24. Мај 2016 Оливер Bienkowski

Глобални информации за откривање на НСА

слики од статиите за печатот
видео извештаи од радио и телевизија
Поддржете ја нашата кампања

По 13 светлосни проекции и постојан притисок врз Медиен, главниот ЦИА го напуштил Германија. НСА во да куќа или Обединети штази на Америка, глобална покриеност,
ZDF 37 ° на приказната во огледалото (Пактот)

Оливер Биенковски: Да докажеме против шпион на нашите податоци. Бројни медиуми известуваа за тоа. Еве еден преглед на нашите видеа. Извештаите од медиумите за оваа тема можат да се најдат на Google News. Ова го одржуваме во наредните денови.


[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 1 ″]

Кампања и телевизиски настапи | Дојче Веле |


Оливер прикажува на TED Разговор во Долна сајтови претовар, проектите со кои тој е вработен: светло фестивал на уметноста, активизам, на пример, светлината карикатури против Саудиска Арабија, НСА, итн, и медиумите хакирање да се донесе видливоста на бездомништвото и Други прашања што ги игнорираат медиумите.

Во краток документарец на ZDF 37 °, прикажете ги пикселите „Помошник“ и „Оливер“, како што ја организираше проекцијата на светлината во Американската амбасада во Берлин. Од колекција од неговиот проектор во бункер во Дизелдорф, средба со печатот, до реална проекција од цртаниот лесен цртан филм „NSA in da house“, кој мора да заврши со доаѓањето на полицијата.

Помошник за пиксели на патеките ARTE. Проекција на светло на Сојузната разузнавачка служба, Берлин. Ова кратко видео покажува лесен напад, Оливер го организираше во зградата на Федералната разузнавачка служба во Берлин. Проекцијата покажува „БМВ наместо БНД“ во знак на протест против методите за набудување кои ги применуваат тајните служби против населението.

[Ut_video_youtube url = "A2Yb3gWmm2I"] Помошник за пиксели со Ким Дотком во амбасадата на САД. Обединета Штази на Америка. Објавено во Дер Шпигел „ДерПакт“. акција против американската амбасада во Берлин ќе биде прикажана на ова домашно видео. светла на идот: „Обединетата Штази на Америка“, но само додека не пристигне полицијата.

WDR во тековниот час преку пиксели Helper, BND и NSA. Во овој извадок од WDR Тековниот час од 15.07.2013 година, известил новинарот за светлосната проекција на логото на „Обединетата Штази на Америка“, анонимните активисти го организирале американскиот конзулат.

двојна проекција ВО ИВО WDR студио на Анке Енгелке. Ова домашно видео покажува како се инсталирале и конфигурирале слајдовите со назнака „NSA in da house“ пред зградата на ООН во Бон и Виена.

Проектирање светлина американската амбасада во Хамбург, педалата исполнува Polizeiboot.Das видео покажува Оливер и посебно во една убава австриската фарма, со повикување на Австријците, во знак на протест на НСА во Виена. После тоа, тие се наоѓаат конзулат во Хамбург пред САД, кои се постигне со брод. Вие конфигурирате австриско знаме, каде што е зимскиот на логото. Акцијата завршува како и секој друг: со полицијата.

Да, скенираме! Шлаг ден Рааб, ТВ Шега на ПроСибен. Видеото објаснува како Оливер и неговиот тим го сликаат телото на еден млад за да направат специјална понуда во „Шлаг ден Рааб“ во Келн. На телото на слоганот „Да, шпионираме“ и Обама беше насликан со лице. Акцијата за жал веднаш беше откриена од обезбедувањето.

Нашите светлосни проекции го привлекуваат вниманието на меѓународните медиуми и гарантираат дека овие важни хуманитарни прашања не се забораваат. Ве молиме споделете ги нашите проекти на Фејсбук! Ако ги поддржувате нашите каузи, ние ќе ви бидеме благодарни за какви било донации, кои ни овозможуваат да ги продолжиме нашите кампањи. Дури и неколку евра прават разлика! Споделувањето е грижливо. Ве молиме, поддржете ја нашата непрофитна организација. / Тврд>

донации:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Банка: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Име на профилот: PixelHELPER Фондацијата непрофитна организација
Повеќе информации на https://PixelHELPER.org

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Подобра форма на донација