Станете покровител!

Јас сум пиксел хелер!

Бидете сигурни дека имате притисок! Донаторите придонесуваат за возбуда на јавниот бес. Да се ​​овозможат прекугранични уметнички проекти. Никаде на друго место не добивате толку многу кампањи за слобода на уметноста и човековите права за секое донирано евро како кај нас.

Убедете се во нашите извештаи за нашата активност за нашата вредна работа.

[advanced_iframe securitykey=”2850230b9c3d025e1bd1b840e1acbf59859bfed4″ src=”//livepixel.awumedia.de/paypal” width=”100%” height=”300″]

Ве молиме донирајте преку PayPal на paypal@PixelHELPER.tv или користете сметка за донација на PixelHELPER Фондацијата. Ако сакате да ја користите вашата кредитна картичка, користете ја донацијата подолу.

IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
SWIFT / BIC: GENODEM1GLS
Банка: GLS Community Bank
Сопственик: непрофитна PixelHELPER Foundation
Биткоин: 33iV1KhepXEyxvUnFFUHKZPKuXP6z3yUBc

Преземете ја врската со сметката како текстуална датотека * .txt

Ако доаѓате од Африка или од други делови на светот, може да биде невозможно да испратите пари во Европа преку Paypal или банкарски трансфер. Ве молиме користете ги деталите за сметката на нашата партнерска организација "Zombies sans Frontieres" во Мароко.

N ° de Compte: 011450000012210002058489
SWIFT: BMCEMAMC
БАНКА: BMCE Маракеш, Менара
Земја: Мароко

даночна пријава
ДОЗНАЈ МИ КАКО СПЕЦИЈАЛНИ ИЗДАДИ ОД ДАНОК

Донациите за непрофитни организации може да се бараат како посебни трошоци до дел од 20% од вашиот приход.
Овие посебни трошоци го намалуваат вашиот приход под оданочување ако го надминат паушалниот износ на 36 Евра.
За донации до 100 Euro не мора да поднесувате дополнителни документи. Поедноставени обврски за доказ важат до 200 Euro. Значителен лизгање на дознаките е доволен.

Бидете храбри. Бидете гласни. Бидете таму кога една мала група луѓе ќе изврши голема промена во општеството.

Грижете се за печатење и внимание - поддржи нас сега! Како донатор, ќе направите непроценлив придонес за возбудата на јавниот огорченост - за подобар свет.

Сега стане конкретен и ќе може да се направи прекуграничен скандал. Никаде на друго место не добивате толку многу бунт и востание за секое еврото донирано како овде.

Ќе добивате електронски билтени со тековни кампањи. Гледате ли дека човековите права се нарушени и никој не изгледа? Со нетрпение ја очекуваме вашата порака! Како поддржувач / донатор, ќе добиете лична и ексклузивна можност да учествувате во кампањите на pixelHELPER. Нашата организација има призната добротворна состојба. Затоа, секоја донација се одбива од данок.

УЧАТ ОДГОВОРИ!

Оливер Биенковски во интервју за Anke Engelke.
ZDF 37 степен го придружува PixelHELPER во борбата против зимскиот во Амбасадата на САД.

контакт

Е-пошта за поддршка на членови: Оливер Биенковски, oliver@PixelHELPER.org
Оливер Биенковски, Oliver@PixelHELPER.org 0049 / 163 71 666 23

Livestream crowdfunding стан во Маракеш, Мароко

3 ДОБРИ ПРИЧИНИ ЗА ПИКСЕЛ ХЕЛПЕР

  • Ние сме ефикасни! Работиме безбедно и транспарентно и без огромен административен апарат.
  • Ние сме гласни! Со вашата донација ќе овозможите ефективни кампањи за човекови права.
  • Ние држиме! Нашата работа бара трпение и долг здив. Со постојана донација ќе ни помогнете да останете вклучени!

ДОНАДЕТЕ НА САД ...

  • Фондацијата PixelHELPER е добротворна и признаена како посебно оправдана.
  • Вашата донација е одбитна од данокот.
  • Ние сме среќни да ви испратиме донација.
  • Се разбира, редовните донации може да се менуваат или прекинат во секое време без претходна најава.
  • Преку вашата директна донација на нашата донаторска сметка, ние немаме никакви трошоци за резервации.

ДОБИВКА

На PixelHELPER Фондацијата исклучиво и директно ги извршува добротворни цели во рамките на значењето на делот "Даночни цели" на даночниот законик. Тоа е во согласност со известувањето за изземање од даночната служба Магдебург од 28. Јануари 2016 е ослободен од корпоративниот и трговскиот данок бидејќи служи исклучиво и директно на добротворни и добротворни цели во рамките на значењето на §§ 51 ff. AO.

Европската помош за конзервиран леб за итни случаи помага во животниот тек
Дојче веле известува за лесната проекција на Пиксел ХЕЛПЕР за Раиф Бадави