25. Мај 2016 Оливер Bienkowski

Кампања против егзистенција

Лајф слики на лошите артикли
Информативен и репрезентативен радио и телевизија
Apoyar nuestra campaña

„NSA in da house“ и „Estados Stasi de América“ се основани во пардесот на амбасадата на Берлин и другите државни институции во Алеманија, вклучувајќи ги и Дизелдорф, Франкфурт и Хамбурго. La razón es el descarado espionaje de la NSA y la inteligencia estadounidense.

Одбраната на NSA su estrategia de control si es necesario para luchar contra el terroristo. Además, se justifica diciendo: „Si no tienes nada que ocultar, no tienes nada que temer“. Por desgracia, la vigilancia de la NSA va mucho more allá en cuanto a la lucha contra el terroristo. Телефони, Skype, Whatsapp дискусии проследени со мониторирање, песар де не тине нада верба за терористи, база за елиминација на „амиго на 3-ти степен“.

Пор Otra parte, se impidió Gracias на estas técnicas де monitorizacion соло 4 Ataques. ¿Вале ла Пења Nuestra privacidad став una aparente перо нема вистинска де seguridad abandonar? Ayudante де pixeles не кри Que es por que ЕСО hemos puesto en marcha esta Campana. El прајмер éxito después del 13 de la luz Proyección de, en el Ritmo y una Gran semanal cobertura de los medios: la Салида de la parte чувствувате del cocinero del hombre de la ЦИА de Alemania.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 2 ″]

Видео клипови и видео клипови


Оливер е во TED Разговор во сајтови ниска претовар, проектите во кои тој е вработен: светло фестивал на уметноста, активизам, на пример, светлина карикатури против Саудиска Арабија, НСА, итн, и медиумите хакирање на видливоста на бездомниците и други теми се игнорира од страна на медиумите ќе донесе.

Во краткиот документарец на ZDF 37 °, PixelHELPER & Оливер покажуваат како ја организирал проекцијата на светлината во американската амбасада во Берлин. Од колекцијата од неговиот проектор во бункер во Дизелдорф, средбата со печатот, до реалната проекција на лесната уметничка карикатура „НСА во да хаус“, која треба да заврши со доаѓањето на полицијата.

PixelHELPER на албумите на ARTE. Светлосна проекција на Сојузната разузнавачка служба, Берлин Ова кратко видео покажува лесен напад, кој Оливер го организираше во зградата на Федералната разузнавачка служба во Берлин. Проекцијата покажува "БМВ наместо БНД" за да протестира против методите за надгледување што ги користат разузнавачките служби против населението.

PixelHELPER со KimDotCom во Амбасадата на САД. Обединета Штази на Америка. Објавено во Шпигел „ДерПакт“. Ова домашно видео прикажува уште една акција против американската амбасада во Берлин. На theидот блеска: „Обединетите Штази на Америка“, но само додека не пристигне полицијата.

WDR Тековни час за Пиксел Помошник, БНД и NSA.In овој извадок од WDR Тековни час од 15.07.2013 новинарот објави на светлината проекција на "Обединети Штази на Америка" на логото, кој го организираше анонимни активисти на американскиот конзулат.

Двојна проекција во живо во WDR Studio од Anke Engelke. Ова домашно видео покажува како се поставени слајдовите со логото "НСА во куќата" и проектирани пред зградите на ОН во Бон и Виена.

Светската проекција на американската амбасада во Хамбург, педали се среќава со полициски брод. Видеото ги покажува Оливер и Сеп во прекрасна австриска фарма, повикувајќи ги Австријците да протестираат против НСА во Виена. Потоа тие се наоѓаат во Хамбург пред конзулатот на САД, до кој доаѓаат со брод. Тие проектираат австриско знаме, каде што НСА стои околу логото. Акцијата завршува како и секој друг: со полицијата.

Да, ние скенираме! Победи на Raab, Prosieben TV Prank. Видеото објаснува како Оливер и неговиот тим го насликале телото на еден млад човек за да направат акција на "Schlag den Raab" во Келн. На телото мотото "Да шпионираме" и лицето на Обама беа насликани. Акцијата, за жал, веднаш била откриена од страна на безбедноста.

Подобрете ја вашата нарачка на Facebook и на Твитер! Таа има апоеа на неопходност, а се залага за донација на агресивноста која се состои од формирање на постојани населби. Вклучете го поевтините евра за да не ги разделите! Припишете го буено. Поздравете го прислужниот настроение. Можете исто така да го користите Paypal, Better Place, Indiegogo или transferencia clásico.

Cuenta para donaciones:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банко: Шпаркасе Магдебург
BIC: NOLADE21MDG
Титула: PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

подобро место

 

Индивидуална донација: