Startseite

Nëse ndonjëherë keni ndonjë problem dhe nuk dini çfarë të bëni më pas, atëherë kërkoni PixelHELPER

Memorial i Holokaustit në Marrakech për viktimat e harruara LGBT të diktaturës naziste në Marok. Shkatërruar nga qeveria anti-LGBT e Marokut.

PixelHELPER kujdeset për një mbarë botën Rrjeti aktivist dhe artist për të drejtat e njeriut për fytyrë Shtypja & për lirinë e shprehjes për të luftuar Me art duam çështje të rëndësishme sociale vë në dukje Ne gjithashtu operojmë Projektet e ndihmës zhvillimore në Afrikë, vet Furra buke të konservuar prodhojnë për të rritur Stabiliteti i ushqimit për Kampi i refugjatëve, Rajonet e konflikteve dhe katastrofat natyrore bukë e qëndrueshme në kanaçe. Ne jemi duke rritur Stabiliteti i ushqimit në Afrikë, Në zonë Ndihma urgjente PixelHELPER është duke u përpjekur pranë fabrikave të konservuar të bukës në Afrikë që janë afër Kampet e refugjatëve të UNHCR-së për të hapur spitale të vogla me kontejnerë të lëvizshëm. Ju lutemi na ndihmoni në Dhuroni artikullin e menusë dhe mbështesin punën e organizatës sonë.

Angela Merkel i ofron Julian Assange azil politik. Karikaturë video arti

Humori krijon bashkësi! Për sa kohë që ne Menschlichkeit,Dashuri und Humor lidhemi, nuk ka rëndësi se çfarë ne ndan, Humori i inkurajon ata Tolerancë, Tolerancë e gëzuar në të pastër Humor, në madhësinë e lirë Persönlichkeit është i justifikuar, qëllimi i vërtetë i Menschen sein.

Projeksion i lehtë për në Hotel Sonnenbichl, selia gjermane e mbretit torturues të Tajlandës.

Nëpërmjet tona punë artistike Le të bëjmë botën një vend më të mirë dhe të çojë në të ndryshime të mëdha shoqërore, duke synuar një të thellë demokratikeNë emër të Tolerancë do të PixelHELPER pretendojnë të drejtën, Intoleranz të mos tolerohet. Fokusi është në projektet për lirinë artistike, Menschenrechte dhe kundër Antisemitismus.

Bëni gjërat e gabuara për arsyet e duhura!

Megjithëse një popullatë me shumicë myslimane jeton në Marok, Uighurët nuk mbështeten në Kinë. Ne ndërtuam një memorial për këtë, i cili u vu re vetëm nga shtypi arab pasi një gazetë në Izrael raportoi për të njëjtën formë me memorialin e Holokaustit të Berlinit. BBC arabisht raportoi për projektin. Kjo shkaktoi një bumerang ndërkombëtar shtypi në të cilin mbulimi nuk u përqëndrua më tek Ujgurët, por në konfliktin Izrael / Palestinë. Punimet e artit patën sukses!  

Historia e Holokaustit Marok në Wikipedia nuk përmendi kurrë kampet e skllevërve në shkretëtirën ku vdiqën hebrenjtë. Memoriali ynë u shkatërrua nga Ministria Marokane e Brendshme pas një viti ndërtimi. Ne e futëm temën e punës së detyruar në historinë e Marokut në Wikipedia për të luftuar kundër falsifikimit historik dhe antisemitizmit. Dhe kjo megjithëse ishte një instalim arti që nga fillimi për të treguar shkeljet e të drejtave të njeriut të Kinës kundër Ujgurëve. 

Bumerangi i artit edhe një herë fluturoi një hark krijues për të luftuar racizmin antimusliman dhe për të përmendur punëtorët e harruar të detyruar brenda Wikipedia.

Fatkeqësisht, Maroku nuk njeh forma të tilla të artit të veprimit. Ekipi
Në sitin tonë Marok, me kopjet e kullës Orthanc nga Lordi i Rings, autoritetet marokene e vështirësojnë jetën. U konfiskua një kuzhinë me supë për 500 persona nga THW gjermane, u shkatërrua një varr për një punëtor gjerman zhvillimi me buldozerë dhe u shkatërrua një furrë e ndihmës për zhvillimin, nga e cila popullata përfitonte drejtpërdrejt. 

Vdes PixelHELPER luftoni me një rrjet aktivistësh dhe artistësh në të gjithë botën mjete të pazakonshme gegen sociale. Artistët pjesëmarrës shpesh përdorin teknologjinë më të fundit dhe të gjitha mjetet e satirës për të vendosur problemet në fokusin e raportimit mediatik.

I pakthyeshëm nga zhurma e botës ne të ecin, të qetë dhe të sigurt, i patrembur në rrezik dhe për të mbrojtur qëllimet e larta në mend rreth Tokës. është besimi ynë kryesor se parimet e Revolucionit Francez janë "liria, barazia, vëllazëria" ringjallur për të luftuar kundër përsëritjen e apatisë politike.


Shkatërrimi i Walter Lübcke murale nga qeveria marokene.
Presidenti i Bundestag, Wolfgang Schäuble tha në Bundestag se Lübcke "E hapur për hyrjen në të cilën ndërton shoqëria jonë e hapur: për vendosmëri, tolerancë dhe njerëzim. Liria e artit është e kërcënuar në të gjithë botën Prandaj PixelHELPER!


Themeluesi i PixelHELPER është artisti i dritës Oliver Bienkowski nga Gjermania. Artistë të tjerë të dritës dhe aksionit dhe shumë karikaturistë janë përhapur në të gjithë botën dhe punojnë së bashku për PixelHELPER për një botë më të mirë.

   

[advanced_iframe securitykey=”2850230b9c3d025e1bd1b840e1acbf59859bfed4″ src=”https://livepixel.awumedia.de/paypal” width=”100%” height=”300″]

Vetëm ata që mendojnë ndryshe ndryshojnë botën

Por yni Zemërim është e kuptueshme, duke marrë parasysh atë që kemi vuajtur. Çfarë na duhet të bëjmë? gjyshërit Picking çaj për Bigwigs në Ceilon?

Çfarë kemi tonat? ElternFushat e pambukut theren për indianët, dhe saksonët e varfër në Minat e bakrit dhe Coltan pranë Dresdenit, vetëm në mënyrë që Pajisje kongoleze 30 për amvisëri kanë.

Nuk vdes Kakao und Plantacione Kafe në Pfalz! Brezat e Palatines kanë të tyren Shëndeti është shkatërruar për ato të këqija Korporata afrikane. Nuk vdes Fluturat somaliste të peshkimit që kanë peshkuar Detin tonë të Veriut boshKjo është arsyeja pse shumë kishin për të shkuar tani Piratët frisianë të Lindjes jetë.

Pothuajse të gjithë elefantët tanë e qëlluan atë, për të Pjesët e shahut dhe çelësat e pianos, Tani ju vini me xhips e tyre dhe bëni safari dhe shikoni elefantët e fundit në pyllin bavarez në. Kjo është e vështirë.

Und kur Herero sulmoi Gjermaninë, dhe kjo Gjenocidi i kryer kundër suabave, Kjo gjithashtu funksionon pas. Diçka si kjo, thjesht mos e trokisni veten nga rrobat, Ende e dhemb pas 100 vjetJu nuk shërohen aq shpejt.

Ne jemi duke qëndruar këtu në gjunjë kimikate korrozive, kështu që ju mund në Bangladesh për 7 Euro Jeans mund.

Sa nga vajzat tona kemi humbur në Minierat e Diamantit në Bielefeld, në mënyrë që Bonzes në Sierra Leone mund te kendoj "Diamantet janë vajzat shoqja më e mirë ”, Tani po vijnë edhe në Mesdhe dhe ata ende e duan atë jetoni në palestra tonë.

Po, çfarë tjetër? Çfarë tjetër duhet të bëjmë për ju? Në një moment, ka mbaruarNë një moment nuk mund të bëjmë më shumë! Në një moment, nuk do të ketë më shumë!

Tonë Zemra është shumë larg, Aber mundësitë tona janë të fundme.

Ne. Ndërprerja sistematike e tabutë si një pajisje stilistike esenciale

Kush janë PixelHELPERS?

Robin Hood Gjithkush e di. Të famshmit grabitës Held merr një serioz rivalëtveprat e të cilëve ndoshta janë ende i famshëm do të jetë se ajo e origjinalit. Me PixelHELPER International argumentojnë rreth 70 artistë ndërkombëtarë për një botë më të mirë, merrni nga të pasurit në Evropë dhe u jepni të varfërve në të gjithë botën. Ne jemi në Me turmën e tij besnik ka PixelHELPER si një organizatë për të Menschenrechte selinë e tij në Afrika gjetur. Për vite me radhë luftojmë Shok & mbrojtës i të varfërve dhe si i betuar armik ata që Fuqia dhe pasuria tek Abuzimi shtypje.

Ndihma emergjente e bukës së konservuar në Marok

shtyp

"PixelHELPER shton bllokun e tyre revolucionar ndërtimor në art dhe satirë me punën e tyre"

sagt Kultura e Gjermanisë në radio

"PixelHELPER është një nga inkubatorët më inovativë të artit të veprimit politik dhe përfaqëson një formë të zgjeruar të artit", thonë disa. Ne themi: Arti duhet të shkaktojë dhimbje, të provokojë & rebelohet. Ne kemi të bëjmë me artin si një formë e vetë-sigurimit shoqëror në frymën e iluminizmit. Fushatat tona tregojnë mundësitë e artit si fuqia e pestë në shtet. Prandaj, arti nuk është një pasqyrë që ju i përmbaheni realitetit, por një çekiç me të cilin e formoni atë.

Ne i njohim mundësitë.

Ne mësojmë. Ne luajmë. Ne zhvillojmë ide. Ne nxjerrim ide nga errësira. Ne përdorim kontrastin. Ne e bëjmë atë spektakolare, ose bëjmë diçka të zhduket. Ne e përqendrojmë pikëpamjen. Ne bëjmë lidhje. Ne ndryshojmë perspektivën tuaj. Ne punojmë në hije. Ne kërkojmë pse me dritë. Ne japim përgjigje. Ne kemi një qëndrim. Ne akuzojmë. Ne luajmë me shkëndijë të dritës në zemrën tonë më të thellë. Ne e mbajmë atë jashtë.
Dhe ne themi: Ne jemi PixelHELPER

Të dobëtit gjithashtu janë të lidhur fuqishëm

Friedrich Schiller

Shkoni dhe provoni veten.

Kubi i PixelHELPER shkoi nëpër botë.

Zgjidhja e Kubit të Rubikut në videon "Rreth Botërore në 80 Ditë" simbolizon një zinxhir vëllazëror të njerëzimit rreth tokës, të cilin PixelHELPER e formëson virtualisht me aplikacionin e tij të drejtpërdrejtë të financimit të fondeve në Android Playstore dhe fton shikuesin të ndërveprojë.

Në rrjedhën e jetës ne lëmë shumë gjurmë. Edhe në jetën e njerëzve të tjerë rrugët e të cilëve mund të kalonim vetëm një herë dhe se ne ndikuam aq shumë, sa që jeta e tyre më vonë mori një kthesë të ndryshme. Nuk do të kishte vlerësim më të madh për punën e Fondacionit PixelHELPER sesa një ndikim të qëndrueshëm pozitiv në shoqërinë tonë.

Ne luftojmë me pasion për një botë më të mirë.

Humanizmi si një përvojë interaktive në transmetimin e drejtpërdrejtë. Kontrolloni shpërndarjen përmes emoticonëve në Facebook. Zombies nuk kanë racë, ngjyrë ose fe; vetëm truri! Projekti "Zombies pa kufij" e sheh veten si një platformë interaktive të ndihmës. Emri rrjedh nga një numër kompjuterash zombie që kontrollohen nga jashtë. Qëllimi ynë nuk është asgjë më pak sesa një zgjidhje për të gjitha katastrofat humanitare përmes ndihmës interaktive nga shikuesit përmes transmetimit të drejtpërdrejtë. Qëllimi ynë: Transmetim i drejtpërdrejtë 24 orë nga pikat e nxehta të botës. Shoqërimi i reporterëve në zonat e luftës, shpërndarja e ndihmave në kampe refugjatësh ose gjuetar pa leje në Parkun Kombëtar Kruger. Mundësitë e kontrollit të tufës sonë janë të pakufishme Mjeti ynë: Fotot e Facebook kontrollojnë tufën ndihmëse dhe vendosin se çfarë duhet bërë.

Teknikisht funksionon kështu që ne të fillojmë një transmetim të drejtpërdrejtë me elemente transparente kontrolli dhe më pas të ftojmë punonjësit përkatës të "Zombies pa kufij" në transmetimin tonë të drejtpërdrejtë. Në këtë mënyrë, ne mbajmë një vëzhgim të koreografisë së elementeve të kontrollit interaktiv dhe reagojmë shpejt ndaj ndryshimeve në transmetimin e drejtpërdrejtë në vendin e krizës.

Aplikimi i crowdfunding Livestream në Marrakech, Marok

Fondacioni PixelHELPER | Prezantimi i aplikacionit në Marrakech, Marok

  • Në emër të themeluesit të PixelHELPER, 2009 dha shpërdorimin e çmimit "Filloni revolucionin tuaj" për punën e tij për të pastrehët.
  • 2013 lançoi PixelHELPER një fushatë të pastrehë Shitstorm, të cilën shumë media gjermane, përfshirë edhe Süddeutsche Zeitung me një artikull në lidhje me veprimin tonë.
  • 2014 nxiti skandalin e NSA / Drone me fushatat 10 në Ambasadën e SHBA, duke arritur mbulimin e medias javore të çështjes në media.
  • Në vitin 2015 tregtarët e rinj të armëve të Dr. Oetker Group u bë i njohur në të gjithë vendin përmes projeksioneve të dritës në Ministrinë Federale të Mbrojtjes brenda natës.

Nga Rainbow

PixelHELPER dëshiron të protestojë kundër persekutimit të homoseksualëve në shtetet totalitare të botës. Ka ende shumë vende në botë të tilla si Irani, Nigeria, Mauritania, Sudan, Jemen, Arabinë Saudite ose Emiratet e Bashkuara Arabe, ku homoseksualiteti është ilegal dhe dënohet me vdekje!
Dashuria nuk njeh gjini, pa ngjyrë të lëkurës apo religjion! Dashuria nuk njeh kufij! Ne duam të përhapim këtë deklaratë, PixelHELPER, në mbarë botën me projektin e artit të dritës "Nga ylberi".


selinë e projektit celular

Kapsula emergjente e ftohtë për njerëzit e pastrehë

Dimri po afron dhe njerëzit e pastrehë kanë nevojë për ndihmën tonë. Zgjidhja jonë: Kapsula e emergjencës së ftohtë PixelHELPER për të parandaluar ngrirjen e njerëzve deri në vdekje në rrugët e Gjermanisë. Çdo vit më pak gjermanë vdesin nga aksidentet ajrore sesa të pastrehët ngrijnë për vdekje. Në Gjermani ka mbi gjysmë milioni të pastrehë jashtë rrjetit të sigurimeve shoqërore. Përsëri dhe përsëri njerëzit dërgohen jashtë derës kur temperatura është nën zero dhe pastaj ngrijnë keq. Dhe problemi i pastrehësisë në Gjermani nuk po adresohet në një mënyrë të qëndrueshme. Këtu hyn në lojë programi ynë i riintegrimit për të pastrehët. Duke filluar me kapsula të ftohta emergjence për të mbrojtur të pastrehët nga një vdekje shumë lehtë e shmangshme, ne jemi duke ndërtuar një sistem që lufton problemet themelore të pastrehësisë, mungesës së sigurisë, pa mundësi pune dhe tjetërsim shoqëror, dhe kështu i ndihmon njerëzit të kthehen në një jetë normale pak nga pak mundëson

Ne jemi vetëm një zog i vogël i majmunëve në një planet të vogël që rrethon një yll shumë të mesëm.

Stephen Hawking
Themeluesi i PixelHELPER Oliver Bienkowski me qenin maroken rrugor ET