пиксели Помошник

Непрофитната PixelHELPER фондација се бори против социјалните зла со необични средства. Често проектирано од светлосни проектори за движење на автомобили од лесни карикатури на меѓународни пораки. Оваа форма на политички протест веќе се користеше против надзорните проекти на зимскиот, испораките на оружје во Саудиска Арабија или за правата на животните. Често, уметниците учеснички користат најсовремена технологија и сите алатки на сатирата за да стават проблеми во фокусот на медиумското покривање. Фокусот на нашата работа е на човековите права, особено ослободувањето на политичките затвореници и државите кои ја нарушуваат Женевската конвенција за човекови права. Незадоволен од бучавата на светот, одиме по својот пат, мирен и сигурен, бестрашен во опасности, високи цели на ум за да ја заштитиме земјата. Основно верување е дека принципите на француската револуција се "слобода, братска еднаквост" потребни за борба против повторувањето на политичката апатија. Нашата самооправданост на уметноста ги нуди сите можности за трајни промени во општеството.
пиксели Помошник
пиксели Помошник сподели објава - ја поддржува Википедија - тука: Сојузна канцеларија.пред 3 денови
пиксели Помошник
Федералната канцеларија

Ако сакате да прочитате нешто на Википедија на Википедија, од 30. Април 2017 само на порака за грешка: Властите спречија пристап. Одговорното министерство го прогласи како причина дека Википедија работи со поттикнување против Турција. Бараме итно ослободување на ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник сподели објава - го поддржува PixelHELPER - тука: Меморијал на холокаустот Маракеш.пред 4 денови
БиБиСи уз
Спомен меморија на холокаустот Маракеш

Во извештајот во ББС عربуз Араи веќе се гледаат 160.000 луѓе. Ние се спротивставивме на Маракеш со нашиот Спомен-обележје #Holocaust Фалсификување на историјата на борби. Во принудните работни логори на мароканско тло, Евреите и шпанските бунтовници загинаа за време на 2. Светска војна. Приказната за мароканскиот холокауст ...

пиксели Помошник
БиБиСи уз
المغرب يهدم نصبا تذكاريا لمحرقة اليهود قرب مراكش # بي_بي_سي_ترندينغ
пиксели Помошник
пиксели Помошникпред 5 денови

Приказни за бајките на Доналд Трамп од 1001 Nights. Денес е 1001 ден на Доналд Трамп во канцеларијата на Претседателот на Соединетите Држави. Трамп го урна светот во хаос. Нашите лесни уметнички цртани филмови во американската амбасада во Берлин ги пофалуваат „одличните и ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник го поддржува PixelHELPER - овде: Одделение за култура на амбасада во Саудиска Арабија.пред 1 недела
Проекциони уметнички активисти имаат за цел во Саудиска Арабија со ИСИС банка
Одделение за култура на амбасада во Саудиска Арабија

Организаторот на Пиксел ХЕЛПЕР и лесничар, Оливер Биенковски, вели „Ние сме дека многу теми се во медиумите, но јавноста има краток распон на внимание“. Поддржете ни: PixelHELPER.org/en/Help

пиксели Помошник
пиксели Помошник го поддржува PixelHELPER - тука: Германски Бундестаг.пред 1 недела
Фотографии од пост на PixelHELPER
Германски Бундестаг

Случај на Алијансата за НАТО? # Турција надвор од НАТО, наместо НАТО во Турција. Поддржете ни: http://PixelHELPER.org/Hilfe Поради значителното кршење на членот 1 Договорот од НАТО од страна на Турција, нивното членство во НАТО мора да престане. Во него се вели: „Партиите се обврзуваат ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник го поддржува PixelHELPER - тука: Германски Бундестаг.пред 2 недели
Фотографии од пост на PixelHELPER
Германски Бундестаг

🇩🇪 Оружјето убива деца Курди. PixelHELPER бара: знамиња веднаш #Halbmast ! #Deutschland материјали за Турците и #Kurden умре #Waffen 🇩🇪 резервоари од # Турција борба против 🇩🇪 # G36 Пушки на Курдите. Поради 0,26% ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник сподели објава - во Маракеш.пред 2 недели
Haaretz.com
Маракеш

Кралот или палатата во Рабат сè уште не одговориле на нашето писмо. Скоро 80 години откако Евреите починаа во присилни работни логори во близина на Буарфа, во мароканската пустина, споменикот беше брзо одобрен од палатата. Затоа што починавте во Мароко ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник сподели објава - го поддржува PixelHELPER - овде: Рајнметл Дизелдорф.пред 2 недели
пиксели Помошник
Рајнмалт Дизелдорф

Чија убиствена опасност предизвикува хуманитарна катастрофа мора да застане директно за сите придружни трошоци и штети со слободата и имотот. Веќе до половина од годината, оружјето ги надмина дозволите за извоз со 5,3 милијарди евра за целата претходна година. Германскиот Rheinmetall Landsysteme произведува муниција ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник дели пост-поддржува PixelHELPER - тука: Банкси земјиште.пред 3 недели
Банкси земја
Банкси земја

Шапка #Banksy уништи реплика на израелскиот палестински Wallид? Alwaysид секогаш се појавува таму каде што не можете да решите проблем, тогаш градите wallид и исклучувате. Онаму каде е запрена комуникацијата, ништо не се случува и секогаш доаѓа решение ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник го поддржува PixelHELPER - тука: Амбасада и конзулат на Народна Република Кина.пред 3 недели
Фотографии од пост на PixelHELPER
Амбасада и конзулат на НР Кина

70 години Народна Република Кина. светлина уметност #Karikatur во кинеската амбасада во Берлин. Опис: Според најновите откритија на БНД, iи Pинпинг е терорист. па Др. Бруно Кал претседател на Федералната разузнавачка служба. Затоа Хајко Маас предвидуваше изјава за војна на кинеската амбасада. Кинеската државна надзор ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник го поддржува PixelHELPER - тука: Меморијал на холокаустот Маракеш.пред 4 недели
Фотографии од пост на PixelHELPER
Спомен меморија на холокаустот Маракеш

Дегенерирана уметност. Обоените мурали биле инаку познати само од ерата на Хитлер. Случајот за убиство Валтер Лобек се случи на 2. Јуни 2019 во Касел. Неговата фреска ја насликале мароканските власти. Причината за ова не е соопштена до нас до денес. Претседателот на Бундестагот Волфганг Шојбле изјави во Бундестагот, ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник сподели видео.пред 4 недели

Блогерот Раиф Бадави работел на својот блог за еднаков третман на сите луѓе без оглед на религијата и верувањето. 2014, тој беше осуден на 10 години во Саудиска Арабија. Бадави има освоено бројни награди, вклучително и наградата Сахаров за ментална слобода на Европскиот парламент.

пиксели Помошник
пиксели Помошник
Блогерот Раиф Бадави работел на својот блог за еднаков третман на сите луѓе без оглед на религијата и верувањето. 2014, тој беше осуден на 10 години во Саудиска Арабија. Бадави има освоено бројни награди, вклучително и наградата Сахаров за ментална слобода на Европскиот парламент. 2015 ја доби „Наградата за слобода на говорот“ од Дојче веле. Во случајот на Бадави, беа вклучени владите на Канада и САД. Во ретка жалба, потпретседателот на САД, Мајк Пенс, ја повика владата на Саудиска Арабија да го ослободи Бадави од притвор. Бадави е бранител на верската слобода, истакна Пенс. Канадскиот министер за правда Ирвин Котлер изјави дека Бадави е „сурово угнетен“ во затвор. Сега ги конфискуваа неговите книги и важните лекови. Сопругата на Бадави остро се пожали на тоа. Нејзиниот сопруг страда од болка во бубрезите, вели Енсаф Хаидар. Директорот на затворот сепак му негираше пристап до лекови. Затоа нејзиниот сопруг одбива да јаде. Рече Хаидар во интервју. PixelHELPER води кампања за негово ослободување. Сметка за донации: IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00 BIC: GENODEM1GLS Банка: GLS Заедница Банка на сопственикот: непрофитна PixelHELPER Фондација ayPayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER За повеќе информации: http://PixelHELPER.org/Hilfe
пиксели Помошник
пиксели Помошник го поддржува PixelHELPER - тука: Меморијал на холокаустот Маракеш.пред 1 месец

Зошто Мароко штотуку уништи спомен на холокаустот? Иако илјадници странски Евреи умреле во логорите на смртта во мароканската пустина. Изградете го повторно! Дајте им на мртвите место да се сеќаваат. Многу благодарам на известувачите на Haaretz.com
https://www.haaretz.com/middle-east-news/.premium-why-did-morocco-just-demolish-a-holocaust-memorial-1.7871393
...

пиксели Помошник
пиксели Помошник сподели објава - го поддржува PixelHELPER - тука: Меморијал на холокаустот Маракеш.пред 1 месец
Спомен меморија на холокаустот Маракеш
Спомен меморија на холокаустот Маракеш

На Мароко му е потребен спомен на Шоа, бидејќи илјадници Евреи и шпански бунтовници загинаа во изградбата на Трансахархарската железница во мароканската Сахара под режимот Виши. Уништување преку работа. Ниту еден Мароканец не ги интересираше луѓето кои починаа во камповите до денес ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник сподели видео - го поддржува PixelHELPER во Мароко.пред 1 месец

Во нашите проекти за човекови права и слобода на уметноста, наидуваме на ограничувања во различни земји. Треба да бидете таму! За правната одбрана итно сме зависни од донациите. PixelHELPER претставува уметничка елита на Европа. Вашата донација одржливо го поддржува нашето здружение на непрофитни уметници!
...

пиксели Помошник
пиксели Помошник
На PixelHELPER проектите за човекови права и слобода на уметноста достигнуваме ограничувања во различни земји. Треба да бидете таму! За правната одбрана итно сме зависни од донациите. PixelHELPER претставува уметничка елита на Европа. Вашата донација одржливо го поддржува нашето здружение на непрофитни уметници! Донации: PixelHELPER.org/ Помош Paypal: paypal@PixelHELPER.tv Носител на сметка: PixelHELPER Foundation IBAN DE93 4306 0967 1190 1453 00 SWIFT / BIC: GENODEM1GLS Клучни зборови: Уметност и култура #Yacht #Bahlsen #VerenaBahlsen #Zwangsarbeiter #Holocaust In #Aleppo бомбите паѓаат, Во # Брисел терминалот е на оган, #Chemische Оружје во #Darfur, #ertrinkende # бегалци пред #Griechenland, #Huthi #Rebellen со ирански #Waffen, се бориме во #Jemen gegen #saudische воин # болници во Алепо, #Libyen im # Граѓанска војна, #Drogenkrieg во Мексико, Боко Харам во Нигер, #Obama продолжува да испраќа беспилотни летала #Pakistan Ал Каеда се уште седи, #Russland бомбардирани во Сирија, на # Турција сега е еден #DiktaturДека #Ukraine е веќе половина заборавена, #Waffenruhe во Алепо безброј пати паузи, и ние бран на #Yacht и да дискутираат за # Огради За повеќе информации: http://PixelHELPER.org
пиксели Помошник
пиксели Помошник сподели објава - го поддржува PixelHELPER во Мароко.пред 1 месец

Умре #Hespress Извештај за нашето отворено писмо до Кинг #MohammedVI Ако бидеме депортирани од политички причини, ќе го преместиме во седиштето на PixelHELPER #Betz во Франција и станете нови соседи на кралот на Мароко, кој има замок ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник чита млади тука против полициското насилство овде: Туарга - Кралската палата РАБат.пред 1 месец
Фотографии од пост на PixelHELPER
Туарга - Кралската палата РАБАТ

Отворено писмо до кралот на Мохамед VI од Мароко. Уметноста не е кривично дело. Нашата германска организација за човекови права и промоција на уметноста и културата мора итно да се жалат на вас за сериозни кршења на човековите права во Мароко. Се започна со мобилна кујна за супи за Африка, ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник сподели објава - во Мароко.пред 1 месец

Кога Палестинците и Саудиска Арабија ќе потпишат кинески муслимански ујгури може да бидат убиени во Кина. Кога Мароко го сруши споменикот на холокаустот, гостите на „Пиксел ХЕЛПЕР“ се претепани во полициската станица, театарските претстави „Господар на прстените“ водат кон диви масонски теории на заговор во медиумите, сè додека слободата на ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник
Кога Палестинците и Саудиска Арабија ќе потпишат кинески муслимански ујгури може да бидат убиени во Кина. Масонски теории на заговор во медиумите, сè додека слободата на уметноста и конвенциите на Обединетите нации за човекови права не се почитуваат во секоја земја, секој читател на овој текст е донација за PixelHELPER. Ние бевме за човекови права и слобода на уметноста. Низ целиот свет. Опции за донација: Paypal: paypal@PixelHELPER.tv Носител на сметката: PixelHELPER Foundation IBAN DE93 4306 0967 1190 1453 00 SWIFT / BIC: GENODEM1GLS Клучни зборови: Промоција на уметност и култура Донирајте да плаќате@PixelHELPER.tv & receiveе добиете билет за Banksy Land Во нашиот парк ќе најдете реплики од најлошите граници во светот. Со вашите донации работиме наше # Европската #Dosenbrot #Nothilfe, Тука собираме околу 4000 € за да купиме контејнер за испорака и машина за конзервирана леб. После тоа, произведуваме траен конзерви на леб за области од катастрофи во живо на видео. Ја поддржува нашата непрофитна организација. Донации: paypal@PixelHELPER.tv IBAN DE93 4306 0967 1190 1453 00 SWIFT / BIC: GENODEM1GLS Клучни зборови: Промоција на уметност и култура
пиксели Помошник
пиксели Помошник сподели објава.пред 1 месец

светлина проекција #NineEleven Финансирање на тероризам #Bank Амбасадата #SaudiArabia #Berlin #Worldtradecenter #911Day светлина проекција # 911 Финансирање на тероризам #Bank амбасада #SaudiArabien #Berlin #Worldtradecenter #15yearslater

пиксели Помошник
пиксели Помошник ја ажурира неговата / нејзината слика на профилот.пред 1 месец

За 5 години, ние се бориме за човекови права и повеќе хуманост #Fencing4Humanity Проверете ги нашите извештаи за активност за PixelHELPER.org/Help Имаме максимум од уметност и хуманост за секое донирано евро.

опции донација:
Paypal: paypal@PixelHELPER. ТВ
сопственикот на сметката: ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник сподели објава - во Мароко.пред 1 месец

Европската помош за конзервиран леб за итни случаи мора да биде повторно изградена во Маутитанин, покрај залихите на УНХЦР, со цел да се дистрибуира леб во Livestream и да се произведе конзервиран леб во залиха за катастрофи. За ова ни требаат донации од 10.000 евра за да го испратиме тимот од Мароко. Имагинацијата не е бегство….

пиксели Помошник
пиксели Помошник го поддржува Спомен-обележјето на холокаустот Маракеш во Марокопред 1 месец

Во Мароко, негирачите на холокаустот како он Коен доаѓаат на ТВ и се ценети како експерти на Алухут, во други држави одат во затвор. Негирањето на холокаустот е нелегално во државите 18. Многу држави имаат проширено закони кои го казнуваат негирањето на холокаустот како клевета или расизам. Он Коен ја гледа ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник го поддржува Спомен-обележјето на холокаустот Маракеш во Маракеш.пред 1 месец
Маракеш

Во најсветлиот ден, во најцрната ноќ ниту едно зло не го избегнува нашиот часовник. Кој ветува темни сили, внимавајте на светлината на PixelHELPER! Светлината на PixelHELPER ќе заблеска уште посветла кога ноќта е околу вас. Може да ви биде светло за вас во темни места, кога ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник е тука: Буарфа.пред 2 месеци

Изјавата дека #Morocco нема никаква врска со #Holocaust е толку погрешно. Иако ниту еден марокански Евреин не почина во принудниот работен логор #Bouarfa, имаше илјадници борци jews & # отпор од други земји. Потребна е историја ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник
пиксели Помошник гласи Хајнрих Хајн - лирски интермецо овде: Мароко.пред 2 месеци

Тоа е само увертира, каде ќе изгориш, па на крај гири луѓето. Предавањето на мароканската Томбија Браид Момкалсме Мајкл кој почина во декември 2018 во срцев удар во Агадир. БиБиСи Newsуз Арапски разговори ...

пиксели Помошник
المغرب يهدم نصبا تذكاريا لمحرقة اليهود قرب مراكش
المغرب يهدم نصبا تذكاريا لمحرقة اليهود قرب مراكش السلطات المغربية تهدم نصبا تذكاريا لمحرقة اليهود قرب مراكش # بي_بي_سي_ترندينغ للمزيد من الفيديوهات زوروا صفحт ...
youtube.com
пиксели Помошник
пиксели Помошник е тука: Аксел Спрингер АГ - издавачка куќа.пред 2 месеци
Аксел Спрингер АГ - издавачка куќа

Изгледа дека некои новинари ја гледаат својата работа како на другите да им објаснуваат што самите не го разбираат. Новинарите кои не поставуваат прашања треба да пишуваат бајки. Добрите новинари повикуваат и испраќаат многу прашања. Алан Поснер од Аксел Спрингер / Велт дури и не поставува прашања. Неговиот напис, без ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник сподели објава - го поддржува PixelHELPER во Мароко.пред 2 месеци

Буковата шума на Сахара - стотици Евреи загинаа за време на изградбата на железничката пруга во Сахара. Уништување со работа. Многумина умреле од злоупотреба, тортура, болест, глад или жед, убоди од скорпија. Овој главен град станува дел од Спомен-обележјето на холокаустот, Маракеш донира на платниот список@PixelHELPER. ТВ

пиксели Помошник
Спомен меморија на холокаустот Маракеш
Работните кампови во Бухенвалд во Сахара. Стотици Евреи загинаа во изградбата на железничката пруга Сахара. Уништување со работа. Многумина умреле од злоупотреба, тортура, болест, глад, жед и убоди од скорпија. Бидејќи странските Евреи умираат во Мароко - ни треба нашиот меморијал за холокаустот. Камп за присилна работа е претходна фаза на концентрациониот логор. Уништување со работа. Во францускиот протекторат на Мароко, имало 14 логори од најразлични видови, во кои биле вклучени 4,000 мажи. Една третина беа Евреи од различна националност. Кампот Бу Арфа, кој беше под надлежност на Транссахарската железница, стана главен симбол на соработка со Третиот рајх. Секојдневниот живот таму беше ужасен. Многумина умреле од злоупотреба, тортура, болест, глад или жед, убоди од скорпија или каснување од змија. „Логорите во Сахара беа најлоши од Втората светска војна“, напиша Мартин Гилберт, британски специјалист за холокаустот. Дали е ова разумна проценка? Дали Буу Арфа или Бергуент беа полоши од Аушвиц? Сепак, мароканските Евреи никогаш не биле загрозени со депортација во кампови резервирани за француски и странски Евреи. Луѓето се луѓе, тие не прават никаква разлика ако се мртви во Мароко, па затоа треба да добијат меморијал за холокаустот со сите тие информации до тие историски факти.
пиксели Помошник
пиксели Помошник сподели објава - го поддржува PixelHELPER во Мароко.пред 2 месеци

Бидејќи странските Евреи умираат во Мароко - ни треба нашиот меморијал за холокаустот. Камп за принудна работа е прелиминарна фаза на концентрациониот логор. Уништување со работа. Во францускиот протекторат на Мароко, имало 14 логори од најразлични видови, во кои биле вклучени 4,000 мажи. Трета ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник ја поддржува PixelHELPER - тука: Сојузна канцеларија.пред 2 месеци
Фотографии од пост на PixelHELPER
Федералната канцеларија

За една недела, Федералната канцеларија и Министерството за надворешни работи не коментираа за уништувањето на споменикот на холокаустот во Мароко. Германските уметници на PixelHELPER се гледаат себеси од уривањето како примарна цел на салафистите и антисемитите и немаат поддршка. Со лесните проекции бараме ...

пиксели Помошник
пиксели Помошник сподели објава - го поддржува PixelHELPER во Мароко.пред 2 месеци

Ги повикуваме сите Европејци да не посетуваат овде во Аит Фаска и да се ослободат од полициското самоволие #Marokko да се заштити. Полицијата штотуку однесе марокански посетител од нас и тој сега е сослушуван. Ние сме третирани како терористи, уметници и ...

пред 4 денови
#Holocaust Фалсификувањето на историјата е голем проблем во арапските земји. во #Morocco #Jews починал во камповите на присилна работа Но, за мароканите, кои беа странски немири убиени од страна на #vichy режим. Она што се случува во Сахара останува во #Sahara. #Remembrance #Shoa https://t.co/qcrlXzPRRV
пред 4 денови
#Morocco треба а #Shoah спомен, бидејќи Евреите и шпанските бунтовници загинаа во присилни работни логори во мароканската сахара за време на изградбата на железничката пруга Транс Сахара. Потребни ни се истраги за #Holocaust Масовни гробови во близина на градовите на картата https://t.co/lumfRPCYbe #Remembrance https://t.co/onpf6HrJec PixelHELPER слика
пред 4 денови
Сликата на нашата лесна проекција со @WikimediaDE на #Bundeskanzleramt можете да преземете овде https://t.co/4Hc2rzG3Pk
PixelHELPER поддржан #Wikipedia
Пред една година се спротивставивме на исклучувањето на @Wikipedia во # Турција протестираа. https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/dMTtD8OqLt
PixelHELPER слика
пред 5 денови
Нашите лесни уметнички цртани филмови од #DonaldTrump покажете му #KimJongUn Фризура. Трамп го открива тоа #Kurdenго дестабилизира Блискиот исток и му го дава на ИС #Syria унд дер # Турција нова можност. Поддржете ни https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/nATl0U1p3M PixelHELPER слика
пред 5 денови
. @realDonaldTrump бајки од #1001Nights, Денес е 1001 ден на Доналд #Trump во канцеларијата на Претседателот на #UnitedStates, Нашите светлосни цртани филмови на @USBotschaft во Берлин ги фалат претседателите „голема и неспоредлива мудрост“ https://t.co/0AeNlhEu0P https://t.co/IxOZaqDAlw PixelHELPER слика
пред 1 недела
„Откриваме дека многу медиуми се споменуваат во медиумите, но јавноста има краток век на внимание“, вели @PixelHELPER организатор и @lightartist Оливер Биенковски. „Сакаме да се погрижиме овие проблеми да не бидат во позадина и да бидат заборавени“. https://t.co/5WXCyW0L0Y
пред 1 недела
Член 60 Виенската конвенција за договори регулира раскинување на договор како резултат на прекршување на договорот. Затоа, мултилатералните договори, како што е Договорот за НАТО, исто така може да бидат раскинети. Повеќе на научна служба на #Bundestag https://t.co/o4BwjLRygC https://t.co/GA1H0Mv0jp PixelHELPER слика
пред 1 недела
Случај на Алијансата за #NATO? # Турција надвор од НАТО, наместо НАТО во Турција. Поради значителното кршење на членот 1 Договорот од НАТО од страна на Турција, нивното членство во НАТО мора да престане. #NieWieder 🇩🇪 тенкови исто така #Erdogan Поддржете ни: https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/d4eRAv5zkA PixelHELPER слика
пред 1 недела
значително нарушување на чл. 1 #NATO-Vertrag # Турција „Партиите се преземаат, во согласност со статутот на #VereintenNationen реши секој спор во кој тие се вклучени на мирен начин за да не биде загрозен меѓународниот мир. https://t.co/Zw24gdTScs PixelHELPER слика
пред 1 недела
Ние тоа го бараме @NATO да се исклучи Турција заради агресивната војна. Турција надвор од НАТО наместо во НАТО во Турција. Не смее да се активира сојуз во рамките на НАТО. Не се дозволени трупи на НАТО @RT_Erdogan Помогнете ни: https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/H7X80MD1iy PixelHELPER слика
пред 1 недела
Срамнете го резервоарот за оружје и леопард во Сирија и убијте ја војната во Јемен. Курдите имаат 10000 IS борци во затворите. Willе ги снема по блицкриегот на Ердоган, од кои 5% до Европа. Благодарност до Рајнметал за дестабилизација на светот #MadeinGermany https://t.co/faipfcGHwb PixelHELPER слика
пред 2 недели
🇩🇪 Оружјето убива деца Курди. PixelHELPER бара: знамиња веднаш на половина јарбол! #Германија обезбедува оружје за Турците и #Kurds 🇩🇪 резервоари од #Turkey борба против # G36 Пушки на Курди. Ја поддржува нашата организација за човекови права https://t.co/0AeNlhEu0P @NATO #STOP @RT_Erdogan https://t.co/xJbOKM6vDH PixelHELPER слика
пред 2 недели
🇩🇪 Оружјето убива деца Курди. PixelHELPER бара: знамиња веднаш #Halbmast ! #Deutschland материјали за Турците и #Kurden умре #Waffen 🇩🇪 резервоари од # Турција борба против 🇩🇪 # G36 Пушки на Курдите. Ја поддржува нашата организација за човекови права https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/f3UWrIjuz1 PixelHELPER слика
пред 2 недели
🇩🇪 Оружјето убива деца Курди. #Deutschland материјали за Турците и #Kurden умре #Waffen 🇩🇪 резервоари од # Турција борба против 🇩🇪 # G36 Пушки на Курдите. Поради 0,26% од #BIPшто прават компании за оружје, ние го уништуваме ветувањето #NieWieder #Krieg https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/WXRRLpbrPK PixelHELPER слика
пред 3 недели
Правеше #Banksy уништи реплика на #Israel #Palestine Wallид во #Marrakech? Wallид секогаш се појавува таму каде што не можете да решите проблем, тогаш градите wallид и исклучувате. Онаму каде што е запрена целата комуникација, ништо не се случува и решението се движи подалеку https://t.co/BqaNwFSy6Z PixelHELPER слика
пред 3 недели
Бараме демократија во #China, И сопствени земји за Ујгур, #Хонг Конг #Taiwan & #Tibet, Комунистичката партија мора да биде веднаш. @PixelHELPER Има проектирано протестни пораки на фасадата на кинеската амбасада во Берлин. #hongkong #hongkongprotests #antiELAB #chinaat70 https://t.co/NNmAon6Rkz PixelHELPER слика
пред 3 недели
70 години #Volksrepublik Кина. #Lichtkunst #Karikatur кај Кинезите #Botschaft in #Berlin, Опис: По најновата #BND Наодите се Xi #JinPing на #Terrorist, па Др. Бруно Кал претседател на #Bundesnachrichtendienstes https://t.co/BhatLj4kmv PixelHELPER слика
пред 4 недели
Дегенерирана уметност. Обоените мурали поинаку биле познати само од #Hitler Време.Случај за убиство Волтер # Lübcke се случи на 2. Јуни 2019 во Касел. Неговиот фреска беше насликана од мароканските власти. Да се ​​благослови уметноста е немоќна! Поддржете ни: https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/jMNTu7GaSN PixelHELPER слика
пред 1 месец
Владата на Виши имаше #Marokko & #Algerien многу присилна работа и #Todeslager Бројни 1000de Евреи и луѓе со еврејско потекло умреле тука #Abadla #AinelOurak
#Bechar #Berguent #Bogari #Bouarfa #Djelfa #Kenadsa #Meridja #Missour #Tendrara https://t.co/ELKtLDqUE2
PixelHELPER слика
пред 1 месец
Чекаме одговор од кралот Мохамед VI, нашето писмо пристигна во палатата. Се надеваме дека загинатите Евреи од принудните работни логори во мароканската пустина од Буарфа, Аушвиц од Мароко, исто така ќе најдат спомен-место во земјата каде што починаа. https://t.co/I9p0aeaxEf PixelHELPER слика
пред 1 месец
На #Holocaust Спомен во #Marokko мора од кралот #MohammedVI да бидат заштитени. Тоа мора да биде заради #Zwangsarbeiter Обновен камп во мароканската пустина каде беа убиени илјадници странски Евреи и бунтовници https://t.co/dO1vyqJjHo https://t.co/TDRrHeoPDS PixelHELPER слика
пред 1 месец
#Art не #crime, Најголемите злосторства во светот не ги прават луѓето што ги кршат правилата. Тие се луѓе кои следат наредби, фрлаат бомби и масакрираат села. Донирајте на PayPal @PixelHELPER. ТВ https://t.co/Xx3JwL2doP PixelHELPER слика
пред 1 месец
Отворено писмо до #MohammedVI Кралот на #Morocco. #Art не е #crime, Нашата Organization организација за човекови права и уметност и култура итно треба да биде самозадоволна од вас за злоупотребите на човековите права во Мароко. https://t.co/lumfRPlmME https://t.co/pJU9KY51jE PixelHELPER слика
пред 1 месец
Отворено писмо до #MohammedVI Кралот на #Marokko. #Kunst не е кривично дело.Нашата 🇩🇪 организација за #Menschenrechte и да промовира уметност и #Culture мора итно да се жалат на вас за сериозни кршења на човековите права во Мароко. https://t.co/dO1vyqJjHo https://t.co/5MJF3TrYfw PixelHELPER слика
пред 1 месец
Кога # Палестинците & #SaudiArabien потпишете го ова #China муслиманската #Uyghuren може да биде убиен. кога #Marokko на #Holocaust Спомен сеќава, гости на PixelHELPER на #Polizei Стража да биде тепана #HerrderRinge Диви театарски претстави #Freimaurer https://t.co/6HhbKxhl4T
пред 1 месец
Во најсветлиот ден, во најцрната ноќ ниту едно зло не го избегнува нашиот часовник. Кој ветува темни сили, внимавајте на светлината на PixelHELPER! #Menschenrechte #Lichtkunst #Holocaust #Shoah #Mahnmal #Marrakesch #Antisemitismus #Marokko https://t.co/VlFDG8mLCB PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Изјавата дека #Marokko ништо со тоа #Holocaust мора да се направи е толку апсурдно. Дури и ако ниту еден марокански Евреин не кампувал во присилна работа #Bouarfa почина, тоа беше илјадници #Juden & # Отпорност други земји. На историјата му се потребни места за сеќавање и нема бајки https://t.co/UDLL2y49Os
пред 2 месеци
Томбија Браид и сандијалот не заслужија пауза. Тука беше уништена со булдожер уметност, затоа што #Aluhut Официјалните лица имаат проблем со масонските симболи иако масоните од тогаш биле во 1867 #Marokko активни се во јавност. #Wiedergutmachung https://t.co/GkLth4Lml4 PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Уништувањето на нашиот сончев обелиск никогаш не беше дел од лиценцата за уривање затоа што не ви треба за уметнички инсталации на приватни основи. Нејзината недела беше за #TombiaBraide првиот #PixelHELPER кој ни помогна уште од 2014. Мароко треба да обнови сè. https://t.co/RCtyqhn8qn PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Изгледа дека некои новинари ја гледаат својата работа како на другите да им објаснуваат што самите не го разбираат. Новинарите кои не поставуваат прашања треба да пишуваат бајки. Добрите новинари повикуваат и испраќаат многу прашања. https://t.co/CZuxlhuZ2r PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Изградбата на #Sahara Wayелезницата барала стотици смртни случаи кај странците #Juden кој почина во работните логори во Мароко. Додека германскиот Африка Корпс ја убиваше Северна Африка, луѓето починаа. Затоа ни треба еден #Holocaust Спомен во Мароко. https://t.co/3ZQYz3jnAb PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Бидејќи странските Евреи умреле во #Morocco - ние треба наше #Holocaust Спомен. Камп за принудна работа е прелиминарна фаза на концентрациониот логор. Уништување со работа. Во францускиот протекторат на Мароко, имало 14 логори од најразлични видови, во кои биле вклучени 4,000 мажи. https://t.co/nWZjR78JOf PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Ги повикуваме сите Европејци да не посетуваат овде во Аит Фаска и против полициското самоволие #Marokko да протестираат. Градоначалникот се закани дека еден посетител ќе го одведе од полицијата. Уметниците и работниците за развој се криминализирани и затворени https://t.co/pQGYGBi85n PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Премногу насликана # WalterLübckeНа дното лево на сликата, мртвиот претседател на владата #Kassel, Тој беше застрелан за неговиот толерантен говор од еден германски нацист, неговите уметнички дела се сликани без никаква причина од страна на мароканските власти. https://t.co/SSZedS66hZ
пред 2 месеци
Зачувај ја кулата! #FriedrichSchiller Старите падови, времето се менува и од урнатините цвета нов живот. Уметноста не бара дозвола во Мароко. Бараме уништување на нашите уметнички дела 100.000 € за да можеме #Holocaust Изградете Спомен повторно. https://t.co/hEh8MXvR2X PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Осветувањето на Валтер # Lübcke Мурал и сите други сликани уметнички дела, како што е обебелистот, никогаш не биле дел од дозволата за уривање.Надлежните органи одговорија на прашањето каде е дозволата за уривање со зборовите: Јас сум дозволата за уривање. Јас сум хартијата https://t.co/eFy7g1XtHp PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Уништување на #Holocaust Спомен за убиените #Juden in #Europa, убиен муслиман #Uighuren in #China, убиен #Sinti & #Roma од сите земји и сите убиени # Палестинците in # Палестина PayPal @PixelHELPER. ТВ https://t.co/198t3C9dCp
пред 2 месеци
Уништување на #Holocaust Спомен за убиените #Juden in #Europa, убиен муслиман #Uighuren in #China, убиен #Sinti & #Roma од сите земји и сите убиени # Палестинците in # Палестина PayPal @PixelHELPER. ТВ https://t.co/SReAbEfozM
пред 2 месеци
#interactive градежништво и #development #aid #livestream започнете ја следната акција со донационална исплата на paypal @pixelhelper. ТВ #crowdfunding #crowdhelping https://t.co/WfNDDREbxh
пред 2 месеци
#interactive градежништво и #development #aid #livestream започнете ја следната акција со донационална исплата на paypal @pixelhelper. ТВ #crowdfunding #crowdhelping https://t.co/iijPUg2cmX
пред 2 месеци
#interactive градежништво и #development #aid #livestream започнете ја следната акција со донационална исплата на paypal @pixelhelper. ТВ #crowdfunding #crowdhelping https://t.co/apTgTnEYIb
пред 2 месеци
#interactive градежништво и #development #aid #livestream започнете ја следната акција со донационална исплата на paypal @pixelhelper. ТВ #crowdfunding #crowdhelping https://t.co/9kycbgmL2R
пред 2 месеци
Во центарот на #Holocaust Спомен #Marrakech кор #Regenbogen од камени стели до хомосексуалци од 50.000 во #Konzentrationslagern Запомнете ги оние што умреле таму. Таму беа, стигматизирани од #rosaWinkel на нивната облека, малку шанси за преживување. https://t.co/6WJApCBHoA PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Означи контра лес # мАЛЦИНСТВА persécutées dans le monde патка. Ла конструкција ду Премиер mémorial de l ' #Holocauste en #Morocco #Afrique du Nord devurb servir de source d'informations sur l 'Holocauste pour les écoles et le great public. #Marrakech #Juif #Hitler # геноцид https://t.co/TsJEn4bIrH PixelHELPER слика
пред 2 месеци
Од 22 дена ги градиме првите #Holocaust #Mahnmal in #Marokko, Вработените во 10 оттогаш нè чинат повеќе од 2200 €, градежен материјал за над 2000 € што сме го инсталирале.
Сите се јавуваме # браќа & #Schwestern да учествуваат во трошоците. Донирајте на PayPal @PixelHELPER. ТВ https://t.co/gRbGY0SQGY
PixelHELPER слика
пред 3 месеци
Спомен обележјето е знак против прогонетите малцинства ширум светот. Структурата на 1. #Holocaust Спомен во #Marokko треба да послужи како извор на информации за холокаустот за училиштата и јавноста. Донирајте на PayPal @PixelHELPER.tv или https://t.co/qmFRJVIeeN #ArtIsNotACrime #Afrika https://t.co/Nzd3NMrpAQ PixelHELPER слика
пред 3 месеци
Со светлосната проекција на мировниот гулаб на плоштадот Тјананмен, повикуваме на укинување на #communism во Кина и слободни демократски избори. Неговата програма вети жито и напредок - убивајќи 45 милиони кинески. #MaoZedong е одговорен за најбруталниот човек #FreeUyghurs https://t.co/CiXdAx9bhD PixelHELPER слика
пред 3 месеци
#FreeUyghurs Во јуни 5, 1989, еден осамен човек зачекори пред колумна од тенкови што го потресоа плоштадот Тјенанмен. Анонимен чин на пркос
Донирајте: https://t.co/0AeNlhEu0P Никаде на друго место не добивате многу бунт за секој дониран Евро против Кина, како што е овде paypal @PixelHELPER. ТВ https://t.co/VwToIc4Z2T
PixelHELPER слика
пред 4 месеци
Минатата ноќ имавме рачна кукла #VerenaBahlsen пред #HERMANNS голем говор пред илјадници минувачи. Откако накратко разговаравме за употребата на воените затвореници и принудните работници во производството, на #Bahlsen #boykottbahlsen https://t.co/8H0wPxTE1p PixelHELPER слика
пред 4 месеци
Ја #Zwangsarbeiter, Мојот концентрационен логор. Моите пари. Мој инвестициски советник. Исто така, бараме #StefanQuandt и сите на #Holocaust вклучени компании дивиденди за жртвите семејства за 1000 години. #Hitler #Unrecht, Уништување со работа. Колку се принудени работници https://t.co/kfaw2KuooM PixelHELPER слика
пред 4 месеци
Ја #Zwangsarbeiter, Мојот концентрационен логор. Моите пари. Мој инвестициски советник. Исто така, бараме #StefanQuandt и сите на #Holocaust компаниите учеснички дивиденди за жртвите #Bahlsen #VerenaBahlsen Уништување со работа. Повеќе информации: https://t.co/umLOufyryj https://t.co/W1Tzstg5DQ PixelHELPER слика
пред 4 месеци
Ја #Zwangsarbeiter, Мојот концентрационен логор. Моите пари. Мој инвестициски советник. Исто така, бараме #StefanQuandt и сите на #Holocaust компаниите учеснички дивиденди за жртвите #Hitler #Unrecht, Уништување со работа. Повеќе информации за: https://t.co/umLOufyryj https://t.co/QwRKjtAunp PixelHELPER слика
пред 4 месеци
Ја #Zwangsarbeiter, Мојот концентрационен логор. Моите пари. Мој инвестициски советник. Исто така, бараме #StefanQuandt и сите на #Holocaust компаниите учеснички дивиденди за жртвите #Hitler #Unrecht, Уништување со работа. Повеќе информации за: https://t.co/umLOufyryj https://t.co/E2b8siyNm8 PixelHELPER слика
пред 4 месеци
Ја #Zwangsarbeiter, Мојот концентрационен логор. Моите пари. Мој инвестициски советник. Исто така, бараме #StefanQuandt и сите на #Holocaust компаниите учеснички дивиденди за жртвите #Hitler #Unrecht, Уништување со работа. Повеќе информации за: https://t.co/umLOufyryj https://t.co/ZbAUE0Sr1F PixelHELPER слика
пред 4 месеци
Утре го слави #Holocaust #Butter #Keks Фабрика 130 години годишнина во Хановер. Посетете не во #Konzentrationslager во улицата Подбиелски. Види 19 Види во Фејсбук Livestream за да добиете увид во методите на производство на #Zwangsarbeiter бисквит #Hitler #Bahlsen https://t.co/cFuWOOyVIr PixelHELPER слика
пред 4 месеци
Уништување со работа. Колку се принудени работници #Vernutzung за време на работната задача #Bahlsen почина, драги #VerenaBahlsen ? Смртта од употреба е како #Mord а воедно и товарот на следните генерации. Жртви поделени сега! #Israel #Hitler https://t.co/l93SEyUDro PixelHELPER слика
пред 4 месеци
Донирај сега за раката марионета #VerenaBahlsen која во иднина ќе направи многу во рацете на една од најквалитетните марионетски кукли во Европа. #PixelHELPER треба вашата помош за тоа #Handpuppe заврши 👉paypal @PixelHELPER. ТВ #Bahlsen #BahlsenBoykott #Seenotrettung https://t.co/MioQpWApoy PixelHELPER слика
пред 4 месеци
Уништување со работа. Во воената риболовница има 2. Сведок на судбината на Првата светска војна #Zwangsarbeiter апсорбира. Ако во #Bahlsen & Ко. Работниците повеќе не можеа да бидат испратени во концентрациониот логор и убиени. Никој не зборува за тоа. #VerenaBahlsen https://t.co/jC5nqiCxjU
пред 4 месеци
Баравме за Балксен: "Колку принудени работници се од твоите дела во концентрациони логори #BergenBelsen слета и умре? На Меморијалот на Холокаустот во Хановер виси претставник на сите загинати #Bahlsen Работник е непознатиот принуден работник. #VerenaBahlsen https://t.co/fzF0gOW4gk PixelHELPER слика
пред 4 месеци
На #Wehrmacht #Keks Железовиот оброк на Вермахт ги направил опсада и молска војна за време на Втората светска војна. на #Leibniz Бисквит од #VerenaBahlsenКомпанијата е дел од овој систем и војната е одлучувачка. Без него ќе биде #Stalingrad заврши претходно #Hitler #Bahlsen https://t.co/eZPKwyBoka
пред 4 месеци
Оние кои им дозволиле на воените заробеници да работат во Првата светска војна, лично ги депортирале луѓето во Втората светска војна, а во хрониката на оваа тема пишува: "Ден #Zwangsarbeitern Тоа беше толку добро со нас, што сте го направиле по крајот на војната пред работата на тоа против грабежите https://t.co/dPCr9cc3X2 PixelHELPER слика
пред 4 месеци
По природна катастрофа, како што е во Мозамбик, кога паѓа снабдувањето, зачувувањето на долготрајната конзервирана храна спасува многу животи.
Европската поморска итна помош за леб се обидува во катастрофи #Dosenbrot да се донесе во кризни области Поддржи ни: да paypal @PixelHELPER. ТВ https://t.co/7QRAd4RU2S
PixelHELPER слика
пред 4 месеци
PixelHELPER во #BildamSonntag 630 € донации во една недела за скапиот брод 85.000 € не се доволни. Активистите на собирање финансиски средства од #PixelHELPER се на донации од сите конкуренти на #Bahlsen & Наставниците поучени. #VerenaBahlsen 👉paypal @PixelHELPERДе https://t.co/tDVe8A2Nfx PixelHELPER слика
пред 4 месеци
Секој ден нашето барање за морална компензација против #Bahlsen поголем. Лево чамецот чини двапати повеќе од оној #Zwangsarbeiter побара од Балсен. По 19 години, повеќето од нив се мртви #SS #VerenaBahlsen ќе постави плови, фото десно. https://t.co/cCxQHySsQF PixelHELPER слика