25. Мај 2016 Оливер Bienkowski

Campaña: Detener el comercio de armas!

Лајф слики на лошите артикли
Информативен и репрезентативен радио и телевизија
Apoyar nuestra campaña

El cese inmediato de las exportaciones de tanques a Arabia Saudita píxeles ayudante proyectados junto con la protesta Acción - Detener el tráfico de armas, las palabras “Gracias no hay tanques a Arabia Saudí” en la Cancillería Federal y la Embajada de Arabia Saudita.

Los saudíes siguen estando entre los más importantes клиенти од лас емпресас на вооружување алемана. En la Primera mitad de 2015, las exportaciones de armas han sido aprobados vale casi 180 милиони де евра за Арабија Сауди - кон Гран Бретажа и Израел е повеќе од операциите.

Германија тоа е Campeón de Europe во извозот на облека. А именка мундијал, што е лева детес де лос Е.Е.У. y Русија во елтерцерк. Во врска со усвојувањето на Обама, Сојузот на Сојузот и опремата за воени цели, се залагаат за диктатури и региони на авторитети во Арабија. Esto не debe продолжиш. Queremos establecer las tiendas con el fin de la muerte.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 7 ″]

Видео клипови и видео клипови | Дојче Веле |


Светлосна инсталација во Федералната канцеларија од двокатен автобус


Подобрете ја вашата нарачка на Facebook и на Твитер! Таа има апоеа на неопходност, а се залага за донација на агресивноста која се состои од формирање на постојани населби. Вклучете го поевтините евра за да не се раздели! Припишете го буено. Поздравете го прислужниот настроение. Можете исто така да го користите Paypal, Better Place, Indiegogo или transferencia clásico

Cuenta para donaciones:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банко: Шпаркасе Магдебург
BIC: NOLADE21MDG
Титула: PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

подобро место