Дафне Каруана Галиция

#PixelHELPER го пофали 100,000 за информации за апсењето на поддржувачите на Дафне Каруана Галиција. Ве молиме да ја поддржите нашата кампања на pixelhelper.org/en/donate

„Манифест напишан со крв на другите“ - тоа е она што американскиот историчар Мајк Дејвис го нарече автомобил-бомба. Последниот од овие манифести се состоеше од Семтекс, исто така наречен пластичен експлозив, прикачен на подот на белиот Пежо 108 во патека во Биднија, 309 жители, единаесет километри западно од главниот град на Малта, Валета.

На 16 октомври, Дафне Каруана Галисија, 53 година, е зад воланот на нејзиниот автомобил. Таа го вози чакалскиот пат до главниот пат, свртува лево, надолу по ридот од каде може да се види далечното треперење на морето, покрај мала, дива депонија и поле со тиквички, 270 јарди, до знак со црвени раб, на што еж го прашува возачот да не ги израмнува своите еднакви. Експлозијата, според истражителите, е активирана од мобилен телефон. Во 15.04 часот, остатоците од Peugeots се наоѓаат на 100 метри од полето, веднаш до патот. Седумте холандски форензичари кои го прегледуваа телото на Гализија три дена подоцна во болницата Матер-Деи во Валета, немаат што да видат. Остана малку од телото на најпознатиот и најдвосмислен новинар во земјата. Своите последни зборови ги објавила на својот блог 29 минути пред смртта: „Без оглед каде ќе погледнете, насекаде има арамии. Тоа е да очајуваш “.

[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 19 ″]

Една недела подоцна, тројцата синови на Галиција се во Европскиот парламент во Стразбур, дебатирајќи што вели убиството на нивната мајка за Малта, а можеби и за ЕУ. Зелениот пратеник Свен Гиголд го зема микрофонот. „Дафне беше убиена на улица. Немаше скривница, нивните убијци не се ни обидоа нападот да изгледа како несреќен случај. Напротив, ова беше брутална демонстрација на моќ “, вели тој. Беше јасно зошто бомбата не беше под автомобилот на началникот на полицијата или јавниот обвинител: „Дафне беше таа што го расветли системот за перење пари и корупција на Малта - не беа овие органи“.

Додека комеморацијата се одржуваше во Стразбур, Роси Бинди, шеф на италијанската комисија за борба против мафијата, влегува во хотелот „Екселсиор“ на бедемите на Валета. Со денови, Комисијата беше на Малта, посетата беше планирана долго време, но сега, по атентатот врз блогерот, интересот е огромен. Опкружен со мазно поставени телохранители, чии одела им навртуваат про transparentирни кабли во прислушките, Бинди седнува на маса и гледа во новинарите, кои ги чекале во тешки кожни фотелји. Мафијата, вели Бинди, ја гледа Малта како „мал рај“. И „давателите на финансиски услуги кои можат да понудат отворање деловни активности на Малта“ се исто така „дел од проблемот“.

За Малта, изјавите на Бинди се проблем. Со децении е експерт за италијанската мафија, па нејзиниот збор има тежина. Малта се бори за својата репутација уште од атентатот врз Галиција.

Убиството на неа, како што се вели на островот, каков манифест дека оние кои се сериозни во борбата против криминалот веќе не се сигурни во врска со Малта.

Гиголд, кој со децении се занимаваше со затајување данок и ги знае истражувањата на Гализија, бара да бидат испратени меѓународни истражители. Тој повикува на оставка на социјалистичкиот премиер Josephозеф Мускат и гарантира дека Европскиот парламент сака да испрати делегација на Малта за „враќање на владеењето на правото“.
Геноцид светлина уметност PixelHELPER за Дафне

Пет автомобил-бомби за две години
Таа не е единствената што гледа на тоа на тој начин. Ако овие денови се пријават на островската држава, тогаш се зборува за црни пари за компании со букви, даночни раеви, мрачна врска со Азербејџан, шверц на нафта, продажба на поминување и коцкање преку Интернет. Најголемата историја на Гализија исто така придонесе за тоа. Нејзиниот син Метју работи во истражувачката мрежа ИЈИЦ, која ги претстави панамските документи за 2016 година. За него Галиција ги доби документите во врска со Малта. Открила дека Кит Шембри, шеф на кабинетот на премиерот Мускат и неговиот колега Конрад Мици - првиот енергетика, сега министер за туризам - одржувале компании за покривање на Британските Девствени Острови и Панама. Сето ова сега се претопува во мрачна слика, во која се чини дека се раствораат границите меѓу сомнителните приватни бизниси на политичари, спорните приливи на јавни приходи и организираниот криминал.

Тоа е слика што несовпаѓа со предградијата на Валета, полна со бизнисмени и штавени студенти, со стариот град без автомобили, во боја на песок, кој за девет недели ќе стане главен град на Европа - неспоредлив средновековен музеј на отворено низ кој секој ден Десетици илјади туристи ги следат водичите со нивните шарени знамиња како крстоносци според нивниот стандард, а потоа во вечерните часови, во Сент Julулијан, од другата страна на заливот, задоволни од спрејот, зајакот во црвено вино и ливчето како пивце Камп за ризици.

Некои од нив потоа го чуваат Jonонатан Ферис. Осмиот ден по смртта на Галисија, тој седи со тенки очила во сино одело во холот на Вестин Драгонара. Зад стаклената фасада, брановите удираат во карпите, на софите седат семејства со добри потпетици во фустан на морнар. Ферис е шеф за безбедност на хотелот со пет starвезди, и ова сугерира дека работите не се одвиваат како што треба на Малта.

Затоа што до пред една година полицаецот Ферис беше одговорен за перење пари. Блогот на Галисија, вели тој, секогаш му помагал во истрагите. „Таа знаеше работи што не ги знаевме. Луѓето повеќе им веруваат на новинарите како на полицајците. „Ферис образовани колеги во Брисел, Кина, Германија, тој го префрли сметководителот на Гадафи, во ноември 2016 година, тој се сели како раководител на одделот во Малтешкото тело за спречување перење пари (ФИАУ). Помеѓу март 2016 година и јули 2017 година, напишани се четирите извештаи за сомневање за корупција против владини службеници. Сите, вели Ферис, биле засновани на истражување на Галиција. Кој сака да го следи, ако навлезе во деталите, треба време.

Резимето на истрагите на ФИАУ оди вака: Шефот на кабинетот Кит Шембри, исто така, ја искористи својата компанија за поштенско сандаче во Панама за да скрие 100,000 евра, што ги доби од продажба на три малтешки пасоши на Руси. Платил и половина милион евра мито на управител на еден малтешки весник. Ферис верува дека Шембри сакал да осигури дека владиниот весник ќе остане измерен. Во исто време, тој сакаше да се осигура дека хартијата продолжува да ја добива нејзината хартија од него, бидејќи во секундарното занимање Шембри е исто така веледрогерија на хартија. И: Шембри и поранешниот министер за енергетика Конрад Мици добија мито од Дубаи од компанија што тргува со течен гас на Малта. Овие пари беа однесени и во компаниите со букви од двете. Последниот запис на блогот на Гализија „Секаде се измамници“ се однесуваше на овие бизниси.

Геноцид светлина уметност PixelHELPER за Дафне

1.07 милиони евра за договори за гас?
Шембри и Мици негираат сè. Она што многумина ги става во недоумица за владеењето на правото на Малта: Извештаите на ФИАУ или не беа ниту испратени до полицијата - или директно поднесени од властите - од властите. Тие немаа никакви последици.

Во извештаите учествувале или Ферис, неговиот колега Чарлс Кронин или поранешниот шеф на ФИАУ, Манфред Галдез. Никој повеќе не е на функција. Галдез отиде, наводно самостојно, во предвремено пензионирање. На 16 јуни 2017 година, неговиот наследник Ферис и Кронин притиснаа бел плик со забелешката в рака. „Никогаш не ја знаев причината“, вели Ферис. Оттогаш тој можеше да заспие само со апчиња. ФИАУ му кажува на тазот дека има „во најдобар интерес да ги отпушти Ферис и Кронин од„ причини за изведба “.

Да останеше во ФИАУ, ќе ја следеше последната голема историја на Гализија, вели Ферис. Стануваше збор за Мишел Мускат, сопругата на премиерот. Сметката на нивната компанија Егрант во Панама требаше да истече од Азербејџан на 1.07 милиони евра - само откако Малта и Азербејџан потпишаа договор за снабдување со гас со 18 години. „Тие сакаа да ја спречат оваа истрага“, смета Ферис. Тој го тужеше антикорупцискиот орган да го врати на работното место.

Дека извештаите на ФИАУ биле дури и познати, се должи на човек кој се нарекува „пандан на Дафне во политиката“ и им бил доверлив. Симон Бусутил е заменик на конзервативната ПН, единствената опозициска партија; човек со стил и глас на американски телевизиски проповедник, неговите храмови шарени, црна жалосна тантела на преклопот. „Вести само преку WhatsApp“, вели тој. „Мојот телефон се следи. Посетителите се пречекани во конференциската сала на Опозицијата во Домовите на парламентот, простор налик на аквариум кој лебди над пешачката улица на Валета.

Повлекувањето повеќе не е валидно
Бидејќи Гализија искорени сè повеќе материјал против владата, премиерот Мускат претпочиташе избори од минатиот јуни. Бузутил беше главен кандидат на опозицијата. Некој му ги стави извештаите на ФИАУ. Бусутил ги рашири сите детали со уживање пред печатот. Не помогна: Малтезецот остана лојален на Мускат. Бузутил изгуби, што можеби се должи на фактот дека економијата на Малта цвета. „После тоа, сакав полека да се повлечам од политиката“, вели тој. „Но, сега, по нејзината смрт, сè е поинаку.

Во јули Бузутил тужеше полицијата да ги испита министрите. Шембри и Мици поднесоа приговор. „Ако изгубам, ќе одам во Стразбур“, вели Бузутил. Тој сака да ја заврши работата на Гализија.

Блогерот силно го нападна Мускат, остатокот од владата, како и големи делови од опозицијата. Дел со „брилијантни написи“, како што велат дури и нивните најголеми непријатели во седиштето на владејачката партија ПЛ. Делумно со лични напади и текстови за нејзиниот сексуален живот. Но, никој во Малта сериозно не верува дека биле корумпирани политичари кои ја заглавиле бомбата под нејзиниот автомобил.

Теоријата што најчесто се слуша во Малта - и во Италија - е дека Галиција стапнала во обидот на мафијата да прошверцува нафта од Либија кон јужна Европа. Оваа претпоставка е поткрепена со фактот дека во изминатите две години имало пет напади со автомобил-бомба на Малта чии жртви се од криминалното милје. Никој не беше информиран. Секој пат кога се користеше Семтекс. Ова се произведува, на пример, во либиската Зувара - од каде потекнува шверцерското масло.

Опозицијата не е вклучена
Како и да е, многумина на Малта сметаат дека Мускат е одговорен за смртта на Галиција и дека поднесува оставка. Не толку затоа што полицијата не ја заштити Гализија. Всушност, блогерот ја отфрли полициската заштита во минатото, бидејќи се плашеше дека тоа ќе влијае на нејзината работа. Застанувајќи во одбрана на обвинението против Мускат, семејството на Галисија, опозицијата и малтешките новинари, европратеникот Бузутил изјавува: „Не можете да направите ништо против корупцијата сè додека на корумпираните министри им е дозволено да останат на функцијата“ Со цел да се толерира нивниот бизнис, државата ги ослабува институциите - и со тоа го толерира бизнисот на организирани криминалци.

Сепак, спротивставувањето не е невклучено во околностите. Малта економски се потпира на исклучително ниски даноци на претпријатија, индустрија за коцкање преку Интернет и продажба на пасоши на богати странци. Busuttils PN придонесува за тоа. „Малта го продаде својот суверенитет на валкани пари“, вели Грин Гиголд. „Тоа го замени владеењето на правото со култура на неказнивост и приближување меѓу политичките и финансиските елити.

Во Casinostadt Сент Џулијанс во Малта комплексот Mayfair е една од многуте згради на островот,

КАМПАЊА ПРОТИВ РАДИЧКИОТ ИСЛАМ

Кампања против радикалниот ислам

Ние бараме забрана на политичките исламски заедници предизвикани од шпионажа против германските закони и повредени со мечот во раката за воениот проповед во # Курдистан. Лесна уметност # Карикатуран до централната џамија ДИТИБ - Келн # Моски Најголемото најголемо здружение на џамии во # Дојчланд, # ДИТИБ е поврзано со турското религиозно биро # Дијанет. Претседателството за верски прашања повикува на „детални извештаи“ за вашите активности на членовите на заедницата # Иман. Турската држава работи шпион под маската на верска слобода.

Шпионира извештај за имам

1. NYујорк: Одговорен е за областа А. и работи активно за оваа структура. Затоа, тој се држи по # Пучверч, 15 јули, продолжува да се придржува до својата позиција. (...) 3-та РА: Чекор назад кон обидот за државен удар од управниот одбор на #Moscheegemeinde. Биолошки внук на бараните потерници А.А., поранешен автор на # Зејтунг # Заман. Игра улога во #Spendensammlungen оваа структура на # Оферфест. (...) 7. T. e. За време на студиите овде, таа живееше во оваа структура # Вонхајмен и дојде во # Дојчланд како # Бреут. Дури и ако тие всушност не се вклучени во активностите на синтезата # структура, тие треба да бидат склони кон оваа структура.

Извештајот завршува со зборовите: „Овие имиња се пријавени непосредно по обидот за државен удар на 15 јули, од страна на некои членови на набудувачката заедница во надлежните државни тела и во турските мисии во странство“.

Кампања против грчката олигархија

Лулката на демократијата е олигархија

И покрај катастрофалната економска рецесија, и покрај "реформите", Грција се уште е цврсто во рацете на олигарсите. Политиката на штедење само го спроведува овој статус кво, зголемувајќи ја моќта на малкуте од многуте. Со благословите на тројката, државните средства се продаваат.

Големиот брат ги гледа граѓаните на 1984 на Орвел. На масивни плакати и екрани, покажувајќи го секој кој е шеф: сурова, тоталитарна држава. Шефовите на денешницата, оние кои раководат со работите, се многу подмолно, низок профил, скриени. Ние сме PixelHELPER, и дојдовме во Атина овој февруари, за да едноставно сјаеме масовно светло на овие заборавени лица. Ние сме тука за да ја нагласиме големата неправда против грчкиот народ. Орвелски Проекции на "федерална република" на ОПАП, Мотор оил Хелас и грчкиот парламент, изведена од страна на пиксели помошник, да се создаде една доминоефект во регионот во грчките и меѓународните медиуми да се донесе на скриена моќ на олигарсите во прв план. Нашата интервенција се фокусира на две централни личности во грчката енергетска поврзаност.

[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” img_in_row = ”3 ″ приказ =” сите ”сортирање според” случајни ”animation_effect =” отскокнување ”албум_тит =” лажни ”album_id =” 18 ″]

Димитрис Мелисанидис, наречен „Тигар“, заедно со чешки конзорциум на инвеститори, можеа да го купат државниот монопол за коцкање ОПАП за дел од неговата вистинска вредност. Процесот на продажба на ОПАП не е доведен во прашање од грчките медиуми, бидејќи се смета дека ОПАП има еден од најсилните, ако не и најсилните, буџети за медиуми [II1] во Грција, што го прави неговиот белег во главните грчки медиуми да изгледа неограничен. Новинарите кои ја доведуваат во прашање моќта на Мелисанидис се заплашени и им се закануваат дури и со нивните животи.

Вардис Вардинојанис и неговото семејство се сметаат за "држава во државата". Сигурните гласини се сметаат за главна причина зошто грчките острови најчесто се водат на валкани и скапи дизел генератори наместо чисти обновливи извори на енергија. клан моќ Vardinnogiannis "не е спорна во Грција, бидејќи тие ја контролираат важни делови на грчките медиуми (двете главни ТВ канали), фудбалски тимови и порано на банкарскиот сектор.

PixelHELPER бара Грција да се врати како демократија. Со примена на строги закони во врска со финансирањето на политичките партии и личните финансии на политичарите. Скандалот Новартис, Сите кој во моментов се одвиваат и се состои од високи политичари (вклучувајќи го и поранешниот премиер Андонис Самарас), од редовите колку е важно ова прашање е. За жал Комитетот транспарентност на грчкиот парламент, предводена од Сириза претседателка Tasia Christodoulopoulou, продолжува да ги штити интересите на политичарите, лево и десно. Во неодамна објавениот извештај, Комитетот ги критикува политичките партии за сопствените практики. Ова е неприфатливо и покажува како да се прават работите во светот.

PixelHELPER на тој начин бара сегашните приватизации да се прегледаат и повторно да се оценат, за да се обезбеди правична компензација за грчкиот народ. Независна истрага треба.

Стоевме во солидарност со грчкиот народ во нивната борба против олигарсите кои се паразити во земјата која има повеќе од една третина од нивниот живот во сиромаштија. Плутократската корупција мора да заврши сега, или никогаш нема да има шанса за вистинско заздравување за Грција.

Фондацијата PixelHELPER е меѓународен, непрофитабилен, колективен уметник и еден од најиновативните политички инкубатори на акционата уметност наоколу. На уметноста гледаме како на нешто што мора да предизвика и да се побуни, како форма на социјално самоуверување во духот на просветлувањето. Нашите кампањи ги покажуваат можностите на уметноста како петта сила во една земја.

Потребна ни е ваша помош за да ја продолжиме нашата кампања во Грција. Донирајте преку #Paypal: paypal@PixelHELPER.tv или https://PixelHELPER.org/de/Spenden

За донации надвор од дигиталниот свет:
Сметка за донација:
IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
BIC: GENODEM1GLS
Сопственик: непрофитна PixelHELPER Foundation
Предмет: Финансирање на уметност и култура

Без отпечатоци. Побарана е копија од ваучер. ве молиме споменете „Фотограф на печатот: Дирк-Мартин Хајнцелман, PixelHELPER.org“

Глобални информации за откривање на НСА

слики од статиите за печатот
видео извештаи од радио и телевизија
Поддржете ја нашата кампања

По 13 светлосни проекции и постојан притисок врз Медиен, главниот ЦИА го напуштил Германија. НСА во да куќа или Обединети штази на Америка, глобална покриеност,
ZDF 37 ° на приказната во огледалото (Пактот)

Оливер Биенковски: Да докажеме против шпион на нашите податоци. Бројни медиуми известуваа за тоа. Еве еден преглед на нашите видеа. Извештаите од медиумите за оваа тема можат да се најдат на Google News. Ова го одржуваме во наредните денови.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 1 ″]

Кампања и телевизиски настапи | Дојче Веле |


Оливер прикажува на TED Разговор во Долна сајтови претовар, проектите со кои тој е вработен: светло фестивал на уметноста, активизам, на пример, светлината карикатури против Саудиска Арабија, НСА, итн, и медиумите хакирање да се донесе видливоста на бездомништвото и Други прашања што ги игнорираат медиумите.

Во краток документарец на ZDF 37 °, прикажете ги пикселите „Помошник“ и „Оливер“, како што ја организираше проекцијата на светлината во Американската амбасада во Берлин. Од колекција од неговиот проектор во бункер во Дизелдорф, средба со печатот, до реална проекција од цртаниот лесен цртан филм „NSA in da house“, кој мора да заврши со доаѓањето на полицијата.

Помошник за пиксели на патеките ARTE. Проекција на светло на Сојузната разузнавачка служба, Берлин. Ова кратко видео покажува лесен напад, Оливер го организираше во зградата на Федералната разузнавачка служба во Берлин. Проекцијата покажува „БМВ наместо БНД“ во знак на протест против методите за набудување кои ги применуваат тајните служби против населението.

[Ut_video_youtube url = "A2Yb3gWmm2I"] Помошник за пиксели со Ким Дотком во амбасадата на САД. Обединета Штази на Америка. Објавено во Дер Шпигел „ДерПакт“. акција против американската амбасада во Берлин ќе биде прикажана на ова домашно видео. светла на идот: „Обединетата Штази на Америка“, но само додека не пристигне полицијата.

WDR во тековниот час преку пиксели Helper, BND и NSA. Во овој извадок од WDR Тековниот час од 15.07.2013 година, известил новинарот за светлосната проекција на логото на „Обединетата Штази на Америка“, анонимните активисти го организирале американскиот конзулат.

двојна проекција ВО ИВО WDR студио на Анке Енгелке. Ова домашно видео покажува како се инсталирале и конфигурирале слајдовите со назнака „NSA in da house“ пред зградата на ООН во Бон и Виена.

Проектирање светлина американската амбасада во Хамбург, педалата исполнува Polizeiboot.Das видео покажува Оливер и посебно во една убава австриската фарма, со повикување на Австријците, во знак на протест на НСА во Виена. После тоа, тие се наоѓаат конзулат во Хамбург пред САД, кои се постигне со брод. Вие конфигурирате австриско знаме, каде што е зимскиот на логото. Акцијата завршува како и секој друг: со полицијата.

Да, скенираме! Шлаг ден Рааб, ТВ Шега на ПроСибен. Видеото објаснува како Оливер и неговиот тим го сликаат телото на еден млад за да направат специјална понуда во „Шлаг ден Рааб“ во Келн. На телото на слоганот „Да, шпионираме“ и Обама беше насликан со лице. Акцијата за жал веднаш беше откриена од обезбедувањето.

Нашите светлосни проекции го привлекуваат вниманието на меѓународните медиуми и гарантираат дека овие важни хуманитарни прашања не се забораваат. Ве молиме споделете ги нашите проекти на Фејсбук! Ако ги поддржувате нашите каузи, ние ќе ви бидеме благодарни за какви било донации, кои ни овозможуваат да ги продолжиме нашите кампањи. Дури и неколку евра прават разлика! Споделувањето е грижливо. Ве молиме, поддржете ја нашата непрофитна организација. / Тврд>

донации:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банка: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Име на профилот: PixelHELPER Фондацијата непрофитна организација
Повеќе информации на https://PixelHELPER.org

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Подобра форма на донација

кампања за политички затвореници

слики од статиите за печатот
видео извештаи од радио и телевизија
Поддржете ја нашата кампања

Арапската пролет треба да донесе пробив и да започне нова епоха на демократијата. Но, бунтовниците од минатото се политички затвореници денес. Луѓето ги ризикуваат своите животи во Амнести интернешенел. Тука пиксели Helper сака интервенира и слободни политички затвореници.

Нашата прва акција ќе донесе 13 лица кои се во затвор од ноември 2011 година, повторно во светлината. „Бахреин 13“ беа уапсени по немирите во февруари 2011 година во главниот град на Бахреин, Манана, за да го поттикнат обвинението за владиниот заговор. Многу држави и организации како што се Амнести Интернешнл и Хјуман рајтс воч, исто така, постојано укажуваат на тортурата. Затворениците беа видно вознемирени.

Слушајќи ги загриженостите. 5 години на повеќе животни реченици. Секој мора да го изрази своето право на својот ум.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 3 ″]

Кампања и телевизиски настапи | Дојче Веле |


светлосна проекција на Сојузната канцеларија и Саудиска амбасада со биплан


Нашите светлосни проекции го привлекуваат вниманието на меѓународните медиуми и гарантираат дека овие важни хуманитарни прашања не се забораваат. Ве молиме споделете ги нашите проекти на Фејсбук! Ако ги поддржувате нашите каузи, ние ќе ви бидеме благодарни за какви било донации, кои ни овозможуваат да ги продолжиме нашите кампањи. Дури и неколку евра прават разлика! Споделувањето е грижливо. Ве молиме, поддржете ја нашата непрофитна организација. / Тврд>

донации:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банка: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Име на профилот: PixelHELPER Фондацијата непрофитна организација
Повеќе информации на https://PixelHELPER.org

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Подобра форма на донација

кампања против оружје

слики од статиите за печатот
видео извештаи од радио и телевизија
Поддржете ја нашата кампања

За непосреден прекин на извозот на резервоарот во Саудиска Арабија, пиксели Помошник проектиран заедно со протестот на Акцијата - Стоп за трговијата со оружје, зборовите „Благодарам на тенковите на Саудиска Арабија“ во Сојузната канцеларија и Амбасадата на Саудиска Арабија.

Саудијците сè уште се меѓу најважните клиенти на германските вооружени компании. Во првата половина на 2015 година, извозот на оружје е одобрен во вредност од скоро 180 милиони евра во Саудиска Арабија - со Велика Британија и Израел беа уште пообемни операции.

Германија е европски шампион во извозот на оружје. Во светот, зад неа се наоѓаат САД и Русија на трето место. Со одобрение на Сојузната влада, германското оружје и воената опрема се обезбедуваат на диктатури и авторитарни режими, како што е Саудиска Арабија. Тоа не може да продолжи. Сакаме да ја поставиме продавницата до смрт.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 3 ″]

Кампања и телевизиски настапи | Дојче Веле |

светлосна проекција на Сојузната канцеларија и Саудиска амбасада со биплан


Нашите светлосни проекции го привлекуваат вниманието на меѓународните медиуми и гарантираат дека овие важни хуманитарни прашања не се забораваат. Ве молиме споделете ги нашите проекти на Фејсбук! Ако ги поддржувате нашите каузи, ние ќе ви бидеме благодарни за какви било донации, кои ни овозможуваат да ги продолжиме нашите кампањи. Дури и неколку евра прават разлика! Споделувањето е грижливо. Ве молиме, поддржете ја нашата непрофитна организација. / Тврд>

донации:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банка: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Име на профилот: PixelHELPER Фондацијата непрофитна организација
Повеќе информации на https://PixelHELPER.org

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Подобра форма на донација

Толпата зомби без граници

Хуманизмот како интерактивно искуство во живототокот, дистрибуција преку емотиконите на Фејсбук. Зомби не знаат никаква раса, боја или религија. Само мозоци! Проектот Zombies without Borders се гледа себеси како интерактивна платформа за роеви. Името е дериват на голем број зомби компјутери кои се контролираат однадвор. Нашиот стремеж е ништо помалку од решение за сите хуманитарни катастрофи од страна на интерактивно помагање на гледачите преку живо поток. Нашата цел: 24-час livestream од фокусни точки на светот. Во придружба на новинарите во зони, дистрибуција на помош во кампот за бегалци или лов на ловокрадците во Националниот парк Кругер, можностите нашата контрола рој се безгранична Нашата алатка ви беше: Емоцијата Икони на Фејсбук контролира помош ројот и да одлучи што е направено.

Затоа, целта на зомби без граници е на многу места, со користење на развиена технологија, вклучувајќи и мобилни батерии со облека; внатрешни контроли за WLAN камера, софтвер за интерактивна база на податоци за контрола на роеви, додатоци за RMTP Facebook livestream контролираат големи групи на луѓе за позитивни цели преку прелистувачот за да ги решат важни проблеми во тоа време.

Првите места во живо се Сенегал, Дакар & засилувач; Северна Африка. PixelHELPER сака да започне локација за пренос во живо во Сеута. Ние исто така сакаме да изградиме можности за вработување, како што е фарма со алги на една локација во Сеута и од другата страна во Мароко. Произведете производи заедно со бегалци за да ви дадат добра иднина на африканскиот континент. Сè во живиот тек, отсекогаш сте биле таму и одлучете што ќе се случи. Секое место ќе биде прикажано во живиот тек во текот на денот, интерактивна телевизија со цел да го подобри светот преку помош од рој.

Технички, работи така што ние започнуваме пренос во живо со транспарентни контроли и потоа ги покануваме соодветните вработени во „Зомби без ограничувања“ во нашиот пренос во живо. Значи, ние внимаваме на кореографијата на интерактивните контроли и брзо реагираме на промените во живиот тек на местото на кризата.

За донации надвор од Фејсбук ве молиме користете ја нашата веб-страница:
Form Форма за донација: https://PixelHELPER.org/de/spenden

Алтернативни донации:

PayPal
paypal@PixelHELPER.tv
аналогни:
Сметка за донација:
IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
BIC: GENODEM1GLS
Сопственик: непрофитна PixelHELPER Foundation

Фото авторски права: https://web.facebook.com/patryk.witt
Графика и лого: https://web.facebook.com/SNOB.desillruction

"Агент за перење пари за сите донации добиени преку оваа акција:

PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH
Приватна патека на Steindamm 3, 39114 Магдебург
Окружниот суд Стендал ХРБ ХНУМХ
Управниот директор: г-дин Оливер Биенковски
Телефонски број: 0049 163 71 666 23

Кога бегалците ќе стигнат до надворешните граници на Европа, некој подобро ќе ви помогне подобро да го најдете вашиот пат низ Европа. Можност за работа за бегалците на самото место. Со поголема фармација на алги, иднината може да им биде понудена на дојдовните бегалци на северноафриканскиот континент. Центарот за помош е наменет за трауматизирани деца, бегалци и други баратели на азил кои сакаме да ги преземеме за рака и да претрпиме подготовка за интеграција. Азил е човеково право. Тоа се луѓе кои бегаат од војна, што најчесто се води со извезено германско оружје. Ние Европејците имаме хуманитарна обврска да се грижиме за луѓето на надворешните граници на ЕУ. Ако ЕУ не успее, задачата треба да ја преземат НВО.

???????????? Нашата непрофитна Не можете да се направи тоа без вашата донации ???? Во името на толеранцијата, ние shoulderstand claimsoft правото да не се толерира нетолеранција ??????? ?????????