25. Мај 2016 Оливер Bienkowski

Кампања против ИСИС

Лајф слики на лошите артикли
Информативен и репрезентативен радио и телевизија
Apoyar nuestra campaña

Pixel ayudante comenzará llamado una campaña contra los финансиери на групата терористи “Estado islámico” o Daesh. Лос Естадос де Апојо арабија Сауди & засилувач; Катар пред ел тероризам се претпостави со оваа кампања пред финансиски средства. El lanzamiento de nuestra campaña era la luz de la proyección de una ES bandera con las palabras “Daesh Banco” y el indinador está.

Арабија Саудиска Арабија се смета за финансиска супериорна компанија која се наоѓа во светот. Навистина е важно да се придружи на многу луѓе кои се во друштво на причини за диносаурусите, вина и ескалација. Овие пиксели можат да се најдат на располагање, бидејќи тие се уште не можат да се релаксираат, но тоа е многу важно за тероризмот за да се приклучат на искуства со деца.

Дополнително, треба да се промовира анти-пропаганда и да се едуцираат за јавноста и да се покаже значењето на езерото за деца. Едно време тоа беше отфрлена од нејзината гломазна светлина, асоцијативно и во опозиција.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 4 ″]

Видео клипови и апарати и телевизии | Дојче Веле, РТ |


Германски бран видео:

Проекција на светлината кон Федералната канцеларија и амбасадата на Саудиска Арабија со биплан


Подобрете ја вашата нарачка на Facebook и на Твитер! Таа има апоеа на неопходност, а се залага за донација на агресивноста која се состои од формирање на постојани населби. Вклучете го поевтините евра за да не се раздели! Припишете го буено. Поздравете го прислужниот настроение. Можете исто така да го користите Paypal, Better Place, Indiegogo или transferencia clásico

Cuenta para donaciones:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банко: Шпаркасе Магдебург
BIC: NOLADE21MDG
Титула: PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

подобро место