24. Мај 2016 Оливер Bienkowski

кампања за политички затвореници

слики од статиите за печатот
видео извештаи од радио и телевизија
Поддржете ја нашата кампања

Арапската пролет треба да донесе пробив и да започне нова епоха на демократијата. Но, бунтовниците од минатото се политички затвореници денес. Луѓето ги ризикуваат своите животи во Амнести интернешенел. Тука пиксели Helper сака интервенира и слободни политички затвореници.

Нашата прва акција ќе донесе 13 лица кои се во затвор од ноември 2011 година, повторно во светлината. „Бахреин 13“ беа уапсени по немирите во февруари 2011 година во главниот град на Бахреин, Манана, за да го поттикнат обвинението за владиниот заговор. Многу држави и организации како што се Амнести Интернешнл и Хјуман рајтс воч, исто така, постојано укажуваат на тортурата. Затворениците беа видно вознемирени.

Слушајќи ги загриженостите. 5 години на повеќе животни реченици. Секој мора да го изрази своето право на својот ум.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 3 ″]

Кампања и телевизиски настапи | Дојче Веле |


светлосна проекција на Сојузната канцеларија и Саудиска амбасада со биплан


Нашите светлосни проекции го привлекуваат вниманието на меѓународните медиуми и гарантираат дека овие важни хуманитарни прашања не се забораваат. Ве молиме споделете ги нашите проекти на Фејсбук! Ако ги поддржувате нашите каузи, ние ќе ви бидеме благодарни за какви било донации, кои ни овозможуваат да ги продолжиме нашите кампањи. Дури и неколку евра прават разлика! Споделувањето е грижливо. Ве молиме, поддржете ја нашата непрофитна организација. / Тврд>

донации:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банка: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Име на профилот: PixelHELPER Фондацијата непрофитна организација
Повеќе информации на https://PixelHELPER.org

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Подобра форма на донација