25. Мај 2016 Оливер Bienkowski

Кампањи против надзор над лекаторот

Слики од статијата де притиснете
Извештаи за радио и телевизиска визија
Сутенез не е кампања

„НСА во куќата“ и „Обединетата Штази на Америка“ е надмината на амбасадата на Амбасадата во Берлин и австралиските конзулати во Алемањи и комлиите во Дизелдорф, Франкфорт и Хамбург. La raison est l'espionnage éhonté de la NSA et des services тајни американски.

NSA a défendu leur stratégie au besoin de surveillance pour lutter contre le terrorisme. En outre, il se justifie en disant: „Si vous avez rien à cacher, vous avez rien à craindre“. Malheureusement, la надзор de la NSA va bien au-delà de la lutte contre le terrorisme. Од разговори на телефон, Скајп и Whatsapp помагаат во контакт со други терористи, врз основа на принципот „пријател на 3-ти степен“.

Овде, плус на овие техники за надгледување, класификацијата на 4 се наоѓа на тој начин. Дали ви се допаѓа ова, освен ако не сте заинтересирани за посебен вид на искуство, нели? PixelHELPER не е важно: целата слика е за изворот на нашите клиенти. Le premier succès après 13 проекција и грандиозна медијација на couverture? Ла серија плус кожата готвач на ЦИА во Германија.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 2 ″]

Видеа на кампот и приказни за талентирање | ZDF 37Grad, ARTE Tracks, TED X Netherlands |


Оливер montre dans une TED Разговор dans les Плаќа Bas, Лес projets sur lesquelles Ил s'est вклучат: Фестивал des lumières, activisme (номинална exemple на карикатури contre l'Arabie Saoudite, ла НСА, итн, ОУ ла tempête médiatique, прелива Донер visibilité о тема des sans-abris, que sinon, serait игнорира par les медиуми.

Dans ОН documentaire du програма 37º де ла chaîne де алеманда телевизија ЗДФ пиксели Помошник et Оливер монт изнајмување коментар ILS ont organisé une проекција dans l'ambassade américaine де Берлин. Вие retrait де син projecteur ДАНС ОН бункер à Дизелдорф, ле suivant Rendez-vous avec et la Presse, par finir, ла проекција des Mots "зимскиот во da куќа" jusqu'au arrivée де ла полицијата.

PixelHELPER chez ARTE песни. Проекција за најдобра услуга на тајните на услугите во Берлин. Погледнете го видеото кое е прикажано на следниов начин. Ослободете го организациониот девица во тајност на услуги. Проекција за монтирање на мотори «BMW во лежиштето на БНД (Федерална разузнавачка служба, за највисоки служби за тајни на службите)» за демонстрантите спроведувајќи ги контролните прашања што се користат во спротивната насока.

PixelHELPER со KimDotCom во ambassade américaine. Обединето Штази на Америка. Објавување на огледало. Бидејќи дома се направени, тие не се согласуваат дека амбасадорот на САД е Монтреј. Сортирај ги најубавите моменти на "Обединетите штази на Америка", пристигнување на пченка, при што пристигнуваат полицајци.

Le списание WDR parle де PixelHELPER, услуги тајни и зимскиот. Dans CET extrait du Journal de 15 / 07 / 2013, ле journaliste raconte la проекција du логото "Обединети Штази на Америка" organisée par les activistes d'Anonymous devant le consulat Американ.

Двоен проекција LIVE во студиото на WDR де Anke Engelke. Доколку го направите домашниот мост, кликнете овде за да го напишете логото "НСА во куќата" и додајте ги деталите за деветте награди на нациите Унион во Бон и на Виен.

Проекција на амбасада на амбасадата на Обединетото Кралство, со цел да се вклучат во полицијата. Во текот на моментот кога Оливер и Сеп се наоѓаат во идилични ферти, тие се претежно присутни на протести против НСА во Виена. Во суштина, тој не може да се консултира со амбасадор на амбасадор, кој се наоѓа на аеродромот. Тој е дизајниран и дизајниран, со помош на авторот, авторот, моторите «Национална агенција за безбедност». Извршете интермед за полицијата.

«Да можеме! "Победи го Рааб, Просибен ТВ шега. Во врска со објаснувањето, Оливер и неговата сопруга се согласуваат дека ќе се обидат да ја промовираат "Schlag den Raab" во Келн. Sur le corps ils ont peint les mots "Да ние шпионираме" и лицето на Обама. Малтретирање, јас го оспорувам ова детективско убедување за безбедноста.


Без оглед на бројот на учесници на Фејсбук и Твитер! Како резултат на тоа, не мора да се случуваат разузнавачи на нови серии, но не постојат кампањи за постојаност. Mеme quelques евра истурете разлика и разликата! Le partage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Доволно е да се искористи PayPal, Подобро место, Индиегого или лесен трансфер класик.

Комплетирајте ги донациите:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Детали за производот: PixelHELPER Foundation непрофитна друштво со ограничена одговорност

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларите ги донираат донациите на Betterplace

 

Индивидуална донација: