30. 2018. September XNUMX Shtator XNUMX Oliver BIENKOWSKI

Ndihmë në Afrikë - Streaming software Schwarmhilfe në veprim

Me lirinë, barazinë, vëllazërinë kundër indiferencës, ligësisë dhe intolerancës

Mirë se vini në projektin AfrikaHilfe të PixelHELPER. Menjëherë pas vdekjes së Karl Heinz Böhm nga Menschen für Menschen, ne e çuam 2014 në Marok për të hedhur themelet për aktivitetet tona në Afrikë. Tani, 5 Vite më vonë, kemi arritur shumë pak dhe jemi në gjendje të sigurojmë ndihmë për zhvillim në të gjithë Afrikën. Është më e lehtë të organizohesh nga selia jonë e Afrikës Veriore sesa nga Evropa.

Ne kemi rindërtuar një fermë të vogël, 40 km nga Marrakech në Marok në një studio interaktive jetojnë lumë. Nën sytë e kamerave ne prodhojmë këtu, me ndihmën e audiencës, ndihma humanitare, tableta algat kundër kequshqyerjes, bukë të konservuar për kampet e refugjatëve në një 4,60 metra furrë druri, shporta për mbrojtjen nga përmbytjet kundër përmbytjet në Afrikën e Veriut, kube emergjente për të mbijetuar në rast të humbjes së banesës në rast të fatkeqësive natyrore dhe motor dhe biçikletave helmetat për të rinjtë.

PixelHELPER dëshiron t'u japë njerëzve lirinë për të formuar jetën e tyre të vetë-përcaktuar dhe të pavarur pa vështirësi materiale dhe t'u japë fëmijëve të tyre një të ardhme të mirë. PixelHELPER kontribuon në përmirësimin e qëndrueshëm të kushteve ekonomike, sociale, ekologjike dhe politike në mbarë botën. PixelHELPER lufton varfërinë dhe promovon të drejtat e njeriut, sundimin e ligjit dhe demokracinë. PixelHELPER kontribuon në parandalimin e krizave dhe konflikteve të dhunshme. PixelHELPER promovon një formë shoqërore të barabartë, ekologjikisht të qëndrueshme dhe kështu të qëndrueshme të globalizimit.

Ne paraqitëm programin tonë të ndihmës së 2014 në një bisedë TED në Marrakech. Fermë është vendi i parë praktik ku përdorim softuerin tonë. Ne presim përkrahës të rinj dhe vizitorë të projektit tonë.

platformat interaktive të prodhimit për furnizimet e ndihmave

Rrjeti i Livestream do të ndihmojë softuerin

Ne paraqitëm softuerin tonë të ndihmës së zogjve në një bisedë TED në Marrakech. Një bisedë TED është një ngjarje ku zhvillohen fjalime novatore për temat që do të na lëvizin dhe të na lëvizin në të ardhmen.

Ndihma emergjente evropiane e bukës së konservuar

Kampi i refugjatëve në Mbera ndodhet 2000 km nga selia qendrore e flotës PixelHELPER. Buka e Dosenbrotnothilfe tonë prodhon bukë të qëndrueshme për kampet e refugjatëve dhe zonat e fatkeqësive. Algat Spirulina të prodhuara në Marok duhet të ndihmojnë në kampin kundër kequshqyerjes. WNe duam të ndërtojmë një lokacion para kampit të refugjatëve dhe të përdorim softuerin tonë të ndihmës së shpejtë për të ndihmuar njerëzit. Kampi i refugjatëve është qyteti më i madh 4 në Mauritani, ne duam të sigurohemi që vuajtjet e refugjatëve të luftës të lehtësohen.

PixelHELPER kanë krijuar një hapësirë ​​unike dhe i sjellin spektatorët më afër prodhimit të ndihmës në Afrikë. Kube urgjente të vijë me një qese gjumi, një sobë me gaz, një çantë e ndihmës së parë & amp; Dritë e pasme e pajisur. Çdo gjë që ju nevojitet nëse keni humbur shtëpinë tuaj pas një fatkeqësie natyrore.

Në kujtim të Tombia Braide, i cili vdiq nga një sulm në zemër në dhjetor 2018 në Marok gjatë projektit tonë PixelHELPER me 54 vite më parë. Ne do të ndërtojmë një orë diellore e cila do të kujtoj një nga ndihmësit tanë të parë gjermanë.

Kullat tona të mbrojtjes nga përmbytjet ndahen për sekonda dhe për të shpëtuar mijëra sandbags. Kubat mund të përmbushin më mirë funksionet e mbrojtjes nga përmbytjet në valën e pranverës dhe të ruajnë përdorimin e një numri ndihmësish.

Mbështetni projektin tonë

paypal@PixelHELPER.tv
IBAN DE93 4306 0967 1190 1453 00
SWIFT / BIC: GENODEM1GLS
Fjalë kyçe: Art & Kultura e Promovimit

Ne krijojmë vende pune dhe perspektiva

Ne krijojmë vende pune dhe krijojmë një zhvillim të përsosur me ndërtimin e hapësirave të futbollit publik, kabineteve të këmbimit publik dhe ofertave kulturore. Ndërsa rajoni ynë është në mes të një rajoni ekonomikisht rural, shumë kompani lokale dhe furnizues të lëndëve të para përfitojnë nga urdhrat dhe mund të punësojnë punonjës të rinj vetë.

Maroku është vendi më modern në Afrikë.

Nga Maroku ne i arrijmë të gjitha vendet afrikane me kontenierë detare me portet e detit të thellë në Tangier dhe Casablanca. Lidhja me Evropën është e shkëlqyer. Nga kontinenti spanjoll në Marrakech, ka vetëm 6 orë me makinë.

Ne kemi krijuar një qendër këtu për të koordinuar ndihmën humanitare shpejt dhe për ta sjellë atë shpejt në destinacionin tuaj me makinë, enë ose avion deti. Këtu në këtë faqe, ne mund të prodhojmë me lehtësi çdo gjë që njerëzit në kampet e refugjatëve kanë nevojë. Ne do të ndërtojmë postin e parë përpara kampit të UNHCR në Mauritani.

Teknologjia jonë livestream gjeneron kutitë interaktive 6 në anën e majtë të videove të drejtpërdrejta. Këto kuti mund të ndryshohen nga ne në çdo kohë në lidhje me aktivitetin dhe shumën e donacioneve. Ne kemi krijuar një funksion ndërhyrje interaktive që do të na mundësojë t'i përgjigjemi situatës aktuale në kampet e refugjatëve dhe të sigurojmë ndihmë direkte.

Aftësitë e softuerit tonë Schwarmhilfe janë gjithashtu në dispozicion për OJQ të tjera. Bisedoni me ne.