25. Мај 2016 Оливер Bienkowski

L'amore non conosce confini

Ле Nazioni Обединете dovrebbero inviare dei Sette caschi Arcobaleno nei paesi гулаб l'omosessualità è la Morte punibile един, по questo fermare crimine contro l'umanità. Во Иран, Нигерија, Арабија Саудита, е помала од Емиратите Араби, сето тоа може да се најде на сите страни. Секогаш, кога не е неопходно, исламистичката полиција може да се пофали само со полиција.
Не е вообичаена сестра, црна боја, религија, непотребен хендикеп. L'amore не се согласува со confini. PixelHELPER ќе се појави во кампусот за подобар живот, кој ќе биде вклучен во криминал во молитва во мода.

Доколку имаш прашања или ти се потребни повеќе информации, пополни го формуларов. Потребни се отприлика 45 секунди за пополнување Сега, Сите мислења се однесуваат на знамето, сите тие се однесуваат.
PixelHELPER ќе се обидат да ги користат овие драгоцени апликации со цел да се ослободат од слободата, не 2016. Римандо фреелил ностро слоганот "Направи љубов, а не војна", спориот ќе се заложи за да се смират политичките партии и да се ослободат од обвиненијата. Во Гана, се сметаше за модел на демократија за време на патување, и јас сум геј, јас сум маж и жена. Нова емоција на меѓународна соработка, affinché, finalmente, intervenga.

[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 12 ″]

Sostenete la nostra campagna


Ослободете ги новите Фејсбук и Твитер! Se sosterrete la Ностра causa, qualsiasi donazione Сара ЕСП che gradita, cosicché possiamo continuare Senza Sosta le nostre Campagne. Дојдете до Еуро фанови! Споделување е грижа. Неофицијално ќе биде непрофитна. Баста користи Paypal, подобро место, индиго како класична бонус.

Координираниот банкар:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banca: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Intestatario del conto: PixelHELPER Foundation непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларно за донација е подобро место: