PixelHELPER

Fondacioni PixelHELPER jofitimprurëse është duke luftuar kundër sëmundjeve sociale me mjete të pazakonta. Shpesh projektohet nga projektuesit e lehta të lëvizjes së makinave nga karikaturat e artit të dritës në mesazhet ndërkombëtare. Kjo formë proteste politike tashmë është përdorur kundër projekteve të mbikëqyrjes së NSA, dërgimit të armëve në Arabinë Saudite ose për të drejtat e kafshëve. Shpesh, artistët pjesëmarrës përdorin teknologjinë më të avancuar dhe të gjitha mjetet e satirës për të vënë problemet në qendër të mbulimit të medias. Fokusi i punës sonë është në të drejtat e njeriut, në veçanti lirimin e të burgosurve politikë dhe shteteve që shkelin Konventën e Gjenevës për të Drejtat e Njeriut. Të pakënaqur nga zhurma e botës ne ecim në rrugën tonë, të qetë dhe të sigurt, të patrembur në rreziqe, qëllime të larta në mendje për të mbrojtur tokën. Besimi themelor është se parimet e Revolucionit Francez "Liria, barazia e vëllazërisë" janë të nevojshme për të luftuar kundër përsëritjes së apatit politik. Vetë-drejtësia jonë e arteve ofron të gjitha mundësitë për një ndryshim të qëndrueshëm brenda shoqërisë.
PixelHELPER
PixelHELPER është këtu: HERMANN’S.ditë 4 më parë

Mirësevini në #Holocaust Bakery.Gjatë kohës naziste
@Bahlsen_Family Njerëzit e rrëmbyen dhe deportuan në fabrika. Puna u krye në ditë 6. Orë 50 në javë. Sa #Zwangsarbeiter janë nga #Bahlsen in #Konzentrationslager u sollen

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPER mbështet PixelHELPER - këtu: Memoriali i Holokaustit Marrakech.1 javë më parë
Fotot nga postimi i PixelHELPER
Memoriali i Holokaustit Marrakech

Mos harroni, mbani mend të pestën e nëntorit 1942, ndërsa xhuxhët vdiqën në heshtje #moroccan kampe laboratorësh të shkretëtirës, ​​Ne nuk shohim asnjë arsye Pse kjo #holocaust përmendore për #Remembrance
Duhet harruar ndonjëherë! #GuyFawkes #GuyFawkesDay #bonfirenight2019 mbështetur ...

PixelHELPER
PixelHELPER mbështet PixelHELPER - këtu: Banksy Land.1 javë më parë
Vend Banksy

arti nuk është krim الفن ليس جريمة art n'est pas un krim कला अपराध नहीं है אמנות אינה është ア ん ん ん ん ん ん arti është geen misdaad arti ai ikke kriminal përvoja nuk është e pashoqërueshme http://PixelHELPER.org/Help #ArtisticFreedom #Morocco #Orthanc

PixelHELPER
PixelHELPER është këtu: vendi Banksy.1 javë më parë

65 vjet pas #Tolkien Me librin "Zoti i unazave" që ndryshon përgjithmonë, Ministria e Brendshme Marok në Kullën tonë Orthanc sheh një shenjë normalizimi me Izraelin dhe bën thirrje për prishje brenda 24 orëve. Maroku e njeh Izraelin ...

PixelHELPER
PixelHELPER
PixelHELPER ndau një video - mbështet PixelHELPER - këtu: Memoriali i Holokaustit Marrakech.javë më parë 2
Memoriali i Holokaustit Marrakech
Memoriali i Holokaustit Marrakech

#Morocco ka nevojë për një #Shoah përkujtimore sepse hebrenjtë vdiqën në kampe pune të detyruara në sahara morokane. Ne kemi nevojë për hetime për varret masive në qytete #Bouarfa #Berguent #Tendrara Pasi shkatërruan #Holocaust...

PixelHELPER
Memoriali i Holokaustit Marrakech
#Morocco ka nevojë për një #Shoah përkujtimore sepse hebrenjtë vdiqën në kampe pune të detyruara në sahara morokane. Ne kemi nevojë për hetime për varret masive në qytete #Bouarfa #Berguent #Tendrara Pasi shkatërruan #Holocaust Përkujtim #Marrakech #Mohammed6 duhet ta rindërtoni përsëri #Auschwitz
PixelHELPER
PixelHELPER ndau një postim - këtu: PixelHELPER.javë më parë 3
PixelHELPER
PixelHELPER

65 vjet më vonë #TheFellowshipoftheRing ndryshoi përgjithmonë zhanrin e fantazisë. Organizimi antimatifikues me #Israel in #Morocco kërkesë #Orthanc Kulla është një shenjë e keqe për të #Jews & #Freemasons, That'sshtë e gabuar Gjithmonë në #Earth...

PixelHELPER
PixelHELPER
Mirësevini në selinë e drejtpërdrejtë të #PixelHELPER, Në të ardhmen, furnizimet e ndihmës humanitare dhe buka e konservuar do të paketohen dhe prodhohen pjesërisht të drejtpërdrejta për ekspedita në rajone të fatkeqësive, konflikte të armatosura dhe kampe refugjatësh. Dhurimet tuaja përcaktojnë qëllimin e këtyre transporteve lehtësuese. Kutitë interaktive në anën e majtë të ekranit i përgjigjen paypal-it tuaj të dhurimeve Paypal@pixelhelper.tv Mbështet projektin tonë të ndihmës humanitarewww.PixelHELPER.org/Hilfe Donacione të mëtejshme: paypal@PixelHELPER.tv IBAN DE93 4306 0967 1190 1453 00 SWIFT / BIC: GENODEM1GLS Fjala kyçe: Dhuroni Art dhe Kulturë Dhuroni. Ose mos dhuroni. Nuk ka përpjekje! Ji i guximshëm. Jetë me zë të lartë #Marokko #marocco #marrakesch #marrakesh #DigitalNomad #DigitaleNomaden #livestream #lightforafrica #lightart #webuildroads #helpme help #helpers #helpushelpthem #lordoftherings #saruman #orthanc #isengart #isengard #hobbit #lotr Faleminderit për artistin PixelHELPER Andre Fritz Oliver Bienkowski
PixelHELPER
PixelHELPER ka ndarë një postim - mbështet Wikipedia - këtu: Kancelaria Federale.javë më parë 4
PixelHELPER
Kancelaria Federale

Nëse dëshironi të lexoni diçka në Wikipedia në Wikipedia, që nga 30. Prill 2017 vetëm në një mesazh gabimi: Autoritetet kanë ndaluar hyrjen. Ministria përgjegjëse e quajti si arsye që Wikipedia operon nxitje kundër Turqisë. Ne kërkojmë lirimin e menjëhershëm të ...

PixelHELPER
PixelHELPER ndau një postim - mbështet PixelHELPER - këtu: Memoriali i Holokaustit Marrakech.javë më parë 4
BBC News Arabi
Memoriali i Holokaustit Marrakech

Raporti në BBC News عربي tashmë ka parë njerëz 160.000. Ne kundërshtuam Marrakech me Memorialin tonë të Holokaustit #Holocaust Falsifikimi i historisë së luftuar. Në kampet e punës të detyruar në tokën marokene, hebrenjtë dhe rebelët spanjoll vdiqën gjatë 2. Lufta e Parë Botërore. Historia e Holokaustit Marok ...

PixelHELPER
BBC News Arabi
المغرب يهدم نصبا تذكاريا لمحرقة اليهود قرب مراكش # بي_بي_سي_ترندينغ
PixelHELPER
PixelHELPERjavë më parë 4

Tregime përrallash të Donald Trump nga 1001 Nights. Sot është dita e 1001 e Donald Trump në zyrën e Presidentit të Shteteve të Bashkuara. Trump rrëzon botën në kaos. Karikaturat tona të artit të lehta në ambasadën amerikane në Berlin lavdërojnë presidentin "e shkëlqyeshme dhe ...

PixelHELPER
PixelHELPER mbështet PixelHELPER - këtu: Departamenti Kulturor i Arabisë Saudite.javë më parë 4

Organizatori dhe dritartisti i PixelHELPER Oliver Bienkowski thotë "Ne jemi që shumë çështje janë në media, por publiku ka një hapësirë ​​të shkurtër vëmendjeje". Na mbështesni: PixelHELPER.org/en/Help

PixelHELPER
PixelHELPER mbështet PixelHELPER - këtu: Bundestag gjerman.javë më parë 4

Një rast i Aleancës për NATO-n? # Turkey jashtë NATO-s, në vend të NATO-s në Turqi. Na mbështesni: http://PixelHELPER.org/Hilfe Për shkak të shkeljes së konsiderueshme të Artit 1 Traktati i NATO-s nga Turqia, anëtarësimi i tyre në Nato duhet të ndërpritet. Ai thotë: "Palët angazhohen ...

PixelHELPER
PixelHELPER mbështet PixelHELPER - këtu: Bundestag gjerman.Muaj më parë 1

🇩🇪 Armët vrasin fëmijët kurdë. PixelHELPER kërkon: flamuj menjëherë #Halbmast ! #Deutschland furnizime për turqit & #Kurden vdes #Waffen 🇩🇪 tanke të # Turkey lufta kundër 🇩🇪 # G36 Pushkët e kurdëve. Për shkak të 0,26% ...

PixelHELPER
PixelHELPER ndau një postim - në Marrakech.Muaj më parë 1
Haaretz.com
Marrakesch

Mbreti apo pallati në Rabat ende nuk i është përgjigjur letrës sonë. Pothuajse 80 vjet pasi hebrenjtë vdiqën në kampe pune të detyruara pranë Bouarfa, në shkretëtirën Marokiane, një memorial u aprovua shpejt nga pallati. Sepse ke vdekur në Marok ...

PixelHELPER
PixelHELPER ndau një postim - mbështet PixelHELPER - këtu: Rheinmetall Düsseldorf.Muaj më parë 1
PixelHELPER
Rheinmetall Dusseldorf

Avarica e të cilit vrastare shkakton një katastrofë humanitare duhet të qëndrojë drejt për të gjitha kostot dhe dëmet e lidhura me lirinë dhe pronat. Tashmë në gjysmën e vitit, armët kishin tejkaluar lejet e eksportit me 5,3 miliarda euro të të gjithë vitit të kaluar. Landsysteme gjermane Rheinmetall prodhon municion ...

PixelHELPER
PixelHELPER ndanë një post - mbështet PixelHELPER - këtu: Banksy Land.Muaj më parë 1
Vend Banksy
Vend Banksy

Kapelë #Banksy shkatërroi kopje të Murit të Palestinës në Izrael? Gjithmonë ngrihet një mur ku nuk mund të zgjidhni një problem, atëherë ndërtoni një mur dhe shkëputeni. Aty ku komunikimi është ndalur, asgjë nuk ndodh dhe një zgjidhje gjithmonë vjen ...

PixelHELPER
PixelHELPER mbështet PixelHELPER - këtu: Ambasada dhe Konsullata e Republikës Popullore të Kinës.Muaj më parë 1
Fotot nga postimi i PixelHELPER
Ambasada dhe Konsullata e PRC

70 vjet Republika Popullore e Kinës. Art dritë #Karikatur në ambasadën kineze në Berlin. Përshkrimi: Sipas gjetjeve të fundit të BND, Xi JinPing është një terrorist. kështu që Dr. Bruno Kahl President i Shërbimit Federal të Inteligjencës. Prandaj Heiko Maas ka parashikuar një deklaratë lufte për ambasadën kineze. Shteti kinez i mbikëqyrjes ...

PixelHELPER
PixelHELPER mbështet PixelHELPER - këtu: Memoriali i Holokaustit Marrakech.muaj 2 më parë
Fotot nga postimi i PixelHELPER
Memoriali i Holokaustit Marrakech

Arti i degjeneruar. Muralet e pikturuara njiheshin ndryshe vetëm nga epoka e Hitlerit. Rasti i vrasjes Walter Lübcke ndodhi në 2. Qershor 2019 në Kassel. Muralja e tij u pikturua nga autoritetet marokene. Arsyeja për këtë nuk na komunikohet deri më sot. Presidenti i Bundestag, Wolfgang Schäuble tha në Bundestag, ...

PixelHELPER
PixelHELPER ndau një video.muaj 2 më parë

Blogeri Raif Badawi kishte punuar në blogun e tij për trajtim të barabartë të të gjithë njerëzve, pavarësisht fesë dhe besimeve. 2014, ai u dënua me 10 vjet në Arabinë Saudite. Badawi ka fituar çmime të shumta, përfshirë Prmimin Sakharov për Lirinë Mendore të Parlamentit Evropian.

PixelHELPER
PixelHELPER
Blogeri Raif Badawi kishte punuar në blogun e tij për trajtim të barabartë të të gjithë njerëzve, pavarësisht fesë dhe besimeve. 2014, ai u dënua me 10 vjet në Arabinë Saudite. Badawi ka fituar çmime të shumta, përfshirë Prmimin Sakharov për Lirinë Mendore të Parlamentit Evropian. 2015 mori "Freedommimin e Lirisë së Fjalimit" nga Deutsche Welle. Në rastin e Badawi, qeveritë e Kanadasë dhe të Shteteve të Bashkuara ishin përfshirë. Në një ankesë të rrallë, Nënkryetari i SHBA Mike Pence i bëri thirrje qeverisë Arabe Saudite që të lirojë Badawi nga paraburgimi. Badawi është një mbrojtës i lirisë fetare, theksoi Pence. Ministri i Drejtësisë i Kanadasë, Irwin Cotler tha se Badawi ishte "shtypur mizorisht" në burg. Tani ata kanë konfiskuar librat e tij dhe ilaçet e rëndësishme. Gruaja e Badawi ishte ankuar me forcë për këtë. Burri i saj vuan nga dhimbje në veshka, thotë Ensaf Haidar. Drejtori i burgut megjithatë i kishte mohuar atij mundësinë e përdorimit të ilaçeve. Kjo është arsyeja pse burri i saj nuk pranon të hajë. Tha Haidar në një intervistë. PixelHELPER po bën fushatë për lirimin e tij. Llogaria e Donacioneve: IBAN: DE93 4306 0967 1190 1453 00 BIC: GENODEM1GLS Banka: GLS Komuniteti i Bankës Pronari: Fondacioni PixelHELPER jofitimprurës ayPayPal https://www.paypal.me/PixelHELPER Për më shumë informacion: http://PixelHELPER.org/Hilfe
PixelHELPER
PixelHELPER mbështet PixelHELPER - këtu: Memoriali i Holokaustit Marrakech.muaj 2 më parë

Pse Maroku sapo shkatërroi një memorial të Holokaustit? Edhe pse mijëra hebrenj të huaj kanë vdekur në kampet e vdekjes në shkretëtirën Marok. Ndërtojeni përsëri! Jepni të vdekurit një vend për të kujtuar. Shumë faleminderit reporterëve të Haaretz.com
https://www.haaretz.com/middle-east-news/.premium-why-did-morocco-just-demolish-a-holocaust-memorial-1.7871393
...

PixelHELPER
PixelHELPER ndau një postim - mbështet PixelHELPER - këtu: Memoriali i Holokaustit Marrakech.muaj 2 më parë
Memoriali i Holokaustit Marrakech
Memoriali i Holokaustit Marrakech

Marokut i duhet një përmendore e Shoah sepse mijëra hebrenj dhe rebelë Spanjoll vdiqën në ndërtimin e hekurudhës Trans-Sahariane në Saharaen Maroken nën regjimin Vichy. Shkatërrimi përmes punës. Asnjë Maroken nuk interesohej për njerëzit që vdiqën në kampe deri sot ...

PixelHELPER
PixelHELPER ndau një video - mbështet PixelHELPER në Marok.muaj 2 më parë

Në projektet tona për të drejtat e njeriut dhe lirinë e arteve, ne hasim kufij në vende të ndryshme. Ju duhet të jeni atje! Për mbrojtjen ligjore ne jemi urgjentisht të varur nga dhurimet. PixelHELPER përfaqëson elitën artistike të Evropës. Donacioni juaj mbështet në mënyrë të qëndrueshme shoqatën tonë të artistëve jofitimprurës!
...

PixelHELPER
PixelHELPER
Në projektet PixelHELPER për të drejtat e njeriut dhe lirinë e arteve, ne po arrijmë kufij në vende të ndryshme. Ju duhet të jeni atje! Për mbrojtjen ligjore ne jemi urgjentisht të varur nga dhurimet. PixelHELPER përfaqëson elitën artistike të Evropës. Donacioni juaj mbështet në mënyrë të qëndrueshme shoqatën tonë të artistëve jofitimprurës! Donacionet: PixelHELPER.org/Help Paypal: paypal@PixelHELPERMbajtësi i llogarisë .tv: Fondacioni PixelHELPER IBAN DE93 4306 0967 1190 1453 00 SWIFT / BIC: GENODEM1GLS Fjalë kyçe: Arte dhe Kulturë #Yacht #Bahlsen #VerenaBahlsen #Zwangsarbeiter #Holocaust In #Aleppo bien bomba, In # Bruksel terminali është në zjarr, #Chemische Armët në #Darfur, #ertrinkende # refugjatë para #Griechenland, #Huthi #Rebellen me Iranin #Waffen, luftoni në #Jemen gegen #saudische luftëtar # spitale në Aleppo, #Libyen im # Luftës Civile, #Drogenkrieg në Meksikë, Boko Haram në Niger, #Obama vazhdon të dërgojë drones, In #Pakistan Al Kaeda është ende ulur, #Russland bombarduar në Siri, # Turkey tani është një #Diktatur, Die #Ukraine tashmë është gjysmë i harruar, #Waffenruhe në Aleppo herë e njëmbëdhjetë prishet, dhe ne valë e #Yacht dhe për të diskutuar # gardhe Për më shumë informacion: http://PixelHELPER.org
PixelHELPER
PixelHELPER ndau një postim - mbështet PixelHELPER në Marok.muaj 2 më parë

Vdes #Hespress Raportoni për letrën tonë të hapur për King #MohammedVI Nëse dëbohemi për arsye politike, do të zhvendosemi selinë e PixelHELPER #Betz në Francë dhe bëhen fqinjët e rinj të Mbretit të Marokut, i cili ka një kështjellë ...

PixelHELPER
PixelHELPER lexon të rinjtë kundër dhunës policore këtu: Touarga - RAVAT Pallati Mbretëror.muaj 2 më parë
Fotot nga postimi i PixelHELPER
Touarga - RAAT i Pallatit Mbretëror

Letër e hapur për Mohamed VI Mbretin e Marokut. Arti nuk është krim. Organizata jonë gjermane për të drejtat e njeriut dhe promovimin e artit dhe kulturës duhet urgjentisht të ankohen për shkelje serioze të të drejtave të njeriut në Marok. E gjitha filloi me një kuzhinë supë të lëvizshme për Afrikën, ...

PixelHELPER
PixelHELPER ndau një postim - në Marok.muaj 2 më parë

Kur Palestinezët dhe Arabia Saudite nënshkruajnë Ujgurët kinezë myslimanë mund të vriten në Kinë. Kur Maroku shkatërron një memorial të Holokaustit, të ftuarit e PixelHELPER janë rrahur në stacionin e policisë, shfaqjet teatrale Lord of the Rings çojnë në teori të egra të konspiracionit masonik në media, për sa kohë që liria e ...

PixelHELPER
PixelHELPER
Kur Palestinezët dhe Arabia Saudite nënshkruajnë Ujgurët kinezë myslimanë mund të vriten në Kinë. Teoritë e komplotit masonik në media, për sa kohë që liria e arteve dhe konventat e Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut nuk respektohen në çdo vend, çdo lexues i këtij teksti është një dhurim për PixelHELPER. Ne ishim për të drejtat e njeriut dhe lirinë e arteve. Worldwide. Opsionet e dhurimit: Paypal: paypal@PixelHELPER.tv Mbajtësi i llogarisë: PixelHELPER Foundation IBAN DE93 4306 0967 1190 1453 00 SWIFT / BIC: GENODEM1GLS Fjalë kyçe: Art dhe Kulturë Promovimi Dhuroni për të paguar@PixelHELPER.tv & Do të merrni një biletë për Tokën Banksy Në parkun tonë do të gjeni kopje të kufijve më të këqij në botë. Me dhurimet tuaja ju operojmë tonat # Evropian #Dosenbrot #Nothilfe, Këtu po mbledhim rreth 4000 € për të blerë një enë transporti dhe një makinë të konservuar për bukë. Pas kësaj, ne prodhojmë ruajtje të qëndrueshme të bukës për zonat e katastrofës në rrjedhën e drejtpërdrejtë të videos. Mbështet organizatën tonë jofitimprurëse. Donacionet: paypal@PixelHELPER.tv IBAN DE93 4306 0967 1190 1453 00 SWIFT / BIC: GENODEM1GLS Fjalë kyçe: Art dhe Kulturë Promovimi
PixelHELPER
PixelHELPER ka ndarë një postimmuaj 2 më parë

Projektim lehta #NineEleven Financimi i terrorizmit #Bank ambasadë #SaudiArabia # Berlin #Worldtradecenter #911Day projektimi lehta # 911 Financimi i terrorit #Bank Botschaft #SaudiArabien # Berlin #Worldtradecenter #15yearslater

PixelHELPER
PixelHELPER përditësuar profilin e tij / saj të profilit.muaj 2 më parë

Për 5 vite, ne luftojmë për të drejtat e njeriut dhe më shumë njerëzimin #Fencing4Humanity Shikoni Raportet tona të Aktivitetit në PixelHELPER.org/Help Ne kemi maksimumin e Artit dhe Njerëzimit për çdo Euro të dhuruar.

Opsionet donacion:
Paypal: paypal@PixelHELPER. Tv
Mbajtësi i llogarisë: ...

PixelHELPER
PixelHELPER ndau një postim - në Marok.muaj 2 më parë

Ndihma urgjente e konservuar evropiane duhet të rindërtohet në Mautetanien përkrah stoqit të UNHCR në mënyrë që të shpërndajë bukë në Livestream dhe të prodhojë bukë të konservuar në magazinë për katastrofa. Për këtë na duhen donacione 10.000 Euro për ta dërguar ekipin nga Maroku. Imagjinata nuk është shpëtim….

PixelHELPER
PixelHELPER mbështet Përkujtimin e Holokaustit Marrakech në Marokmuaj 2 më parë

Në Marok, mohuesit e Holokaustit si John Cohen vijnë në TV dhe vlerësohen si ekspertë të Aluhut, në shtetet e tjera shkojnë në burg. Mohimi i Holokaustit është i paligjshëm në shtetet 18. Shumë shtete kanë zgjeruar ligje që dënojnë mohimin e Holokaustit si shpifje ose racizëm. John Cohen sheh ...

PixelHELPER
PixelHELPER mbështet Përkujtimin e Holokaustit Marrakech në Marrakech.muaj 2 më parë
Marrakesch

Në ditën më të ndritshme, në natën më të zezë asnjë e keqe nuk shpëton nga ora jonë. Kush i premton forcave të errëta, kini kujdes nga drita e PixelHELPER! Drita e PixelHELPER do të shkëlqejë edhe më e ndritshme kur nata është rreth jush. Mund të jemi një dritë për ju në vendet e errëta, kur ...

PixelHELPER
PixelHELPER është këtu: Bouarfa.muaj 2 më parë

Deklarata që #Morocco nuk ka asnjë lidhje me #Holocaust është kaq e gabuar. Megjithëse asnjë çifut maroken nuk vdiq në kampin e punës të detyruar #Bouarfa, kishte mijëra luftëtarë të jews & # rezistencës nga vendet e tjera. Historia ka nevojë ...

PixelHELPER
ditë 2 më parë
Banda e derrit këndon lirshëm pas "Në # Weihnachtsbäckerei"pjesë e muzikës" në #Waffen # Bakery kundër investimit të armëve. Së shpejti kori do të këndojë me @VerenaBahlsen #PixelHELPER Doll një këngë sepse #Zwangsarbeit@Bahlsen_Family @DrOetkerDE #Waffenexporte https://t.co/agqzdnDdgv
ditë 4 më parë
Mirësevini në #Holocaust Bakery.Gjatë kohës naziste @Bahlsen_Family Njerëzit e rrëmbyen dhe deportuan në fabrika. Puna u krye në ditë 6. Orë 50 në javë. Sa #Zwangsarbeiter janë nga #Bahlsen in #Konzentrationslager u sollen #VerenaBahlsen #Hitler https://t.co/X7vv6NBOU6
1 javë më parë
Arti është vetëm fillimi. Nga ky moment dëshpërimi mbaron dhe taktikat fillojnë. Dëshpërimi është çrregullimi infantil i revolucionarëve të jetës së përditshme. @banksy @RogerHallamXR #ExtinctionRebellion #Morocco #ClimateChange Citimi Raoul Vaneigem. Ju mund të ndihmoni: https://t.co/z0kGqPsEqA https://t.co/7ziVWw9jxE Foto PixelHELPER
1 javë më parë
Mos harroni, mbani mend të pestën e nëntorit 1942,
ndërsa jews vdiq heshtur brenda #moroccan kampe laboratorësh të shkretëtirës,
Ne nuk shohim asnjë arsye
Pse kjo #holocaust përmendore për #Remembrance
Duhet harruar ndonjëherë! #GuyFawkes #GuyFawkesDay #bonfirenight2019 na mbështesni https://t.co/z0kGqPsEqA #Morocco #Israel https://t.co/P5l2ORGnWI
Foto PixelHELPER
1 javë më parë
arti nuk është krim الفن ليس جريمة art n'est pas un krim कला अपराध नहीं है אמנות אינה פשע ア ー は ん ん ん ん ん ん
arti është geni misdaad arti ai ikke kriminal përvoja не преступление 艺术 不是 https://t.co/z0kGqPsEqA #ArtisticFreedom #Morocco #Orthanc #Mohammed6 #LOTR https://t.co/pE52ngGSFR
Foto PixelHELPER
1 javë më parë
65 vjet më vonë #Tolkien ndryshoi përgjithmonë zhanrin e fantazisë me librin #LordoftheRings, #Moroccan Ministria e Brendshme në tonën #Orthanc Kulloni një shenjë normalizimi me Izraelin dhe Kërkon prishjen brenda orëve 24. #Mohammed6 #Art #FreedomOfArt #Hobbit #Sauron https://t.co/TcRgO2zQxu
javë më parë 2
#Morocco ka nevojë për një #Shoah përkujtimore sepse hebrenjtë vdiqën në kampe pune të detyruara në sahara morokane. Ne kemi nevojë për hetime për varret masive në qytete #Bouarfa #Berguent #Tendrara Pasi shkatërruan #Holocaust Përkujtim #Marrakech #Mohammed6 duhet ta rindërtoni përsëri #Auschwitz https://t.co/q6algzMip8
javë më parë 2
Dhoma e Përfaqësuesve e Sh.B.A ka klasifikuar masakrat e #Armenians gjatë Luftës Botërore 1st si #genocide, Dhoma e Kongresit miratoi një rezolutë. Shtë koha 1 që Kongresi Amerikan i ka quajtur masakrat nga #Turkey 1915-1917 një genocid #ArmenianGenocide #Aghet https://t.co/CC9hNnuvg0 Foto PixelHELPER
javë më parë 2
65 vjet më vonë #TheFellowshipoftheRing ndryshoi zhanrin e fantazisë përgjithmonë një organizatë anti-normalizim me #Israel in #Morocco thuaj tonen #Orthanc Kulla është një shenjë e keqe për të #Jews #Freemasons #Holocaust, Wrong! Gjithmonë në #Earth duhet të lexoni #Tolkien #LordoftheRings #Mohammed6 https://t.co/ORigDZ3ULb
javë më parë 2
Së shpejti do të ekspozojmë një model arkitektonik të #Moroccan Memoria e Shoës në të tjera #Holocaust muze përkujtimore në të gjithë botën dhe informimin e publikut për #antisemitic i cili vdiq në kampe pune të detyruar në Marok gjatë #WW2. https://t.co/AvFukBC6bu Foto PixelHELPER
javë më parë 2
Më konkretisht, ne i shkruajtëm monarkut të shteteve 45 për t'i apeluar King #Mohammed6 nga #Morocco për të kundërt #antisemitic prishja e jona #shoa #holocaust memorial. Fatkeqësisht, asnjë mbret tjetër nuk mund ta arrijë atë. Ai duhet të kontaktojë @PixelHELPER ju lutem
https://t.co/LSjRlr5Jqe
javë më parë 2
#Morocco nuk ka asnjë lidhje me #Holocaust? Gabuar. Mohamed5 thonë "Nuk ka hebrenj në Marok. Këtu janë vetëm subjektet marokene" Ai harroi xhuxhët vdiqën në Bouarfa dhe kampe të tjera pune të detyruara. Ata kanë nevojë për një vend për të kujtuar. RT nëse King #Mohammed6 duhet të rindërtojë përmendoren tonë të Shoah-it https://t.co/fTyS2SeB6Y
javë më parë 3
Kampet e Punës Buchenwald të Saharasë. Qindra #Jews vdiq #Forced #Labor Kampet e shkretëtirës. Shkatërrimi nga puna. Sepse ata vdiqën brenda #Morocco - na duhet një #Holocaust Memorial këtu për #Remembrance na ndihmo: https://t.co/0AeNlhEu0P https://t.co/geqv2e4QFQ
javë më parë 3
Në Luftën e Dytë Botërore, hebrenjtë vdiqën në kampe pune të detyruara në #Morocco Shfarosje përmes punës në #Bouarfa, A ka ndonjë varre në shkretëtirë? Marokut i duhet një memorial për të përkujtuar të vdekurit #Jews#Sahara. #History #Falsification #Remembrance #Shoah
https://t.co/d64hgeyvc3
javë më parë 3
Në 2. Lufta e Dytë Botërore #Juden in #Zwangsarbeiter Kampet në #Marokko vdiq, pylli i ahut i shkretëtirës quhej Bouarfa. A ka varre masive në shkretëtirë? Marokut i duhet një memorial për të përkujtuar hebrenjtë e vdekur në Sahara. #Remembrance #Shoah
https://t.co/d64hgeyvc3
javë më parë 3
Projeksioni i dritës në @EU_Commission bën thirrje për tërheqjen e menjëhershme të të gjitha trupave turke #Syria. #Kriegsverbrechen@RT_Erdogan më parë duhet të shkojnë në një aktakuzë @IntlCrimCourt Gjykata Penale #StandupAgainstWar https://t.co/qmFRJVIeeN #timemashine https://t.co/CFQSvv09hr Foto PixelHELPER
javë më parë 4
#Holocaust Falsifikimi i historisë është një problem i madh në vendet arabe. në #Morocco #Jews vdiq në kampet e punës së detyruar. Por për marokanë që ishin lajmëtarë të huaj të vrarë nga #vichy regjimit. Happensfarë ndodh në Sahara qëndron në #Sahara. #Remembrance #Shoa https://t.co/qcrlXzPRRV
javë më parë 4
#Morocco ka nevojë për një #Shoah memoriale sepse hebrenjtë dhe rebelët spanjollë vdiqën në kampe pune të detyruar në sahara marokene gjatë ndërtimit të hekurudhës Trans Sahara. Ne kemi nevojë për hetime për #Holocaust Varret masive pranë qyteteve në hartë https://t.co/lumfRPCYbe #Remembrance https://t.co/onpf6HrJec Foto PixelHELPER
javë më parë 4
Fotografia e projeksionit tonë të dritës me @WikimediaDE#Bundeskanzleramt mund të shkarkoni këtu https://t.co/4Hc2rzG3Pk
PixelHELPER mbështetur #Wikipedia
Një vit më parë ne kundërshtuam mbylljen e @Wikipedia# Turkey protestuan. https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/dMTtD8OqLt
Foto PixelHELPER
javë më parë 4
"Zbulojmë se shumë çështje përmenden në media, por publiku ka një hapësirë ​​të shkurtër vëmendjeje," thotë @PixelHELPER organizator dhe @lightartist Oliver Bienkowski. "Ne duam të sigurohemi që këto çështje të mos bien në sfond dhe të harrohen". https://t.co/5WXCyW0L0Y
javë më parë 4
NENI 60 Konventa e Vjenës mbi Kontratat rregullon përfundimin e një kontrate si rezultat i shkeljeve të kontratës. Prandaj kontratat shumëpalëshe siç është Traktati i NATO-s gjithashtu mund të përfundohen. Më shumë në shërbimin shkencor të #Bundestag https://t.co/o4BwjLRygC https://t.co/GA1H0Mv0jp Foto PixelHELPER
javë më parë 4
Rasti i Aleancës për #NATO? # Turkey jashtë NATO-s, në vend të NATO-s në Turqi. Për shkak të shkeljes së konsiderueshme të Artit 1 Traktati i NATO-s nga Turqia, anëtarësimi i tyre në Nato duhet të ndërpritet. #NieWieder Anks tanke gjithashtu #Erdogan Na mbështesni: https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/d4eRAv5zkA Foto PixelHELPER
javë më parë 4
shkelje e konsiderueshme e Nenit 1 #NATO-Vertrag # Turkey "Palët marrin përsipër, në përputhje me statutin e #VereintenNationen zgjidhin çdo mosmarrëveshje në të cilën ata janë të përfshirë në një mënyrë paqësore në mënyrë që paqja ndërkombëtare të mos rrezikohet. https://t.co/Zw24gdTScs Foto PixelHELPER
javë më parë 4
Ne e kërkojmë atë @NATO për të përjashtuar Turqinë për shkak të luftës agresive. Turqia jashtë NATO-s në vend të NATO-s në Turqi. Nuk duhet të nxitet një aleancë brenda NATO-s. Trupat e NATO-s nuk lejohen @RT_Erdogan ndihmë.Me Ndihmoni: https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/H7X80MD1iy Foto PixelHELPER
Muaj më parë 1
Turpin e armëve dhe rezervuarin e leopardit përsëri në Siri dhe vrasin luftën e Jemenit. Kurdët kanë luftëtarë 10000 IS në burgje. Ata do të zhduken pas blitzkrieg të Erdoganit, nga të cilat 5% në Evropë. Faleminderit Rheinmetall për destabilizimin e botës #MadeinGermany https://t.co/faipfcGHwb Foto PixelHELPER
Muaj më parë 1
🇩🇪 Armët vrasin fëmijët kurdë. PixelHELPER kërkon: flamuj menjëherë në gjysmën e direkut! #Germany furnizon armë për turqit & #Kurds 🇩🇪 tanke të #Turkey luftoni kundër # G36 Pushkat e Kurdëve. Mbështet Organizatën tonë për të Drejtat e Njeriut https://t.co/0AeNlhEu0P @NATO #STOP @RT_Erdogan https://t.co/xJbOKM6vDH Foto PixelHELPER
Muaj më parë 1
🇩🇪 Armët vrasin fëmijët kurdë. PixelHELPER kërkon: flamuj menjëherë #Halbmast ! #Deutschland furnizime për turqit & #Kurden vdes #Waffen 🇩🇪 tanke të # Turkey lufta kundër 🇩🇪 # G36 Pushkët e kurdëve. Mbështet organizatën tonë për të drejtat e njeriut https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/f3UWrIjuz1 Foto PixelHELPER
Muaj më parë 1
🇩🇪 Armët vrasin fëmijët kurdë. #Deutschland furnizime për turqit & #Kurden vdes #Waffen 🇩🇪 tanke të # Turkey lufta kundër 🇩🇪 # G36 Pushkët e kurdëve. Për shkak të 0,26% të #BIPqë i bëjnë kompanitë e armëve, ne shkatërrojmë premtimin #NieWieder #Krieg https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/WXRRLpbrPK Foto PixelHELPER
Muaj më parë 1
A #Banksy shkatërrojë kopje të #Israel #Palestine Muri në #Marrakech? Gjithmonë ngrihet një mur ku nuk mund të zgjidhni një problem, atëherë ndërtoni një mur dhe shkëputeni. Aty ku ndalohet e gjithë komunikimi, asgjë nuk ndodh dhe një zgjidhje shkon tutje dhe më larg https://t.co/BqaNwFSy6Z Foto PixelHELPER
Muaj më parë 1
Ne kërkojmë demokraci në #China, Dhe vendet e veta për Ujghurin, #HongKong #Taiwan Dhe #Tibet, Partia Komuniste duhet të jetë menjëherë. @PixelHELPER Ka parashikuar mesazhe proteste në fasadën e ambasadës kineze në Berlin. #hongkong #hongkongprotests #antiELAB #chinaat70 https://t.co/NNmAon6Rkz Foto PixelHELPER
Muaj më parë 1
Vjet 70 #Volksrepublik China. #Lichtkunst #Karikatur tek kinezët #Botschaft in # Berlin, Përshkrimi: Pas më të ri #BND Gjetjet janë Xi #JinPing një #Terrorist, kështu që Dr. Bruno Kahl President i #Bundesnachrichtendienstes https://t.co/BhatLj4kmv Foto PixelHELPER
muaj 2 më parë
Arti i degjeneruar. Muralet e pikturuara njiheshin ndryshe vetëm nga #Hitler Koha.Rasti i vrasjes Walter # Lübcke ndodhi në 2. Qershor 2019 në Kassel. Muralja e tij u pikturua nga autoritetet marokene. Të blasfemosh artin është e pavolitshme! Na mbështesni: https://t.co/qmFRJVIeeN https://t.co/jMNTu7GaSN Foto PixelHELPER
muaj 2 më parë
Qeveria 🇫🇷 Vichy kishte në #Marokko Dhe #Algerien shumë punë të detyruar & #Todeslager 1000de e shumta hebrenjve dhe njerëzve me origjinë hebreje kanë vdekur këtu #Abadla #AinelOurak
#Bechar #Berguent #Bogari #Bouarfa #Djelfa #Kenadsa #Meridja #Missour #Tendrara https://t.co/ELKtLDqUE2
Foto PixelHELPER
muaj 2 më parë
Ne jemi në pritje të një përgjigje nga Mbreti Mohamed VI, letra jonë ka mbërritur në pallat. Shpresojmë që hebrenjtë e vdekur nga kampet e punës së detyruar në shkretëtirën marokene nga Bouarfa, Aushvici i Marokut, gjithashtu do të gjejnë një vend përkujtimor në vendin ku vdiqën. https://t.co/I9p0aeaxEf Foto PixelHELPER
muaj 2 më parë
The #Holocaust Përkujtim në #Marokko duhet nga mbreti #MohammedVI të mbrohet. Ajo duhet të jetë për shkak të #Zwangsarbeiter Kampi i rindërtuar në shkretëtirën Marok, ku u vranë mijëra hebrenj dhe rebelë të huaj https://t.co/dO1vyqJjHo https://t.co/TDRrHeoPDS Foto PixelHELPER
muaj 2 më parë
#Art nuk është #crime, Krimet më të mëdha në botë nuk janë kryer nga njerëz që shkelin rregullat. Ata janë njerëz që ndjekin urdhërat, lëshojnë bomba dhe masakrojnë fshatrat. Dhuroni për të paguar @PixelHELPER. Tv https://t.co/Xx3JwL2doP Foto PixelHELPER
muaj 2 më parë
Letër e hapur për #MohammedVI Mbreti i #Morocco. #Art nuk është një #crime, Organizata Jonë për të Drejtat e Njeriut dhe Artin dhe Kulturën urgjentisht duhet të vetëkënaqet për ju në lidhje me shkeljet e të drejtave të njeriut në Marok. https://t.co/lumfRPlmME https://t.co/pJU9KY51jE Foto PixelHELPER
muaj 2 më parë
Letër e hapur për #MohammedVI Mbreti i #Marokko. #Kunst nuk është krim.Organizimi ynë për #Menschenrechte dhe për të promovuar artin & #Culture duhet urgjentisht të ankohen për shkelje serioze të të drejtave të njeriut në Marok. https://t.co/dO1vyqJjHo https://t.co/5MJF3TrYfw Foto PixelHELPER
muaj 2 më parë
Kur # palestinezët Dhe #SaudiArabien nënshkruaj këtë #China mysliman #Uyghuren mund të vritet. kur #Marokko një #Holocaust Demonstrimi i Përkujtimit, mysafirë të PixelHELPER në #Polizei Garda të rrihet #HerrderRinge Shfaqje të egra teatrale #Freimaurer https://t.co/6HhbKxhl4T
muaj 2 më parë
Në ditën më të ndritshme, në natën më të zezë asnjë e keqe nuk shpëton nga ora jonë. Kush i premton forcave të errëta, kini kujdes nga drita e PixelHELPER! #Menschenrechte #Lichtkunst #Holocaust #Shoah #Mahnmal #Marrakesch #Antisemitismus #Marokko https://t.co/VlFDG8mLCB Foto PixelHELPER
muaj 2 më parë
Deklarata që #Marokko asgje me ate #Holocaust ka të bëjë është kaq absurde. Edhe nëse asnjë hebrenj Marok nuk ka kampuar në punë të detyruar #Bouarfa vdiq, ishte mijëra #Juden Dhe # Rezistenca vendet e tjera. Historia ka nevojë për vende kujtimi dhe jo përralla https://t.co/UDLL2y49Os
muaj 2 më parë
Tombia Braide dhe e diela nuk merituan pushim. Këtu u shkatërrua me një art buldozeri, sepse #Aluhut Zyrtarët kanë një problem me simbolet masonike edhe pse Freemasonët kanë qenë në 1867 që nga ajo kohë #Marokko janë aktivë në publik. #Wiedergutmachung https://t.co/GkLth4Lml4 Foto PixelHELPER
muaj 2 më parë
Shkatërrimi i obeliskut tonë sundial nuk ishte kurrë pjesë e licencës së prishjes, sepse nuk ju nevojitet për instalime arti në baza private. E dielja ishte për #TombiaBraide e para #PixelHELPER që na ndihmuan që nga 2014. Maroku duhet të rindërtojë gjithçka. https://t.co/RCtyqhn8qn Foto PixelHELPER
muaj 2 më parë
Disa gazetarë duket se e shohin punën e tyre si duke u shpjeguar të tjerëve atë që ata vetë nuk e kuptojnë. Gazetarët që nuk bëjnë pyetje duhet të shkruajnë përralla. Gazetarët e mirë telefonojnë dhe dërgojnë shumë pyetje. https://t.co/CZuxlhuZ2r Foto PixelHELPER
muaj 2 më parë
Ndërtimi i #Sahara Hekurudha kërkoi qindra vdekje në mesin e të huajve #Juden i cili vdiq në kampet e punës në Marok. Ndërsa Korps gjermane Afrika Korça po vrisnin Afrikën e Veriut, njerëzit vdiqën. Kjo është arsyeja pse ne kemi nevojë për një #Holocaust Përkujtimore në Marok. https://t.co/3ZQYz3jnAb Foto PixelHELPER
muaj 2 më parë
Sepse hebrenjtë e huaj vdiqën brenda #Morocco - ne kemi nevojë për tonën #Holocaust Memorial. Një kamp i detyruar i punës është faza paraprake e një kampi përqendrimi. Shkatërrimi nga puna. Në protektoratin francez të Marokut, kishte kampe 14 të llojeve të ndryshme që përfshinin burra 4,000. https://t.co/nWZjR78JOf Foto PixelHELPER
muaj 2 më parë
Ne i thërrasim të gjithë evropianët të na vizitojnë këtu në Ait Faska dhe kundër arbitraritetit të policisë #Marokko për të protestuar. Kryetari i komunës kërcënoi një vizitor që ta largonte nga policia. Artistët dhe punëtorët e zhvillimit janë kriminalizuar dhe mbyllur https://t.co/pQGYGBi85n Foto PixelHELPER
muaj 2 më parë
Mbi pikturuar # WalterLübckeNë fund të majtë të figurës, presidenti i vdekur i qeverisë #Kassel, Ai u qëllua për vdekje për fjalimin e tij tolerant nga një nazist gjerman, veprat e tij artistike janë pikturuar pa asnjë arsye nga autoritetet marokene. https://t.co/SSZedS66hZ
muaj 2 më parë
Përçarja e Walter # Lübcke Muralet dhe të gjitha veprat e tjera të artit të pikturuar, si obelisk nuk ishin asnjëherë pjesë e lejes së prishjes.Autoritetet kompetente iu përgjigjën pyetjes se ku është leja e prishjes me fjalët: Unë jam leja e prishjes. Une jam letra https://t.co/eFy7g1XtHp Foto PixelHELPER
muaj 3 më parë
Shkatërrimi i #Holocaust Memorial për të vrarët #Juden in #Europa, i vrarë musliman #Uighuren in #China, i vrarë #Sinti Dhe #Roma të të gjitha vendeve dhe të gjithë të vrarë # palestinezët in # Palestine paypal @PixelHELPER. Tv https://t.co/198t3C9dCp
muaj 3 më parë
Shkatërrimi i #Holocaust Memorial për të vrarët #Juden in #Europa, i vrarë musliman #Uighuren in #China, i vrarë #Sinti Dhe #Roma të të gjitha vendeve dhe të gjithë të vrarë # palestinezët in # Palestine paypal @PixelHELPER. Tv https://t.co/SReAbEfozM
muaj 3 më parë
Në qendër të #Holocaust Përkujtim #Marrakech Wrd një #Regenbogen nga stelat e gurëve tek burrat homoseksualë 50.000 në #Konzentrationslagern Mos harroni ata që vdiqën atje. Aty ishin, të stigmatizuar nga #rosaWinkel mbi rrobat e tyre, pak shanse për të mbijetuar. https://t.co/6WJApCBHoA Foto PixelHELPER
muaj 3 më parë
Un signe contre les # minorités persécutées dans le monde duck. La Construction du Kryeministri mémorial de l ' #Holocauste en #Morocco #Afrique du Nord devurb servir de source d'informations sur l 'Holocauste pour les écoles et le publikut madhështor. #Marrakech #Juif #Hitler # gjenocidi https://t.co/TsJEn4bIrH Foto PixelHELPER
muaj 3 më parë
Që nga ditët 22 ne ndërtojmë në të parën #Holocaust #Mahnmal in #Marokko, Punonjësit e 10 që nga atëherë na kanë kushtuar mbi 2200 €, material ndërtimi për mbi 2000 € që kemi instaluar.
Të gjithë i telefonojmë # vëllezër Dhe #Schwestern për të marrë pjesë në kostot. Dhuroni për të paguar @PixelHELPER. Tv https://t.co/gRbGY0SQGY
Foto PixelHELPER
muaj 3 më parë
Memoriali është një shenjë kundër pakicave të persekutuara në të gjithë botën. Struktura e 1. #Holocaust Përkujtim në #Marokko ka për qëllim të shërbejë si një burim informacioni në lidhje me Holokaustin për shkollat ​​dhe publikun. Dhuroni për të paguar @PixelHELPER.tv ose https://t.co/qmFRJVIeeN #ArtIsNotACrime #Afrika https://t.co/Nzd3NMrpAQ Foto PixelHELPER