Се бориме за Раиф Бадави и Julулијан Асанж!

Раиф Бадави мора да излезе од затвор. Веднаш!
PixelHELPER и лондонскиот африкански евангелиец Хор изведуваат „Нешто толку силно“ за Julулијан Асанж пред затворот во Белмарш

кралско помилување за Julулијан Асанж од кралицата
Помилување на улијан Асанж и Едвард Сноуден од Доналд Трамп
Благодарност до # Викиликс и Стела Морис
Ангела Меркел бара политички азил и помилување од Julулијан Асанж
Проекција на светлина Амбасада на САД Берлин

Не прашувај што може да направи твојата земја за тебе, кажи што можеш да направиш за Асанж, модифицира историската изрека на Fон Ф. Кенеди свети во амбасадата на САД во Берлин. Американците кои редовно вршат воени злосторства, од дефолијанти во Виетнамската војна во кои беа убиени стотици илјади жртви на новинари убиени во војната во Ирак, мораат да ги повлечат своите барања за екстрадиција.

Направете белешка за следниот ден од судењето; 25.02. е датумот на судење за екстрадиција во Соединетите држави.

И бидејќи вистината се чува во тајност толку долго и ниту една влада не зазема страна со ianулијан, Англичаните сигурно ќе бидат предадени на Американците. Затоа овој месец ќе започнеме да им се обраќаме на амбасадите на САД во странство, Белата куќа и другите згради на САД во странство со лесни протести и уметнички нарушувања.

Донирајте сега за да го направите ова можно, без разлика дали 333 евра или 5 евра, помагаат мали количини! Направете нешто за квалитетот на утрешните информации, врз основа на што треба да донесувате одлуки!

Кралицата треба да го помилува Julулијан Асанж

Ако примањето и ширењето тајни пораки со јавна вредност стане кривично дело, што друго може да извести печатот? Бидејќи за тоа што е класифицирано, а што тајно, одлучува владата.

Злоупотреба на моќта на САД против # Асанж е неверојатно: Тој е сериозно болен во максимален безбедносен затвор, близу до смрт. Кој спасува извидник, спасува слобода! Сноуден, исто така, продолжува да седи во Москва затоа што сите западни земји стравуваат од одмазда на Американците.

@ Викиликс е непријател на администрацијата на САД од 2010 година. Бараме итно ослободување од # UlianулијанАсанж од затворот во Лондон. Кралицата мора веднаш да го помилува и да му даде политички азил.

Лесна проекција на амбасадата на Велика Британија

Стари кампањи за други политички затвореници

Европскиот налог за апсење не треба да се користи за гонење на политичките противници. Германското судство има добри причини да не го екстрадира Карлес Пуигдемон во Шпанија. Кривичниот закон повторно се открива како средство за домашен конфликт и прогон на политичките противници на грда начин. Германското судство не треба да зазема страна во политичката дебата во Шпанија, а не само од болните историски искуства на криминализацијата на политичкото мислење, не даваат никаква заштита. Ако сепак се согласи со екстрадицијата, правната регрес е отворена, а Каталон може конечно да поднесе жалба до Сојузниот уставен суд. Најдоцна таму, на правата на поединецот треба да им се даде приоритет над моќните игри во Шпанија.

→ 10 Каталонски политичари се во затвор
1. Хорди Кјушарт - 161 дена во затвор
2. Хорди Санеш - 161 дена во затвор
3. Ориол Џункерас - 144 дена во затвор
4. Јоаким Форн - 144 дена во затвор
5. Долори Баса - затворен по втор пат пред 3 дена
6. Раул Ромева - во затвор по втор пат пред 3 дена
7. Жорди Турул - затворени по втор пат пред 3 дена
8. Josep Rull - се стави во затвор по втор пат пред 3 дена
9. Карме Форкадел - затворен во 3 дена
10. Карлес Пуџдемонт - затворен пред 3 дена

→ Покрај тоа, на следниве политичари им се заканува затвор и моментално живеат во егзил:

1. Тони Комин
2. Meritxell Serret
3. Meritxell Borràs
4. Клара Понсати
5. Ана Габриел
6. Марта Ровира

[gallery_bank type = ”images” format = ”masonry” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”избрана” no_of_images = ”17 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” отскокнување ”album_title =” true ”album_id =” 21 ″]

Добијте притисок и внимание - поддржете не сега! Како донатор, вие давате непроценлив придонес за да предизвикате бес во јавноста - за подобар свет. Добијте бетон сега и овозможете прекуграничен скандал. Никаде на друго место не добивате толку бунт и востание за секое донирано евро како кај нас. Посетете ја нашата веб-страница: PixelHELPER.org/Spenden или поддржете го нашиот прибир на средства за средства на Фејсбук:

Прес фотограф: Дирк-Мартин Хајмелман

Светлина уметник: Член на PixelHELPER

Слободата за # Пуџдемонт е украсена во затворот Штази во Берлин. Протестираме против незаконското затворање на каталонските политичари слично на # Штази во Шпанија. Бараме итно ослободување на сите политички затвореници во Шпанија. #PixelHELPER ја повикува федералната влада веднаш да објави дека Германија нема политички да одобри екстрадиција. Такво политичко одобрување на шпанското барање за заемна правна помош е потребно според правилата на Законот за меѓународна заемна правна помош - без оглед на законската одлука на судот. Со оглед на важноста на случајот, надлежен орган е федералната влада во форма на министерката за правда Катарина Барли. Ја повикуваме сојузната влада да обезбеди итно ослободување на Карлес Пуџдемонт од затворот во Германија!

Добијте притисок и внимание - поддржете не сега! Како донатор, вие давате непроценлив придонес за да предизвикате бес кај јавноста - за подобар свет. Добијте бетон сега и овозможете прекуграничен скандал. Никаде на друго место не добивате толку бунт и востание за секое донирано евро како кај нас. Посетете ја нашата веб-страница: PixelHELPER.org/Spenden или поддржете го нашиот Facebook Fundraiser: https://www.facebook.com/donate/1972507843071293

Арапската пролет требаше да го донесе пробивот и да започне нова епоха на демократијата. Но, бунтовниците од тие денови сега се политички затвореници. Луѓето што ги ризикуваа своите животи во држави што се црни на скалата на слободата на медиумите на Амнести интернешнал денес се во затвор и се заборавени од светот. PixelHELPER сака да интервенира тука и да ги ослободи политичките затвореници.

Нашата прва акција е да ги вратиме светлините 13 во затвор од март 2011. Бахреин 13 беа уапсени по востанието во февруари 2011 во Манана, Бахреин, обвинет за заговор против владата. Многу држави и организации, меѓу кои и Амнести интернешенел и Хјуман рајтс воч, и понатаму укажуваат на тортура. Затворениците беа видливо мачени.

Загриженоста, исто така, не застанува за семејствата. Овие политички затвореници се уште се наоѓаат во затвор, служејќи се на казни од 5 кои се движат од доживотни казни до повеќекратни доживотни казни. Секој има право да го изрази своето мислење. Не заборавајте да ги заборавиме добрите луѓе кои ја жртвуваа својата слобода да донесат демократија и мир на многумина.

Прочитај повеќе

???????????? Нашата непрофитна Не можете да се направи тоа без вашата донации ???? Во името на толеранцијата, ние shoulderstand claimsoft правото да не се толерира нетолеранција ??????? ?????????