Daphne Caruana Galizia

#PixelHELPER vlerëson € 100,000 për informacion mbi arrestimin e mbështetësve të Daphne Caruana Galizia. Ju lutemi të mbështetni fushatën tonë në pixelhelper.org/en/donate

"Manifesti i shkruar me gjakun e të tjerëve" - ​​kështu e quajti bombën e makinës historiani amerikan Mike Davis. Manifesti i fundit përbëhej nga Semtex, i quajtur gjithashtu eksploziv plastik, i bashkangjitur në dyshemenë e një Peugeot 108 të bardhë në një autostradë në Bidnija, 309 banorë, njëmbëdhjetë kilometra në perëndim të kryeqytetit të Maltës, Valletta.

Më 16 tetor, Daphne Caruana Galizia, 53 vjeç, është pas timonit të makinës së saj. Ajo e çon rrugën e zhavorrit në rrugën kryesore, kthehet majtas, poshtë kodrës nga ku mund të shihet drita e largët e detit, pranë një deponi të vogël, të egër dhe një fushe kungulleshkash, 270 jardë, në një shenjë me buzë të kuqe, në të cilën një iriq i kërkon shoferit të mos i rrafshojë të barabartët e tij. Shpërthimi, besojnë hetuesit, shkaktohet nga telefoni celular. Në orën 15.04 mbetjet e Peugeots janë 100 metra më tej në një fushë, pranë rrugës. Shtatë shkencëtarët holandezë holandezë që inspektojnë trupin e Galizia-s tre ditë më vonë në spitalin Mater-Dei të Valletta nuk kanë shumë për të parë. Ka mbetur pak nga trupi i gazetarit më të njohur dhe më të paqartë të vendit. Ajo i kishte postuar fjalët e saj të fundit në blogun e saj 29 minuta para vdekjes së saj: «Pavarësisht nga shikoni, ka mashtrues kudo. Toshtë për të dëshpëruar ”.

[galeria_bank type = ”images” format = ”masoneria” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”zgjedhur” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” kërcej ”album_title =” true "album_id =" 19 ″]

Një javë më vonë, tre djemtë e Galicia janë në Parlamentin Evropian në Strasburg, duke debatuar se çfarë thotë vrasja e nënës së tyre për Maltën dhe ndoshta për BE. Deputeti i Gjelbër Sven Giegold merr mikrofonin. “Dafni u vra në rrugë. Nuk kishte vend për fshehje, vrasësit e tyre as nuk u përpoqën ta bënin sulmin të dukej si një aksident. Përkundrazi, kjo ishte një demonstrim brutal i fuqisë, "thotë ai. Ishte e qartë pse bomba nuk ishte nën makinën e shefit të policisë ose prokurorit të përgjithshëm: "Ishte Daphne ajo që hodhi dritë mbi sistemin e pastrimit të parave dhe korrupsionit në Maltë - nuk ishin këto autoritete".

Ndërsa përkujtimi po zhvillohet në Strasburg, Rosy Bindi, kreu i Komisionit Italian Anti-Mafia, hyn në hotelin Excelsior në muret e Valletës. Për ditë të tëra, Komisioni ishte në Maltë, vizita ishte planifikuar për një kohë të gjatë, por tani, pas vrasjes së blogerit, interesi është i madh. I rrethuar nga truproja të vendosur mirë, kostumet e të cilëve futin kabllot transparente në veshet e tyre, Bindi ulet në një tavolinë dhe shikon gazetarët, të cilët i kanë pritur në kolltuqe prej lëkure të rëndë. Mafia, thotë Bindi, e sheh Maltën si "një parajsë të vogël". Dhe "ofruesit e shërbimeve financiare që mund të ofrojnë për të hapur biznese në Maltë" janë gjithashtu "pjesë e problemit".

Për Maltën, deklaratat e Bindi janë një problem. Ajo ka qenë një eksperte për mafian italiane për dekada, kështu që fjala e saj ka peshë. Malta ka luftuar për reputacionin e saj që nga vrasja e Galicisë.

Vrasja e saj, siç thuhet në ishull, çfarë është një manifest që ata që janë seriozë për luftën kundër krimit nuk janë më të sigurt për Maltën.

Giegold, i cili ka qenë i përfshirë në evazion fiskal për dekada dhe e njeh hulumtimin e Galizia, po bën thirrje për dërgimin e hetuesve ndërkombëtarë. Ai bën thirrje për dorëheqjen e Kryeministrit Socialist Joseph Muscat dhe siguron që Parlamenti Evropian dëshiron të dërgojë një delegacion në Maltë për të "rivendosur sundimin e ligjit".
Gjenocidi Light Art PixelHELPER për Daphne

Pesë makina bombe në dy vjet
Ajo nuk është e vetmja që e sheh atë kështu. Nëse këto ditë raportohen në shtetin ishull, atëherë flitet për para të zeza për ndërmarrjet e kutisë së letrave, parajsat e taksave, një lidhje të errët me Azerbajxhanin, kontrabandën e naftës, shitjet e kaluara dhe lojërat e fatit në internet. Historia më e madhe e Galizia-s gjithashtu ka kontribuar në këtë. Djali i saj Mathew punon në rrjetin kërkimor IJIC, i cili zbuloi Panama Papers 2016. Rreth tij Galizia mori dokumentet në lidhje me Maltën. Ajo zbuloi se Keith Schembri, shefi i kabinetit të Kryeministrit Muscat, dhe kolegu i tij Konrad Mizzi - i pari i energjisë, tani ministër i turizmit - mbanin kompani të mbuluara në Ishujt e Virgjër Britanikë dhe Panama. E gjithë kjo tani po shkrihet në një pamje të zymtë, në të cilën kufijtë midis bizneseve private të dyshimta të politikanëve, rrjedhat e diskutueshme të të ardhurave publike dhe krimi i organizuar duket se treten.

Isshtë një fotografi që nuk përputhet me periferinë e Valletës, plot me biznesmenë dhe studentë të nxirë, me qytetin e vjetër pa ngjyrë, me ngjyrë rëre që do të bëhet kryeqyteti kulturor i Evropës brenda nëntë javësh - një muze mesjetar i pashoq në ajër të hapur përmes të cilit çdo ditë Dhjetëra mijëra turistë ndjekin udhëzuesit me pendët e tyre shumëngjyrëshe si kryqëzatë të standardit të tyre, pastaj në mbrëmje, në St. Julian, në anën tjetër të gjirit, të kënaqur me spërkatjen, lepurin me verë të kuqe dhe majën e pintës Kampi i rrezikut.

Disa prej tyre shikojnë më tej Jonathan Ferris. Në ditën e tetë pas vdekjes së Galizia, ai ulet me syze të hollë me një kostum blu në hollin e Westin Dragonara. Pas fasadës së xhamit, dallgët godasin shkëmbinjtë, në divane rrijnë familje me takë të mirë me veshjen e marinarit. Ferris është shefi i sigurisë së hotelit me pesë yje dhe kjo sugjeron që gjërat nuk po shkojnë siç duhet në Maltë.

Sepse deri para një viti ishte oficeri i policisë Ferris, përgjegjës për pastrimin e parave. Blog-u i Galizia-s, thotë ai, e ka ndihmuar gjithmonë në hetime. “Ajo dinte gjëra që ne nuk i dinim. Njerëzit u besojnë gazetarëve më shumë si oficerëve të policisë. “Ferris arsimoi kolegë në Bruksel, Kinë, Gjermani, ai transferoi llogaritarin e Gaddaffi, në nëntor 2016, ai lëviz si një drejtor departamenti në Autoritetin Maltez Anti-Pastrimit të Parave (FIAU). Midis marsit 2016 dhe korrikut 2017, janë shkruar katër raportet për dyshime për korrupsion kundër zyrtarëve të qeverisë. Të gjitha, thotë Ferris, ishin bazuar në kërkime nga Galizia. Kush dëshiron ta ndjekë, nëse hyn në detaje, kërkon kohë.

Përmbledhja e hetimeve të FIAU shkon kështu: Shefi i kabinetit Keith Schembri gjithashtu përdori kompaninë e tij të kutive postare në Panama për të fshehur 100,000 euro, të cilat ai i mori nga shitja e tre pasaportave malteze rusëve. Ai gjithashtu pagoi gjysmë milioni euro ryshfet një menaxheri të gazetës malteze. Ferris beson se Schembri donte të siguronte që gazeta e qeverisë të mbetet e peshuar. Në të njëjtën kohë ai donte të sigurohej që letra të vazhdonte të merrte letrën e saj prej tij, sepse në profesionin sekondar Schembri është gjithashtu një shumicë letre. Dhe: Schembri dhe ish-Ministri i Energjisë Konrad Mizzi morën ryshfet nga Dubai nga një kompani që tregton gaz të lëngshëm në Maltë. Këto para u transferuan gjithashtu tek kompanitë e kutive të letrave. Hyrja e fundit e Galizia në blog "Kudo janë mashtrues" u referohej këtyre bizneseve.

Gjenocidi Light Art PixelHELPER për Daphne

1.07 milion euro për kontratat e gazit?
Schembri dhe Mizzi mohojnë gjithçka. Çfarë i lë shumë në dyshim për sundimin e ligjit në Maltë: Raportet e FIAU-së ose nuk u dërguan as në polici - ose u paraqitën drejtpërdrejt nga autoritetet - nga autoritetet. Ato nuk patën asnjë pasojë.

Raportet përfshinin ose Ferrisin, kolegun e tij Charles Cronin ose ish-shefin e FIAU Manfred Galdez. Askush nuk është më në detyrë. Galdez shkoi, me sa duket vetë, në pension të parakohshëm. Më 16 qershor 2017, pasardhësi i tij Ferris dhe Cronin shtypën një zarf të bardhë me njoftimin e tyre në dorë. "Unë kurrë nuk e dija arsyen," thotë Ferris. Që atëherë ai mund të binte në gjumë vetëm me pilula. FIAU i thotë tazit se ka "në interesin e saj më të mirë të shkarkojë Ferris dhe Cronin për" arsye të performancës ".

Nëse ai do të kishte qëndruar me FIAU, ai do të kishte ndjekur historinë e fundit të madhe të Galizia, thotë Ferris. Bëhej fjalë për Michelle Muscat, gruan e Kryeministrit. Llogaria e ndërmarrjes së tyre Egrant në Panama duhet të kishte rrjedhur nga Azerbajxhani në 1.07 milion euro - pikërisht pasi Malta dhe Azerbajxhani kishin nënshkruar një kontratë për furnizimet e gazit me 18 vjet. "Ata donin të parandalonin këtë hetim," beson Ferris. Ai ka paditur autoritetin anti-korrupsion për ta rivendosur në punë.

Që raportet e FIAU-t ishin të njohur, kjo është për shkak të një njeriu që e quan veten "homologu i Dafnës në politikë" dhe ishte i besuari i tyre. Simon Busuttil është deputet i konservatorit PN, partia e vetme e opozitës; një burrë me stilin dhe zërin e një predikuesi të televizionit amerikan, tempujt e tij me dantella me zi, në zi në jakë. "Lajmet vetëm përmes WhatsApp", thotë ai. "Telefoni im po monitorohet." Vizitorët përshëndeten në sallën e konferencave të Opozitës në Shtëpitë e Parlamentit, një hapësirë ​​e ngjashme me akuariumin që rri pezull mbi rrugën për këmbësorë të Valletës.

Tërheqja nuk është më e vlefshme
Ndërsa Galizia zhduki gjithnjë e më shumë material kundër qeverisë, Kryeministri Muscat preferoi zgjedhjet për qershorin e kaluar. Busuttil ishte kandidati kryesor i opozitës. Dikush ia vuri raportet FIAU. Busuttil përhapi të gjitha detajet me kënaqësi përpara shtypit. Nuk ndihmoi: Maltezët i qëndruan besnikë Muskatit. Busuttil humbi, gjë që mund të ketë qenë për shkak të faktit se ekonomia e Maltës po lulëzon. "Pas kësaj, unë doja të tërhiqem ngadalë nga politika," thotë ai. "Por tani, pas vdekjes së saj, gjithçka është ndryshe".

Në korrik, Busuttil ka paditur policinë për të hetuar ministrat. Schembri dhe Mizzi kanë paraqitur një kundërshtim. "Nëse humbas, do të shkoj në Strasburg", thotë Busuttil. Ai dëshiron të përfundojë punën e Galizia-s.

Blogger ka sulmuar rëndë Muscat, pjesën tjetër të qeverisë, si dhe pjesë të mëdha të opozitës. Pjesë me "artikuj të shkëlqyeshëm", siç thonë edhe armiqtë e tyre më të këqij në selinë e partisë në pushtet PL. Pjesërisht me sulme personale dhe tekste për jetën e saj seksuale. Por askush në Maltë nuk beson seriozisht se ishin politikanë të korruptuar ata që i futën bombën nën makinën e saj.

Teoria që dëgjohet më së shpeshti në Maltë - dhe Itali - është se Galicia ka ndërhyrë në përpjekjen e mafies për të kontrabanduar naftë nga Libia në Evropën Jugore. Ky supozim mbështetet nga fakti që në dy vitet e fundit ka pasur pesë sulme me bomba me makinë në Maltë, viktimat e të cilave janë nga mjedisi kriminal. Askush nuk u informua. Sa herë që përdorej Semtex. Kjo prodhohet, për shembull, në Libian Zuwara - nga vjen vaji i kontrabandës.

Opozita nuk është e padiskutueshme
Sidoqoftë, shumë në Maltë e shohin Muskatin si përgjegjës për vdekjen e Galicia dhe për të dhënë dorëheqjen. Jo aq shumë sepse policia nuk e mbrojti Galizinë. Në fakt, blogerja ka refuzuar mbrojtjen e policisë në të kaluarën sepse kishte frikë se kjo do të ndikonte në punën e saj. Duke mbrojtur pretendimet kundër Muscat, familjes së Galizia, opozitës dhe gazetarëve Maltese, eurodeputeti Busuttil shprehet: "Ju nuk mund të bëni asgjë kundër korrupsionit për sa kohë që ministrat e korruptuar lejohen të qëndrojnë në detyrë". Në mënyrë që të tolerojë biznesin e tyre, shteti po dobëson institucionet - dhe kështu toleron biznesin e kriminelëve të organizuar.

Sidoqoftë, opozita nuk është e papërfshirë në rrethana. Malta mbështetet ekonomikisht në taksat jashtëzakonisht të ulëta të korporatave, industrinë e lojërave të fatit në internet dhe shitjen e pasaportave të huajve të pasur. Busuttils PN kontribuon në atë. "Malta e ka shitur sovranitetin e saj parave të pista", thotë Green Giegold. "Ai ka zëvendësuar sundimin e ligjit me një kulturë të mosndëshkimit dhe miqësisë midis elitave politike dhe financiare."

Në Casinostadt St. Julians në Maltë kompleksi Mayfair është një nga ndërtesat shumë zyra në ishull,

FUSHATA KUNDËR ISLAMIT RADIKAL

Fushata kundër islamit radikal

Ne bëjmë thirrje për një ndalim të bashkësive islame politike të shkaktuara nga spiunazhi kundër ligjeve gjermane dhe të shkelura nga shpata në dorë për predikimin e luftës në #Kurdistan. Art i Lehtë #Karikaturen deri në xhaminë qendrore DITIB - Këln #Moschee Shoqata e madhe më e madhe e xhamisë në #Deutschland, #DITIB është e lidhur me Byronë fetare Turke #Diyanet. Kryesia e Çështjeve Fetare bën thirrje për "raporte të hollësishme" mbi aktivitetet tuaja #Imane të anëtarëve të komunitetit. Shteti turk Operon spiun nën maskën e lirisë fetare.

Raportet e spiunëve të një imami

1. NY: responsibleshtë përgjegjës për zonën A. dhe punon aktivisht për këtë strukturë. Prandaj ai mban pas #Putschversuch 15 korrik, Vazhdon t'i përmbahet pozicionit të tij. (...) 3 RA: Hap prapa në përpjekjen për grusht shteti nga bordi i #Moscheegemeinde. Ashtë një nip biologjik i urdhër arresteve të kërkuara AA, një ish-autor i #Zeitung #Zaman. Luan një rol në #Spendensammlungen këtë strukturë për të #Offerfest. (...) 7. T. e. Gjatë studimeve këtu, ajo ka jetuar në #Wohnheimen këtë strukturë dhe erdhi në #Deutschland si #Braut. Edhe nëse në të vërtetë nuk janë të përfshirë në aktivitetet e strukturës # të sintezës, ata duhet të jenë të prirur drejt kësaj strukture.

Raporti përfundon duke thënë: "Këta emra janë raportuar menjëherë pas përpjekjes për grusht shteti të 15 korrikut, nga disa anëtarë të komunitetit vëzhgues në organet kompetente të shtetit dhe në misionet turke jashtë vendit."

Fushata kundër Oligarkisë Greke

Shtrati i demokracisë është një oligarki

Pavarësisht nga recesioni shkatërrues ekonomik, pavarësisht "reformave", Greqia është ende në mënyrë të vendosur në duart e oligarkëve. Politika e kursimit po zbaton vetëm këtë status quo, duke rritur fuqinë e pakta mbi shumë. Me bekimet e trojkës, asetet shtetërore po privatizohen dhe shiten.

Big Brother është duke shikuar qytetarët e 1984 të Orwell. Në postera dhe ekranet masive, duke treguar të gjithë ata që janë bosi: një shtet mizor, totalitar. Bosi i sotëm, ai që drejton gjërat, është shumë më i fshehtë, i ulët, i fshehur. Ne jemi PixelHELPER dhe erdhëm në Athinë këtë shkurt për të ndriçuar një dritë masive në këto fytyra të harruara. Ne jemi këtu për të nxjerrë në pah padrejtësinë e madhe kundër popullit grek. Parashikimet Orwellian në "republikë federale" të OPAP, Motor Oil Hellas dhe parlamentit grek, vënë në skenë nga pixel ndihmës, shërbejnë për të krijuar një efekt të ndihet në greqisht dhe mediave ndërkombëtare për të sjellë fuqinë fshehur e oligarkëve të parat. Ndërhyrja jonë përqëndrohet në dy figura qendrore në lidhjen greke të energjisë.

[galeria_bank type = ”images” format = ”masoneria” title = ”true” desc = ”false” img_in_row = ”3 ″ shfaqje =” të gjitha ”sort_by =” të rastit ”animation_effect =” kërcej ”album_title =” false ”album_id =” 18]

Dimitris Melissanidis, me nofkën "Tigër", së bashku me një konsorcium çek të investitorëve, ishte në gjendje të blinte monopolin e lojërave të fatit në pronësi të shtetit OPAP për një pjesë të vlerës së tij aktuale. Procesi i shitjes së OPAP nuk vihet në pikëpyetje nga media greke, pasi konsiderohet se OPAP ka një nga buxhetet më të forta, në mos më të fortat, të medias [II1] në Greqi, duke e bërë fuqinë e saj brenda mediave kryesore Greke të duket e pakufishme. Gazetarët që vënë në dyshim fuqinë e Melissanidis frikësohen dhe kërcënohen madje me jetën e tyre.

Vardis Vardinogiannis dhe familja e tij konsiderohen si një "shtet brenda shtetit". Thashetheme të besueshme janë konsideruar si arsyeja kryesore përse ishujt grekë kryesisht drejtohen me gjeneratorë të naftës të pista dhe të shtrenjta në vend të burimeve të ripërtëritshme të energjisë së pastër. Klauzola e Vardinnogiannis 'nuk është e diskutueshme në Greqi, pasi ato janë dy kanale kryesore televizive, ekipe të futbollit dhe më parë sektori bankar.

PixelHELPER kërkon që Greqia të kthehet në demokraci. Me anë të zbatimit të ligjeve të ashpra në lidhje me financimin e partive politike dhe financat personale të politikanëve. Skandali i Novartis, i cili po zhvillohet aktualisht dhe përfshin politikanët e rangut të lartë (duke përfshirë Kryeministrin, Kryeministrin Antonis Samaras), nënvizon se sa e rëndësishme është kjo çështje. Për fat të keq, komiteti i transparencës i parlamentit grek, i kryesuar nga kryetarja SYRIZA Tasia Christodoulopoulou, vazhdon të mbrojë interesat e politikanëve të majtë dhe të djathtë. Në një raport të publikuar kohët e fundit, komiteti i kritikon partitë politike për praktikat e tyre. Kjo është e papranueshme dhe tregon se si të bëjmë gjëra në botë.

PixelHELPER kërkon që privatizimet e tanishme të shqyrtohen dhe të rivlerësohen, për të siguruar një kompensim të drejtë për popullin grek. Një hetim i pavarur duhet.

Ne ishim në solidaritet me popullin grek në luftën e tyre kundër oligarkëve që janë parazitë brenda një vendi që ka më shumë se një të tretën e jetesës së tyre në varfëri. Korrupsioni plutokratik duhet të përfundojë tani, ose kurrë nuk do të ketë një shans për rimëkëmbjen e vërtetë për Greqinë.

Fondacioni PixelHELPER është një kolektiv ndërkombëtar, jofitimprurës, artist dhe një nga inkubatorët politikë më inovativë të artit të veprimit përreth. Ne e shohim Artin si diçka që duhet të provokojë dhe rebelohet, si një formë e vetë-sigurimit shoqëror në frymën e iluminizmit. Fushatat tona tregojnë mundësitë e artit si fuqia e pestë në një vend.

Ne kemi nevojë për ndihmën tuaj për të vazhduar fushatën tonë në Greqi. Dhuroni përmes #Paypal: paypal@PixelHELPER.tv ose https://PixelHELPER.org/de/Spenden

Për donacionet jashtë botës dixhitale:
Dhurimi:
IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
BIC: GENODEM1GLS
Pronar: fitimprurëse PixelHELPER Foundation
Tema: Financimi për Artin dhe Kulturën

Shtypje falas. Kërkohet kopja e kuponit. ju lutemi përmendni "Fotografi i shtypit: Dirk-Martin Heinzelmann, PixelHELPER.org"

Shpalosja e mbikëqyrjes globale NSA

fotot e artikujve të shtypit
video raportet nga radio dhe televizioni
Përkrah fushatën tonë

Pas projeksioneve dritë 13 dhe presionit të përhershëm në Medien, shefi i CIA-s u largua nga Gjermania. NSA në da House ose Stasi Bashkuara të Amerikës, mbulim global,
ZDF 37 ° në historinë e mbulimit në pasqyrë (Pakti)

Oliver Bienkowski: Të provohet kundër spiunimit të të dhënave tona. Mediat e shumta raportuan mbi të. Këtu është një pasqyrë e videove tona. Raportet e shtypit mbi këtë temë mund të gjenden në Google News. Ne e mbajmë këtë në ditët e ardhshme këtu.


[galeria_bank type = ”images” format = ”masoneria” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”zgjedhur” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” kërcej ”album_title =” true "album_id =" 1 ″]

Video të fushatës dhe paraqitjet televizive | Deutsche Welle |


Oliver tregon në një Talk TED në faqet më të ulët transbordimit, projektet me të cilat ai është i punësuar: festival dritë art, aktivizmi, për shembull, karikatura Drita kundër Arabisë Saudite, NSA, etj, dhe media thatë për të sjellë shikimit të pastrehëve dhe Çështje të tjera që janë injoruar nga mediat.

Në një dokumentar të shkurtër në ZDF 37 ° tregoni pikselët Helper & Oliver, ndërsa ai organizoi projeksionin e dritës në Ambasadën Amerikane në Berlin. Nga mbledhja nga projektori i tij në një bunker në Dusseldorf, takimi me shtypin, te projeksioni aktual nga karikatura e artit të dritës "NSA in da house" që duhet të përfundojë me mbërritjen e policisë.

Ndihmës Pixel në gjurmët ARTE. Projeksion i dritës në Shërbimin Federal të Inteligjencës, Berlin.Kjo video e shkurtër tregon një sulm të lehtë, Oliver ka organizuar në ndërtesën e Shërbimit Federal të Inteligjencës në Berlin. Projeksioni tregon "BMW në vend të BND" për të protestuar ndaj metodave të monitorimit që zbatojnë shërbimet sekrete kundër popullatës.

[Ut_video_youtube url = "A2Yb3gWmm2I"] Ndihmëse Pixel me Kim Dotcom në Ambasadën Amerikane. Stasi i Bashkuar i Amerikës. Botuar në Der Spiegel “DerPakt”. një veprim kundër Ambasadës Amerikane në Berlin do të tregohet në këtë video shtëpiake. dritat në mur: "United Stasi of America", por vetëm derisa të vijë policia.

WDR në orën aktuale mbi pixel Helper, BND dhe NSA. Në këtë ekstrakt nga WDR Ora aktuale nga 15.07.2013 raportoi gazetarin në projeksionin e dritës së logos "United Stasi of America", aktivistët anonimë kanë organizuar konsullatën Amerikane.

projeksion i dyfishtë LIVE WDR Studio e Anke Engelke. Kjo video e bërë në shtëpi tregon se si rrëshqitjet e etiketuara "NSA in da house" janë instaluar dhe janë konfiguruar para Ndërtesës së KB në Bon dhe Vjenë.

dritë që projekton ambasadën amerikane në Hamburg, pedali takon anijen e policisë. Video tregon Oliver dhe ndahet në një fermë të bukur austriake, duke thirrur austriakët, për të protestuar ndaj NSA në Vienë. Pas kësaj, ata janë të vendosur në Hamburg para Shteteve të Bashkuara, të cilat ata arritën me anije. Ju konfiguroni një flamur austriak, ku NSA është në logon. Veprimi përfundon si çdo tjetër: me policinë.

Po skanojmë! Schlag den Raab, ProSieben TV Prank. Video shpjegon se si Oliver dhe ekipi i tij kanë pikturuar trupin nga një i ri për të bërë një ofertë speciale në "Schlag den Raab" në Këln. Në trupin e parullës "Po ne spiunojmë" dhe Obama ishte pikturuar fytyrë. Aksioni fatkeqësisht u zbulua menjëherë nga sigurimi.

Projeksionet tona të lehta tërheqin vëmendjen e mediave ndërkombëtare dhe sigurojnë që këto çështje të rëndësishme humanitare të mos harrohen. Ju lutemi ndani projektet tona në Facebook! Nëse i mbështesni kauzat tona, ne do të jemi mirënjohës për çdo donacion, i cili na lejon të vazhdojmë fushatat tona. Edhe disa euro bëjnë diferencën! Ndarja është e kujdesshme. Ju lutemi mbështesni organizatën tonë jofitimprurëse. / Fuqishëm>

donacionet:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banka: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Emri i llogarisë: organizata jofitimprurëse e Fondacionit PixelHELPER
Më shumë informacion në https://PixelHELPER.org

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Mënyra më e mirë e donacionit

fushatë për të burgosurit politikë

fotot e artikujve të shtypit
video raportet nga radio dhe televizioni
Përkrah fushatën tonë

Pranvera Arabe duhet të sjellë përparimin dhe të fillojë një epokë të re të demokracisë. Por rebelët e sotëm janë të burgosurit politikë sot. Njerëzit kanë rrezikuar jetën e tyre në Amnesty International. Këtu Pixel Helper dëshiron të ndërhyjë dhe të burgosurit e lirë politik.

Veprimi ynë i parë do të sjellë përsëri në dritë 13 persona që janë në burg që nga nëntori 2011. "Bahrain 13" u arrestuan pas trazirave të shkurtit 2011 në kryeqytetin Bahraini Manana, për të nxitur padinë e komplotit qeveritar. Shumë shtete dhe organizata të tilla si Amnesty International dhe Human Rights Watch gjithashtu tregojnë vazhdimisht për torturat. Të burgosurit ishin dukshëm të dëshpëruar.

Dëgjimi i shqetësimeve. 5 vjet për dënime të shumta të jetës. Gjithkush duhet të shprehë të drejtën për mendjen e tij / saj.


[galeria_bank type = ”images” format = ”masoneria” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”zgjedhur” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” kërcej ”album_title =” true "album_id =" 3 ″]

Video të fushatës dhe paraqitjet televizive | Deutsche Welle |


projektim të lehtë në Kancelarinë Federale dhe Ambasadën Saudite me një biplan


Projeksionet tona të lehta tërheqin vëmendjen e mediave ndërkombëtare dhe sigurojnë që këto çështje të rëndësishme humanitare të mos harrohen. Ju lutemi ndani projektet tona në Facebook! Nëse i mbështesni kauzat tona, ne do të jemi mirënjohës për çdo donacion, i cili na lejon të vazhdojmë fushatat tona. Edhe disa euro bëjnë diferencën! Ndarja është e kujdesshme. Ju lutemi mbështesni organizatën tonë jofitimprurëse. / Fuqishëm>

donacionet:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banka: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Emri i llogarisë: organizata jofitimprurëse e Fondacionit PixelHELPER
Më shumë informacion në https://PixelHELPER.org

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Mënyra më e mirë e donacionit

fushatë kundër armëve

fotot e artikujve të shtypit
video raportet nga radio dhe televizioni
Përkrah fushatën tonë

Për një ndalim të menjëhershëm të eksporteve të tankeve në Arabinë Saudite pixel Ndihmësi i projektuar së bashku me protestën e Aksionit - Ndaloni tregtinë e armëve, fjalët "Faleminderit asnjë tank për Arabinë Saudite" në Kancelarinë Federale dhe Ambasadën e Arabisë Saudite.

Sauditët janë ende ndër klientët më të rëndësishëm të kompanive gjermane të armatimit. Në gjysmën e parë të vitit 2015, eksportet e armëve janë aprovuar me vlerë gati 180 milion euro në Arabinë Saudite - me Britaninë dhe Izraelin ishin operacione edhe më të gjera.

Gjermania është kampion evropian në eksportin e armëve. Në të gjithë botën, ajo mbetet prapa SHBA dhe Rusisë në vendin e tretë. Me miratimin e Qeverisë Federale, armët dhe pajisjet ushtarake gjermane janë furnizuar në diktaturat dhe regjimet autoritare si Arabia Saudite. Kjo nuk mund të vazhdojë. Ne duam ta vendosim dyqanin me një fund të vdekjes.


[galeria_bank type = ”images” format = ”masoneria” title = ”true” desc = ”false” responsive = ”true” display = ”zgjedhur” no_of_images = ”13 ″ sort_by =” random ”animation_effect =” kërcej ”album_title =” true "album_id =" 3 ″]

Video të fushatës dhe paraqitjet televizive | Deutsche Welle |

projektim të lehtë në Kancelarinë Federale dhe Ambasadën Saudite me një biplan


Projeksionet tona të lehta tërheqin vëmendjen e mediave ndërkombëtare dhe sigurojnë që këto çështje të rëndësishme humanitare të mos harrohen. Ju lutemi ndani projektet tona në Facebook! Nëse i mbështesni kauzat tona, ne do të jemi mirënjohës për çdo donacion, i cili na lejon të vazhdojmë fushatat tona. Edhe disa euro bëjnë diferencën! Ndarja është e kujdesshme. Ju lutemi mbështesni organizatën tonë jofitimprurëse. / Fuqishëm>

donacionet:
IBAN: DE70 8105 3272 0641 0339 40
Banka: Sparkasse Magdeburg
BIC: NOLADE21MDG
Emri i llogarisë: organizata jofitimprurëse e Fondacionit PixelHELPER
Më shumë informacion në https://PixelHELPER.org

►Betterplace https://www.betterplace.org/de/projects/41782
►PayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER

Mënyra më e mirë e donacionit

Zombies pa kufij Crowdhelp

Humanizmi si një përvojë interaktive në livestream, shpërndarja përmes emoticons në Facebook. Zombies nuk di ndonjë racë, ngjyrë apo fe. Vetëm trurin! Projekti Zombies without Borders e sheh veten si një platformë ndërvepruese e ndihmës. Emri është derivat i një numri kompjuterësh mumje që kontrollohen nga jashtë. Aspira jonë nuk është asgjë më pak se një zgjidhje për katastrofat humanitare duke interaktive duke ndihmuar shikuesit përmes fluksit të jetesës. Qëllimi ynë: Livestream nga ora 24 nga pikat fokale të botës. Shoqërohet gazetarëve në zonat e shpërndarjes së ndihmave, në kampin e refugjatëve ose gjuetisë kontrabandues në Parkun Kombëtar Kruger, mundësitë kontrollit tonë Swarm janë të pakufishme mjet jonë ishte: emocion Ikonat e Facebook kontrolluar ndihmën Swarm dhe të vendosin se çfarë është bërë.

Qëllimi i Zombies Without Borders është pra në shumë vende, duke përdorur teknologjinë e zhvilluar, duke përfshirë baterinë mobile që mbante rroba; kontrollet e brendshme pa tel kamera, software interaktive bazës së të dhënave për kontrollin tufë, shtesat për kontroll LIVE STREAMING grupeve RTMP Facebook mëdha të njerëzve për qëllime pozitive nëpërmjet shfletuesit për të zgjidhur problemet të rëndësishme të kohës.

Vendet e para në transmetimin e drejtpërdrejtë janë Senegal, Dakar & amp; Afrika Veriore. PixelHELPER dëshiron të nisë një vendndodhje të drejtpërdrejtë në Ceuta. Ne gjithashtu duam të ndërtojmë mundësi punësimi të tilla si një fermë algash në një vend në Ceuta dhe në anën tjetër në Marok. Prodhoni produkte së bashku me refugjatët për t'ju dhënë një të ardhme të mirë në kontinentin Afrikan. Gjithçka në rrjedhën e drejtpërdrejtë, ju keni qenë gjithmonë aty dhe vendosni se çfarë do të ndodhë. Secili vend do të shfaqet në transmetimin e drejtpërdrejtë gjatë ditës, një televizion interaktiv me qëllim për të përmirësuar botën përmes ndihmës së tufës.

Teknikisht, funksionon në mënyrë që të fillojmë një transmetim të drejtpërdrejtë me kontrolle transparente dhe më pas të ftojmë punonjësit përkatës të "Zombies pa kufij" në transmetimin tonë. Kështu që ne mbajmë një vëzhgim të koreografisë së kontrolleve interaktive dhe reagojmë shpejt ndaj ndryshimeve në rrjedhën e drejtpërdrejtë në vendin e krizës.

Për donacione jashtë Facebook-ut ju lutemi përdorni faqen tonë të internetit:
Form Forma e dhurimit: https://PixelHELPER.org/de/spenden

Donacione alternative:

paypal
paypal@PixelHELPER.tv
analog:
Dhurimi:
IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00
BIC: GENODEM1GLS
Pronar: fitimprurëse PixelHELPER Foundation

Foto Copyright: https://web.facebook.com/patryk.witt
Grafika dhe logoja: https://web.facebook.com/SNOB.desillruction

"Agjenti i Pastrimit të Parave për të gjitha donacionet e pranuara nëpërmjet këtij veprimi:

Fondacioni PixelHELPER jo-fitimprurëse GmbH
Steindamm rrugë private 3, 39114 Magdeburg
Gjykata e Qarkut Stendal HRB 22168
Drejtori Menaxhues: Z. Oliver Bienkowski
Numri i telefonit: 0049 163 71 666 23

Kur refugjatët të arrijnë në kufijtë e jashtëm të Evropës, dikush më mirë për t'ju ndihmuar të gjeni rrugën tuaj në Evropë më mirë. Një mundësi pune për refugjatët në vend. Me një fermë më të madhe algash, një të ardhme mund t'u ofrohet refugjatëve të ardhur në kontinentin e Afrikës së Veriut. Qendra e ndihmës ka për qëllim fëmijët e traumatizuar, ka qenë refugjatë dhe kërkues të tjerë të azilit, të cilët ne duam të marrim nga dora dhe të bëhemi një përgatitje integrimi. Azili është një e drejtë njerëzore. Këta janë njerëz që largohen nga lufta, të cilat kryesisht drejtohen me armë të eksportuara gjermane. Ne evropianët kemi një angazhim humanitar për t'u kujdesur për njerëzit në kufijtë e jashtëm të BE. Nëse BE dështon, detyra duhet të merret nga OJQ-të.

Jo-fitimprurëse ynë nuk mund të bëjë pa donacionet tuaja ??????????????????? ?????????