25. Мај 2016 Оливер Bienkowski

Campagne: Обидете се со трговија!

Слики од статијата де притиснете
Видеото на репортажите радио и телевизија
Сутенез не е кампања

Истурете les arrêter immédiatement exportations de l'Arabie тенкови à Saoudite, пиксели Помошник Projet, devant le bâtiment du gouvernement et l'ambassade de l'Arabie Saoudite, ле CRI "Thanx не тенкови во Саудиска Арабија."

Les Saoudites sont бис Entre les плус importantes клиенти des Producteurs Тогаш плацдарм allemandes. О Cours du премиерот semestre 2015, Les exportations Тогаш плацдарм vers l'Arabie Saoudite s'élèvent à PRESQUE 180 d'милиони евра (seulement avec la Гранд Бретања et le Израел chiffre амбасадор на ETE плус голема).

Л'Алманија е европски шампион во извозот. А нивото мондијален, плуто, заземаат тројство место на дериватот на буџетот-та и руси. Avec l'одобрување du gouvernement Anglais, les Armes et les equipements militaires Allemands sont aussi извозот стих dictatures et режими autoritaires Comme l'Arabie Saoudite. Сè уште не е во ред. На темата на мртвите, се погрижи за смртта.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 7 ″]

Видеа на камповите и приказните за телевизија | Deutsche Welle |


Проекција devant le bâtiment du gouvernement allemand, dans un autobus à l'imperiale.


Без оглед на бројот на учесници на Фејсбук и Твитер! Како резултат на тоа, не мора да се случуваат разузнавачи на нови серии, но не постојат кампањи за постојаност. Mеme quelques евра истурете разлика и разликата! Le partage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Доволно е да се искористи PayPal, Подобро место, Индиегого или лесен трансфер класик.

Комплетирајте ги донациите:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Детали за производот: PixelHELPER Foundation непрофитна друштво со ограничена одговорност

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларите ги донираат донациите на Betterplace