Donald Trump Special Edition nga Mein Kampf i Adolf Hitlerit

imagjinar Mein Kampf rilind duke zëvendësuar mijëra fjalë

Galeria e fotografive të artikujve të shtypit
Video raportet nga radio dhe televizioni
Përkrah fushatën tonë

Ne kemi një version i ri i Adolf Hitlerit krijuar "Mein Kampf" me Donald Trump si një protagonist imagjinar - siç e kemi shkëmbyer mijëra gjëra në librin e vjetër. Autobiografia tani imagjinar ndjek rrugën e Trump nga një fëmijë i ri në Nju Jork për një biznesmen dhe politikan të fortë amerikan. Në këtë tregim paralel Trump fillon një grusht shteti pas zgjedhjeve të 2016, të ngjashme me sallat e përgjithshme grushtit të shtetit të Hitlerit në Mynih në 1923. Ai është arrestuar dhe dërguar në burg të sigurisë maksimale, shumë nga mbështetësit e tij Repuplikanischen bien përparme të Kapitol dhe Shtëpinë e Bardhë .. Ai themeloi "Partia Nacionaliste amerikane", e cila është e bazuar në idetë e spastrimit racor dhe religjioz dhe armiq nga Mexicans, muslimanëve dhe të gjithë ata që kërcënon dhe krijon pikëpamjen e tij nacionaliste.

Qëllimi, një version i ri i për të shkruar "Mein Kampf" nga perspektiva Trump, ishte për të rritur ndërgjegjësimin e ngjashmëritë e ideve që kanë ndodhur dy Trump dhe Hitlerin. Kjo është një kohë të ndryshme (1930s vs sot), një vend tjetër (Gjermani kundër Shteteve të Bashkuara), dhe një tjetër armik (hebrenjtë kundrejt muslimanëve), por konceptet janë të njëjta. Trump na ka dhënë tashmë një paraqitje e shkurtër e rreziqeve që mund të bëjnë qeverinë e tij në SHBA dhe në botë nëpërmjet fjalimeve dhe tweets e tij.

Presidenti amerikan ka një sasi të madhe pushteti dhe ndikimi mbi jo vetëm qytetarët amerikanë, por edhe mbi të gjithë njerëzit në planet. Një presidencë e Trump mund të shënojë fillimin e një rruge të rrëshqitshme të racizmit dhe paragjykimit kundër diçkaje të çuditshme që nuk mund ta imagjinojmë ende. Nëse ky version i përditësuar i mund të nxjerrë në pah paralele midis Trump dhe Hitlerit "Mein Kampf", atëherë kjo është pixel Helper arritur të përhapur një paralajmërim të rëndësishëm për popullin amerikan.

Çmimi në Amazon është $ 0.99, secili merr nga ne librin për një donacion simbolik. Të gjitha të ardhurat do të shkojnë në fushatat e të drejtave të njeriut dhe ngjarjet artistike të drejtuara nga PixelHELPER. Pas dhurimit ne do të ju dërgoj librin në formatin ePub * me e-mail. Ju lutemi shkruani adresën tuaj e-mail me donacionin tuaj. Ju gjithashtu mund ta shkarkoni nën:

Artisti kolektive pixel Helper, është një organizatë ndërkombëtare jofitimprurëse për pakicat dhe të drejtat e njeriut të frymëzuar nga idealet e Masonëve. Pa zhurmë nga zhurma e botës, ne shkojmë në rrugën tonë, të qetë dhe të sigurt, të patrembur në rreziqe, qëllime të larta në mendje për të mbrojtur tokën.

Ndarja është Kujdesi.
►Betterplace: https://www.betterplace.org/en/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER
Llogaria e Dhurimit:
IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
Banka: GLS Community Bank
BIC: NOLADE21MDG
Mbajtësi i llogarisë: organizata jofitimprurëse e Fondacionit PixelHELPER
Për më shumë informacion: https://PixelHELPER.org

Lexo më shumë

Fushata: Stop tregtisë së armëve!

Ndaloni fushatën e tregtisë së armëve

Galeria e fotografive të artikujve të shtypit
Video raportet nga radio dhe televizioni
Përkrah fushatën tonë

Familja Oetker po përgatitet

Ndërsa ushtria në Siri shkon në luftë kundër IS dhe bota ka frikë nga tregjet e Krishtlindjeve të sulmeve terroriste, të pasurit investojnë në kompanitë e armatimeve të Gjermanisë. Kohët e fundit, disa aksionarë të Dr. Ing. Gusht Oetker KG përfshirë në blerjen e ESG Elektroniksystem- dhe Logjistikës GmbH, biznesi i të cilit fushat e vetëm të përfshijnë aeroplanë luftarakë gjermane. Industria e mbrojtjes nganjëherë është një fushë e vështirë investimi. Edhe pse tregu ka të ngjarë të jenë të siguruar, jo më pak nga shumica e eksporteve të armëve dhe misionet ushtarake, por të biznesit të sigurisë menduar shkopinj deri shumë gjak.

Përdorni artin e lehtë për të ndezur flakën mesatare

Pixel Helper ka vendosur veten në Advent heshtur qëllimin për të tërhequr vëmendjen për këtë investim nga familja Oetker. Kështu zënë periudha para-Krishtlindjeve kur blejnë përbërësit për cookie e Krishtlindjeve nuk do të shkojnë poshtë këtë mesazh të vogël paqësor, BIENKOWSKI ka nisur veprime të ndryshme protestës. Për shembull, artisti i dritës parashikoi një doktor Oetker logo në formë shell dhe nënshkrimi "mish për top" për fasadën e kompanisë së Dr. Oetker në Bielefeld. Ajo mund të ketë qenë vetëm një dritë pak më tej në qiellin e natës Bielefeld që ndriçuan rrugët dekoruar festively, por këtu ajo është në lidhje me vëmendjen e mediave. Ajo është në këtë kuptim BIENKOWSKI testuar në llastiqe Channel e famshme në YouTube me Jörg Sprave një top shtëpi puding.

Lufta si çështje private

Dhe çfarë reagimesh bënë të gjitha këto? Në fund të fundit, në ndërkohë ishte një deklaratë zyrtare e kompanisë Bielefeld. "Investimi është një çështje private e dy anëtarëve të familjes dhe nuk ka të bëjë me kompaninë. Oetker ", sipas një raporti gazete të Neue Westfälische Zeitung. Dhe kështu Bienkowski solli në grevën e ardhshme kundër Oetker familjes për të arritur ndërgjegjen e tyre. Çështja nëse ai është pronar i kompanisë së Dr. med. Oetker i takon biznesit të armatimit për t'u përfshirë, këtë herë ishte sheqer i ëmbël dhe absolutisht pa shije nga Kori i Berlinit.

A mund të jetë më e ftohtë se pica juaj e ngrirë?

Kështu, nga Rolf Zuckowskis Backhit "Në furrë e Krishtlindjeve" ado kritike shoqërore "në armët buke". Fëmijët pyesin familja Oetker është: "Ku është morali shkuar" do të prezantohet Shit veprimit së bashku me artistin Berlin HipHop Vokalmatador. Por jo vetëm në aspektin e teknikës vokale dhe përmbajtjes, pamja ka shumë për të ofruar, stadiumi është i vërtetë. Me maskat e derrit para një kutie të gjatë prej druri 1,45. Në këtë sfond të pashëm, të paktën Richard Oetker duhet të kalojë gëzimin e biznesit të armatimit. Në fund të fundit, ky fund 1976 u rrëmbye në një kuti të tillë dhe u mbajt i burgosur. Rrëmbyesi kishte një maskë derrash. A është veprimi pa shije? Sigurisht. Por sa pjekje përfunduar mixes ajo merr të harrojnë të kaluarën e tij dhe për të investuar në marrëveshjet e armëve, siguruar prodhimet e tyre para gati vjet 40 gati për vdekjen e tyre?

Një ndalim të menjëhershëm të eksporteve tank në Arabinë Saudite pixels Helper projektuar në bashkëpunim me britmës Veprimit - Stop tregtinë e armëve, e "Thanks ka tanke në Arabinë Saudite" fjalë në Kancelarinë Federale dhe Ambasada e Arabisë Saudite.

Sauditët janë ende ndër klientët më të rëndësishëm të kompanive të mbrojtjes gjermane. Në gjysmën e parë eksportet 2015 armëve janë miratuar me vlerë pothuajse 180 milionë euro në Arabinë Saudite - me Britaninë dhe Izraeli ishin edhe të biznesit më të gjerë.

Gjermania është kampion evropian në eksportin e armëve. Në mbarë botën, ajo merr vendin e tretë prapa SHBA dhe Rusisë. Me miratimin e qeverisë federale, armët dhe armatimet gjermane ofrohen gjithashtu për diktaturat dhe regjimet autoritare si Arabia Saudite. Kjo nuk mund të vazhdojë kështu. Ne duam t'i japim fund biznesit me vdekje.

Lexo më shumë

Livestream swarm ndihmon zhvillimin e softuerit

Ndihma e Livestream swarm. Software për koordinimin e veprimeve në ngjarjet publike

Me instalimin e softuerit PixelHELPER Livestream Schwarmhilfe në një vend në Afrikën e Veriut, ne kemi krijuar fakte për një gjyq në terren të projektit tonë. Ne tani mund të punojmë për problemet e kontinentit afrikan me softuerin tonë të ndihmës. Ne kemi krijuar vende pune të ndryshme interaktive në faqen tonë interaktive të prodhimit. Një dyqan qepjeje, një stacion saldimi, një furrë buke, një mbarështim algash, 3 kilometra të kabllove të rrjetit lidhin kamerat 20 së bashku për të treguar shikuesit tanë gjithmonë fotografitë më të fundit të prodhimit të gjallë.

15 metër ngarkesës hidraulike kamera në pjesën e pasme me 360Grad kamera kokën & Wlan

Vizitat në fermë janë shumë të vështira, më së paku me qira, por vetëm shesin

Kuzhina 23.06.18 supë arriti në Marok

Kemi çuar kuzhinë tonë të përparuar të Progresit për njerëzit e uritur 600 në Marok. Kuzhina është në dogana për dy javë dhe ne ende kemi për të shkaktuar, kostoja arrin në rreth 400 €. Karroca portokalli me mjete për Spirulina Farm tonë është tashmë në Marrakech. Ne jemi duke kërkuar për një fermë për të ndërtuar Spirulina Farm. Donacionet e ulëta totale prej rreth donacioneve 2500 € në 2017 ne mund të lëvizin vetëm gradualisht në projekt përpara. Ne presim një qira prej së paku 600-1200 € varësisht nga vendndodhja e fermës. Siç kemi fast Internet 4G duhet në fermë ne duhet të bëjmë një test shpejtësi në çdo vend, si ne më vonë atje të paktën 20 IP kamera të brendshme të rrjedhshëm, dhe për të dërguar dy rrjedhave të jashtëm të Facebook dhe dridhje.
Pengesë e madhe është se ka shumë pak fermë që nuk janë mbjellë deri në majë me pemë ulliri, por kanë një hapësirë ​​të hapur me energji elektrike dhe ujë.
Ne kemi shikuar tashmë në fermat 10 dhe i vetmi që ishte i përshtatshëm ishte në shitje për 80.000 € të ofruar dhe jo me qira.

18.06.18 Doganat ende mbajnë kuzhinë, tanke janë më të lehta për tu eksportuar

Shifrat aktuale dhe investimet

Ne aktualisht kemi mbi 25.000 € investuar për të sjellë në mjetet për Spirulina Farm dhe 25.000 € në kostot e logjistikës, duke blerë një makinë dhe rreth pajisjet tona në Afrikën e Veriut.
Ne kemi nevojë për ndihmën tuaj sa më shpejt që të jetë e mundur për të dërguar një orë fluturimi 24 nga Maroku. Sapo Fermë Spirulina është aktive, ne do të përzënë kuzhinë tonë supë me një traktor Defender në Senegal. A nuk duhet të marrim një leje qëndrimi të përhershëm për Marokun do të shkojmë më tej drejt jugut në Mauritani, Senegal dhe Gambia dhe të përpiqemi atje
për të marrë një vendndodhje dhe një Daueraufenthalsememung. Me sa duket, është më e lehtë të eksportohen tanke në Afrikë sesa furnizimet humanitare.

Inxhinieria elektrike për furnizimin me energji elektrike të fletëve në fluturimet tona jetësore

360 kamerat e klasës në një barelë të lëvizshme. Lidhja Wi-Fi me makinën për përdorim mobil në natyrë

11.05.18 Defender & Caravan për të mbajtur kostot sa më të ulëta në Afrikë

Shembull i prodhimit të çorape nga Spirulina në mënyrë që të mos ndërtohen basenet prej betoni

Humanizmi si një eksperiencë interaktive në livestream, kontrollon shpërndarjen nëpërmjet emoticons në Facebook. Zombies nuk di ndonjë racë, ngjyrë apo religjion. Vetëm trurin! Projekti Zombies without Borders e sheh veten si një platformë ndërvepruese e ndihmës. Emri është derivat i një numri kompjuterësh mumje që kontrollohen nga jashtë. Aspira jonë nuk është asgjë më pak se një zgjidhje për të gjitha katastrofat humanitare duke interaktivisht duke ndihmuar shikuesit përmes fluksit të jetesës. Qëllimi ynë: 24 orët e livestream nga ndezjet e botës. I shoqëruar nga gazetarët në zonat e luftës, shpërndarjen humanitare ndihmës në kampet e refugjatëve apo gjueti për kontrabandues në Parkun Kombëtar Kruger, mundësitë kontrollit tonë Swarm janë të pakufishme mjet ynë: Ikonat emocion e Facebook kontrolluar mizëri ndihmëse dhe të vendosin se çfarë është bërë.

Qëllimi i Zombies Without Borders është pra në shumë vende, duke përdorur teknologjinë e zhvilluar, duke përfshirë baterinë mobile që mbante rroba; për RTMP Facebook jetojnë lumë për të kontrolluar kontrollet e brendshme pa tel kamera, software interaktive bazës së të dhënave për kontrollin tufë, shtesat grupe të mëdha të njerëzve për qëllime pozitive nëpërmjet shfletuesit në mënyrë që të zgjidhë probleme të mëdha të kohës.

Vendet e para të livestream janë Senegali, Palestina dhe qendra jonë logjistike në Marok. PixelHELPER dëshiron të furnizojë të gjitha vendet e tjera me furnizime humanitare nga vendi i Marokut. Në rrugën për në Madagaskar, ne duam të instalojmë të paktën një vend interaktive të livestream në çdo vend. Vendet Livestream do të krijojnë mundësi punësimi si një fermë algash dhe prodhojnë produkte së bashku me refugjatët për t'u dhënë atyre një të ardhme të mirë në kontinentin afrikan. Çdo gjë në livestream, ju keni qenë gjithmonë aty dhe vendosni se çfarë ndodh. Çdo vend do të shfaqet në livestream gjatë ditës, televizion interaktive me qëllim për të përmirësuar botën përmes ndihmës së tufës. Në Madagaskar, ne duam të përdorim terapinë fagike gjeorgjiane për të mbrojtur njerëzit nga murtaja e mushkërive që shpërthejnë atje çdo vit. Nëpërmjet një kulti të të vdekurve, banorët e ishullit vazhdimisht vijnë në kontakt me patogjenët që tashmë kanë vrarë miliona njerëz në Evropë në Mesjetë.

Ndihma interaktive në kohë reale në transmetimin video të drejtpërdrejtë në shfletuesin tënd.

Teknikisht, funksionon në mënyrë që të fillojmë një fluturim të gjallë me kontrolle transparente dhe më pas të ftojmë punonjësit e "Zombies without limits" në livestream tonë. Pra, ne mbajmë një sy në koreografinë e kontrolleve interaktive dhe reagojmë shpejt ndaj ndryshimeve në livestream në vendin e krizës.

2014-2015 kemi mbledhur përvojën e parë me ndihmën e livestream swarm

Foto Copyright: https://web.facebook.com/patryk.witt
Grafika dhe Logo: https://web.facebook.com/SNOB.desillustration

333 fëmijët çanta dhuratë

Çanta dhuratë 333 për fëmijët

Për Krishtlindje ne shpërndammë çanta ndihmëse në lagjet e varfra të Marrakech. Ky veprim i Krishtlindjeve është në traditën e shpërndarjeve të vjetra në Krishtlindje për të cilën themeluesi i PixelHELPER i Attac ka marrë çmimin "Filloni revolucionin tuaj".

Krishtlindje

3D prodhimi i protezave dore

3D prodhimi i protezave dore

Filluam shtypjen e Robohand në printerin Ximum XD të Ultimaker. Me kalimin e kohës, kemi fituar përvojë dhe e kemi zhvendosur prodhimin në Spanjë në një kompani profesionale të shtypjes, e cila na siguron duart e mbledhura plotësisht pasi të kemi matur fëmijët dhe të rriturit.

dorë

Takimi Global i Ndërmarrësisë në Marrakesh

Takimi Global i Ndërmarrësisë Marrakesh 2014. Kreu i kapitullit ynë maroken ishte në gjendje të vendoste për projektet për PixelHELPER si delegat dhe të drejtojë diskutimet prapa skenave për bashkëpunim të mëtejshëm. Pasi që Shtëpia e Bardhë ishte një partner në GES 2014, ne takuam edhe Zëvendëspresidentin e SHBA-ve Biden në Asamblenë e Delegatëve.

GES

Ruaj botën

Ruaj Kongresin Botëror, Bonn. Teatri Bonn organizoi një kongres artistike-shkencore në bashkëpunim me Festivalin Beethoven, Zyra e Jashtme dhe të organeve të ndryshme të Kombeve të Bashkuara dhe OJQ-të tjera në Bon. Nën titullin "shpëtuar botën - një ekspeditë utopike me ekspertë, artistë dhe shkencëtarë" duhet të merren nga qendra Konventës, auditore dhe laboratorët dhe bëri një përvojë ndijor në skenë për një publik më të gjerë për problemet globale të njerëzimit dhe kontekstet e tyre. PixelHELPER ishte në vend me kabinë informuese dhe i dha audiencës përshtypjen e parë të projektit PixelHELPER.

stw1stw2

PixelHELPER Cubik në OKB

Cubik në Kombet e Bashkuara. Cube Magic, blerë nga PixelHELPER dhe duke udhëtuar nëpër vendet e 40 anembanë botës, u prezantua nga Nuseir Yassin në Kombet e Bashkuara dhe më pas u dërgua në Marok.

Cubik

Shpërndarja e seteve shkollore

Kthehu në shkollë në Marok. Shpërndarja e mjeteve shkollore pranë shkollave - Tona avatars Helper pixel nga lumë i paraqitur në Marrakech janë gjithmonë në kontakt të drejtpërdrejtë me fëmijët nga fshatrat ne furnizimin pranë Marrakech. Ne kemi përgatitur shumë për fillimin e shkollës.

grupe shkollore

Maroc Social Startup Creative

Kampionati final i Kupës Social Startup Maroc, 2. Place. Natyrisht Marok dërgon asnjë ekip gjerman në Kopenhagen në finalet globale e "Kupës së Biznesit Creative". Kjo është arsyeja pse ne kishim për të vendosur me 2. Juria u impresionua nga koncepti i crowdfunding livestream.

mscsc1

Lojra në Trailer në Palmeraie Marrakech

Xhirimi i një traileri të Gamescom në Palmeraie në Marrakech. Së bashku me prodhuesin e mirënjohur Youness Mouthadi ne prodhuam Trailor për komerciën tonë të parë. Për të nënvizuar konceptin futuristik të PixelHELPER, ne përshtatëm efektet nga filmi Stargate.

rimorkio

Testimi i transmetimit të videos

Testimi i transmetimit të videove në vendet e varfra broadband me Ustream.

Ne shpejt e kuptuam se në temperatura mbi 40 shkallë, hardware duhet të ftoheshin. Këtu mund të shihni një pikë hyrjeje të lëvizshme të WLAN me një bateri të ringarkueshme.

lumë

Miratimi i shpërndarjes

Autorizimi për shpërndarjen e produkteve ndihmëse në Marok deri në vitin 3013. Është sigurisht vetëm një typo, por të paktën nuk duhet të pyesim çdo disa muaj tani.

miratim

18. Korrik 2014

Diskutime rreth projektit tonë PixelHELPER në #Marrakech. Pjesëmarrës dr. Mohamed Kalakhi nga Ambasada e Mbretërisë së #Marocco në #Berlin

ambasadë

06. Korrik 2014

Shpërndarjet e para në lagjet e varfra të Marrakech. Ne i japim rëndësi të madhe përmirësimit në mjedisin tonë të menjëhershëm. Pra, filluam me shkëmbimin e palmentore te portat e çelikut dhe morëm rrjeta për lojtarët e rinj të futbollit.

i parë

02. Korrik 2014

Fillimi i projektit; Testi paraprak i teknologjisë. Para së gjithash, duhet të themi se shpejtësia e internetit ishte me të vërtetë e keqe në fillim. Ne kishim për të ndryshuar shumë dhe për të rregulluar me Afrikën. Në fund ajo ka punuar por mirë dhe ne mund të prezantojmë të gjitha tiparet që kishim planifikuar.

start1

start2start3

02. Korrik 2014

Fluturo në Marrakech me ekipin PixelHELPER. Në fund të fluturimit, ne ishim në gjendje të merrnim një pamje në kabinën para se të shkonim në Medinë e Marrakech dhe të ballafaqohemi me të gjitha ndryshimet kulturore në Evropë.

fluturoj

01. Maj - 30. Maj 2014

Para konfigurimit të harduerit AlphaTest për Afrikën në Düsseldorf; Përdorimi i kompjuterave Rasberry Pi me mini kamera dhe shpinës diellore dhe bankës së baterisë diellore.

alfa

04. Prill - 30. Prill 2014

Konvertimi i avionëve drones, drones anije dhe drones në stacionet e internetit celular për masat e ndihmës së parë në zonat e fatkeqësisë. Testi i performancës kryhet pas fillimit të suksesshëm të platformës crowdfunding Livestream.

drones1 drones2

18. 2013. April XNUMX Prill XNUMX

Test Alpha e drones ofrimit në Qendrën e Ekspozita Dusseldorf për Dokumi. Ne testuam shpinën tonë AVATAR me kamerë statike dhe hapësirë ​​të mjaftueshme për bankat e pushtetit të smartfonëve për një fluturim të vazhdueshëm në Kriesengebieten. Ky droni elektrik, do të përdoret në të ardhmen në Kriesgebieten nga avatars PixelHELPER që do të garantohet me telefon satelitor Internet të komunikimit të njerëzve të prekur me botën e jashtme.

19. Dhjetor 2012

artist të lehta dhe themelues i Pixel Helper Oliver BIENKOWSKI organizuan një instalim lazer mbi James turrell Skyspace në dritën e Art Center Unna. Ai lidhi kullën me kullën ngjitur të kishës. Disa fotografi u filmuan me një rresht. Këto drones ofrojnë përdorim ideal si një njësi mobile telefonike satelitore që siguron qasje në Internet tek njerëzit e prekur. Teknologjia diellore ka ardhur aeroplanët mund të fluturojnë mund të përdoret edhe nga organizatat private dhe të vogla, njerëzit në zonat e largëta që janë të prekur nga fatkeqësitë natyrore mund të sjellë internetin. Veçanërisht në rastin e katastrofave, është gjëja më e rëndësishme për të prekurit dhe të varur për të vendosur komunikimin. Pak njerëz në vendet e industrializuara mund të imagjinojnë sot pa energji elektrike dhe internet.

09. 2012. April XNUMX Prill XNUMX

Ne testojmë transmetimin e sinjaleve video në FPV (Pamja e parë e personit) në një varkë. Me antena të forta ju mund të plotësoni një sinjal video në mënyrë që të fluturoni përmes avionëve ajrorë në të gjithë Luksemburgun, siç e ka provuar tashmë Raphael Pirker i TeamBlackSheep. Në të ardhmen ne duam të përdorim avionët e transportit, internetit dhe ndihmës së parë në mbarë botën, të financuara nga tarifat PixelHELPER të platformës Livestream Crowdfunding.

07. Mars 2012

Me fletushkat FPV në formën e krahëve, kohët e fluturimit shumë të gjatë mund të arrihen në kombinim me qelizat diellore. Në katastrofa, njerëzit mund të arrijnë 30-70 kilometra larg, në varësi të fuqisë transmetuese të sistemit të radios, me këto drones krahë dhe t'u sigurojnë atyre internetin deri sa të restaurohet.

29. Nëntor 2011

Themelimi i Think Tank PixelHEPER eV në Neuss, Gjermani. Bazuar në këtë fondacion, ne kemi vendosur të fillojmë me PixelHELPER. Në atë kohë, ne donim të vendosnim Slumdog Tycoon, një lojë alternative që u transformua në platformën crowdfunding të livestream-it, pas sesionit të parë të think-tank dhe brainstorming.

Jo-fitimprurëse ynë nuk mund të bëjë pa donacionet tuaja ??????????????????? ?????????