25. Мај 2016 Оливер Bienkowski

Кампања се прелива со полициски затвореници

Слики од статијата де притиснете
Видеото емитува радио и телевизија
Сутенез не е кампања

Le printemps arabe dev devie apporter un changement et commencer une nouvelle époque de la democrattie. Пченка, бунтовнички бунтовници Д-р Антан и Лез затворници политики авгурдхуи. Les gens qui ont risqués leurs propresiesies vies dans des Etats qui sont marqués en noir sur l'échelle de la liberté de la presse d'Amnesty International, sont maintenant en затвор и sont oubliés par le monde. Интервју за Ici PixelHELPER pour libérer les burgniers politiques.

Нот премиерна акција за да се постигне цел на затворање 13 лица по затвор во ноември 2011 година. „Бахреин 13“ на аеродромите во април 2011 година го организираше главниот град на Бахрејан Манана, обвинувајќи го спорот против владата. Организациите на странски мрежи и телефонски активности „Амнести Интернешнл“ и „Хјуман рајтс воч“ продолжуваат со духовникот на евидентите потпишуваат тортура. Затворениците се гледаат во детреса.

Занимањата не се следниве пари за други работи. Aujourd'hui, ces personnes sont encore en затвор, и слуга од 5 ангели на плусиерски предели на работно место. Tout le monde a le droit d'exprimer син мислење. N'oublions pas les bonnes gens qui ont жртвувано leur propre liberté pour la democrattie et la paix.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 3 ″]

Видеа на кампот и приказни за талентирање | ZDF 37Grad, ARTE Tracks, TED X Netherlands |Без оглед на бројот на учесници на Фејсбук и Твитер! Како резултат на тоа, не мора да се случуваат разузнавачи на нови серии, но не постојат кампањи за постојаност. Mеme quelques евра истурете разлика и разликата! Le partage est l'entraide. S'il vous plaît soutenir notre travail de bienfaisance. Доволно е да се искористи PayPal, Подобро место, Индиегого или лесен трансфер класик.

Комплетирајте ги донациите:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banque: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Детали за производот: PixelHELPER Foundation непрофитна друштво со ограничена одговорност

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Формуларите ги донираат донациите на Betterplace