19. Октомври 2016 Оливер Bienkowski

Доналд Трамп специјално издание на Ајнштајн на Хитлер

фиктивната Мајн Кампф преиздава со замена на илјадници зборови

Галерија на слики на статиите за печатот
Видео извештаи од радио и телевизија
Поддржете ја нашата кампања

Создадовме нова верзија на „Mein Kampf“ на Адолф Хитлер со Доналд Трамп како имагинарен протагонист - со замена на илјадници зборови во старата книга. Сега измислената автобиографија го следи патот на Трамп од младо дете во Newујорк до силен американски бизнисмен и политичар. Во оваа паралелна приказна, Трамп започнува државен удар по изборите во 2016 година, сличен на оној од ударот на Хидлер во Фелдерхеренхален во Минхен во 1923 година. Тој е уапсен и испратен во затвор за максимално обезбедување, со многу негови републикански приврзаници да паднат пред Капитол и Белата куќа ја основа Американската националистичка партија, заснована врз идеи за расно и религиозно прочистување, создавајќи непријатели од Мексиканците, муслиманите и секој што се заканува на нивниот националистички светоглед.

Целта да се напише нова верзија на „Мајн Кампф“ од перспектива на Трамп беше да се подигне свеста за сличностите на идеите што напредуваат и Трамп и Хитлер. Друго време е (1930-ти наспроти денес), друга земја (Германија наспроти САД) и друг непријател (Евреи наспроти муслимани), но концептите се исти. Трамп веќе ни даде увид во опасностите што неговата администрација може да ги претставува за САД и светот преку своите говори и твитови.

Американскиот претседател има огромна моќ и влијание не само врз американските граѓани, туку и над сите луѓе на планетата. Претседателството на Трамп може да означи почеток на лизгава трага на расизам и предрасуди кон нешто злобно што сè уште не можеме да го замислиме. Ако оваа ажурирана верзија на „Мајн Кампф“ може да ги потенцира паралелите меѓу Трамп и Хитлер, тогаш PixelHELPER успеа да му донесе важно предупредување на американскиот народ.

Цената на Амазон е 0.99 $, сите ја добиваат книгата од нас за симболична донација. Сите приноси ќе одат за кампањите за човекови права и уметнички настани кои ги води PixelHELPER. По донацијата, ние ќе ви ја испратиме книгата во * epub формат преку е-пошта. Ве молиме внесете ја вашата e-mail адреса со вашата донација. Можете исто така да го преземете под:

уметничкиот колектив пиксел Помошник, е меѓународна непрофитна организација за малцинствата и човековите права инспириран од идеалите на масоните. Заплашен од вревата на светот одиме, тивко и безбедно, бестрашен во опасност, за да се заштитат високи цели во умот околу Земјата.

Споделување е грижа.
►Betterplace: https://www.betterplace.org/en/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER
Сметка за донација:
IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
Банка: GLS Community Bank
BIC: NOLADE21MDG
Носител на сметка: PixelHELPER Фондацијата непрофитна организација
За повеќе информации: https://PixelHELPER.org


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 7 ″]

Видеа на Кампањата и ТВ вози | Дојче Веле |


Светлосна инсталација во Федералната канцеларија од двокатен автобус


Ве молиме споделете ги нашите проекти на Фејсбук и Твитер! Ако ја поддржувате нашата кауза, ќе ви бидеме благодарни за секоја донација за да можеме трајно да ги продолжиме нашите кампањи.
Дури и неколку евра прават разлика! Споделување е грижа. Ве молиме да ја поддржувате нашата добротворна работа. Ве молиме користете Paypal, Betterplace, Indiegogo или класичниот пренос.

Донации сметка:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банка: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Сопственик: PixelHELPER Фондацијата непрофитна GmbH

подобро место https://www.betterplace.org/de/projects/41782
PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Подобра форма на донација