашата полиција сака напорно да не депортира. Повикуваме на репарации за уништување и обнова на пекарницата во конзерва. Исто така, треба да ги известите вашите локални полицајци дека уметниците не се терористи. Затоа што така се третираат нас. Нашите вработени се физички загрозени од Мкадем, левата рака на Каид, да не ги затвораат дупките на нашите надворешни wallsидови. На фестивалот шеќер, на нашиот тим му требаше инјекција на беснило поради каснување од куче. За жал, нивниот здравствен оддел во Аит Оурир и Маракеш беше затворен. Бараме 100 100 евра за реконструкција и лично извинување од вашиот началник на полицијата во Аит Уир и од каидот во Аит Фаска. Кои никогаш не зборуваат сами со себе, туку комуницираат само со случајни минувачи. Заради полициското насилство врз нашиот гостин, ние бараме XNUMX вработени по наш избор за XNUMX години од Ait Faska & Ait Ourir да работат на нашите уметнички проекти.

Заборавените принудени работници кампуваат во Мароко. Тука умреа многу Евреи.

Во текот на летото 1942 го посети д-р. Меѓународната мисија на Црвениот крст на Вис-Дерант (ИРЦ) ги водеше логорите во Будниб, Бу Арфа и Бергуент. Денес никој не се сеќава на сонцето во овие оддалечени села.
Црните elвезди го формираат споменикот на холокаустот во една единица. Посетителите талкаат низ овие
Симулација на најголемиот спомен на холокаустот во светот
Изглед пред уништувањето. Изградба 1 година со 10 Мароканци.
Исто така, беше уништена и обликувана фреска од Валтер Либеке. Знамето на ЕУ е скршено на земја.

Вкупно имало 14 кампови од разни видови со 4.000 мажи во францускиот протекторат на Мароко. Третина биле Евреи од различна националност. Затворениците беа сите мажи, освен во Сиди Ал Ајачи, која имаше жени и деца. Некои логори беа чувани затвори, односно вистински затвори за политички противници на режимот на Виши. Другите беа таканаречени транзитни кампови за бегалци. Другите беа резервирани за странски работници. Или Евреите во логорот Бу Арфа под Виши, железничката пруга Трансахара стана важен симбол за соработка со Третиот рајх. Затоа, постоеше голема потреба од работници. Оние кои веќе не можеа да работат многу мртви.

Илјадници шпански републиканци станаа одговорни во групи странски работници за изградба и одржување на железничките шини. Темпото на работа откако избегаа од репресиите на Франко беше брутално и нехумано.Спанските работници беа претворени во вистински осуденици. Евреите депортирани од Централна Европа и француските комунисти беа префрлени таму. Дневниот живот таму беше ужасен. Многумина умреле од злоупотреба, тортура, болест, глад или жед, убоди од скорпија или каснување од змија.

Со магацинот Бергуент (Аин Бени Матар) управуваше Секторот за индустриско производство. Беше резервиран исклучиво за Евреите (155 во јули 1942 година, а потоа 400 во почетокот на 1943 година според извештајот на CRI). „Но, таа духовна утеха не го намали фактот дека логорот Бергу беше меѓу најлошите“, рече Јамаа Баида. Од Црвениот крст беше побарано да се затвори, Евреите што живееја во Бергуед, особено од Централна Европа, претходно избегаа во Франција. Волонтери од странска легија, кои беа демобилизирани по поразот во 1940 година, а потоа беа интернирани „од административни причини“. Таков беше случајот со Саул Алберт, турски државјанин, кој дојде во Франција во 1922 година. Тој беше затворен во Бергуа сè до ослободувањето во март 1943 година. Во својот дневник тој пишува:

„10 Февруари (1941): Кршеше камења цел ден. 2 март ...: Предавање во петтата група со германски Евреи. Воопшто не ми се допаѓа. Работата не е иста; Моравме да направиме баласт ... 6 април: Повеќе не можеме да го носиме овој живот. Имам треска, забоболка ... 22 септември: Рош Хашана: Никој не сакаше да работи ... 1 октомври: не јадеше ... “

Чуварите, од кои многумина биле Германци, се однесувале тирански, непријателски и злонамерни. „Тие требаше да се приклучат на озлогласениот НС-СС.“ Некои затвореници избегаа, стигнаа до Казабланка и ги здружија силите.

Во Будниб, мал град со 10.000 жители, сегашните воени касарни се последните сведоци на логорот на француската армија. Постарите жители чуваат фрагменти од меморијата: „Можам да ви кажам две работи со сигурност. Првиот е крилото Будниб, кој претежно го сочинуваат Евреи. Второто е дека повеќето градски кампери се школувале во основно училиште “(списание„ Тел Квел “бр. 274, 19-25 мај 2007 година).

Морис Ру, комунистички новинар, беше интерниран таму. Тој ни рече дека „од 40 затвореници три четвртини биле комунисти, социјалисти и галисти пред 40 евреи да пристигнат за неколку месеци“.

По американското слетување на 8. Ноември 1942 му се придружи на Мароко на страната на сојузниците. Во јануари 1943, сојузниците се состанаа на конференција во Казабланка. Потпишан е стратешки и воен договор. Набргу потоа започнува со инвазијата на Сицилија (Операција Хаски, јули 1943) крајот на Европа окупирана од Германија.

Изградбата во Бу Арфа не беше прекината и условите не се променија значително на подобро. Тие беа подобро платени отколку што италијанските и германските затвореници ги заменија комунистите и Евреите. Сепак, изградбата на Транс-Сахара останува секојдневен пекол. Проектот, кој беше назначен како злоупотребен, беше напуштен од Франција само 1949.

Инаку, лежиштата набрзина беа демонтирани помеѓу крајот на 1942 и почетокот на 1943.

Документарецот на Бил Кран и Карин Дејвисон, емитуван на Арте, во нас

 

Првиот спомен на холокаустот во Северна Африка 

Знак против прогонуваните малцинства ширум светот. Изградбата на првиот споменик на холокаустот во Северна Африка има за цел да служи како извор на информации за холокаустот за училиштата и населението.

Кога секој блок вреди илјада зборови. На 17.07-ти јули започнаа градежните работи на првиот споменик на холокаустот во Северна Африка. Поставивме стели за да им овозможиме на посетителите во лавиринтот на сивите блокови чувството на беспомошност и страв од смрт што луѓето тогаш ја имаа во концентрационите логори. Ние сакаме да создадеме место во Северна Африка што внесува сеќавање во дигиталното време. Гледачите се таму со пренос во живо на градилиштето и можат да влијаат на бројот на работници и блокови што треба да се изградат со вашите донации. Колку повеќе гледате и донирате, станува поголем споменикот на холокаустот.

За спомен обележјето за холокаустот во Маракеш се вели дека е најголем во светот. 5 пати поголема од големината на Берлинскиот меморијал за холокаустот подоцна ќе биде на камени elвезди 10.000 околу информативен центар што ги едуцира посетителите за холокаустот.

Основачот на фондацијата PixelHELPER, Оливер Биенковски, го бараше своето презиме во базата на податоци на Јад Вашем и најде неколку записи, тогаш тој погледна каде е следниот Меморијал за холокаустот во Африка и го пронајде само еден во Јужна Африка. Бидејќи станува збор за половина светско патување од Мароко, тој реши да изгради спомен на холокаустот на страницата „Пиксел ХЕЛПЕР“. Соседните својства се празни, така што има простор да се изградат барем 10.000 steles. 

Независност од кампањата на Хонгконг / Анти Кина

Крајот на Хонг Конг како што го знаете

Кина за прв пат презема правни активности за да ја покори поранешната британска крунска колонија. Кинеското раководство го оживува протестното движење и го предизвикува западниот свет.

Конгресот на Кинескиот народ го донесе Законот за безбедност # ХонгКонг, со кој де факто се закопани „Една земја, два система“ и демократијата. Проекција на светло на знамето на Германија # Бундестаг # Бундесрегиерунг & @HeikoMaas ја признава независноста на Хонгконг. #HongKongNeedsПомогнете #HongKongProtest

За прв пат од почетокот на пандемијата на корона, илјадници демонстрираа во Хонг Конг против влијанието на Кина во специјалниот административен регион. Полицијата употреби солзавец, спреј од пиперка и водени топови. Десетици беа уапсени.

Протестите во неделата беа активирани од плановите на Пекинг за законот за безбедност, насочени кон субверзивни и сепаратистички активности во Хонг Конг. И покрај ограничувањата на собирањето корона, илјадници излегоа на улиците во трговските области на Заливот Казавеј и Ван Чаи.

Некои држеа транспаренти во кои се вели: „Небото ќе ја уништи кинеската комунистичка партија“. Имаше исто така повтори повици за независност. Голем број на безбедносни сили излегоа против демонстрантите.

Протестите продолжија во вечерните часови. Активистите на радикалите фрлаа излози за излози. Поради пандемијата на корона, правилата за растојание кои овозможуваат групи од максимум осум лица, всушност се применуваат во густо населената азиска економска и финансиска метропола.

Велика Британија го изнајми Хонг Конг од Кина на 150 години, прво на островот Хонг Конг, подоцна на Ковлон и на нови територии. Договорот истече на 30 јуни 1997 година. Британците ја предадоа својата круна колонија на Кина.

Кинескиот реформатор Денг Кјаопинг (1904-1997) го измисли терминот „една земја, два система“ уште во 1980-тите години на минатиот век за да го направи легално возможно враќањето на Хонг Конг. „Два система во една земја се изводливи и дозволени“, рече Денг во 1982 година. „Вие не треба да го уништувате системот на копното, ниту ние треба да ја уништуваме другата“.

Се бориме за Раиф Бадави и Julулијан Асанж!

Раиф Бадави мора да излезе од затвор. Веднаш!
PixelHELPER и лондонскиот африкански евангелиец Хор изведуваат „Нешто толку силно“ за Julулијан Асанж пред затворот во Белмарш

кралско помилување за Julулијан Асанж од кралицата
Помилување на улијан Асанж и Едвард Сноуден од Доналд Трамп
Благодарност до # Викиликс и Стела Морис
Ангела Меркел бара политички азил и помилување од Julулијан Асанж
Проекција на светлина Амбасада на САД Берлин

Не прашувај што може да направи твојата земја за тебе, кажи што можеш да направиш за Асанж, модифицира историската изрека на Fон Ф. Кенеди свети во амбасадата на САД во Берлин. Американците кои редовно вршат воени злосторства, од дефолијанти во Виетнамската војна во кои беа убиени стотици илјади жртви на новинари убиени во војната во Ирак, мораат да ги повлечат своите барања за екстрадиција.

Направете белешка за следниот ден од судењето; 25.02. е датумот на судење за екстрадиција во Соединетите држави.

И бидејќи вистината се чува во тајност толку долго и ниту една влада не зазема страна со ianулијан, Англичаните сигурно ќе бидат предадени на Американците. Затоа овој месец ќе започнеме да им се обраќаме на амбасадите на САД во странство, Белата куќа и другите згради на САД во странство со лесни протести и уметнички нарушувања.

Донирајте сега за да го направите ова можно, без разлика дали 333 евра или 5 евра, помагаат мали количини! Направете нешто за квалитетот на утрешните информации, врз основа на што треба да донесувате одлуки!

Кралицата треба да го помилува Julулијан Асанж

Ако примањето и ширењето тајни пораки со јавна вредност стане кривично дело, што друго може да извести печатот? Бидејќи за тоа што е класифицирано, а што тајно, одлучува владата.

Злоупотреба на моќта на САД против # Асанж е неверојатно: Тој е сериозно болен во максимален безбедносен затвор, близу до смрт. Кој спасува извидник, спасува слобода! Сноуден, исто така, продолжува да седи во Москва затоа што сите западни земји стравуваат од одмазда на Американците.

@ Викиликс е непријател на администрацијата на САД од 2010 година. Бараме итно ослободување од # UlianулијанАсанж од затворот во Лондон. Кралицата мора веднаш да го помилува и да му даде политички азил.

Лесна проекција на амбасадата на Велика Британија

Стари кампањи за други политички затвореници

Европскиот налог за апсење не треба да се користи за гонење на политичките противници. Германското судство има добри причини да не го екстрадира Карлес Пуигдемон во Шпанија. Кривичниот закон повторно се открива како средство за домашен конфликт и прогон на политичките противници на грда начин. Германското судство не треба да зазема страна во политичката дебата во Шпанија, а не само од болните историски искуства на криминализацијата на политичкото мислење, не даваат никаква заштита. Ако сепак се согласи со екстрадицијата, правната регрес е отворена, а Каталон може конечно да поднесе жалба до Сојузниот уставен суд. Најдоцна таму, на правата на поединецот треба да им се даде приоритет над моќните игри во Шпанија.

→ 10 Каталонски политичари се во затвор
1. Хорди Кјушарт - 161 дена во затвор
2. Хорди Санеш - 161 дена во затвор
3. Ориол Џункерас - 144 дена во затвор
4. Јоаким Форн - 144 дена во затвор
5. Долори Баса - затворен по втор пат пред 3 дена
6. Раул Ромева - во затвор по втор пат пред 3 дена
7. Жорди Турул - затворени по втор пат пред 3 дена
8. Josep Rull - се стави во затвор по втор пат пред 3 дена
9. Карме Форкадел - затворен во 3 дена
10. Карлес Пуџдемонт - затворен пред 3 дена

→ Покрај тоа, на следниве политичари им се заканува затвор и моментално живеат во егзил:

1. Тони Комин
2. Meritxell Serret
3. Meritxell Borràs
4. Клара Понсати
5. Ана Габриел
6. Марта Ровира

[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”17 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 21 ″]

Добијте притисок и внимание - поддржете не сега! Како донатор, вие давате непроценлив придонес за да предизвикате бес во јавноста - за подобар свет. Добијте бетон сега и овозможете прекуграничен скандал. Никаде на друго место не добивате толку бунт и востание за секое донирано евро како кај нас. Посетете ја нашата веб-страница: PixelHELPER.org/Spenden или поддржете го нашиот прибир на средства за средства на Фејсбук:

Прес фотограф: Дирк-Мартин Хајмелман

Светлина уметник: Член на PixelHELPER

Слободата за # Пуџдемонт е украсена во затворот Штази во Берлин. Протестираме против незаконското затворање на каталонските политичари слично на # Штази во Шпанија. Бараме итно ослободување на сите политички затвореници во Шпанија. #PixelHELPER ја повикува федералната влада веднаш да објави дека Германија нема политички да одобри екстрадиција. Такво политичко одобрување на шпанското барање за заемна правна помош е потребно според правилата на Законот за меѓународна заемна правна помош - без оглед на законската одлука на судот. Со оглед на важноста на случајот, надлежен орган е федералната влада во форма на министерката за правда Катарина Барли. Ја повикуваме сојузната влада да обезбеди итно ослободување на Карлес Пуџдемонт од затворот во Германија!

Добијте притисок и внимание - поддржете не сега! Како донатор, вие давате непроценлив придонес за да предизвикате бес кај јавноста - за подобар свет. Добијте бетон сега и овозможете прекуграничен скандал. Никаде на друго место не добивате толку бунт и востание за секое донирано евро како кај нас. Посетете ја нашата веб-страница: PixelHELPER.org/Spenden или поддржете го нашиот Facebook Fundraiser: https://www.facebook.com/donate/1972507843071293

Арапската пролет требаше да го донесе пробивот и да започне нова епоха на демократијата. Но, бунтовниците од тие денови сега се политички затвореници. Луѓето што ги ризикуваа своите животи во држави што се црни на скалата на слободата на медиумите на Амнести интернешнал денес се во затвор и се заборавени од светот. PixelHELPER сака да интервенира тука и да ги ослободи политичките затвореници.

Нашата прва акција е да ги вратиме светлините 13 во затвор од март 2011. Бахреин 13 беа уапсени по востанието во февруари 2011 во Манана, Бахреин, обвинет за заговор против владата. Многу држави и организации, меѓу кои и Амнести интернешенел и Хјуман рајтс воч, и понатаму укажуваат на тортура. Затворениците беа видливо мачени.

Загриженоста, исто така, не застанува за семејствата. Овие политички затвореници се уште се наоѓаат во затвор, служејќи се на казни од 5 кои се движат од доживотни казни до повеќекратни доживотни казни. Секој има право да го изрази своето мислење. Не заборавајте да ги заборавиме добрите луѓе кои ја жртвуваа својата слобода да донесат демократија и мир на многумина.

Прочитај повеќе

Дафне Каруана Галиция

#PixelHELPER го пофали 100,000 за информации за апсењето на поддржувачите на Дафне Каруана Галиција. Ве молиме да ја поддржите нашата кампања на pixelhelper.org/en/donate

„Манифест напишан со крв на другите“ - тоа е она што американскиот историчар Мајк Дејвис го нарече автомобил-бомба. Последниот од овие манифести се состоеше од Семтекс, исто така наречен пластичен експлозив, прикачен на подот на белиот Пежо 108 во патека во Биднија, 309 жители, единаесет километри западно од главниот град на Малта, Валета.

На 16 октомври, Дафне Каруана Галисија, 53 година, е зад воланот на нејзиниот автомобил. Таа го вози чакалскиот пат до главниот пат, свртува лево, надолу по ридот од каде може да се види далечното треперење на морето, покрај мала, дива депонија и поле со тиквички, 270 јарди, до знак со црвени раб, на што еж го прашува возачот да не ги израмнува своите еднакви. Експлозијата, според истражителите, е активирана од мобилен телефон. Во 15.04 часот, остатоците од Peugeots се наоѓаат на 100 метри од полето, веднаш до патот. Седумте холандски форензичари кои го прегледуваа телото на Гализија три дена подоцна во болницата Матер-Деи во Валета, немаат што да видат. Остана малку од телото на најпознатиот и најдвосмислен новинар во земјата. Своите последни зборови ги објавила на својот блог 29 минути пред смртта: „Без оглед каде ќе погледнете, насекаде има арамии. Тоа е да очајуваш “.

[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 19 ″]

Една недела подоцна, тројцата синови на Галиција се во Европскиот парламент во Стразбур, дебатирајќи што вели убиството на нивната мајка за Малта, а можеби и за ЕУ. Зелениот пратеник Свен Гиголд го зема микрофонот. „Дафне беше убиена на улица. Немаше скривница, нивните убијци не се ни обидоа нападот да изгледа како несреќен случај. Напротив, ова беше брутална демонстрација на моќ “, вели тој. Беше јасно зошто бомбата не беше под автомобилот на началникот на полицијата или јавниот обвинител: „Дафне беше таа што го расветли системот за перење пари и корупција на Малта - не беа овие органи“.

Додека комеморацијата се одржуваше во Стразбур, Роси Бинди, шеф на италијанската комисија за борба против мафијата, влегува во хотелот „Екселсиор“ на бедемите на Валета. Со денови, Комисијата беше на Малта, посетата беше планирана долго време, но сега, по атентатот врз блогерот, интересот е огромен. Опкружен со мазно поставени телохранители, чии одела им навртуваат про transparentирни кабли во прислушките, Бинди седнува на маса и гледа во новинарите, кои ги чекале во тешки кожни фотелји. Мафијата, вели Бинди, ја гледа Малта како „мал рај“. И „давателите на финансиски услуги кои можат да понудат отворање деловни активности на Малта“ се исто така „дел од проблемот“.

За Малта, изјавите на Бинди се проблем. Со децении е експерт за италијанската мафија, па нејзиниот збор има тежина. Малта се бори за својата репутација уште од атентатот врз Галиција.

Убиството на неа, како што се вели на островот, каков манифест дека оние кои се сериозни во борбата против криминалот веќе не се сигурни во врска со Малта.

Гиголд, кој со децении се занимаваше со затајување данок и ги знае истражувањата на Гализија, бара да бидат испратени меѓународни истражители. Тој повикува на оставка на социјалистичкиот премиер Josephозеф Мускат и гарантира дека Европскиот парламент сака да испрати делегација на Малта за „враќање на владеењето на правото“.
Геноцид светлина уметност PixelHELPER за Дафне

Пет автомобил-бомби за две години
Таа не е единствената што гледа на тоа на тој начин. Ако овие денови се пријават на островската држава, тогаш се зборува за црни пари за компании со букви, даночни раеви, мрачна врска со Азербејџан, шверц на нафта, продажба на поминување и коцкање преку Интернет. Најголемата историја на Гализија исто така придонесе за тоа. Нејзиниот син Метју работи во истражувачката мрежа ИЈИЦ, која ги претстави панамските документи за 2016 година. За него Галиција ги доби документите во врска со Малта. Открила дека Кит Шембри, шеф на кабинетот на премиерот Мускат и неговиот колега Конрад Мици - првиот енергетика, сега министер за туризам - одржувале компании за покривање на Британските Девствени Острови и Панама. Сето ова сега се претопува во мрачна слика, во која се чини дека се раствораат границите меѓу сомнителните приватни бизниси на политичари, спорните приливи на јавни приходи и организираниот криминал.

Тоа е слика што несовпаѓа со предградијата на Валета, полна со бизнисмени и штавени студенти, со стариот град без автомобили, во боја на песок, кој за девет недели ќе стане главен град на Европа - неспоредлив средновековен музеј на отворено низ кој секој ден Десетици илјади туристи ги следат водичите со нивните шарени знамиња како крстоносци според нивниот стандард, а потоа во вечерните часови, во Сент Julулијан, од другата страна на заливот, задоволни од спрејот, зајакот во црвено вино и ливчето како пивце Камп за ризици.

Некои од нив потоа го чуваат Jonонатан Ферис. Осмиот ден по смртта на Галисија, тој седи со тенки очила во сино одело во холот на Вестин Драгонара. Зад стаклената фасада, брановите удираат во карпите, на софите седат семејства со добри потпетици во фустан на морнар. Ферис е шеф за безбедност на хотелот со пет starвезди, и ова сугерира дека работите не се одвиваат како што треба на Малта.

Затоа што до пред една година полицаецот Ферис беше одговорен за перење пари. Блогот на Галисија, вели тој, секогаш му помагал во истрагите. „Таа знаеше работи што не ги знаевме. Луѓето повеќе им веруваат на новинарите како на полицајците. „Ферис образовани колеги во Брисел, Кина, Германија, тој го префрли сметководителот на Гадафи, во ноември 2016 година, тој се сели како раководител на одделот во Малтешкото тело за спречување перење пари (ФИАУ). Помеѓу март 2016 година и јули 2017 година, напишани се четирите извештаи за сомневање за корупција против владини службеници. Сите, вели Ферис, биле засновани на истражување на Галиција. Кој сака да го следи, ако навлезе во деталите, треба време.

Резимето на истрагите на ФИАУ оди вака: Шефот на кабинетот Кит Шембри, исто така, ја искористи својата компанија за поштенско сандаче во Панама за да скрие 100,000 евра, што ги доби од продажба на три малтешки пасоши на Руси. Платил и половина милион евра мито на управител на еден малтешки весник. Ферис верува дека Шембри сакал да осигури дека владиниот весник ќе остане измерен. Во исто време, тој сакаше да се осигура дека хартијата продолжува да ја добива нејзината хартија од него, бидејќи во секундарното занимање Шембри е исто така веледрогерија на хартија. И: Шембри и поранешниот министер за енергетика Конрад Мици добија мито од Дубаи од компанија што тргува со течен гас на Малта. Овие пари беа однесени и во компаниите со букви од двете. Последниот запис на блогот на Гализија „Секаде се измамници“ се однесуваше на овие бизниси.

Геноцид светлина уметност PixelHELPER за Дафне

1.07 милиони евра за договори за гас?
Шембри и Мици негираат сè. Она што многумина ги става во недоумица за владеењето на правото на Малта: Извештаите на ФИАУ или не беа ниту испратени до полицијата - или директно поднесени од властите - од властите. Тие немаа никакви последици.

Во извештаите учествувале или Ферис, неговиот колега Чарлс Кронин или поранешниот шеф на ФИАУ, Манфред Галдез. Никој повеќе не е на функција. Галдез отиде, наводно самостојно, во предвремено пензионирање. На 16 јуни 2017 година, неговиот наследник Ферис и Кронин притиснаа бел плик со забелешката в рака. „Никогаш не ја знаев причината“, вели Ферис. Оттогаш тој можеше да заспие само со апчиња. ФИАУ му кажува на тазот дека има „во најдобар интерес да ги отпушти Ферис и Кронин од„ причини за изведба “.

Да останеше во ФИАУ, ќе ја следеше последната голема историја на Гализија, вели Ферис. Стануваше збор за Мишел Мускат, сопругата на премиерот. Сметката на нивната компанија Егрант во Панама требаше да истече од Азербејџан на 1.07 милиони евра - само откако Малта и Азербејџан потпишаа договор за снабдување со гас со 18 години. „Тие сакаа да ја спречат оваа истрага“, смета Ферис. Тој го тужеше антикорупцискиот орган да го врати на работното место.

Дека извештаите на ФИАУ биле дури и познати, се должи на човек кој се нарекува „пандан на Дафне во политиката“ и им бил доверлив. Симон Бусутил е заменик на конзервативната ПН, единствената опозициска партија; човек со стил и глас на американски телевизиски проповедник, неговите храмови шарени, црна жалосна тантела на преклопот. „Вести само преку WhatsApp“, вели тој. „Мојот телефон се следи. Посетителите се пречекани во конференциската сала на Опозицијата во Домовите на парламентот, простор налик на аквариум кој лебди над пешачката улица на Валета.

Повлекувањето повеќе не е валидно
Бидејќи Гализија искорени сè повеќе материјал против владата, премиерот Мускат претпочиташе избори од минатиот јуни. Бузутил беше главен кандидат на опозицијата. Некој му ги стави извештаите на ФИАУ. Бусутил ги рашири сите детали со уживање пред печатот. Не помогна: Малтезецот остана лојален на Мускат. Бузутил изгуби, што можеби се должи на фактот дека економијата на Малта цвета. „После тоа, сакав полека да се повлечам од политиката“, вели тој. „Но, сега, по нејзината смрт, сè е поинаку.

Во јули Бузутил тужеше полицијата да ги испита министрите. Шембри и Мици поднесоа приговор. „Ако изгубам, ќе одам во Стразбур“, вели Бузутил. Тој сака да ја заврши работата на Гализија.

Блогерот силно го нападна Мускат, остатокот од владата, како и големи делови од опозицијата. Дел со „брилијантни написи“, како што велат дури и нивните најголеми непријатели во седиштето на владејачката партија ПЛ. Делумно со лични напади и текстови за нејзиниот сексуален живот. Но, никој во Малта сериозно не верува дека биле корумпирани политичари кои ја заглавиле бомбата под нејзиниот автомобил.

Теоријата што најчесто се слуша во Малта - и во Италија - е дека Галиција стапнала во обидот на мафијата да прошверцува нафта од Либија кон јужна Европа. Оваа претпоставка е поткрепена со фактот дека во изминатите две години имало пет напади со автомобил-бомба на Малта чии жртви се од криминалното милје. Никој не беше информиран. Секој пат кога се користеше Семтекс. Ова се произведува, на пример, во либиската Зувара - од каде потекнува шверцерското масло.

Опозицијата не е вклучена
Како и да е, многумина на Малта сметаат дека Мускат е одговорен за смртта на Галиција и дека поднесува оставка. Не толку затоа што полицијата не ја заштити Гализија. Всушност, блогерот ја отфрли полициската заштита во минатото, бидејќи се плашеше дека тоа ќе влијае на нејзината работа. Застанувајќи во одбрана на обвинението против Мускат, семејството на Галисија, опозицијата и малтешките новинари, европратеникот Бузутил изјавува: „Не можете да направите ништо против корупцијата сè додека на корумпираните министри им е дозволено да останат на функцијата“ Со цел да се толерира нивниот бизнис, државата ги ослабува институциите - и со тоа го толерира бизнисот на организирани криминалци.

Сепак, спротивставувањето не е невклучено во околностите. Малта економски се потпира на исклучително ниски даноци на претпријатија, индустрија за коцкање преку Интернет и продажба на пасоши на богати странци. Busuttils PN придонесува за тоа. „Малта го продаде својот суверенитет на валкани пари“, вели Грин Гиголд. „Тоа го замени владеењето на правото со култура на неказнивост и приближување меѓу политичките и финансиските елити.

Во Casinostadt Сент Џулијанс во Малта комплексот Mayfair е една од многуте згради на островот,

Ελληνική Ολιγαρχία. Τελός

Ελληνική Ολιγαρχία. Τέλος

Παρά την πολύχρονη οικονομική κρίση και την επιβολή δυσβάσταχτων μεταρρυθμίσεων, η τύχη της Ελλάδας ορίζεται σταθερά από σύγχρονους ολιγάρχες. Η πολιτική της λιτότητας διαιωνίζει το статус кво, συνεπώς αυξάνει τη δύναμη των λίγων που υπερισχύουν των απλών πολιτών. Με τις ευλογίες της τρόικας, τα κρατικά περιουσιακά στοιχεία ιδιωτικοποιούνται και πωλούνται σε εξευτελιστικές τιμές σε εκείνους που παραδοσιακά κινούν τα νήματα.

Στις γιγαντοοθόνες και τα πανό του Џорџ Орвел στο βιβλίο 1984, ο Μεγάλος Αδερφός που πάντα παρακολουθούσε τους πολίτες, δήλωνε ότι το «αφεντικό" είναι ένα σκληρό, ολοκληρωτικό καθεστώς. Τα αφεντικά του σήμερα, τα πρόσωπα που διέπουν τις εξελίξεις είναι ακόμα πιο ύπουλα και χαμηλών τόνων. Γι "αυτό και χρήζουν διαφορετικής μεταχείρισης.

[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” img_in_row = ”3 ″ приказ =” сите ”сортирање според” случајни ”animation_effect =” отскокнување ”албум_тит =” лажни ”album_id =” 18 ″]

Είμαστε οι пиксели Помошник και βρεθήκαμε στην Αθήνα τον Φεβρουάριο για να ρίξουμε φως σε αυτά τα χαμηλών τόνων πρόσωπα. Είμαστε εδώ για να υπογραμμίσουμε τη μεγάλη αδικία εναντίον του ελληνικού λαού. Οι προβολές του «Μεγάλου Αδερφού» στην έδρα της «Ομοσπονδίας» του ΟΠΑΠ, της Мотор оил Хелас και του ελληνικού κοινοβουλίου, διοργανώθηκαν από την пиксели Помошник, για να προκαλέσουν το ενδιαφέρον στα ελληνικά και διεθνή μέσα ενημέρωσης και να φέρουν στο προσκήνιο την μυστική δύναμη των ολιγαρχών. Οι παρεμβάσεις μας επικεντρώθηκαν σε δύο κεντρικές προσωπικότητες της ελληνικής εξουσίας.

Η πρώτη не е друг од него, Димитриј Мелисанидиј, познат и како "Тигри", кој заедно со втечествена парламентарна инвестиција, може да го купи државниот монопол на ОПП за еден κλάδο на πραγματική αξία του. Η διαδικασία πώλησης του ΟΠΑΠ δεν έγινε υπό αμφισβήτηση από τον ελληνικό ΜΜΕ, και αυτό βέβαια, δεν προκαλεί εντύπωση δεδομένου ότι ο ΟΠΑΠ ίσως να έχει ισχυρότερο προϋπολογισμό για την ανάγνωση, και έτσι μπορεί να ασκεί επιρροή. Οι δημοσιογράφοι που έχουν προβληματιστεί ανοιχτά για τον σύγχρονο ολιγάρχη, имаат εκδοθεί κιγκάτω ωτοην εκδιδόμενη αίθουσα κτιτοητντνω κήτος ωαυν κιτος ωαυν κιντω κήτνω κοίυ κότω κοηνν κήτος ωατνν κήτος ωαυτ κωαυ κήω

Ο Βάρδης Βαρδινογιάννης και η οικογένειά του θεωρούνται "κράτος εντός του κράτους". Φήμες θέλουν τις πετρελαϊκές εταιρείες του ομίλου να είναι ο κύριος λόγος που τα ελληνικά νησιά εξακολουθούν να λειτουργούν κυρίως με μη βιώσιμες και ακριβές γεννήτριες ντίζελ αντί για ανανεώσιμες πηγές ενέργειας. Η δύναμη της οικογένειας δεν αμφισβητείται στην Ελλάδα, καθώς μεταξύ άλλων ελέγχει επίσης σημαντικό μέρος των ελληνικών ΜΜΕ.

Η пиксели Помошник θέλει να βοηθήσει την Ελλάδα να γίνει πάλι δημοκρατία. Για να επιτευχθεί αυτός ο στόχος, θα πρέπει να ψηφιστούν αυστηροί νόμοι σε ότι αφορά τον έλεγχο της χρηματοδότησης των πολιτικών κομμάτων καθώς και των προσωπικών οικονομικών των πολιτικών. Αντί να γίνεται θέμα για σκάνδαλα και παρατυπίες του χτες, η βαρύτητα θα πρέπει να δίνεται σε λύσεις του σήμερα. Η πολιτική πορεία του παρακράτους στο σκοτάδι θα πρέπει να σταματήσει. Βέβαια η έλλειψη διαφάνειας δεν είναι μόνο ασθένεια του Ελληνικού Κοινοβουλίου αλλά και της ευρύτερης κοινωνίας. Από κάπου όμως πρέπει να ξεκινήσουμε. Η Επιτροπή Θεσμών και Διαφάνειας θα πρέπει να αναλάβει έργο ανεξαρτήτως πολιτικών πεποιθήσεων και να αρθεί το καθεστώς ατιμωρησίας που ισχύει για τους πολιτικούς στην Ελλάδα.

Ο Αριστοτέλης Ωνάσης είπε - όχι τυχαία - ότι οι "κρίσεις γεννάνε Κροίσους» και η τελευταία δεκαετία έχει δημιουργήσει πρόσφορο έδαφος για πάρα πολλούς. Για τον λόγο αυτό, η пиксели Помошник επίσης ζητά την επιβολή διαφάνειας και την επανεξέταση των πρόσφατων ιδιωτικοποιήσεων, ώστε να διασφαλιστεί τουλάχιστον μια δίκαιη αποζημίωση για τον ελληνικό λαό. Μια ανεξάρτητη έρευνα θα πρέπει να κρίνει εάν έχουν διαπραχθεί ποινικά αδικήματα και να προχωρήσουν έννομες διαδικασίες όπου χρειάζεται.

Είμαστε αλληλέγγυοι με τον ελληνικό λαό στην πάλη του ενάντια σε ένα παγιωμένο και απαρχαιωμένο καθεστώς που ευνοεί την ευημερία των λίγων και όχι των αυτών που καθημερινά βιώνουν συνθήκες φτώχειας στην Ευρώπη του 2018. Η πλουτοκρατική διαφθορά πρέπει να τελειώσει τώρα ή δεν θα υπάρξει ποτέ ευκαιρία για πραγματική ανάκαμψη για την Ελλάδα.

Το Ίδρυμα пиксели Помошник είναι ένας διεθνής, μη κερδοσκοπικός, καλλιτεχνικός σύλλογος και ένα από τα πιο καινοτόμα πολιτικά εκκολαπτήρια καλλιτεχνικής κινητοποίησης. Βλέπουμε την Τέχνη ως μέσο που πρέπει να προκαλέσει και να ευαισθητοποιήσει, ως μια μορφή κοινωνικής επιβεβαίωσης στο πνεύμα του Διαφωτισμού. Οι εκστρατείες μας δείχνουν τις δυνατότητες της τέχνης ως πέμπτης εξουσίας σε μια χώρα.

Потребна ни е ваша помош за да ја продолжиме нашата кампања во Грција. Донирајте преку #Paypal: paypal@PixelHELPER.tv или https://PixelHELPER.org/de/Spenden

За донации надвор од дигиталниот свет:
Сметка за донација:
IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
BIC: GENODEM1GLS
Сопственик: непрофитна PixelHELPER Foundation
Предмет: Финансирање на уметност и култура

Без отпечатоци. Побарана е копија од ваучер. ве молиме споменете „Фотограф на печатот: Дирк-Мартин Хајнцелман, PixelHELPER.org“

Принуден работник во Bahlsen Oetker & Co. KG

Кафеави бисквити - тешко се вари

од #PixelHELPER Истражување во # Бундесарчив мора #Wikipedia Напис од Ханс #Bahlsen може да се препише. Тој служеше на одбранбениот персонал на заменик генералниот команда до 1944 година. Имаше соработка за нацистите #Zwangsarbeiter & Фабрики во Украина #VerenaBahlsen

По појавувањето на настанот започна онлајн маркетинг Rockstars. Одненадеж, критиката на фалсификувањето на Балсон доби потемна забелешка: Наследницата, која е толку горда на историјата на семејниот бизнис, им го должи своето богатство и експлоатацијата на жртвите на нацистичкиот режим.

Како слика-Весник наследничката праша за тоа, таа реагираше многу невешто. „Не е во ред да го поврзувам мојот говор со тоа“, рече таа - и можеби е малку во право за тоа: Не е фер да му се фрли ова на некој што сакаше да зборува за тоа, како нив Економијата може да биде „возило“ „да нè придвижи напред како општество“.

„Тоа беше пред моето време и ние им плаќавме на принудните работници исто како и Германците и добро се однесувавме кон нив. Судот ги отфрли побарувањата. Денес нема повеќе тврдења против Балсен. Балсен не беше виновен за ништо “.

И тоа беше вистинска контрола врз тоалетот, на кој Балсон навистина може да се обвини овој пат. Сосема од тоа ...

Убиениот принуден работник од фабриката во Балксен. Што се случи со принудните работници кои повеќе не можеа да работат? Тие беа убиени во концентрациони логори.
[advanced_iframe securitykey=”2850230b9c3d025e1bd1b840e1acbf59859bfed4″ src=”//livepixel.awumedia.de/paypal” width=”100%” height=”300″]
Светлосна проекција на Меморијалот на Холокаустот во Берлин
Прес фотограф: Дирк-Мартин Хајнзелман
Посакуван постер: Кој има информации за депортирање на принудните работници на Балсон во концентрациони логори? Прес фотограф: Олег Ростовцев

Но, тогаш Балсон продолжи да зборува. И тоа звучеше вака:

  • ... дека компанијата не работи за работниците толку голема би можеле да се третираат ако се жалат потоа, ...
  • ... и дека се осмелува да тврди дека Балсен „не е виновен за ништо“ само затоа што судот ја водел компанијата за застареност за нејзините злосторства повеќе не можеше да суди, ...

... не е брутално без вкус да се справи со сопственото минато? Што би му заплатило на Балсон да се покаже како поклоничко? Наместо тоа, таа одлучи да игра надолу принудна работа во нацистичкиот режим.

Компанијата Bahlsen Според извештајот на неделниот весник „Die Zeit“, нејзините работници-робови можеби платиле помалку отколку што се тврдеше за време на нацистичката ера. Весникот цитира проценка на платите на производителот на бисквити од XNUMX-тите години на минатиот век.

Наследничката на компанијата Верена Бахлсен неодамна го имаше нацистичкото минато на нејзините предци и компанијата во весникот „Билд“ минимизираше. „Ние им плативме на робовите исто како и Германците и добро се однесувавме кон нив“, рече таа. Оттогаш 26-годишната девојка се извини за изборот на зборови.

За полските и украинските принудени работници се вели дека добиле од пет до десет рајхмарки неделно, според извештајот на „Цајт“. Убедливо најголемиот дел од бруто-платата, кој беше меѓу 23 и 29 рајхмарки, беше задржан: за даноци и придонеси за социјално осигурување - од кои овие жени никогаш не профитираа - но исто така и за парични казни и високи трошоци за присилно сместување во кампот.

„Зошто семејство може да се сети поинаку?

Сепак, според извештајот, ова не може да се спореди со плаќањето на германските работници за време на нацизмот, како што беше повикано во врска со Архивите на Аролсен во Бад Аролсен. Портпаролката на архивата за „Цајт“ изјави: „Според историските истражувања, германските работници примале просечна плата од околу 44 рајхмарки“.

Групата Bahlsen не сака да коментира конкретно за оваа разлика досега.

Како што известува Шпигел во неговото сегашно прашање, семејството на Bahlsen од Хановер, исто така, беше подлабоко вклучено во нацистичкиот режим за време на нацистичката ера отколку што беше претходно познато. Така и дедото на Верена Балсен и неговите браќа во NSDAP и го промовираа СС. 

На #Wehrmacht #Keks, на # Krümelmonster #VerenaBahlsen на Bahlsen треба 40% од вашата компанија да учествува во #Konzentrationslager#Auschwitz отстапи. #OhneMampfkeinKampf & #ohneFeldpostkeineKampfmoralTheелезната рација на Вермахт овозможи опсади и молскавични војни во Втората светска војна. Донирајте за лесна проекција против Балсен на: paypal@pixelhelper.tv Der #Leibniz Бисквит од компанијата Верена Балсен беше дел од овој систем и одлучувачки за војната. Без него ќе биде #Stalingrad заврши претходно. Компанијата Bahlsen носи исто така #Temmlerдека #Hitler Кока-Кола произведени, многу виновни за војната за уништување #Nazis во третиот Рајх. Дека Bahlsen еднаш плати 1500 € компензација на принудните работници е лоша шега. Балсон обезбедил мапи со Лейбницскиот Feldpost, основата на предната комуникација за време на Првата светска војна. #Kriegspropaganda значи денес #Reklamekunst #DasOriginal# Nurechtmit52Zähnen #Vernichtungslager #eiserneRation #Hannover#Kriegstreiber Кога сојузничките бомбардирањето жените се очекуваше само засолниште направени од дрво принудни работници, казната господа #Bahlsen дури немаше ниту еден за вашите вработени #Bunker изграден. Тука е прикажана мизантропската капиталистичка слика на а # Nazzi Семејство на следбеници. Само преку такви семејства нацистите беа во можност воопшто да го одржат својот болен систем. Да и покажеме на г-ѓа Бахлсен дека и простуваме; но мора да донирате 40% од вашите акции на # Аушвиц. Побарајте го од вас лично - можете да го најдете тука на Фејсбук: https://web.facebook.com/verena.bahlsen & Инстаграм @verenabahlsen

Oetker, Bahlsen & Co. се надоградуваат

Додека армијата во Сирија оди во војна против IS и светот се плаши од Божиќ пазари од терористички напади, богатите инвестираат во германската вооружување компании. Неодамна, некои акционери на д-р Ing. August Oetker KG е вклучен во купувањето на ESG Elektroniksystem- und Logistik GmbH, чии деловни полиња вклучуваат германски борбени авиони. Одбранбената индустрија понекогаш е тешка инвестициска област. Иако на пазарот, најверојатно, ќе биде обезбеден не само од страна на многуте извозници на оружје и операции во Бундесверот, туку и во наводниот безбедносен бизнис, исто така, има само многу крв.

Користете светлина за да го запалите медијалниот пламен

PixelHELPER се постави цел во тивка сезона, за да ја истакне оваа инвестиција на семејството Оеткер. Така што во вревата на пред Божик при купување состојки за Божиќните колачиња не оваа мала мирна порака се спушта, Биенковски започна разни протести. На пример, светлиот уметник проектирал д-р. Oetker логото во оклопна форма и потпис "Kanonenfutter" на фасадата на компанијата на д-р med. Оеткер во Билефелд. Тоа може да е само малку повеќе светлина на ноќното небо Bielefeld дека осветлена свечено украсени улиците, но тука тоа е за вниманието на медиумите. И токму во оваа смисла Биенковски тестираше на добро познатиот Slingshot Channel на YouTube, заедно со Јорг Спајв, домашно пудинг топови.

Војна како приватна работа

И кои реакции го правеа сето ова? На крајот на краиштата, во меѓувреме, официјална изјава на компанијата Билефелд. "Инвестицијата е приватна работа на двајца членови на семејството и нема никаква врска со компанијата. Oetker ", според извештајот на весникот Neue Westfälische Zeitung. И така Биенковски го доведе до следниот напад врз семејството Оеткер за да стигне до својата совест. Прашањето дали е сопственик на компанијата на д-р Мед. Oetker е вклучен во бизнисот со вооружување, овој пат беше шеќер слатка и апсолутно невкусна од хорот на Берлинскиот момче.

Може ли морало да биде постудено од вашата замрзната пица?

Така, од Ролф Zuckowskis Backhit "Во Божиќ пекарница" социјално критична Шум "Во оружје пекарницата". Децата го прашуваат семејството Откер: "Каде има морал?" Акцијата хит е претставен заедно со Берлинскиот хип-хоп уметник Вокалматор. Но, не само во однос на вокалната техника и содржина, изгледот има многу да понуди, стопувањето е точно. Со свинска маска пред 1,45 метар долга дрвена кутија. Во оваа безвкусна позадина, барем Ричард Оеткер треба да ја престигне радоста на бизнисот со вооружување. Впрочем, овој крај 1976 бил киднапиран во таква кутија и бил заробеник. Киднаперот имал свинска маска. Дали дејството е невкусно? Сигурно. Но, колку подготвени мешавини треба да го заборавите сопственото минато и да инвестирате во зделки со оружје чии производи речиси те убија речиси пред 40 години?

За итен прекин на извозот на резервоарот во Саудиска Арабија пиксели Помошник проектиран во соработка со негодување Акција - Стоп за трговијата со оружје, на "Благодарение не тенкови во Саудиска Арабија" зборови на Федералната канцеларија и Амбасадата на Саудиска Арабија.

Саудиите се уште се меѓу најважните купувачи на германските одбранбени компании. Во првата половина биле одобрени 2015 извозот на оружје во вредност од речиси 180 милиони евра во Саудиска Арабија - со Велика Британија и Израел беа дури и посеопфатна бизнис.

Германија е европски шампион во извозот на оружје. Во светот, потребно е трето место зад САД и Русија. Со одобрение на сојузната влада, германското оружје и вооружување исто така се снабдуваат со диктатури и авторитарни режими, како што е Саудиска Арабија. Тоа не може да продолжи вака. Сакаме да ставиме крај на бизнисот со смрт.

Европската конзервирана леб итна помош

КАМПАЊА ПРОТИВ РАДИЧКИОТ ИСЛАМ

Кампања против радикалниот ислам

Ние бараме забрана на политичките исламски заедници предизвикани од шпионажа против германските закони и повредени со мечот во раката за воениот проповед во # Курдистан. Лесна уметност # Карикатуран до централната џамија ДИТИБ - Келн # Моски Најголемото најголемо здружение на џамии во # Дојчланд, # ДИТИБ е поврзано со турското религиозно биро # Дијанет. Претседателството за верски прашања повикува на „детални извештаи“ за вашите активности на членовите на заедницата # Иман. Турската држава работи шпион под маската на верска слобода.

Шпионира извештај за имам

1. NYујорк: Одговорен е за областа А. и работи активно за оваа структура. Затоа, тој се држи по # Пучверч, 15 јули, продолжува да се придржува до својата позиција. (...) 3-та РА: Чекор назад кон обидот за државен удар од управниот одбор на #Moscheegemeinde. Биолошки внук на бараните потерници А.А., поранешен автор на # Зејтунг # Заман. Игра улога во #Spendensammlungen оваа структура на # Оферфест. (...) 7. T. e. За време на студиите овде, таа живееше во оваа структура # Вонхајмен и дојде во # Дојчланд како # Бреут. Дури и ако тие всушност не се вклучени во активностите на синтезата # структура, тие треба да бидат склони кон оваа структура.

Извештајот завршува со зборовите: „Овие имиња се пријавени непосредно по обидот за државен удар на 15 јули, од страна на некои членови на набудувачката заедница во надлежните државни тела и во турските мисии во странство“.

Доналд Трамп специјално издание на Ајнштајн на Хитлер

фиктивната Мајн Кампф преиздава со замена на илјадници зборови

Галерија на слики на статиите за печатот
Видео извештаи од радио и телевизија
Поддржете ја нашата кампања

Создадовме нова верзија на „Mein Kampf“ на Адолф Хитлер со Доналд Трамп како имагинарен протагонист - со замена на илјадници зборови во старата книга. Сега измислената автобиографија го следи патот на Трамп од младо дете во Newујорк до силен американски бизнисмен и политичар. Во оваа паралелна приказна, Трамп започнува државен удар по изборите во 2016 година, сличен на оној од ударот на Хидлер во Фелдерхеренхален во Минхен во 1923 година. Тој е уапсен и испратен во затвор за максимално обезбедување, со многу негови републикански приврзаници да паднат пред Капитол и Белата куќа ја основа Американската националистичка партија, заснована врз идеи за расно и религиозно прочистување, создавајќи непријатели од Мексиканците, муслиманите и секој што се заканува на нивниот националистички светоглед.

Целта да се напише нова верзија на „Мајн Кампф“ од перспектива на Трамп беше да се подигне свеста за сличностите на идеите што напредуваат и Трамп и Хитлер. Друго време е (1930-ти наспроти денес), друга земја (Германија наспроти САД) и друг непријател (Евреи наспроти муслимани), но концептите се исти. Трамп веќе ни даде увид во опасностите што неговата администрација може да ги претставува за САД и светот преку своите говори и твитови.

Американскиот претседател има огромна моќ и влијание не само врз американските граѓани, туку и над сите луѓе на планетата. Претседателството на Трамп може да означи почеток на лизгава трага на расизам и предрасуди кон нешто злобно што сè уште не можеме да го замислиме. Ако оваа ажурирана верзија на „Мајн Кампф“ може да ги потенцира паралелите меѓу Трамп и Хитлер, тогаш PixelHELPER успеа да му донесе важно предупредување на американскиот народ.

Цената на Амазон е 0.99 $, сите ја добиваат книгата од нас за симболична донација. Сите приноси ќе одат за кампањите за човекови права и уметнички настани кои ги води PixelHELPER. По донацијата, ние ќе ви ја испратиме книгата во * epub формат преку е-пошта. Ве молиме внесете ја вашата e-mail адреса со вашата донација. Можете исто така да го преземете под:

уметничкиот колектив пиксел Помошник, е меѓународна непрофитна организација за малцинствата и човековите права инспириран од идеалите на масоните. Заплашен од вревата на светот одиме, тивко и безбедно, бестрашен во опасност, за да се заштитат високи цели во умот околу Земјата.

Споделување е грижа.
►Betterplace: https://www.betterplace.org/en/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER
Сметка за донација:
IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
Банка: GLS Community Bank
BIC: NOLADE21MDG
Носител на сметка: PixelHELPER Фондацијата непрофитна организација
За повеќе информации: https://PixelHELPER.org

Прочитај повеќе

Campagna per diritti umani

31 Proiezione: „геноцид во куќата“

Giusto во темпо на votazione la del Parlamento Тедеско, пиксели Помошник ха proiettato le помилување "геноцид" е "Aghet" assieme реклама ОН treno che ottomano Deporta degli armeni сите компарација immagini dell'Olocausto, sul ретро del Палацо дел governo Тедеско. Прикажаното che è l'ora ambasciata turca protetta доаѓаат Форт Нокс, abbiamo deciso ди illuminare Ил Палацо della Cancelliera.
Quest'azione di protesta riguarda l'espulsione ед assassinio di Fino на 1,5 milioni di armeni, aramei, Assiri РИ cosiddetti Greci pontici, Че risiedevano nell'allora Имперо Ottomano. Ајде successore all'Impero Ottomano, ла Turchia Деве ammettere che le atrocità commesse, nonostante le negazioni ripetute, sono un genocidio. Ердоган ei suoi camerati ritengono che l'УСО del termine genocidio СВР ОН attacco all'odierna Turchia.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 13 ″]


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 11 ″]

29 Proiezione davanti all'ambasciata turca

PixelHELPER ја објавува верзијата на поезијата на Бохмерман, која е одобрена од трибуналот во Амбурско, пролетта на целата турбаза. Во ноќта, # Ердоган е да се дојде # Хитлер сојузот на суво прогласен за терор 1933. Јас # dittatori meritano di esere провокации за карикатура на уметници и активисти на деривати.
Пенсиомото ќе ги заврши сите законски ставови во режија на Хитлер, со други деспоти и монарси кои ќе владеат со молда. На ноќта, јас се качи на Стариот дел на Арабија Саудиска Арабија, Катар, Оман, Емирати Араби и Обединетите Арапски Емирати и се наоѓаат во Хитлер. Сите лидери на оваа веб-страница се соочуваат со сериозни проблеми во системот на "Кафала", кои се однесуваат на пасошите и логорите со синхронизација. Наместо тоа, вие не се согласувате со тоа дали ќе се согласите со деловните партнери.

Е "Cosi che le funzionano монархија assolute во Медио Ориенте. Си Basano Сула sorveglianza вкупно sessismo е brutalità. L'Olocausto Resta uno dei Capitoli Storia della dell'umanità ЕСП brutti. Tuttavia, ле azioni disumane изврши dai nostri cosiddetti alleati во Арабија Saudita, Turchia е altrove, sono тра ле peggiori Crisi umanitarie che nel mondo stanno avvenendo.

Новата кампања ја попречува деспотирањето и монархиите и да ги поттикне политиките на придружната политика. Истражниот водач на Хитлер и неговите промотори се важни, бидејќи тие треба да бидат способни да не се борат против конфронтацијата.

Ла Ностра proiezione ха attirato l'attenzione dei медиуми Интернационални е ха fatto SI che queste Questioni umanitarie molto Важна не venissero dimenticate. Condividete i nostri progetti дин Фејсбук! Se sostieni la Ностра causa, saremo molto di contenti ricevere donazioni, Че CI permettano di continuare le nostre Campagne. Анче pochi евра potrebbero билет la differenza! Состенете ни ностро лаворо!

►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Со донација:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
BIC: NOLADE21MDG
Банка: Sparkasse Magdeburg
Сопственик: непрофитна PixelHELPER Foundation

[type_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”all” sort_by = ”pic_id” animation_effect = ”отскокнување” album_title = ”true” album_id = ” 10 ″]

Immagini di articoli di stampa
Пријавете видео на радио и телевизија
Sostenere la nostra campagna

1,8 милиони во „Скијави модерни“ чинат стадиони на Копа дел Мондо во Катар, организирајќи се на изборите за пикселиПомошник за поддршка на карикатури на уметнички дела, сула порта принципи од палата на Дерлани, берлино, queste violazioni dei diritti umani. Ospite della Coppa del Mondo, il Katar ha promesso di migliorare le condizioni dei lavoratori migranti. Тутавија, а не è cambiato nulla. Nei dormitori c'è puzza di escrementi, ei lavoratori sono privati ​​dei diritti civili.

Косидидето „систем-Кафала“ засекогаш е азиенде ди виетаре аи лоро дипенденти ди камбијар лаворо о ла ласјаре ил пазе. I datori di lavoro spesso ritirano i passaporti dei loro dipendenti e glieli riconsegnano solo alla scadenza del contratto. Gli imprenditori locali possono trasferire a piacimento i loro lavoratori in altre aziende, senza dover chiedere il loro consenso. „Molti lavoratori spesso non ricevono alcun compenso per mesi e sono comunque costretti a lavorare sotto la minaccia di una perdita Complea del Salario, o la deportazione.“ Ha detto l'esperta del Катар на Амнести Интернешнл во Германија, или ривиста „Die Zeit“, Regina Spöttl.

Secondo le Nazioni Unite, il Katar ha il più alto tasso di lavoratori migranti al mondo, infatti, sulla base della popolazione totale, l'88% della popolazione è di origine straniera. I lavoratori stranieri svolgono praticamente lavori del tutto manuali e tutti i progetti di costruzione portati avanti dal piccolo stato, compresa l'intera costruzione degli stadi per la Coppa del mondo 2022. Il lavoro pratico, nella cultura del Qa unalla Традиционе во кванто емирато, а не è висто ди буон окио.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 6 ″]

Video della campagna e apparizioni televisive | Deutsche Welle, RT |Ослободете ги новите Фејсбук и Твитер! Se sosterrete la Ностра causa, qualsiasi donazione Сара ЕСП che gradita, cosicché possiamo continuare Senza Sosta le nostre Campagne. Дојдете до Еуро фанови! Споделување е грижа. Неофицијално ќе биде непрофитна. Баста користи Paypal, подобро место, индиго како класична бонус.

Координираниот банкар:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banca: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: PixelHELPER Foundation непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларно за донација е подобро место:

 

Campaña para los Consumidores

Информативен и репрезентативен радио и телевизија
Apoyar nuestra campaña

Desde 2008 пиксели ayudante luchar por sus derechos como потрошувач. Con acciones impudentes de Presidente del asiento, la Cancillería Federal y el Parlamento alemán, que reciben su atención directamente a donde la grabación de medios de comunicación. Tanto si pierde dinero en el Hypo Real Estate, el fabricante del pudín invertido en negocios de armas - el ayudante del pixel le mantiene informado sobre los abusos hasta la fecha.

2009 година Атак претставува претставник на фондацијата на Пиксел, ајудантно прецизно „Комисија за провизија на револуцијата“ од суб трабахо пред лас персонас. 2013 puso en marcha una campaña de pixelles помагател Shitstorm sin hogar, se puso en en los diversos medios de comunicación alemanes, incluyendo the Süddeutsche Zeitung con un artículo de fondo en nuestra acción. 2014 година, со 10 кампањи на академската кампања во рамките на Универзитетот на Единствените универзитети и елиминациите на НСА, според вашите алканзадо, за мандатот на академијата за новогодишни промоции, темите на НСА и медиумите. А менидо тамбие е есенцијално делумно револуционерно дело: хуманитарна работа: 2014 година пиксели програми ајуданте на 14 месеци од главната платформа на преносот на финансирање од опкружувачки фондови en vivo en el mundo. Ninguna otra organización está tan activo como píxeles ayudante y más allá tan bien репрезентативниот и лос медиум де comunicación con proyecciones од luz sobre los problemas sociales. 2015 adquirieron el nuevo distribuidor de armas del Dr. Групацијата Отеркер работи како долгорочно работење на деловно работење и елиминација на министрите на Федералната дефанзива за која се известува за неволност и дополнување на работите.

Видео клипови и видео клиповиПодобрете ја вашата нарачка на Facebook и на Твитер! Таа има апоеа на неопходност, а се залага за донација на агресивноста која се состои од формирање на постојани населби. Вклучете го поевтините евра за да не ги разделите! Припишете го буено. Поздравете го прислужниот настроение. Можете исто така да го користите Paypal, Better Place, Indiegogo или transferencia clásico.

Cuenta para donaciones:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банко: Шпаркасе Магдебург
BIC: NOLADE21MDG
Титула: PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

подобро место

 

Campagna per la tutela dei consumatori

Видео да радио и телевизија
Sostenete la nostra campagna

Дал 2008 PixelHELPER лота по потрошувачка на диригенти. Con azioni temerarie di fronte al palazzo della presidenza, del governo e del parlamento tedesco, portiamo le vostre preoccupazioni, direttamente dove i media le riprendono. Se avete perso soldi nella Hypo Real Estate, o il vostro produttore di budini investe nel traffico d'armi, Pixel Helper ti tiene informato sui soprusi che stanno avvenendo.

Нел 2009, Attac ha dato al fondatore di Pixel Helper или прво премиера „Comincia la tua rivoluzione“, per il suo lavoro per i senzatetto. Нел 2013, PixelHELPER ha lanciato una tempesta mediatica per i senzatetto, su molti media tedeschi, tra cui il Süddeutsche Zeitung, che ha kontribuito con un articolo sulla nostra azione nell'inserto “Feuilleton”. Nel 2014, noi di PixelHELPER ci aizzammo contro il caso NSA con 10 campagne presso l'ambasciata americana, e siamo riusciti, quindi, a mantenere coperto dai media il tema dell'NSA con le nostre dimostrazioni settimanali. Spesso però, basta poco per un rivoluzione dell'umanità: con l'inizio del 2014, PixelHELPER започнува програма за прима piattaforma Livestream Crowdfounding ал мондо. Nessun'altra организира и така привлекува PixelHELPER nel campo delle proiezioni con le luci, riguardanti temi sociali e, inoltre, nessuna organizzazione è coperta so largamente dai media. Значи, во 2015 година, јас сум ново сообраќајно дело на мултинационален д-р Откер (Камео) одозгора, грација а una proiezione di luci presso il ministo della difesa tedesco, una fama nazionale.

Видео-страницата на кампусот е телевизијаОслободете ги новите Фејсбук и Твитер! Se sosterrete la Ностра causa, qualsiasi donazione Сара ЕСП che gradita, cosicché possiamo continuare Senza Sosta le nostre Campagne. Дојдете до Еуро фанови! Споделување е грижа. Неофицијално ќе биде непрофитна. Баста користи Paypal, подобро место, индиго како класична бонус.

Координираниот банкар:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banca: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: PixelHELPER Foundation непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларно за донација е подобро место:

 

Campagne за консолидација

Извештаи за радио и телевизиска визија
Сутенез не е кампања

Декември 2008 година, PixelsHELPER се бори со косматерски производи. Avec des action extraordinaires au palais de la Chancellerie fédérale et de l'Assemblé Nationale allemande, nous portons vos soins directement à l'atteness des médias. Ако сакате да го направите Хипо недвижен имот, или да направите фабрика за излегување во јавноста, ви е потребна трафика на армијата - Pixel Helper ви одговара со закони за злоупотреба на закони.

Во 2009 година, претставникот d'Attac a donné au fondateur de PixelHELPER le Prix “Commencez votre révolution”, истури синот на теренот за les sans-abri. Во 2013 година, PixelHELPER a lancé une campagne de tempête médiatique pour les sans-abri, et a obtenu dans les nombreux médias allemands, го сочинуваше Зидојче Цајтунг авец со напис „Да го ставаме„ Фејетон “. За 2014 година, PixelHELPER, скандал со скандали во НСА со кампањи од 10 кампањи за универзитети и уникатни служби за одржување на вниманието на марки на телата на НСА, но и промоции на хебдомадитери. Souvent, il suffit aussi peux pour une révolution de l'humanité: au début de 2014, PixelHELPER руски програмер, на 14 месеци, премиерна плоча-формула во живо-стручно финансирање на народот од два наврата. Авторската организација е активна и во PixelHELPER, која е доминантна на проекциите на лумиерите, загрижени за социјалното друштво, и плус, организацијата за округ е промовирана медијација. Donc, en 2015, les nouveaux marchands d'armes du Group Dr. Oetker obtenaient par des проекции lumineuses au ministère fédéral de la Défense, неработење, notoriété à l'échelle nationale.

Видеа на кампусот и приказни за талентирањеБез оглед на бројот на учесници на Фејсбук и Твитер! Како резултат на тоа, не мора да се случуваат разузнавачи на нови серии, но не постојат кампањи за постојаност. Mеme quelques евра истурете разлика и разликата! Le partage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Доволно е да се искористи PayPal, Подобро место, Индиегого или лесен трансфер класик.

Комплетирајте ги донациите:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Детали за производот: PixelHELPER Foundation непрофитна друштво со ограничена одговорност

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларите се ставаат донации во Betterplace

 

Campagna contro lo stato di sorveglianza

Immagini di articoli di giornale
Видео да радио и телевизија
Sostenete la nostra campagna

„NSA in da house“ и „United Stasi of America“ erano sulle pareti dell'ambasciata americana a Berlino e di altri consolati americani во Германија, тра куи Дизелдорф, Франкофорте и Амбурго. Motivo è lo espionaggio spudorato da parte dell'NSA ei servizi segreti americani.

НСА е различна стратегија за следење на лоро и неопходност по борба против тероризмот. Inoltre, si è giustificata dicendo che “se non hai niente da nascondere, non hai nulla da temere”. Purtroppo, il monitoraggio dell'NSA va molto oltre la lotta contro il terroristo. Разговор преку телефон, Skype, o WhatsApp е можно да се оствари меѓусебно работење, да се пристапи кон терористи и да се плати принципот на „пријател на 3-ти степен“.

Inoltre, grazie a queste tecniche di monitoraggio sono stati sventati solo 4 attacchi. Вале ла пена Свендере ла ностра приватност за една облека за сикуреца, не е реално? PixelHELPER кредитно ди не: по квесто абиамо лансиато кавеста за кавеста. Il primo successo dopo 13 proiezioni di luce (una alla settimana) e una grande copertura dei media? L'uscita dal paese dell'alto commissario per la CIA во Германија.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 2 ″]

Видео камера и телескопски телевизори | ZDF 37Grad, ARTE Tracks, TED X Netherlands |


Оливер Мостра, во ТЕД-говорот во Оланда, јас прогетирам како што се препорачува: Фестивал деле Луси, Ативизам (ад есемпио, карикатура луминоза контра Арабија Саудита, н'СН, ecc., Oppure, la tempesta mediatica, по осмели се визибилита, ад есемпио, ал тема деи сензатето, че сена саребе игнорато даи медиуми).

Во un dokumentario del programma dell'emittente tedesca ZDF, 37 °, PixelHELPER e Oliver mostrano come hanno organizzato una proiezione all'ambasciata americana a Berlino. Дал ритиро дел суо пројето во бункер во Дизелдорф, или сукцесио инконтро контрола на стампа, е, по казна, за проезија на скрита „НСА во да хаус“, фино сеариво дела полиција.

PixelHELPER da ARTE Траки. Proiezione sui muri dei servizi segreti tedeschi a Berlino. Видео за Questo unra attacco luminoso che Oliver ha organizzato davanti al palazzo dei servizi segreti. Проектот за повеќето скари „BMW invece di BND (Federal Intelligence Service, ovvero i servizi segreti)“ од протест за контро и методи од сорвеглијанса во употреба на народна популација.

PixelHELPER con KimDotCom presso l'ambasciata americana. Обединета Штази на Америка. Огледало на публикато суло. In questo video fatto in casa viene mostrata un'altra operazione contro l'ambasciata americana. Sui muri brilla la scritta „United Stasi of America“, ma solo finché non arriva la polizia.

Забелешка за WDR parla di PixelHELPER, сервисирање и NSA. Во questo estratto dal notiziario del 15/07/2013, il giornalista riporta la proiezione del logo “United Stasi of America”, организирајќи го активирањето на Анонимус ал консолато американско.

Proiezione doppia LIVE nello studio della WDR di Anke Engelke. Quest'altro video fatto in casa mostra come le diapositive con il logo “NSA in da house” sono state montate and proiettate davanti ai palazzi dell'ONU a Bonn ea Vienna.

Proiezione all'ambasciata americana di Amburgo, incontro tra un pedalò e una barca della polizia. Или видео, Оливер е Сеп во un'idilliaca fattoria austriaca, mentre chiamano gli austriaci alla protesta contro l'NSA a Виена. Во сегвито, си тројано даванти ал консолато американско ди Амбурго, че рагиугоно во педалата. Proiettano una bandiera austriaca, con sopra lo stemma dell'Austria, e attorno la scritta NSA. L'operazione fu interrotta come tutte le altre: дала полиција.

"Да ние можеме!" Победи го Raab, Prosieben TV Prank. Огледалото на видеото доаѓа Оливер и тимот не сакаат да работат во рагацо, за да не работат во „Шлаг ден Рааб“ од Колонија. мото corpo dipinsero il мотото „Да, ние шпионираме“ и волто ди Обама. Purtroppo, l'operazione fu subito fushorta dalla sicurezza.

Ослободете ги новите Фејсбук и Твитер! Se sosterrete la Ностра causa, qualsiasi donazione Сара ЕСП che gradita, cosicché possiamo continuare Senza Sosta le nostre Campagne. Дојдете до Еуро фанови! Споделување е грижа. Неофицијално ќе биде непрофитна. Баста користи Paypal, подобро место, индиго како класична бонус.

Координираниот банкар:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banca: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: PixelHELPER Foundation непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларно за донација е подобро место:

 

Формуларно за донации се:

Кампања против егзистенција

Лајф слики на лошите артикли
Информативен и репрезентативен радио и телевизија
Apoyar nuestra campaña

„NSA in da house“ и „Estados Stasi de América“ се основани во пардесот на амбасадата на Берлин и другите државни институции во Алеманија, вклучувајќи ги и Дизелдорф, Франкфурт и Хамбурго. La razón es el descarado espionaje de la NSA y la inteligencia estadounidense.

Одбраната на NSA su estrategia de control si es necesario para luchar contra el terroristo. Además, se justifica diciendo: „Si no tienes nada que ocultar, no tienes nada que temer“. Por desgracia, la vigilancia de la NSA va mucho more allá en cuanto a la lucha contra el terroristo. Телефони, Skype, Whatsapp дискусии проследени со мониторирање, песар де не тине нада верба за терористи, база за елиминација на „амиго на 3-ти степен“.

Пор Otra parte, se impidió Gracias на estas técnicas де monitorizacion соло 4 Ataques. ¿Вале ла Пења Nuestra privacidad став una aparente перо нема вистинска де seguridad abandonar? Ayudante де pixeles не кри Que es por que ЕСО hemos puesto en marcha esta Campana. El прајмер éxito después del 13 de la luz Proyección de, en el Ritmo y una Gran semanal cobertura de los medios: la Салида de la parte чувствувате del cocinero del hombre de la ЦИА de Alemania.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 2 ″]

Видео клипови и видео клипови


Оливер е во TED Разговор во сајтови ниска претовар, проектите во кои тој е вработен: светло фестивал на уметноста, активизам, на пример, светлина карикатури против Саудиска Арабија, НСА, итн, и медиумите хакирање на видливоста на бездомниците и други теми се игнорира од страна на медиумите ќе донесе.

Во краткиот документарец на ZDF 37 °, PixelHELPER & Оливер покажуваат како ја организирал проекцијата на светлината во американската амбасада во Берлин. Од колекцијата од неговиот проектор во бункер во Дизелдорф, средбата со печатот, до реалната проекција на лесната уметничка карикатура „НСА во да хаус“, која треба да заврши со доаѓањето на полицијата.

PixelHELPER на албумите на ARTE. Светлосна проекција на Сојузната разузнавачка служба, Берлин Ова кратко видео покажува лесен напад, кој Оливер го организираше во зградата на Федералната разузнавачка служба во Берлин. Проекцијата покажува "БМВ наместо БНД" за да протестира против методите за надгледување што ги користат разузнавачките служби против населението.

PixelHELPER со KimDotCom во Амбасадата на САД. Обединета Штази на Америка. Објавено во Шпигел „ДерПакт“. Ова домашно видео прикажува уште една акција против американската амбасада во Берлин. На theидот блеска: „Обединетите Штази на Америка“, но само додека не пристигне полицијата.

WDR Тековни час за Пиксел Помошник, БНД и NSA.In овој извадок од WDR Тековни час од 15.07.2013 новинарот објави на светлината проекција на "Обединети Штази на Америка" на логото, кој го организираше анонимни активисти на американскиот конзулат.

Двојна проекција во живо во WDR Studio од Anke Engelke. Ова домашно видео покажува како се поставени слајдовите со логото "НСА во куќата" и проектирани пред зградите на ОН во Бон и Виена.

Светската проекција на американската амбасада во Хамбург, педали се среќава со полициски брод. Видеото ги покажува Оливер и Сеп во прекрасна австриска фарма, повикувајќи ги Австријците да протестираат против НСА во Виена. Потоа тие се наоѓаат во Хамбург пред конзулатот на САД, до кој доаѓаат со брод. Тие проектираат австриско знаме, каде што НСА стои околу логото. Акцијата завршува како и секој друг: со полицијата.

Да, ние скенираме! Победи на Raab, Prosieben TV Prank. Видеото објаснува како Оливер и неговиот тим го насликале телото на еден млад човек за да направат акција на "Schlag den Raab" во Келн. На телото мотото "Да шпионираме" и лицето на Обама беа насликани. Акцијата, за жал, веднаш била откриена од страна на безбедноста.

Подобрете ја вашата нарачка на Facebook и на Твитер! Таа има апоеа на неопходност, а се залага за донација на агресивноста која се состои од формирање на постојани населби. Вклучете го поевтините евра за да не ги разделите! Припишете го буено. Поздравете го прислужниот настроение. Можете исто така да го користите Paypal, Better Place, Indiegogo или transferencia clásico.

Cuenta para donaciones:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банко: Шпаркасе Магдебург
BIC: NOLADE21MDG
Титула: PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

подобро место

 

Индивидуална донација:

Кампањи против надзор над лекаторот

Слики од статијата де притиснете
Извештаи за радио и телевизиска визија
Сутенез не е кампања

„НСА во куќата“ и „Обединетата Штази на Америка“ е надмината на амбасадата на Амбасадата во Берлин и австралиските конзулати во Алемањи и комлиите во Дизелдорф, Франкфорт и Хамбург. La raison est l'espionnage éhonté de la NSA et des services тајни американски.

NSA a défendu leur stratégie au besoin de surveillance pour lutter contre le terrorisme. En outre, il se justifie en disant: „Si vous avez rien à cacher, vous avez rien à craindre“. Malheureusement, la надзор de la NSA va bien au-delà de la lutte contre le terrorisme. Од разговори на телефон, Скајп и Whatsapp помагаат во контакт со други терористи, врз основа на принципот „пријател на 3-ти степен“.

Овде, плус на овие техники за надгледување, класификацијата на 4 се наоѓа на тој начин. Дали ви се допаѓа ова, освен ако не сте заинтересирани за посебен вид на искуство, нели? PixelHELPER не е важно: целата слика е за изворот на нашите клиенти. Le premier succès après 13 проекција и грандиозна медијација на couverture? Ла серија плус кожата готвач на ЦИА во Германија.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 2 ″]

Видеа на кампот и приказни за талентирање | ZDF 37Grad, ARTE Tracks, TED X Netherlands |


Оливер montre dans une TED Разговор dans les Плаќа Bas, Лес projets sur lesquelles Ил s'est вклучат: Фестивал des lumières, activisme (номинална exemple на карикатури contre l'Arabie Saoudite, ла НСА, итн, ОУ ла tempête médiatique, прелива Донер visibilité о тема des sans-abris, que sinon, serait игнорира par les медиуми.

Dans ОН documentaire du програма 37º де ла chaîne де алеманда телевизија ЗДФ пиксели Помошник et Оливер монт изнајмување коментар ILS ont organisé une проекција dans l'ambassade américaine де Берлин. Вие retrait де син projecteur ДАНС ОН бункер à Дизелдорф, ле suivant Rendez-vous avec et la Presse, par finir, ла проекција des Mots "зимскиот во da куќа" jusqu'au arrivée де ла полицијата.

PixelHELPER chez ARTE песни. Проекција за најдобра услуга на тајните на услугите во Берлин. Погледнете го видеото кое е прикажано на следниов начин. Ослободете го организациониот девица во тајност на услуги. Проекција за монтирање на мотори «BMW во лежиштето на БНД (Федерална разузнавачка служба, за највисоки служби за тајни на службите)» за демонстрантите спроведувајќи ги контролните прашања што се користат во спротивната насока.

PixelHELPER со KimDotCom во ambassade américaine. Обединето Штази на Америка. Објавување на огледало. Бидејќи дома се направени, тие не се согласуваат дека амбасадорот на САД е Монтреј. Сортирај ги најубавите моменти на "Обединетите штази на Америка", пристигнување на пченка, при што пристигнуваат полицајци.

Le списание WDR parle де PixelHELPER, услуги тајни и зимскиот. Dans CET extrait du Journal de 15 / 07 / 2013, ле journaliste raconte la проекција du логото "Обединети Штази на Америка" organisée par les activistes d'Anonymous devant le consulat Американ.

Двоен проекција LIVE во студиото на WDR де Anke Engelke. Доколку го направите домашниот мост, кликнете овде за да го напишете логото "НСА во куќата" и додајте ги деталите за деветте награди на нациите Унион во Бон и на Виен.

Проекција на амбасада на амбасадата на Обединетото Кралство, со цел да се вклучат во полицијата. Во текот на моментот кога Оливер и Сеп се наоѓаат во идилични ферти, тие се претежно присутни на протести против НСА во Виена. Во суштина, тој не може да се консултира со амбасадор на амбасадор, кој се наоѓа на аеродромот. Тој е дизајниран и дизајниран, со помош на авторот, авторот, моторите «Национална агенција за безбедност». Извршете интермед за полицијата.

«Да можеме! "Победи го Рааб, Просибен ТВ шега. Во врска со објаснувањето, Оливер и неговата сопруга се согласуваат дека ќе се обидат да ја промовираат "Schlag den Raab" во Келн. Sur le corps ils ont peint les mots "Да ние шпионираме" и лицето на Обама. Малтретирање, јас го оспорувам ова детективско убедување за безбедноста.


Без оглед на бројот на учесници на Фејсбук и Твитер! Како резултат на тоа, не мора да се случуваат разузнавачи на нови серии, но не постојат кампањи за постојаност. Mеme quelques евра истурете разлика и разликата! Le partage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Доволно е да се искористи PayPal, Подобро место, Индиегого или лесен трансфер класик.

Комплетирајте ги донациите:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Детали за производот: PixelHELPER Foundation непрофитна друштво со ограничена одговорност

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларите ги донираат донациите на Betterplace

 

Индивидуална донација:

L'amore non conosce confini

Ле Nazioni Обединете dovrebbero inviare dei Sette caschi Arcobaleno nei paesi гулаб l'omosessualità è la Morte punibile един, по questo fermare crimine contro l'umanità. Во Иран, Нигерија, Арабија Саудита, е помала од Емиратите Араби, сето тоа може да се најде на сите страни. Секогаш, кога не е неопходно, исламистичката полиција може да се пофали само со полиција.
Не е вообичаена сестра, црна боја, религија, непотребен хендикеп. L'amore не се согласува со confini. PixelHELPER ќе се појави во кампусот за подобар живот, кој ќе биде вклучен во криминал во молитва во мода.

Доколку имаш прашања или ти се потребни повеќе информации, пополни го формуларов. Потребни се отприлика 45 секунди за пополнување Сега, Сите мислења се однесуваат на знамето, сите тие се однесуваат.
PixelHELPER ќе се обидат да ги користат овие драгоцени апликации со цел да се ослободат од слободата, не 2016. Римандо фреелил ностро слоганот "Направи љубов, а не војна", спориот ќе се заложи за да се смират политичките партии и да се ослободат од обвиненијата. Во Гана, се сметаше за модел на демократија за време на патување, и јас сум геј, јас сум маж и жена. Нова емоција на меѓународна соработка, affinché, finalmente, intervenga.

[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 12 ″]

Sostenete la nostra campagna


Ослободете ги новите Фејсбук и Твитер! Se sosterrete la Ностра causa, qualsiasi donazione Сара ЕСП che gradita, cosicché possiamo continuare Senza Sosta le nostre Campagne. Дојдете до Еуро фанови! Споделување е грижа. Неофицијално ќе биде непрофитна. Баста користи Paypal, подобро место, индиго како класична бонус.

Координираниот банкар:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banca: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: PixelHELPER Foundation непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларно за донација е подобро место:

 

Campaña El amor no conoce fronteras

Ел ОНУ се обидува да ги спречи нападите на сиромашните луѓе, а хомосексуалците се полни со пари, па така тие се обвинети за човекови права. Иран, Нигерија, Арабија Саудита, Јужна Арабија, САД, хомосексуалци, кои сакаат да останат во мир. Ахора не се плаши да го реконструира официјалниот глас на хомосексуалците.
Ел amor no conoce sexo, color o religion, ninguna discapacidad o edad. El amor no conoce fronteras. PixelHELPER е излегува во кампусот на хомосексуалците, кои, исто така, се сметаат за претепани луѓе во исто време.
Колку повеќе може да се контролира, дебатата ќе биде вообичаена, и тоа ќе биде уште поважно. Вашите мислења се однесуваат на знаменоста, и сето тоа е од пензија.
PixelHELPER пишаната верзија е достапна за примена на таквите дракони за личности кои се безгрижни, во 2016. Филм и неопределен лем "Направете Љубов, не војна", еспераме што е забрането со политички активности и осуден од хомосексуалци. Една Гана, таа се смета за модел на демократија за лошо подредено време, сиромашни геј синови, трауди и матадони. Носатрос педимо сет на меѓународна интернационална интервенција.

Apoyar nuestra campaña


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 6 ″]

Видео клипови и апарати и телевизии | Дојче Веле, РТ |Подобрете ја вашата нарачка на Facebook и на Твитер! Таа има апоеа на неопходност, а се залага за донација на агресивноста која се состои од формирање на постојани населби. Вклучете го поевтините евра за да не се раздели! Припишете го буено. Поздравете го прислужниот настроение. Можете исто така да го користите Paypal, Better Place, Indiegogo или transferencia clásico

Cuenta para donaciones:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банко: Шпаркасе Магдебург
BIC: NOLADE21MDG
Титула: PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Подобра форма на донација

 

Индивидуална донација:

L'amour ne connait pas des frontièrs

L'ONU детективското обелоденување коешто е поврзано со националните нации 7, хомосексуалноста е олицетворена со смрт, за криминал против човештвото. Иран, Нигерија, Мавританија, Судан, Јемен, Арабија Саудеит и ЕАУ се хомосексуални врсници во мозокот. Ил n'y a dog of nations islamiques où les couples homosexual sont reconnues officiellement.

Не ми се допаѓа да се биде сексуален, пријател, религиозен, кој се грижи за возраста. L'amour ne connait pas des frontières. PixelHELPER започнува со кампување да се пресели во хомосексуалноста, највисока битка во криминал и да се појави во моментот.

Најчесто се работи за прашања кои се однесуваат на пензија, и тоа е извор на санкција и плус соодветно за случаи. Мислењата се однесуваат на казнување на момчето.

PixelHELPER кроид кој најверојатно ќе ги удвои црвените светски мрежи за да се направи голем напредок во 2016. D'après le slogan «Направете љубов, не војна», зашто се 'уште се менува политиката и ставот на хомосексуалната личност. Една Гана, која е најстариот модел на демократијата во овие земји, не се соочуваат со хомосексуалци, маченици и татковци. На меѓународна конференција за интернационална интервенција.

[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 12 ″]

Сутенез не е кампања


Без оглед на бројот на учесници на Фејсбук и Твитер! Како резултат на тоа, не мора да се случуваат разузнавачи на нови серии, но не постојат кампањи за постојаност. Mеme quelques евра истурете разлика и разликата! Le partage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Доволно е да се искористи PayPal, Подобро место, Индиегого или лесен трансфер класик.

Комплетирајте ги донациите:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Детали за производот: PixelHELPER Foundation непрофитна друштво со ограничена одговорност

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларите ги донираат донациите на Betterplace

 

Campaña por los derechos humanos

31.05.2016 година Proyección: „геноцид во куќата“

Хусто en Tiempo став la del votación Parlamento Inglés, пиксели Помошник ха proyectado las Palabras "Геноцид" Y "Aghet", junto на ОН Трен que Отоманската Deporta Лос armenios, simil Лас imágenes del Olocausto, atrás del Palacio del влада на Aleman. Дадо que la Turca embajada ahora ESTA como protegida Форт Нокс, hemos decidido alumbrar Ел Палацио де ла Cancillera.
Esta ACCION de protesta себе refiere a la протерување y el asesinato de хаста 1,5 millones de armenios, arameos, asirios y los llamados Griegos pónticos, que el entonces Империо Вивијан EN otomano. Комо sucesor del Imperio otomano, Turquía tiene que que admitir las atrocidades cometidas, Не obstante las repetidas negaciones, син на ОН genocidio. Ердоган y sus camaradas consideran que el utilizo del термино genocidio es un ataque a la Turquia de hoy.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 13 ″]


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 11 ″]

29.05.2016 Проект за деловни цели

PixelHELPER ја објави објавувањето на авторските права од Хамбург на поштата на Бомерман, проектиданолози и братучеди од турција. Доколку имаш прашања или ти се потребни повеќе информации, пополни го формуларов. Лос # одлучи да ги проследи провокациите на карикатурите на лошите уметници и активистите на хумористите.

Пенсамовите кои се комплетно легитимни споредуваат со принципите на режимот на Хитлер, со различни дебати и монарси кои се толку добри во светот. На нозете, кои се наоѓаат во близина на Арабија Сауди, Катара, Оман, ЕАУ и Бахреин, се најдени во Хитлер. Досега сите луѓе се согласуваат да се приклучат на системот "Кафала", и на тој начин се соочуваат со проблеми со безбедноста на информациите. Заради тоа, забранува ист дел од парите во консензусот на деловните партнери.

Тоа како функционирање на монархиските апсолути во Oriente Próximo. Се базира на целосна визија, секс и бруталидад. Ел Holocausto sigue siendo уно де лос Más capitulos feos де ла Historia de la humanidad. Гревот ембарго, Лас acciones por nuestros inhumanas cometidas llamados Aliados en Саудиска Арабија, Turquía y otro en lugares син unas de las peores криза Humanitarias que pasan en el mundo.

Најдобрите градови се борат против емоциите и монарсите, кои се залагаат за губење на човештвото во ослободувањето на политичките партии. За споредба, Хитлер е многу важен, затоа што тој е добар и нема никакви проблеми.

Професионалната работа е поврзана со меѓународните комуникации на меѓународно ниво и има за цел да ги запознае луѓето со важност без никакви информации. Придружни најнови проекти на Фејсбук! Како да се направи нешто повеќе, agradeceríamos многу рецибира донации, што е дозволено да продолжат со неодамнешните кампањи. Incluso pocos Euros pueden marcar la diferencia! Apoyad a nuestro trabajo!

►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Cuenta para donaciones:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
BIC: NOLADE21MDG
Банко: Шпаркасе Магдебург
Титула: непрофитна PixelHELPER фондација

[type_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”all” sort_by = ”pic_id” animation_effect = ”отскокнување” album_title = ”true” album_id = ” 10 ″]

1,8 millones де "esclavos modernos" construyen los estadios став la Копа Мундијалот де Catar, ла organización не lucrativa пиксели Помошник quiere proyectar una caricatura де luces artísticas, en la Puerta главен дел Палацио де ла embajada де Берлин, Para Que ССЕ violaciones de los derechos humanos се конзокан. Posadero де ла Копа Мундијалот, Катар ха prometido que las condiciones de los Trabajadores mejorará migrantes. Ембарго за грев, нава цомбио. En los dormitorios huele на excrementos y los Trabajadores de Sus derechos син deprivados.

Ел llamado "Sistema-kafala" permite que las Empresas prohiben на sus Trabajadores que Cambien trabajo o se ven del Паиш. Лос empleadores, на menudo, retiran los pasaportes de Sus empleados y se los devuelven соло después terminacion la del contrato. Лос empresarios локации pueden transferir como en los Trabajadores otras Empresas quieran, гревот дин deber preguntar consenso. "Trabajadores Muchos, на menudo, без reciben ninguna compensación por muchos meses y син obligados грев ембарго на trabajar Bajo amenaza де ла completa pérdida del sueldo о ла deportación." Ха Дичо la experta де Catar став Амнести интернешенел en Alemania a la списание "The Време ", Регина Сполт.

Según Ел ONU Catar tiene Таса де ла Trabajadores migrantes del mundo del mundo, де Hecho, en función де ла población вкупно, ел 88% де ла población es de Ориген extranjera. Лос Trabajadores estranjeros, PRACTICAMENTE, desempeñan funciones manuales y Todos los proyectos de construcción que fueron llevados на Кабо en el estado Pequeno, incluyendo la construcción de los entera estadios став la Копа Мундијалот 2022. Ел trabajo práctico, Cultura en la catari, не es прикажаното един Buen Ojo.

[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 12 ″]

Apoyar nuestra campaña


Подобрете ја вашата нарачка на Facebook и на Твитер! Таа има апоеа на неопходност, а се залага за донација на агресивноста која се состои од формирање на постојани населби. Вклучете го поевтините евра за да не ги разделите! Припишете го буено. Поздравете го прислужниот настроение. Можете исто така да го користите Paypal, Better Place, Indiegogo или transferencia clásico.

Cuenta para donaciones:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банко: Шпаркасе Магдебург
BIC: NOLADE21MDG
Титула: PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

подобро место

 

Campagna: fermiamo il commercio di armi!

Immagini di articoli di giornale
Видео да радио и телевизија
Sostenete la nostra campagna

Веднаш запрете ги сите известувања за армати во Арабија Саудита, Проектот на PixelHELPER, Даванти ал Палацо Дел Гуверно и Амбашија Дел'Арабија Саудита, и гридо "Thanx no Tanks to Saudi Arabia".

I sauditi sono ancora tra i più importanti clienti dei produttori tedeschi di armi. Nel corso del primo semestre 2015, le esportazioni di armi verso l'Arabia Саудита соно државен атестат по неважечки суми од 180 милиони милиони евра (соло кон Гран Бретања и Израел или волумен d'affari era piari grande).

La Germania è il campione europeo dell'esportazione di armi. А ниво на mondiale, invece, окупација, диетро gli Stati Uniti e la Русија, или terzo posto. Con l'approvazione del governo tedesco, le armi e attrezzature militari tedesche sono fornite anche a dittature e regimi autoritari come l'Arabia Saudita. Tutto questo non può andare avanti. Vogliamo mettere fine agli affari con la morte.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 7 ″]

Video della campagna e apparizioni televisive | Deutsche Welle |


Инсталирање на светилки на панорама на говорно време, поради автобусот поради пијана.


Ослободете ги новите Фејсбук и Твитер! Se sosterrete la Ностра causa, qualsiasi donazione Сара ЕСП che gradita, cosicché possiamo continuare Senza Sosta le nostre Campagne. Дојдете до Еуро фанови! Споделување е грижа. Неофицијално ќе биде непрофитна. Баста користи Paypal, подобро место, индиго како класична бонус.

Координираниот банкар:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banca: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: PixelHELPER Foundation непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларно за донација е подобро место:

Campaña: Detener el comercio de armas!

Лајф слики на лошите артикли
Информативен и репрезентативен радио и телевизија
Apoyar nuestra campaña

El cese inmediato de las exportaciones de tanques a Arabia Saudita píxeles ayudante proyectados junto con la protesta Acción - Detener el tráfico de armas, las palabras “Gracias no hay tanques a Arabia Saudí” en la Cancillería Federal y la Embajada de Arabia Saudita.

Los saudíes siguen estando entre los más importantes клиенти од лас емпресас на вооружување алемана. En la Primera mitad de 2015, las exportaciones de armas han sido aprobados vale casi 180 милиони де евра за Арабија Сауди - кон Гран Бретажа и Израел е повеќе од операциите.

Германија тоа е Campeón de Europe во извозот на облека. А именка мундијал, што е лева детес де лос Е.Е.У. y Русија во елтерцерк. Во врска со усвојувањето на Обама, Сојузот на Сојузот и опремата за воени цели, се залагаат за диктатури и региони на авторитети во Арабија. Esto не debe продолжиш. Queremos establecer las tiendas con el fin de la muerte.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 7 ″]

Видео клипови и видео клипови | Дојче Веле |


Светлосна инсталација во Федералната канцеларија од двокатен автобус


Подобрете ја вашата нарачка на Facebook и на Твитер! Таа има апоеа на неопходност, а се залага за донација на агресивноста која се состои од формирање на постојани населби. Вклучете го поевтините евра за да не се раздели! Припишете го буено. Поздравете го прислужниот настроение. Можете исто така да го користите Paypal, Better Place, Indiegogo или transferencia clásico

Cuenta para donaciones:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банко: Шпаркасе Магдебург
BIC: NOLADE21MDG
Титула: PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

подобро место

Campagna per prigionieri politici

Immagini di articoli di giornale
Видео да радио и телевизија
Sostenete la nostra campagna

La Primavera araba dovrebbe portare на una svolta е iniziare una Nuova Епока della democrazia. Tuttavia, јас бев ритмички на време и придружни политички прашања. Ле persone che Хано rischiato лоро stessa la vita во че sono stati contrassegnati во nero Сула della Scala Слобода ди Stampa di Амнести интернешенел, sono ора во carcere е sono dimenticati dal mondo. Qui, PixelsHELPER во gioco за слобода и придружни политики.

Носта прима димостразионе е најголем избор на алишта во 13 ноември 2011 година. Јас „Бахреин 13“ го чекам апсењето на дополистичката влада во февруари 2011 година, главниот град на Бахреин, Манана, континуирано di aver complottato contro il governo. Молти Стати и организации доаѓаат Амнести Интернешнл и Хјуман рајтс воч континуирано сотолинеаре ла пресенција од тортура. I prigionieri erano visibilmente feriti.

Ле preoccupazioni не finiscono neanche по le famiglie. Ancora Оги sono queste persone во carcere, е scontano Пене che Partono од 5 anni Fino на molti ergastoli. Ogni essere umano ha il diritto di esprimere la sua opinione. Не dimentichiamoci ди persone che Хано храбри sacrificato la лоро Слобода, со portare la democrazia e la темпо.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 3 ″]

Видео камера и телескопски телевизори | ZDF 37Grad, ARTE Tracks, TED X Netherlands |Ослободете ги новите Фејсбук и Твитер! Se sosterrete la Ностра causa, qualsiasi donazione Сара ЕСП che gradita, cosicché possiamo continuare Senza Sosta le nostre Campagne. Дојдете до Еуро фанови! Споделување е грижа. Неофицијално ќе биде непрофитна. Баста користи Paypal, подобро место, индиго како класична бонус.

Координираниот банкар:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banca: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: PixelHELPER Foundation непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларно за донација е подобро место:

 

Кампања за лошите резултати

Лајф слики на лошите артикли
Информативен и репрезентативен радио и телевизија
Apoyar nuestra campaña

La primavera árabe debe llevar el avance и comenzar una nueva época de la democracia. Ве молам да ги прочитате овие прашања во реално време. Ла Gente ха risikiert que sus propias Видас en los que Соединетите Están en marcadas Гора en la Escala de La Libertad де Prensa де Amnistía Интернационал, se encuentran ahora en la cárcel y ser olvidados por el mundo. Ако не сте сигурни, немојте да се колебате и споделување на Вашите искуства со другите!

Nuestra Primera acción traerá 13 personas que están en prisión desde noviembre de 2011, de nuevo en la luz. Ел „Бахреин 13“ за депонирање на десетици во декември 2011 година во главниот град на Бахреин Манана, хабер инсистирање на акусионирање на заговор на дело на Гобиерно. Повеќе информации за организации и коментари на Амниста Интернационал и Хјуман Рајтс Воч, también apuntan en varias ocasiones a la tortura. Los prisioneros воспостави видлив ангјустиадо.

Ал Есцухар лас преокупација нема тамбиен за семејства. Оставете се за да бидете сигурни дека се наоѓате во притвор, и да ги испратите на 5 и да ги испратите. Но, луѓето се изненадени. Без оглед на тоа што може да се промовира слободна жртва на многу демократија и навреда.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 3 ″]

Видео клипови и видео снимки и телевизори | ZDF 37Grad, ARTE Tracks, TED X Netherlands |Подобрете ја вашата нарачка на Facebook и на Твитер! Таа има апоеа на неопходност, а се залага за донација на агресивноста која се состои од формирање на постојани населби. Вклучете го поевтините евра за да не се раздели! Припишете го буено. Поздравете го прислужниот настроение. Можете исто така да го користите Paypal, Better Place, Indiegogo или transferencia clásico

Cuenta para donaciones:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банко: Шпаркасе Магдебург
BIC: NOLADE21MDG
Титула: PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

подобро место

 

Campagna contro l'ISIS

Immagini di articoli di giornale
Видео да радио и телевизија
Sostenete la nostra campagna

Pixel Helper inizierà una campagna contro i finanziatori del gruppo terroristico “stato islamico”, chiamato anche Daesh. Gli stati sostenitori, Arabia Saudita e Katar, devono, quindi, essere scoraggiati dal Continareare a finanziare il terroristo. Lancio della nostra campagna è stato proiezione di una bandiera dell'ISIS со условно ослободување „Даеш банка“.

Л'Арабија Саудита е во предвид е стато финанзиаторе дело Стато исламико нумеро уно ал мондо. Con questa campagna vogliamo sostenere tutte le persone che, a causa di questo denaro, muoiono, vengono dhunati o ridotti in schiavitù. PixelHELPER vuole raggiungere anche i battletenti dell'ISIS che hanno imparato sulla loro pelle cosa importanta essere in guerra per il terroristo, per invogliarli a condividere le loro terribili esperienze con gli altri.

Во questo modo, vogliamo realizzare anche un'azione анти-пропаганда, едукација и џиовани неле сколу, косо-значаен борец по лошо стамо-исламико. Il mondo è troppo bello per riempirlo con la lotta, l'omicidio e l'oppressione.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 4 ″]

Video della campagna e apparizioni televisive | Deutsche Welle, RT |


Германски бран видео:

Proiezione presso il palazzo della Cancelleria tedesca e l'ambasciata saudita con un autobus a due piani


Ослободете ги новите Фејсбук и Твитер! Se sosterrete la Ностра causa, qualsiasi donazione Сара ЕСП che gradita, cosicché possiamo continuare Senza Sosta le nostre Campagne. Дојдете до Еуро фанови! Споделување е грижа. Неофицијално ќе биде непрофитна. Баста користи Paypal, подобро место, индиго како класична бонус.

Координираниот банкар:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banca: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: PixelHELPER Foundation непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларно за донација е подобро место:

Кампања против ИСИС

Лајф слики на лошите артикли
Информативен и репрезентативен радио и телевизија
Apoyar nuestra campaña

Pixel ayudante comenzará llamado una campaña contra los финансиери на групата терористи “Estado islámico” o Daesh. Лос Естадос де Апојо арабија Сауди & засилувач; Катар пред ел тероризам се претпостави со оваа кампања пред финансиски средства. El lanzamiento de nuestra campaña era la luz de la proyección de una ES bandera con las palabras “Daesh Banco” y el indinador está.

Арабија Саудиска Арабија се смета за финансиска супериорна компанија која се наоѓа во светот. Навистина е важно да се придружи на многу луѓе кои се во друштво на причини за диносаурусите, вина и ескалација. Овие пиксели можат да се најдат на располагање, бидејќи тие се уште не можат да се релаксираат, но тоа е многу важно за тероризмот за да се приклучат на искуства со деца.

Дополнително, треба да се промовира анти-пропаганда и да се едуцираат за јавноста и да се покаже значењето на езерото за деца. Едно време тоа беше отфрлена од нејзината гломазна светлина, асоцијативно и во опозиција.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 4 ″]

Видео клипови и апарати и телевизии | Дојче Веле, РТ |


Германски бран видео:

Проекција на светлината кон Федералната канцеларија и амбасадата на Саудиска Арабија со биплан


Подобрете ја вашата нарачка на Facebook и на Твитер! Таа има апоеа на неопходност, а се залага за донација на агресивноста која се состои од формирање на постојани населби. Вклучете го поевтините евра за да не се раздели! Припишете го буено. Поздравете го прислужниот настроение. Можете исто така да го користите Paypal, Better Place, Indiegogo или transferencia clásico

Cuenta para donaciones:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банко: Шпаркасе Магдебург
BIC: NOLADE21MDG
Титула: PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

подобро место

Promozione degli aiuti umanitari

Пријавете видео на радио и телевизија
Sostenere la nostra campagna

„Молте пиколе личи во молти пиколи луоги че фано танте пиколе коза, ди фронте квесто мондо пу камбиаре“. Questa è la nostra visione di un mondo in cui tutti possono aiutare tutti, also se migliaia di chilometri e confina con la gente separati. Интернет може да се овозможи и можности за аутаре ле лична карта што не би сакала да ја откриете технологијата. Но, медиумска апликација и апликација: Uniamo е Pixel Helper, финансирање на народот со преноси во живо од асистенција на глобално ниво. Апликација за пиксели Помошник за проследување на стримерот - помагач на аватарот на пиксели во ноа ијама - што може да се појави и да се чувствувате без можност, да имате можност за повторување. Pixel Helper è molto importante che particolari avatar provenienti dai paesi in via di sviluppo aiuterà anche le proprie indagini. L'avatar di pixel aiutante può anche entrate (vedere come finanziamo noi stessi) sono in esecuzione dal suo во живо во живо кон altri avatar и quindi ancora una volta sostenere un progetto di aiuto. Questo darà loro come gli avatar dei paesi più alto reddito industrializzati.

Проект финансии стриминг во diretta
È semper un'idea creativa per rendere la vita più colorata, o per aiutare qualcuno e non si sa mai come li si dovrebbe финансии? Со помош на Pixel Helper, преносот на средства во живо, преку финансирање на средства, може да се реализира како идеја за реализација. Inizia ora regolarmente il crowdfunding diretta flussi e raccogliere fondi dal tuoi sostenitori. Siete liberi di incassare le somme o per reinvestire in altri progetti di crowdfunding.

Апликација за веб + Андроид
Со помош на пиксели „Помошник за Android“ е симбол за аватар на пиксели во форма на пиксели, а во градо ди креирање и прогетирање во директна кампања за финансирање на средства. Gli utenti della nostra piattaforma allora si può sostenere la nostra webapp e finanziare i vostri obiettivi di crowdfunding che si converte poi dal vivo. Како лабораториски пиксели за Помошник, помагајте се за автоматско работење и заинтересирани за групно финансирање, провитирајте од живо, разговор со режим на пиксели во формат на автентичен режим Аватар Стриминг во живо и поддршка за избор на слики за избор на видео записи.

Донации од повеќе паметен телефон
Il nostro obiettivo è quello di consentire i pixel Helper App anche povere persone un'ulteriore fonte di reddito. raccoglie Pertanto pixel Помошник vecchi смартфон Андроид за осмелете се на прашањето во акритик аватар пиксел помагател nei paesi in via di sviluppo. La spedizione avviene pixel Помошник. Исто така, примарното финансирање на пристапот до Интернет, претпоставуваме дека не е единствено.
Кампања видео и ТВ емисииОслободете ги новите Фејсбук и Твитер! Se sosterrete la Ностра causa, qualsiasi donazione Сара ЕСП che gradita, cosicché possiamo continuare Senza Sosta le nostre Campagne. Дојдете до Еуро фанови! Споделување е грижа. Неофицијално ќе биде непрофитна. Баста користи Paypal, подобро место, индиго како класична бонус.

Координираниот банкар:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banca: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: PixelHELPER Foundation непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларно за донација е подобро место:

 

Индивидуална донација:

La promoción de la ayuda humanitaria

Информативен и репрезентативен радио и телевизија
Apoyar nuestra campaña

„Mucha gente pequeña, en muchos lugares pequeños, haciendo muchas cosas pequeñas, la cara de este mundo puede cambiar.“ Esta es nuestra visión de un mundo en el que todo el mundo puede ayudar a todos, pesar de mile de kilómetros y limita con el pueblo separato. Интернет-адреса треба да се најде во опсегот на ајударот и да се биде потребен експерт за технологија. Ново медио и апликација: Комбинирање на асоцијација за финансирање на ауданте дел пиксели со трансмисион глобално како асистенција. Продолжи со пишување на ајудантни термински стримачи - пилави пила на главните аватари - помошник на аватари - адема на ајударот на бујна сензација, без можност за вклучување. Пиксел Помошник е мој увоз што треба да се претстави со детали за податоците на лос пасис и десарро на амбиентот, ајударот е истражен за прописите. Ел аватар ајуданте пиксел пијед тамбие лос ингрес (вер ком нос финансиамос) е естанџекандо сака да емисионира директно и кон авторски аватари и по ло тонто де нуево апојар отро пројекто де ајуда. Esto les dará como los avatares de los países industrialisados ​​más altos de renta.

Financiación de Proyectos en vivo en
Не можам да создадам идеи за да добијам повеќе бои, за да можам да добијам алкохол и нула за да се ослободам од финансиите? Con Pixel ayudante LiveStream изгуби многу време за да ви помогне да ги искористат предностите на вашите идеи. Регулативата на комисиите за финансирање и директни корекции и признавање на фондовите на партиципација. Уште тоа е слободно да се реконструира и да се продаваат други проекти.

Апликација за веб + Андроид
Con la aplicación Андроид pixeles ayudante se quiere на SI mismo Ал аватар ayudante pixeles y sus puede crear propios proyectos де crowdfunding де преносни en vivo. Лос Моментално де Nuestra Платформа entonces se puede apoyar на Nuestra aplicación веб-y sus финансиар objetivos де crowdfunding que se convierte entonces en vivo. Дог la aplicación de веб pixeles ayudante el актери puede seguir los diversos proyectos de Ayuda crowdfunding viven, chatear directamente con el ayudante de pixeles аватар преносни en vivo y por soporte pequeñas cantidades el Proyecto deseado.

Донација на телефонски разузнавачки интелегенции
Nuestro objetivo тоа може да дозволи користење на повеќе апликации за помош на луѓето повеќе отколку што е потребно за да додадете дополнителни податоци. Откако ќе ги препознаете поштенските телефони, помошните телефони ќе ви помогнат да го користите Android за да ги пратите вашите пријатели во социјалните мрежи и пораки. Ел envío tarda píxeles ayudante. Табл и дефиниција за финансирање за пристап до интернет, кој е индивидуален.

Видео клипови и видео клиповиНаклонете се, споредувајте ги своите проекти на Фејсбук и Твитер! Ако се користи апоја новостила кауза, тенденција пред квалификаторот, донативо аградекерија под подомос сегрум де форма перманентна новогодишна кампања. Incluso unos pocos евра за hacer una diferencia! Compartir es bueno. Посакајте го апоје ноестро трабајо де Каридад. Sólo tiene que utilizar este Paypal, Better Place, Indiegogo o la transferencia clásico

Cuenta para donaciones:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банко: Шпаркасе Магдебург
BIC: NOLADE21MDG
Титула: PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

подобро место

 

Индивидуална донација:

Кампања се прелива со полициски затвореници

Слики од статијата де притиснете
Видеото емитува радио и телевизија
Сутенез не е кампања

Le printemps arabe dev devie apporter un changement et commencer une nouvelle époque de la democrattie. Пченка, бунтовнички бунтовници Д-р Антан и Лез затворници политики авгурдхуи. Les gens qui ont risqués leurs propresiesies vies dans des Etats qui sont marqués en noir sur l'échelle de la liberté de la presse d'Amnesty International, sont maintenant en затвор и sont oubliés par le monde. Интервју за Ici PixelHELPER pour libérer les burgniers politiques.

Нот премиерна акција за да се постигне цел на затворање 13 лица по затвор во ноември 2011 година. „Бахреин 13“ на аеродромите во април 2011 година го организираше главниот град на Бахрејан Манана, обвинувајќи го спорот против владата. Организациите на странски мрежи и телефонски активности „Амнести Интернешнл“ и „Хјуман рајтс воч“ продолжуваат со духовникот на евидентите потпишуваат тортура. Затворениците се гледаат во детреса.

Занимањата не се следниве пари за други работи. Aujourd'hui, ces personnes sont encore en затвор, и слуга од 5 ангели на плусиерски предели на работно место. Tout le monde a le droit d'exprimer син мислење. N'oublions pas les bonnes gens qui ont жртвувано leur propre liberté pour la democrattie et la paix.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 3 ″]

Видеа на кампот и приказни за талентирање | ZDF 37Grad, ARTE Tracks, TED X Netherlands |Без оглед на бројот на учесници на Фејсбук и Твитер! Како резултат на тоа, не мора да се случуваат разузнавачи на нови серии, но не постојат кампањи за постојаност. Mеme quelques евра истурете разлика и разликата! Le partage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Доволно е да се искористи PayPal, Подобро место, Индиегого или лесен трансфер класик.

Комплетирајте ги донациите:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Детали за производот: PixelHELPER Foundation непрофитна друштво со ограничена одговорност

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларите ги донираат донациите на Betterplace

 

Campagne: Обидете се со трговија!

Слики од статијата де притиснете
Видеото на репортажите радио и телевизија
Сутенез не е кампања

Истурете les arrêter immédiatement exportations de l'Arabie тенкови à Saoudite, пиксели Помошник Projet, devant le bâtiment du gouvernement et l'ambassade de l'Arabie Saoudite, ле CRI "Thanx не тенкови во Саудиска Арабија."

Les Saoudites sont бис Entre les плус importantes клиенти des Producteurs Тогаш плацдарм allemandes. О Cours du премиерот semestre 2015, Les exportations Тогаш плацдарм vers l'Arabie Saoudite s'élèvent à PRESQUE 180 d'милиони евра (seulement avec la Гранд Бретања et le Израел chiffre амбасадор на ETE плус голема).

Л'Алманија е европски шампион во извозот. А нивото мондијален, плуто, заземаат тројство место на дериватот на буџетот-та и руси. Avec l'одобрување du gouvernement Anglais, les Armes et les equipements militaires Allemands sont aussi извозот стих dictatures et режими autoritaires Comme l'Arabie Saoudite. Сè уште не е во ред. На темата на мртвите, се погрижи за смртта.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 7 ″]

Видеа на камповите и приказните за телевизија | Deutsche Welle |


Проекција devant le bâtiment du gouvernement allemand, dans un autobus à l'imperiale.


Без оглед на бројот на учесници на Фејсбук и Твитер! Како резултат на тоа, не мора да се случуваат разузнавачи на нови серии, но не постојат кампањи за постојаност. Mеme quelques евра истурете разлика и разликата! Le partage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Доволно е да се искористи PayPal, Подобро место, Индиегого или лесен трансфер класик.

Комплетирајте ги донациите:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Детали за производот: PixelHELPER Foundation непрофитна друштво со ограничена одговорност

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларите ги донираат донациите на Betterplace

Campagne pour les droits de l'homme

31.05.2016 Parlement allende геноцид armeniens

Juste à Temps pour le гласаат du Parlement Anglais, пиксели Помошник на PROJETE Les Mots «геноцид» et «Aghet" о derriere du Palais du gouvernement Берлин, conjointement avec en вагон Отоманската avec des Arméniens Депортес que pareil les слики de l'holocauste , Puisque l'ambassade turque maintenant est Протеже comme Ле Форт Нокс, на choisi d'allumer le биро де ла Chancelière. CA Touche l'протерување et le meurtre де jusqu'à 1.5 милиони d'Ерменија Araméens, Асирија, et les grecs Pontiques, du Vieux Отоманската империја. Comme successeur de l'Отоманската империја, ла Turquie doit admettre que CES atrocités, malgré les Денис véhéments, ont êtes ОН геноцид. Ердоган et сед camarades considèrent l'користат du МОТ "геноцид" Comme un attaque à la Turquie модерен


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 13 ″]


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 11 ″]

29.05.2016 Проекција Devant l'ambassade turque
PixelHELPER го објави објавувањето на поезијата на Бомерман авторизација на Трибуналот на Хамбур, а воедно е и претставник на турскиот амбасадор во Берлин. Прелистајте, #Erdogan е точно пребарување # Хитлер во делот за син терестрија во 1933. Les #dictateurs méritent кои ги претставуваат уметниците и активистите на забавите кои се поврзани со карикатури.

Nous que C'est Pensons complétement légitime comparer le деби du режим d'Хитлер Отре despotes et qui monarques gouvernent le monde aujourd'hui. Дојдете, шефовите на Слоновата Коска, Саудит, Катар, Оман, ЕАУ и Бахреин. Лидерите на овие држави сеуште не се согласуваат со системот "Кафала", затоа што не се согласувате со нив. Се разбира дека целата оваа програма е застарена за да може да се потсети на консензус на работодавачите.

Сè уште постојат монархии кои се одликуваат во Мојен-Ориент: ils ги надминуваат вкупните надзори, секс и бруталност. Холокаустот останува без лекари и плус историја на човештвото. Toutefois, Les активности inhumaines perpétrées par бр SOI-disant сојузници en Arabie saoudite, Turquie et Ailleurs sont des плус mauvais qui passent dans le monde.

Натпреварот против конфликтите се однесува на монарсите и на политичките партии на затвореници. За споредба, лидерите на Хитлер и на репортерот се многу важни за пронаоѓачот и не се согласуваат.

Непрофитна проекција и внимание на меѓународните медиуми и прашања кои се однесуваат на прашањата на човековите права кои се важни за нестабилни прашања. Partagez en Facebook! Сите посетители не се причина, на содржината на содржината на реквизитите на донации, кои се однесуваат на континуитет на кампањи. Même peux euros peuvent faire la diferéence! Сутенез не се труди!

►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Истурете го громот:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
BIC: NOLADE21MDG
Banque: Sparkasse Magdeburg
Титуларна: непрофитна PixelHELPER фондација

[type_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”all” sort_by = ”pic_id” animation_effect = ”отскокнување” album_title = ”true” album_id = ” 10 ″]

Слики од статијата де притиснете
Извештаи за радио и телевизиска визија
Сутенез не е кампања

1,8 милиони делумно учесници во „ескалацијата на модерните“ од Катар, организирање, но не профитабилен Pixel Helper veut une caricature d'art de lumière, sur le portail du bâtiment de l'ambassade à Berlin, se référer à ces повреди des droits de l'homme. хоте де ла Купе ду Монд Катар ветувања за амелиорери во услови на мигранти за траваји. Сур кви, цепендент, риен не’анге. Во случајот на експресија на работното место, les travailleurs sont privés de leurs droits.

Le soi-disant système kafala permet aux entreprises d'interdire à leurs Employmentes avec le changement d'emploi или de quitter le pays. Les вработените претпоставуваат делумно les passeports de leurs Employmentes et de le remettre uniquement lorsque le contrat expire à nouveau. Домашни претприемачи со богатство во континуитет, слободно работење и деловни активности на социјални мрежи и одобрување на договор за соработка. „Де номбре травалеур реховен сувент во август рекомпензации висулка и монтажни приврзоци за ограничувања на деловните активности на трговскиот сообраќај по повод прогонството. Dit le chercheur qatari d'Amnesty International en Allemagne, le temps Regina Spöttl.

Селон Л'ОНУ, Катар le le plus haut taux de travailleurs мигранти dans le monde, donc sont врз основа на вкупното население од 88% од населението од каде потекнуваат. dans le petit état de, y compris la construction de tous les stades pour la coupe du monde 2022. les travaux pratiques est dans la култура du Катар, влијанието на традиционалната традиција, désapprouvée.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 6 ″]

Видеа на камповите и приказните за телевизија | Deutsche Welle, RT |Јас сакам да учествувам во број на проекти на Фејсбук & засилувач; Твитер! Како резултат на тоа, не се случуваат нови сознанија за разузнавачи на сериите, кои се залагаат за постојан број на кампањи. Mеme quelques евра истурете разлика и разликата! Le partage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Доволно е да се искористи PayPal, Better Place, Indiegogo или le classique на трансфер.

Комплетирајте ги донациите:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Детали за производот: PixelHELPER Foundation непрофитна друштво со ограничена одговорност

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларите ги донираат донациите на Betterplace

 

Унапредување на хуманитарот

Извештаи за радио и телевизиска визија
Сутенез не е кампања

"Beaucoup de petites gens dans beaucoup de petits endroits qui font beaucoup de petites choses, le visage de ce monde peut changer." Telle est notre vizion d'un monde dans lequel tout le monde peut aider tout le monde, même si des milliers de kilomètres et des frontières les personnes séparées. Интернетот нуди големи вести за технологии со можност за нови можности. Не е примена на апликација: Нови комбинации на Pixel Helper за групно финансирање во живо Стриминг во живо од Андреј. Апликација за пиксели Помошник за проследување на стримери - нови апелации помошни пиксели Аватари - плус d'aider le bon сентимент, без можност за приходи. Пиксел Помошник е важен аватар, кој е особено важен за плаќањето и обемот на услугата за ажурирање според законот. Пикселот за помош на аватарот го испраќа договорот за одмазда (гласни коментари за нови финансии) не треба да се спроведува курс за извршување на синот во живо, аватари и автори на донации и нови автентични книги. Cela leur donnera исто така има и аватари кои плаќаат за индустриски приходи.

Финансирање на проекти директно и директно
Vous avez toujours une idée créative pour rendre la vie plus plus colorée, ou pour aider quelqu'un et que vous ne savez jamais comment vous devez les financer? Авец Пиксел Помошник во живо-струјно финансирање на народот, ви се допаѓа можноста за одржување на средбата и одржувањето на вашиот проект. Почеток на главните активности за регулирање на гласовите прилив на групно финансирање преку директни и рекреативни дела на партизаните. Vous êtes libre d'encaisser vos sommes ou de réinvestir dans d'autres projets de crowdfunding.

Апликација Веб + Андроид
Авекс пиксели Помошник за апликација Андроид за повеќе пиксели помагачи аватар и пејзаж за поддршка на средства за финансирање на толпата во живо. Носители на нотар плоча-форма, ако имате пари, не сте вебап и финансиер, за да ги цените финансирањето на народот, директно преку конвертирање. Пиксели со помош на веб-страници Помошник за поддршка на арапските субјекти помагаат во насока на јавно-финансирање преку проект, директен директор за помош на пиксели, помошник на Аватар преку директен стриминг и поддршка за мали количини на овој проект.

Дон де vieux паметни телефони
Објективно е обележано со пермектурни aux пиксели „Помошник за апликации“, Лична аусиација и други извори на додаток за приходи. recueille donc пиксели Помошник vieux смартфони Андроид истурете ги донаторите за аватари и пиксели како дополнителни регистрирани данови за плаќања и обетки. L'Exédition ги претстави пикселите Помошник. Ауси и премиер за финансии од суши продаваат пристап до Интернет, но сега се сметаат за индивидуални.

Видеа на кампусот и приказни за талентирањеБез оглед на бројот на учесници на Фејсбук и Твитер! Како резултат на тоа, не се случуваат нови сознанија за разузнавачи на сериите, кои се залагаат за постојан број на кампањи.
Mеme quelques евра истурете разлика и разликата! Le partage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Доволно е да се искористи PayPal, Подобро место, Индиегого или лесен трансфер класик.

Комплетирајте ги донациите:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Детали за производот: PixelHELPER Foundation непрофитна друштво со ограничена одговорност

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларите ги донираат донациите на Betterplace

 

Кампања против грчката олигархија

Лулката на демократијата е олигархија

И покрај катастрофалната економска рецесија, и покрај "реформите", Грција се уште е цврсто во рацете на олигарсите. Политиката на штедење само го спроведува овој статус кво, зголемувајќи ја моќта на малкуте од многуте. Со благословите на тројката, државните средства се продаваат.

Големиот брат ги гледа граѓаните на 1984 на Орвел. На масивни плакати и екрани, покажувајќи го секој кој е шеф: сурова, тоталитарна држава. Шефовите на денешницата, оние кои раководат со работите, се многу подмолно, низок профил, скриени. Ние сме PixelHELPER, и дојдовме во Атина овој февруари, за да едноставно сјаеме масовно светло на овие заборавени лица. Ние сме тука за да ја нагласиме големата неправда против грчкиот народ. Орвелски Проекции на "федерална република" на ОПАП, Мотор оил Хелас и грчкиот парламент, изведена од страна на пиксели помошник, да се создаде една доминоефект во регионот во грчките и меѓународните медиуми да се донесе на скриена моќ на олигарсите во прв план. Нашата интервенција се фокусира на две централни личности во грчката енергетска поврзаност.

[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” img_in_row = ”3 ″ приказ =” сите ”сортирање според” случајни ”animation_effect =” отскокнување ”албум_тит =” лажни ”album_id =” 18 ″]

Димитрис Мелисанидис, наречен „Тигар“, заедно со чешки конзорциум на инвеститори, можеа да го купат државниот монопол за коцкање ОПАП за дел од неговата вистинска вредност. Процесот на продажба на ОПАП не е доведен во прашање од грчките медиуми, бидејќи се смета дека ОПАП има еден од најсилните, ако не и најсилните, буџети за медиуми [II1] во Грција, што го прави неговиот белег во главните грчки медиуми да изгледа неограничен. Новинарите кои ја доведуваат во прашање моќта на Мелисанидис се заплашени и им се закануваат дури и со нивните животи.

Вардис Вардинојанис и неговото семејство се сметаат за "држава во државата". Сигурните гласини се сметаат за главна причина зошто грчките острови најчесто се водат на валкани и скапи дизел генератори наместо чисти обновливи извори на енергија. клан моќ Vardinnogiannis "не е спорна во Грција, бидејќи тие ја контролираат важни делови на грчките медиуми (двете главни ТВ канали), фудбалски тимови и порано на банкарскиот сектор.

PixelHELPER бара Грција да се врати како демократија. Со примена на строги закони во врска со финансирањето на политичките партии и личните финансии на политичарите. Скандалот Новартис, Сите кој во моментов се одвиваат и се состои од високи политичари (вклучувајќи го и поранешниот премиер Андонис Самарас), од редовите колку е важно ова прашање е. За жал Комитетот транспарентност на грчкиот парламент, предводена од Сириза претседателка Tasia Christodoulopoulou, продолжува да ги штити интересите на политичарите, лево и десно. Во неодамна објавениот извештај, Комитетот ги критикува политичките партии за сопствените практики. Ова е неприфатливо и покажува како да се прават работите во светот.

PixelHELPER на тој начин бара сегашните приватизации да се прегледаат и повторно да се оценат, за да се обезбеди правична компензација за грчкиот народ. Независна истрага треба.

Стоевме во солидарност со грчкиот народ во нивната борба против олигарсите кои се паразити во земјата која има повеќе од една третина од нивниот живот во сиромаштија. Плутократската корупција мора да заврши сега, или никогаш нема да има шанса за вистинско заздравување за Грција.

Фондацијата PixelHELPER е меѓународен, непрофитабилен, колективен уметник и еден од најиновативните политички инкубатори на акционата уметност наоколу. На уметноста гледаме како на нешто што мора да предизвика и да се побуни, како форма на социјално самоуверување во духот на просветлувањето. Нашите кампањи ги покажуваат можностите на уметноста како петта сила во една земја.

Потребна ни е ваша помош за да ја продолжиме нашата кампања во Грција. Донирајте преку #Paypal: paypal@PixelHELPER.tv или https://PixelHELPER.org/de/Spenden

За донации надвор од дигиталниот свет:
Сметка за донација:
IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
BIC: GENODEM1GLS
Сопственик: непрофитна PixelHELPER Foundation
Предмет: Финансирање на уметност и култура

Без отпечатоци. Побарана е копија од ваучер. ве молиме споменете „Фотограф на печатот: Дирк-Мартин Хајнцелман, PixelHELPER.org“

Глобални информации за откривање на НСА

слики од статиите за печатот
видео извештаи од радио и телевизија
Поддржете ја нашата кампања

По 13 светлосни проекции и постојан притисок врз Медиен, главниот ЦИА го напуштил Германија. НСА во да куќа или Обединети штази на Америка, глобална покриеност,
ZDF 37 ° на приказната во огледалото (Пактот)

Оливер Биенковски: Да докажеме против шпион на нашите податоци. Бројни медиуми известуваа за тоа. Еве еден преглед на нашите видеа. Извештаите од медиумите за оваа тема можат да се најдат на Google News. Ова го одржуваме во наредните денови.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 1 ″]

Кампања и телевизиски настапи | Дојче Веле |


Оливер прикажува на TED Разговор во Долна сајтови претовар, проектите со кои тој е вработен: светло фестивал на уметноста, активизам, на пример, светлината карикатури против Саудиска Арабија, НСА, итн, и медиумите хакирање да се донесе видливоста на бездомништвото и Други прашања што ги игнорираат медиумите.

Во краток документарец на ZDF 37 °, прикажете ги пикселите „Помошник“ и „Оливер“, како што ја организираше проекцијата на светлината во Американската амбасада во Берлин. Од колекција од неговиот проектор во бункер во Дизелдорф, средба со печатот, до реална проекција од цртаниот лесен цртан филм „NSA in da house“, кој мора да заврши со доаѓањето на полицијата.

Помошник за пиксели на патеките ARTE. Проекција на светло на Сојузната разузнавачка служба, Берлин. Ова кратко видео покажува лесен напад, Оливер го организираше во зградата на Федералната разузнавачка служба во Берлин. Проекцијата покажува „БМВ наместо БНД“ во знак на протест против методите за набудување кои ги применуваат тајните служби против населението.

[Ut_video_youtube url = "A2Yb3gWmm2I"] Помошник за пиксели со Ким Дотком во амбасадата на САД. Обединета Штази на Америка. Објавено во Дер Шпигел „ДерПакт“. акција против американската амбасада во Берлин ќе биде прикажана на ова домашно видео. светла на идот: „Обединетата Штази на Америка“, но само додека не пристигне полицијата.

WDR во тековниот час преку пиксели Helper, BND и NSA. Во овој извадок од WDR Тековниот час од 15.07.2013 година, известил новинарот за светлосната проекција на логото на „Обединетата Штази на Америка“, анонимните активисти го организирале американскиот конзулат.

двојна проекција ВО ИВО WDR студио на Анке Енгелке. Ова домашно видео покажува како се инсталирале и конфигурирале слајдовите со назнака „NSA in da house“ пред зградата на ООН во Бон и Виена.

Проектирање светлина американската амбасада во Хамбург, педалата исполнува Polizeiboot.Das видео покажува Оливер и посебно во една убава австриската фарма, со повикување на Австријците, во знак на протест на НСА во Виена. После тоа, тие се наоѓаат конзулат во Хамбург пред САД, кои се постигне со брод. Вие конфигурирате австриско знаме, каде што е зимскиот на логото. Акцијата завршува како и секој друг: со полицијата.

Да, скенираме! Шлаг ден Рааб, ТВ Шега на ПроСибен. Видеото објаснува како Оливер и неговиот тим го сликаат телото на еден млад за да направат специјална понуда во „Шлаг ден Рааб“ во Келн. На телото на слоганот „Да, шпионираме“ и Обама беше насликан со лице. Акцијата за жал веднаш беше откриена од обезбедувањето.

Нашите светлосни проекции го привлекуваат вниманието на меѓународните медиуми и гарантираат дека овие важни хуманитарни прашања не се забораваат. Ве молиме споделете ги нашите проекти на Фејсбук! Ако ги поддржувате нашите каузи, ние ќе ви бидеме благодарни за какви било донации, кои ни овозможуваат да ги продолжиме нашите кампањи. Дури и неколку евра прават разлика! Споделувањето е грижливо. Ве молиме, поддржете ја нашата непрофитна организација. / Тврд>

донации:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банка: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Име на профилот: PixelHELPER Фондацијата непрофитна организација
Повеќе информации на https://PixelHELPER.org

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Подобра форма на донација

кампања за политички затвореници

слики од статиите за печатот
видео извештаи од радио и телевизија
Поддржете ја нашата кампања

Арапската пролет треба да донесе пробив и да започне нова епоха на демократијата. Но, бунтовниците од минатото се политички затвореници денес. Луѓето ги ризикуваат своите животи во Амнести интернешенел. Тука пиксели Helper сака интервенира и слободни политички затвореници.

Нашата прва акција ќе донесе 13 лица кои се во затвор од ноември 2011 година, повторно во светлината. „Бахреин 13“ беа уапсени по немирите во февруари 2011 година во главниот град на Бахреин, Манана, за да го поттикнат обвинението за владиниот заговор. Многу држави и организации како што се Амнести Интернешнл и Хјуман рајтс воч, исто така, постојано укажуваат на тортурата. Затворениците беа видно вознемирени.

Слушајќи ги загриженостите. 5 години на повеќе животни реченици. Секој мора да го изрази своето право на својот ум.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 3 ″]

Кампања и телевизиски настапи | Дојче Веле |


светлосна проекција на Сојузната канцеларија и Саудиска амбасада со биплан


Нашите светлосни проекции го привлекуваат вниманието на меѓународните медиуми и гарантираат дека овие важни хуманитарни прашања не се забораваат. Ве молиме споделете ги нашите проекти на Фејсбук! Ако ги поддржувате нашите каузи, ние ќе ви бидеме благодарни за какви било донации, кои ни овозможуваат да ги продолжиме нашите кампањи. Дури и неколку евра прават разлика! Споделувањето е грижливо. Ве молиме, поддржете ја нашата непрофитна организација. / Тврд>

донации:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банка: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Име на профилот: PixelHELPER Фондацијата непрофитна организација
Повеќе информации на https://PixelHELPER.org

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Подобра форма на донација

кампања против оружје

слики од статиите за печатот
видео извештаи од радио и телевизија
Поддржете ја нашата кампања

За непосреден прекин на извозот на резервоарот во Саудиска Арабија, пиксели Помошник проектиран заедно со протестот на Акцијата - Стоп за трговијата со оружје, зборовите „Благодарам на тенковите на Саудиска Арабија“ во Сојузната канцеларија и Амбасадата на Саудиска Арабија.

Саудијците сè уште се меѓу најважните клиенти на германските вооружени компании. Во првата половина на 2015 година, извозот на оружје е одобрен во вредност од скоро 180 милиони евра во Саудиска Арабија - со Велика Британија и Израел беа уште пообемни операции.

Германија е европски шампион во извозот на оружје. Во светот, зад неа се наоѓаат САД и Русија на трето место. Со одобрение на Сојузната влада, германското оружје и воената опрема се обезбедуваат на диктатури и авторитарни режими, како што е Саудиска Арабија. Тоа не може да продолжи. Сакаме да ја поставиме продавницата до смрт.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 3 ″]

Кампања и телевизиски настапи | Дојче Веле |

светлосна проекција на Сојузната канцеларија и Саудиска амбасада со биплан


Нашите светлосни проекции го привлекуваат вниманието на меѓународните медиуми и гарантираат дека овие важни хуманитарни прашања не се забораваат. Ве молиме споделете ги нашите проекти на Фејсбук! Ако ги поддржувате нашите каузи, ние ќе ви бидеме благодарни за какви било донации, кои ни овозможуваат да ги продолжиме нашите кампањи. Дури и неколку евра прават разлика! Споделувањето е грижливо. Ве молиме, поддржете ја нашата непрофитна организација. / Тврд>

донации:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банка: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Име на профилот: PixelHELPER Фондацијата непрофитна организација
Повеќе информации на https://PixelHELPER.org

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Подобра форма на донација

Кампања: Стоп за трговија со оружје!

Стоп за кампањата за трговија со оружје

Галерија на слики на статиите за печатот
Видео извештаи од радио и телевизија
Поддржете ја нашата кампања

Семејството Оеткер се подготвува

Додека армијата во Сирија оди во војна против IS и светот се плаши од Божиќ пазари од терористички напади, богатите инвестираат во германската вооружување компании. Неодамна, некои акционери на д-р Ing. August Oetker KG е вклучен во купувањето на ESG Elektroniksystem- und Logistik GmbH, чии деловни полиња вклучуваат германски борбени авиони. Одбранбената индустрија понекогаш е тешка инвестициска област. Иако на пазарот, најверојатно, ќе биде обезбеден не само од страна на многуте извозници на оружје и операции во Бундесверот, туку и во наводниот безбедносен бизнис, исто така, има само многу крв.

Користете светлина за да го запалите медијалниот пламен

PixelHELPER се постави цел во тивка сезона, за да ја истакне оваа инвестиција на семејството Оеткер. Така што во вревата на пред Божик при купување состојки за Божиќните колачиња не оваа мала мирна порака се спушта, Биенковски започна разни протести. На пример, светлиот уметник проектирал д-р. Oetker логото во оклопна форма и потпис "Kanonenfutter" на фасадата на компанијата на д-р med. Оеткер во Билефелд. Тоа може да е само малку повеќе светлина на ноќното небо Bielefeld дека осветлена свечено украсени улиците, но тука тоа е за вниманието на медиумите. И токму во оваа смисла Биенковски тестираше на добро познатиот Slingshot Channel на YouTube, заедно со Јорг Спајв, домашно пудинг топови.

Војна како приватна работа

И кои реакции го правеа сето ова? На крајот на краиштата, во меѓувреме, официјална изјава на компанијата Билефелд. "Инвестицијата е приватна работа на двајца членови на семејството и нема никаква врска со компанијата. Oetker ", според извештајот на весникот Neue Westfälische Zeitung. И така Биенковски го доведе до следниот напад врз семејството Оеткер за да стигне до својата совест. Прашањето дали е сопственик на компанијата на д-р Мед. Oetker е вклучен во бизнисот со вооружување, овој пат беше шеќер слатка и апсолутно невкусна од хорот на Берлинскиот момче.

Може ли морало да биде постудено од вашата замрзната пица?

Така, од Ролф Zuckowskis Backhit "Во Божиќ пекарница" социјално критична Шум "Во оружје пекарницата". Децата го прашуваат семејството Откер: "Каде има морал?" Акцијата хит е претставен заедно со Берлинскиот хип-хоп уметник Вокалматор. Но, не само во однос на вокалната техника и содржина, изгледот има многу да понуди, стопувањето е точно. Со свинска маска пред 1,45 метар долга дрвена кутија. Во оваа безвкусна позадина, барем Ричард Оеткер треба да ја престигне радоста на бизнисот со вооружување. Впрочем, овој крај 1976 бил киднапиран во таква кутија и бил заробеник. Киднаперот имал свинска маска. Дали дејството е невкусно? Сигурно. Но, колку подготвени мешавини треба да го заборавите сопственото минато и да инвестирате во зделки со оружје чии производи речиси те убија речиси пред 40 години?

За итен прекин на извозот на резервоарот во Саудиска Арабија пиксели Помошник проектиран во соработка со негодување Акција - Стоп за трговијата со оружје, на "Благодарение не тенкови во Саудиска Арабија" зборови на Федералната канцеларија и Амбасадата на Саудиска Арабија.

Саудиите се уште се меѓу најважните купувачи на германските одбранбени компании. Во првата половина биле одобрени 2015 извозот на оружје во вредност од речиси 180 милиони евра во Саудиска Арабија - со Велика Британија и Израел беа дури и посеопфатна бизнис.

Германија е европски шампион во извозот на оружје. Во светот, потребно е трето место зад САД и Русија. Со одобрение на сојузната влада, германското оружје и вооружување исто така се снабдуваат со диктатури и авторитарни режими, како што е Саудиска Арабија. Тоа не може да продолжи вака. Сакаме да ставиме крај на бизнисот со смрт.

Прочитај повеќе

Толпата зомби без граници

Хуманизмот како интерактивно искуство во живототокот, дистрибуција преку емотиконите на Фејсбук. Зомби не знаат никаква раса, боја или религија. Само мозоци! Проектот Zombies without Borders се гледа себеси како интерактивна платформа за роеви. Името е дериват на голем број зомби компјутери кои се контролираат однадвор. Нашиот стремеж е ништо помалку од решение за сите хуманитарни катастрофи од страна на интерактивно помагање на гледачите преку живо поток. Нашата цел: 24-час livestream од фокусни точки на светот. Во придружба на новинарите во зони, дистрибуција на помош во кампот за бегалци или лов на ловокрадците во Националниот парк Кругер, можностите нашата контрола рој се безгранична Нашата алатка ви беше: Емоцијата Икони на Фејсбук контролира помош ројот и да одлучи што е направено.

Затоа, целта на зомби без граници е на многу места, со користење на развиена технологија, вклучувајќи и мобилни батерии со облека; внатрешни контроли за WLAN камера, софтвер за интерактивна база на податоци за контрола на роеви, додатоци за RMTP Facebook livestream контролираат големи групи на луѓе за позитивни цели преку прелистувачот за да ги решат важни проблеми во тоа време.

Првите места во живо се Сенегал, Дакар & засилувач; Северна Африка. PixelHELPER сака да започне локација за пренос во живо во Сеута. Ние исто така сакаме да изградиме можности за вработување, како што е фарма со алги на една локација во Сеута и од другата страна во Мароко. Произведете производи заедно со бегалци за да ви дадат добра иднина на африканскиот континент. Сè во живиот тек, отсекогаш сте биле таму и одлучете што ќе се случи. Секое место ќе биде прикажано во живиот тек во текот на денот, интерактивна телевизија со цел да го подобри светот преку помош од рој.

Технички, работи така што ние започнуваме пренос во живо со транспарентни контроли и потоа ги покануваме соодветните вработени во „Зомби без ограничувања“ во нашиот пренос во живо. Значи, ние внимаваме на кореографијата на интерактивните контроли и брзо реагираме на промените во живиот тек на местото на кризата.

За донации надвор од Фејсбук ве молиме користете ја нашата веб-страница:
Form Форма за донација: https://PixelHELPER.org/de/spenden

Алтернативни донации:

PayPal
paypal@PixelHELPER.tv
аналогни:
Сметка за донација:
IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
BIC: GENODEM1GLS
Сопственик: непрофитна PixelHELPER Foundation

Фото авторски права: https://web.facebook.com/patryk.witt
Графика и лого: https://web.facebook.com/SNOB.desillruction

"Агент за перење пари за сите донации добиени преку оваа акција:

PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH
Приватна патека на Steindamm 3, 39114 Магдебург
Окружниот суд Стендал ХРБ ХНУМХ
Управниот директор: г-дин Оливер Биенковски
Телефонски број: 0049 163 71 666 23

Кога бегалците ќе стигнат до надворешните граници на Европа, некој подобро ќе ви помогне подобро да го најдете вашиот пат низ Европа. Можност за работа за бегалците на самото место. Со поголема фармација на алги, иднината може да им биде понудена на дојдовните бегалци на северноафриканскиот континент. Центарот за помош е наменет за трауматизирани деца, бегалци и други баратели на азил кои сакаме да ги преземеме за рака и да претрпиме подготовка за интеграција. Азил е човеково право. Тоа се луѓе кои бегаат од војна, што најчесто се води со извезено германско оружје. Ние Европејците имаме хуманитарна обврска да се грижиме за луѓето на надворешните граници на ЕУ. Ако ЕУ не успее, задачата треба да ја преземат НВО.

Кампања за муслиманите на Ујгурите во Кина / Човекови права

PixelHELPER ја поддржува независноста на Ујгурите, Хонг Конг, Тајван и Тибет

Ослободете ги Ујгурите

Спомен спомен во Маракеш

AНа 29.07.2019 јули 1 година го објавуваме првото видео од нашиот споменик на Ујгурите во # Маракеш, им напишавме на сите арапски весници што сторивме и не добивме одговор само откако им соопштивме на весниците дека првиот ред на спомен обележјето е за оставени геј Евреи спомен обележјето како „Меморијалот на холокаустот на Маракеш“ во историјата на Мароко. Триумфираше омразата против солидарноста со муслиманските Ујгури. До денес, ниту една муслиманска земја во светот не ги поддржува Ујгурите колку што им требаат. Се надевам дека за 100 години првиот спомен за муслиманскиот Турски народ на Ујгурите ќе биде пресврт во солидарноста на муслиманските земји со Ујгурите.

Заедно сакаме да ја обновиме секоја зграда што ја уништи Кина во други земји и да ја оставиме на соодветната држава со цел да не дозволиме Кина да ја уништи културата на Ујгури.

Ако Кинезите урнеа 1000 цркви, во Европа ќе имаше голема огорченост. Пожар во катетер може да ја запали светската солидарност овде. 1000 џамии и христијански цркви се веќе уништени во Кина. Ние им понудивме на сите Ујгури да ги обноват како точна копија во странство со цел да создадеме солидарност за угнетениот муслимански народ ширум светот. За жал, повеќето Ујгури се во бегство или во кинески кампови за превоспитување и се сиромашни. Затоа воспоставивме собирање средства за GoFundme. Во зависност од тоа колку ќе собереме, ние градиме библиотека, џамија или гроб.

Кина уништи над 3 џамии, гробници и светилишта за 1000 години. Пекинг систематски ја уништува културата и религијата на муслиманските Ујгури. Сателитските слики покажуваат застрашувачка слика. PixelHELPER ќе даде пример и ќе ја обнови уништената гробница Иман Асим во мароканските планини со плакета во знак на сеќавање на уништувањето од страна на Кинезите. Повеќе информации за проектот

Бараме демократија во Кина. И сопствени земји за Ујгури, Хонг Конг, Тајван и Тибет. Комунистичката партија мора веднаш да се распушти. Гулаб за проекција на светлина

Бараме верска слобода во Кина, почитување на човековите права и демократски избори за подобра иднина. Сите џамии мора да се обноват на штета на Кина, сите #Uiguren Мора да бидете слободни да вежбате вера.

Секогаш кога некој трепери еден европски државјанин, Ујгурите се тресат поради тортура. Во Кина, исламот е забранет, сон за десничарски идиоти. 200 џамии беа уништени, Кинезите сакаат да знаат за гарникот. Заклучи Ујгури, и се смееш во тупаница. Секој што верува во Аллах во Кина, ги ограбува децата од сон.

И тогаш сите муслимани ги нема, вели Кси Џинпинг, што беше многу убаво. Бидејќи ги гледавте сите држави, но кинеските пари може да ги имате. Но, тогаш изгледаш како далеку, во меѓувреме, Уигур е во нечистотија. А Куранот е билет за сезонски билет за концентрациониот логор.

Измил мозокот на Ујгур, Мухамед не би го дозволил тоа. Возете до кинескиот ѕид и легнете, чекајте. Ќе ги испрати своите возачи во Хонг Конг, Тибет и натаму. Сите муслимани ќе се соберат зад себе и Кси Џинпинг ќе се појави. Во Кина тогаш постои демократија и никогаш повеќе исламофобија.

Со помош на кампови за повторно образование и внимателно следење, кинеската централна влада се обидува да спречи немири во покраината. Постоењето на вакви објекти беше официјално потврдено од владата во октомври 2018, но во исто време ги негираше овие наводи за лошо постапување таму.

За ујгурите, муслимански Турклоки во кинеската провинција Ксинџијанг, многу се променило во последниве години (фотографија од 22.09.2013, урнатините на разрушената џамија во Кашгар). Но, дури и политичкото раководство во Пекинг мораше да сфати дека најголемата покраина на Запад на Народна република не добива контрола.

Кинеската политика во Ксинџијанг е слична на оние во будистичкиот Тибет: етничките Кинези и нивните компании се насочени. Исто така, тие имаат корист главно од владини инфраструктурни програми и инвестиции. Во училиштата, локалниот јазик се повеќе и повеќе се заменува со мандарински јазик. Значи Ујгурите бегаат во религијата за да го задржат својот идентитет. Колку повеќе владата го потиснува исламот, толку радикално станува.

Бараме итно ослободување на сите Ујгури и воведување
слобода на вероисповед во Кина. Секој може да верува во она што го сака, во леталото чудовиште од шпагети или во една од светските религии. Кина мора да престане да го спречува својот народ да ја користи верската слобода. Слободата на вероисповед е дел од германскиот устав - кинескиот устав треба да го земе ова како пример.

Ројот на Livestream помага за развој на софтвер

Помош за рој на лист. Софтвер за координирање на акции на јавни настани

Со инсталација на пиксели Помошник во живо тек рој Помош софтвер на еден сајт во Северна Африка, ние направивме факти за областа тест на нашиот проект. Сега можеме да работиме на проблемите на африканскиот континент со нашиот софтвер за помош. На нашите интерактивни производство сајт ние се постави неколку интерактивни работни места. А шиење, заварување станица, пекарница, одгледување на алги, за 3 километри кабелска мрежа за да се поврзете покажуваат најновите слики на живо производство 20 камери со едни со други за нашите гледачи и секогаш.

Јадро на хидрауличната камера од 15 метри одзади со глава од камера од 360 степени и WiFi

Посетите на фармата се многу тешки, барем изнајмување, но само продаваат

Во Мароко пристигнала кујна со кујна 23.06.18

Ја возевме кујната за просперитет за 600, гладни луѓе во Мароко. Кујната е во обичаи за две недели и ние се уште треба да активира, цената изнесува околу 400 €. Портокаловата количка со алатки за нашата фарма Спирулина е веќе во Маракеш. Во моментов бараме фарма за изградба на фармата Спирулина. Поради ниската донација на околу 2500 € донации во годината 2017, ние само можеме постепено да одиме напред во проектот. Очекуваме изнајмување на најмалку 600-1200 € во зависност од локацијата на фармата. Бидејќи ни треба брз 4G интернет на фармата, ние треба да направиме тест за брзина на секоја страница, бидејќи подоцна ќе работиме со најмалку внатрешни IP камери 20, како и да испратиме два надворешни речници на Facebook и Twitch.
Големиот недостаток е тоа што има многу малку фарми кои не се засадени со маслинови дрвја до врвот, но имаат отворена површина со електрична енергија и вода.
Ние веќе ги погледнавме фармите 10 и единствената што беше погодна беше за продажба за 80.000 € нудат, а не за изнајмување.

18.06.18 царината се уште држи во кујната, тенкови се полесно за извоз

Тековни бројки и инвестиции

Во моментов веќе инвестиравме за 25.000 € во алатки за Spirulina Farm и 25.000 € во логистички трошоци, купување автомобили и да ја донесам нашата опрема во Северна Африка.
Ние треба вашата помош што е можно поскоро да испратиме дневник на 24 час од Мароко. Штом Фарм Спирулина е активен, ние ќе ја водиме нашата супа кујна со трактор Defender во Сенегал. Треба ли да не добиеме дозвола за постојан престој за Мароко, ќе продолжиме кон југ кон Мавританија, Сенегал и Гамбија и ќе пробаме таму
за да добиете локација и Дауерауфентесемимигунг. Очигледно, полесно е извозот на тенкови во Африка отколку хуманитарната помош.

Електротехничко инженерство за мобилно напојување на лаптопите во нашите животи

360 одделни камери на мобилни носила. Wi-Fi конекција со автомобилот за мобилна надворешна употреба

11.05.18/XNUMX/XNUMX Defender & Caravan да ги задржат трошоците што е можно пониски во Африка

Пример за производство на црева од Spirulina, со цел да не се изградат бетонски басени

Хуманизмот како интерактивен искуство стриминг во живо, се движи на дистрибуција во текот на емоции во Фејсбук. Зомби не знаат никаква раса, боја или религија. Само мозоци! Проектот Zombies without Borders се гледа себеси како интерактивна платформа за роеви. Името е дериват на голем број зомби компјутери кои се контролираат однадвор. Нашата цел не е ништо помалку од решение за сите хуманитарни катастрофи преку интерактивни помош на гледачите на живо поток. Наша цел: 24 часови на жив свет од искри на светот. Во придружба на новинарите во воените зони, дистрибуција на хуманитарна помош во бегалски кампови или лов за ловокрадците во Националниот парк Кругер, можностите нашата контрола рој се Безгранична Нашиот инструмент: икони на емоции на Фејсбук контрола на помошни рој и да одлучи што е направено.

Затоа, целта на зомби без граници е на многу места, со користење на развиена технологија, вклучувајќи и мобилни батерии со облека; за RTMP Фејсбук живеат поток за контрола на внатрешните контроли безжична камера, интерактивна база на податоци софтвер за контрола рој, додатоци големи групи на луѓе за позитивни цели преку прелистувачот со цел за решавање на големите проблеми на време.

Првите локации во живо се Сенегал, Палестина и нашиот логистички центар во Европа во Мароко. PixelHELPER сака да ги снабди сите други земји со хуманитарна помош од нејзината локација во Мароко. На пат кон Мадагаскар, ние сакаме да инсталираме барем една интерактивна локација во живо во секоја земја. Локациите во живо треба да постават можности за вработување, како фарма на алги и да произведуваат производи заедно со бегалци, со цел да ви понудат добра иднина на африканскиот континент. Сè што е во живо, вие сте секогаш таму и одлучувајте што ќе се случи. Секоја локација е прикажана во живо во текот на денот, интерактивна телевизија со цел да се подобри светот преку помош од рој. Во Мадагаскар сакаме да ја користиме грузиската терапија со фаги на лице место за да ги заштитиме луѓето од пулмонална чума што избива таму секоја година. Преку култ кон мртвите, жителите на островот стапуваат во контакт со патогените микроорганизми кои убија милиони луѓе во Европа во средниот век.

Интерактивна помош во реално време во живо видео поток во вашиот интернет пребарувач.

Технички работи така што започнуваме пренос во живо со транспарентни контролни елементи и потоа ги покануваме соодветните вработени во „Зомби без граници“ во нашиот пренос во живо. На овој начин, ние внимаваме на кореографијата на интерактивните оперативни елементи и брзо реагираме на промените во преносот во живо на локацијата на кризата.

2014-2015 го собравме првото искуство со помошта за рој

Фото авторски права: https://web.facebook.com/patryk.witt
Графика и лого: https://web.facebook.com/SNOB.desillruction

TEDx Разговор во Маракеш

TEDx Разговор во Маракеш. Го претставивме нашиот концепт PixelHELPER и добивме гласен аплауз. Членовите на одборот од други организации за помош веднаш прашаа за нашата апликација за Android и сакаме да работиме со нас по лансирањето.

Тед

333 детски подарочни кеси

333 подарок торби за деца

На Божик дистрибуиравме помошни кеси во сиромашните квартови на Маракеш. Овој Божиќ промоција е во традицијата со постари дистрибуции на Божиќ за основачот на пиксели Помошник Attac доби наградата "Започнете ја вашата сопствена револуција".

Божиќ

3D производство на рачна протеза

3D производство на рачна протеза

Почнавме со печатење на Robohand на нашиот печатач Ultimaker 3D. Со текот на времето, стекнавме искуство и го префрлиме производството во Шпанија во професионална компанија за печатење, која ни овозможува да ги комплетираме рацете откако ги измеривме децата и возрасните.

рака

Глобален самит за претприемништво Марракеш

Глобален претприемнички самит Марракеш 2014. Нашите Мароко лидер поглавје може да победи пиксели Помошник како делегат на проекти и да ја стартувате зад разговори сцената на понатамошна соработка. Бидејќи Белата куќа беше партнер во GES 2014, дури и се сретнавме со американскиот потпретседател Бајден во собранието на делегатите.

ГЕС

Спаси го светот

Зачувај на Светскиот конгрес, Бон. Театарот Бон организираше уметничко-научен конгрес во соработка со фестивалот Бетовен, Министерството за надворешни работи и разни тела на Обединетите нации и други невладини организации во Бон. Под насловот "спаси светот - утописка експедиција со експерти, уметници и научници" треба да бидат извадени од конвенцијата центри, сали и лаборатории и се сетилно искуство на сцената за пошироката јавност на глобалните проблеми на човештвото и нивните контексти. Пиксел Помошник имаше свои информации стојат на самото место и има публика дава првиот впечаток на проектот пиксели Помошник.

stw1stw2

PixelHELPER Cubik во ОН

Кубик во Обединетите нации. Магичната коцка, купена од PixelHELPER и патувајќи низ 40 земји низ светот, беше презентирана од Нусеир Јасин до Обединетите нации, а потоа испратена во Мароко.

cubik

Дистрибуција на училишни сетови

Назад на училиште во Мароко. Дистрибуција на училишни комплети во близина на училиштата - Нашите аватари PixelHELPER од Одличен тек во Маракеш секогаш се во директен контакт со децата од селата во близина на Маракеш што ги снабдуваме. Подготвивме доста за почетокот на училиштето.

училишен прибор

Maroc социјално креативно стартување

Финален круг Мароко социјално креативно стартување куп, 2. Место. Се разбира, Мароко не испраќа германски тим во Копенхаген за светските финалиња на "Криејтив бизнис купот". Затоа моравме да го поставиме со 2. Жирито беше импресионирано од нашиот концепт за финансирање на изнајмување.

mscsc1

Дистрибуција на играчки и книги за вежби

Дистрибуција на играчки и книги за вежби на планините Атлас во близина на Маракеш. Заедно со фондацијата Абури, која работи таму, дистрибуиравме играчки и го отстранувавме ѓубрето.

atlas1atlas2

Олеснување резерви за Маракеш

Дистрибуција на други помошни производи во планините на Маракеш. Ние редовно го вчитуваме нашиот автомобил и дистрибуираме повеќе олеснувања во селата околу Марракеш.

Маракеш

Gamescom Трејлер во Палмераи Марракеш

Снимање на Gamescom приколка во Palmeraie во Маракеш. Заедно со познатиот продуцент Youness Mouthadi го продуциравме Трайлор за нашата прва реклама. За да го нагласиме футуристичкиот концепт на PixelHELPER, адаптиравме ефекти од филмот Stargate.

приколка

Тест за пренос на видео

Тест за пренос на видео во сиромашните земји со широкопојасен интернет со Ustream.

Ние брзо сфативме дека на температури над 40 степени хардверот треба да се олади. Овде можете да видите мобилна WLAN пристапна точка со батерија што се полни.

пренос на

Одобрение за дистрибуција

Овластување за дистрибуција на помошни производи во Мароко до годината 3013. Секако дека е само грешка, но барем не мораме да се прашуваме на секои неколку месеци.

одобрување