Bëhuni një Patron!

Në këtë faqe do të gjeni një afat kohor nga zhvillimi historik i organizatës jofitimprurëse PixelHELPER deri në 2008. Gjithçka filloi me dhënien e çmimit attac - filloni revolucionin tuaj Oliver Bienkowski, themeluesit të PixelHELPER. Që nga ajo kohë, qindra platforma të lajmeve në të gjithë botën kanë raportuar për projektet tona.

2021

Kapsulë e ftohtë emergjence për të pastrehët në Koblenz
Artikull nga gazeta e artit Atelier
Artikull nga revista e artit Atelier
Shkatërrimi i memorialit të Holokaustit nga shteti marokene
Asnjë armë në Tankin Protestues të Arabisë Saudite
Arte mbi revolucionin për demokraci në Tajlandë. Arte shoqëroi PixelHELPER për gjysmë viti.
Dokumentacioni i veprimeve të PixelHELPER për të përmbysur Mbretin Rama në Tajlandë

2020

Wikileaks ribotoi korin tonë të Ungjillit Afrikan për Julian Assange
Fragment nga paraqitja para burgut të sigurisë maksimale në Londër
RTL interviston aktivistin e PixelHELPER Rolling Dog. Heroi ynë në zyrën e pasme.
Wikileaks dhe familja e Julian Assange ndajnë fushatën tonë të Faljes Mbretërore
Falso e thellë për të mobilizuar publikun për një falje nga Boris Johnson dhe Mbretëresha
PixelHELPER brenda një raporti gjerman të Deutsche Welle. TV gjerman

Bild.de Mbulimi Video rreth PixelHELPER Protestë

RTL News TV rreth PixelHELPER
PixelHELPER protestojnë me kukullën e dorës të Mbretit të Tajlandës së bashku me Junya Yimprasert nga ACT4DEM (Akti për Demcracy) Finlandë.
PixelHELPER me foto në Hotelin Gjerman Sonnenbichl Garmisch

PixelHELPER protestojnë së bashku Junya Yimprasert nga ACT4DEM (Act for Demcracy) Finlanda në Hotel Sonnenbichl Garmisch Partenkirchen


PixelHELPER protestë në bashkinë e qytetit Garmisch Partenkirchen

Shfaqje e mbrëmjes. TV gjerman

Gazeta maroken Hespress raporton për dëbimin diplomatik të qeverisë marokene kundër PixelHELPER, kundër së cilës ne ankohemi. Me sa duket, ndërtimi i Memorialit tonë të Holokaustit Uyghuren ishte i tepërt për të kuptuar qeverinë për artin.

Projektimi me Wikileaks mbi Pallatin Buckingham për Julian Assange
Ripyllëzimi ynë në vend të fushatës së minave është në Maroken Hespress, gazeta më e madhe në vend.

2019

Gjysmë milion njerëz panë veprat tona artistike për të nxjerrë në pah fatin e Uighurs në Kinë në BBC Arabisht. Kina kërkoi që memoriali të shkatërrohej menjëherë, dhe qeveria marokene ndoqi padi.Rreth Gazetave 80 + BBC UK + Arabisht raportuar. Haaretz, Izrael 
   
Aksion kundër punës së detyruar dhe falsifikimit të historisë në Bahlsen

Projeksion i lehtë në Memorialin e Holokaustit në Berlin kundër Bahlsen


Lübeck News: Misioni i shpëtimit në Mesdhe

Veprimi kundër mizantropisë nga jeta e demokracisë / VDMO / PixelHELPER

PixelHELPER mbështet peticionin kundër pesticideve

  2018Projeksion i lehtë me Jan Böhmermann në Dresden Frauenkirche

Times of Maltë, projeksion i lehtë për gazetaren e vdekur Daphne Caruana Galizia

IMP News, me komunitetin kurd, realizuam projeksione të lehta në Kalanë e Bellevue.

A. Gomringer publikoi projeksionin tonë në faqen e tij

Deutsche Welle Arabisht: Projeksione të lehta për fondacionin Mercator kundër racizmit islamik

Projeksion i lehtë Meydan.TV në ambasadën e Azerbajxhanit

Spiegel Online: Projeksione të lehta për botimin e Charles Puigdemont

  2017


OVB Online: Projeksione të Lehta në Shërbimin Federal të Inteligjencës në Aibling Bad

Berliner Morgenpost: Aksion kundër zgjedhjeve jodemokratike në Turqi

Bildzeitung: Projeksion i lehtë në ambasadën turke


ntv: Projeksion i lehtë kundër përdorimit të paligjshëm të Njoftimit të Kuq nga Turqia

Projeksion i lehtë për lëshimin e Deniz Yücel

Goood: Vetëm përmirësoni botën

Berliner Zeitung: Protestë kundër Princit të Kurorës Saudite

Stacioni i projektimit të dritës policore për Oury Jalloh

Sleaze Magazine: Projeksion i lehtë për ambasadën e Koresë së Veriut

Sputnik: Projeksion i lehtë në mesazhe nga Rusia dhe Sh.B.A.

Tagesspiegel: Projeksion i lehtë për zgjedhjet në Turqi

  2016Independent UK: Projeksion i lehtë për ambasadën turke


Sputnik: 9 / 11 Bank shkëlqen në Ambasadën e Arabisë Saudite

Deutsche Welle: Projeksion i lehtë për ambasadën Saudite

Farben Kreul: Portret artist për Oliver Bienkowski nga PixelHELPER

franceinfo + afp: Projeksion i lehtë Daesh

Hape Kerkeling ndan projeksionin e dritës nga PixelHELPER

Pasqyra ditore: Daesh Bank në Ambasadën Saudite
 
Sputnik: Erdogan me mjekrën e Hitlerit dhe gjysmën e hënës

Sputnik - projeksion i lehtë në ambasadën turke

Stern, aktivistët projektojnë poezinë e Erdoganit në Ambasadën Turke

Tagesspiegel, PixelHELPER kuti për gjumë për të pastrehët 

  2015


Artnet është një nga platformat më të mëdha të artit në botë. 

Transmetimi Zviceran: ECB jashtë shërbimit

Projeksion i lehtë në Neuss Grevenbroicher Zeitung

Berliner Morgenpost: Në natën e vdekjes ne projektuam për Helmut Schmidt në selinë e SPD.
Berlin është një nous: Projeksioni i lehtë Daesh Bank

Jeta e parë: Dr. Dyqane pa shije

Kai Thrun: Blogger në lidhje me ndihmën e gjallërave të drejtpërdrejtë

Kurier Austri: Projeksion i lehtë në ambasadën amerikane

Märkische Allgemeine über PixelHELPER: Refugjatët janë të mirëpritur në Nauen

NRW Tani: Menaxhoni ndihmësit në internet dhe realizoni ditë të mira

APA: NSA në da House në Vjenë UNO City

Spiegel Online: ECB jashtë veprimit

Bisedë TedX në Marrakech nga PixelHELPER Oliver Bienkowski
 
Lajmet e mjedisit: projeksion i dritës kundër kripës së potasës

Urbanshit: Projeksione të lehta kundër investimeve të armëve nga Dr Ing. Oetker

Raportoni nga 37 ° ZDF në lidhje me PixelHELPER


Lajme Bielefeld

  2014


Tani: Projeksion i lehtë në Ambasadën Amerikane kundër skandalit të përgjimeve

TheVerge: Projeksion i lehtë kundër NSA

Dilni dhe provoni veten: Nga zilja në kambanat

  2013


Spiegel Online International: Projeksion i lehtë për Kim Dotcom

Themeluesi i PixelHELPER në Spiegel


Raporti i Reuters për PixelHELPER


Sueddeutsche, Feuilleton mediahacking për të pastrehët

  2012


Instalime të lehta me fondacionin Bismarck në kullat Bismarck

Stern: Instalim i lehtë në Pasuri të paluajtshme Hypo 

Ekstratip, Ura e shiut Kassel

  2011


Deutsche Welle në mbishkrime të kundërta


Augsburger Allgemeine über Hypo Pasuri të patundshme

Bashkëpunim me Ministrinë për Zonat Rurale në BW

Instalim i dritës në Festivalin e Dritave

  2010


Projeksione shumëngjyrësh në vend të kafesë, të lehta kundër radikalizmit të krahut të djathtë

  2009

Themeluesi i PixelHELPER International fitoi çmimin attac "Filloni revolucionin tuaj" në 2009. Fokusi është në projektet për lirinë artistike, të drejtat e njeriut dhe kundër antisemitizmit
çmimet "fillo revolucionin tënd"

HNA Kassel: Arkivole për mbrojtjen e monumenteve 

  2008


Instalim i lehtë në Pariser Platz deri në Portën e Brandenburgut

Frankfurter Rundschau: Kërkesat e qytetarëve sipas porosisë

 

Pengesë

Ceremonia e ndarjes së çmimeve nga Attac themeluesit të PixelHELPER

entries libër


Otto Kettmann: Limburg 2013 Anatomi i një skandali

Eric Mülling: Të dhëna të mëdha dhe Mosbindje Dixhitale

Monika Mühlpfordt - Parulla si pasardhëse e magjisë magjike 

   

[advanced_iframe securitykey=”2850230b9c3d025e1bd1b840e1acbf59859bfed4″ src=”https://livepixel.awumedia.de/paypal” width=”100%” height=”300″]

Vetëm ata që mendojnë ndryshe ndryshojnë botën

Por yni Zemërim është e kuptueshme, duke marrë parasysh atë që kemi vuajtur. Çfarë na duhet të bëjmë? gjyshërit Picking çaj për Bigwigs në Ceilon?

Çfarë kemi tonat? ElternFushat e pambukut theren për indianët, dhe saksonët e varfër në Minat e bakrit dhe Coltan pranë Dresdenit, vetëm në mënyrë që Pajisje kongoleze 30 për amvisëri kanë.

Nuk vdes Kakao und Plantacione Kafe në Pfalz! Brezat e Palatines kanë të tyren Shëndeti është shkatërruar për ato të këqija Korporata afrikane. Nuk vdes Fluturat somaliste të peshkimit që kanë peshkuar Detin tonë të Veriut boshKjo është arsyeja pse shumë kishin për të shkuar tani Piratët frisianë të Lindjes jetë.

Pothuajse të gjithë elefantët tanë e qëlluan atë, për të Pjesët e shahut dhe çelësat e pianos, Tani ju vini me xhips e tyre dhe bëni safari dhe shikoni elefantët e fundit në pyllin bavarez në. Kjo është e vështirë.

Und kur Herero sulmoi Gjermaninë, dhe kjo Gjenocidi i kryer kundër suabave, Kjo gjithashtu funksionon pas. Diçka si kjo, thjesht mos e trokisni veten nga rrobat, Ende e dhemb pas 100 vjetJu nuk shërohen aq shpejt.

Ne jemi duke qëndruar këtu në gjunjë kimikate korrozive, kështu që ju mund në Bangladesh për 7 Euro Jeans mund.

Sa nga vajzat tona kemi humbur në Minierat e Diamantit në Bielefeld, në mënyrë që Bonzes në Sierra Leone mund te kendoj "Diamantet janë vajzat shoqja më e mirë ”, Tani po vijnë edhe në Mesdhe dhe ata ende e duan atë jetoni në palestra tonë.

Po, çfarë tjetër? Çfarë tjetër duhet të bëjmë për ju? Në një moment, ka mbaruarNë një moment nuk mund të bëjmë më shumë! Në një moment, nuk do të ketë më shumë!

Tonë Zemra është shumë larg, Aber mundësitë tona janë të fundme.t si një formë e vetë-sigurimit shoqëror në frymën e Iluminizmit. Fushatat tona nxjerrin në pah mundësitë e artit si fuqia e pestë në shtet. Në përputhje me rrethanat, arti nuk është një pasqyrë që i përmbahet realitetit, por përkundrazi një çekiç me të cilin e harton, e lufton atë, dhe kështu u mundëson njerëzve që të kthehen gradualisht në një jetë normale.

Themeluesi i PixelHELPER Oliver Bienkowski me qenin maroken rrugor ET
Një përmbledhje e vogël e veprimeve të ndryshme të PrixelHELPER